Pravda zrozená ze lži

Pravda zrozená ze lži → 24. Objasnění

18. září 2014 v 16:39 | Snapeova
Ahoj, vím, že teď jsem se odmlčela na déle, než je obvyklé, ale dělala jsem opravnou maturitu z jednoho předmětu, takže jsem si na několik dní počítač zcela zakázala. Doufám, že jste si nemysleli, že jsem na vás zanevřela. Dnes nebo zítra navštívím své spřátelené blogy a projdu, co jsem za tu dobu prošvihla :)

Konečně vám tedy vkládám poslední kapitolu tohoto příběhu. Když jsem ho psala, byla jsem z něj nadšená, ale to už dávno opadlo, vidím ty miliony chyb a doufám, že příští příběhy třeba budou lepší :D Každopádně doufám v to, že se opravdu našlo pár lidí, kteří si povídku oblíbili. Podle komentářů se zdálo, že takové štěstí snad mám :).

Budu ráda, když mi napíšete váš názor na celou povídku a určitě od vás nežádám jen pochvalné komentáře. Pokud máte nějaké přípomínky, ráda si je vyslechnu.

Blog taky oslavil 14. září rok existence. Rychle to uteklo a já rozhodně nemám připravený nějaký bonus nebo tak, tak kdybyste měli nějaké zajímavé návrhy... :D Každopádně děkuju vám, že sem chodíte, čtete a komentujete, bez toho by mě to nebavilo tak moc, jak mě to baví :) Budu samozřejmě připravovat teď novou kapitolovku (bude HP, ale snažím se vymyslet i nějakou vlastní), ale rozhodně to ještě nějakou dobu potrvá, takže zatím tu najdete recenze, jednorázovky a tak :) Chystám se teď hodně číst, protože doteď jsem si čtení moc neužila kvůli různému učení.

Teď už si užijte poslední kapitolu ;)
***

Pravda zrozená ze lži → 23. Sbohem, Bradavicím i Luciusovi

27. srpna 2014 v 16:49 | Snapeova
Je čas přidat předposlední kapitolu. Je to taková kapitola už navozující atmosféru konce a já jsem zvědavá, co si myslíte, co asi bude v té úplně poslední kapitole, která vás čeká příště. Začněte si formovat názor na celou povídku, protože příště bych ho ráda slyšela :) Tak si užijte čtení, i když to bohužel není moc dlouhá kapitola.
***
Lucius na ně zíral a ani se nehnul.
"Jdi nám z cesty," zavrčela na něj Emma.
"Spíš ty jdi z cesty," ušklíbl se blonďák, máchl hůlkou a odhodil ji pár metrů přes chodbu. Jennifer se vyděsila a Lucius ji skolil dřív, než sama stihla vyndat hůlku. Pak ji ošklivě zmučil a působilo mu to viditelné potěšení. Když skončil, zrušil ochrany v chodbě, nechal tam své dvě oběti ležet a odkráčel. Našli je jiní studenti a Jenn protestovala proti tomu, aby je odvedli na ošetřovnu. Nechtěla nikomu vysvětlovat, co se stalo.

Pravda zrozená ze lži → 22. Utrpení a naděje

11. srpna 2014 v 12:49 | Snapeova
Pro čtenáře tu mám další díl této povídky. Připomínám, že pak už vás čekají jen dva. Snad se vám ten dnešní bude líbit :)
***
Po dlouhé době Lucius zase viděl Jennifer vstoupit do Velké síně mezi ostatní. Zahlédl ji tam opravdu zřídka. Po lidech se ani nerozhlédla, jen aby náhodou nezahlédla jeho a sedla si k přátelům, bez nichž se už nikam ani nehnula. Po nějaké době přeci jen zvedla pohled a trochu si prohlédla přítomné studenty. Jakmile se její pohled setkal s Luciusovým, okamžitě zase sklopila oči do svého talíře a složila obličej do dlaní.

Ta jediná sekunda stačila na to, aby Lucius v jejích očích spatřil veškeré utrpení, které prožívala. Neměl by se o ni zajímat. Nemělo by ho zajímat co se s ní děje. Mělo by mu to být naprosto lhostejné jako vždy a u všech, ale nebylo, a právě z toho šílel. Chtěl, aby bylo vše jako dřív, ale to už nebylo možné. To co kvůli tomu lektvaru prožil, se nedalo nijak smazat a jeho to změnilo. Měl chuť ji obejmout utěšit a chránit před vším zlým. Chtěl by ji vidět zase šťastnou. Nedokázal se těmto myšlenkám a představám ubránit a její utrpení ho mučilo. Většina jejího neštěstí totiž souvisela s ním. Nikdy by si nepomyslel, že by kvůli němu mohl někdo takto trpět z čisté lásky a ne proto, že by mu způsobil fyzickou bolest.

Pravda zrozená ze lži → 21. Pravda

28. července 2014 v 18:00 | Snapeova
Ahoj všichni a hlavně čtenáři této povídky. Dnes mám dobrý den, povedlo se mi složit odbornou zkoušku pro vykonávání mé nové práce, takže už to skoro vypadá, že by mi to mohlo vyjít, ale ještě nebudu křičet dopředu. Ještě mě chtějí zkoušet moji nadřízení a když se jim něco nebude líbit, tak se ještě můžou rozhodnout jinak i přes to, že zkoušky u zkoušejících jsem vykonala. Možná přemýšlíte, co je to vlastně za práci. Nebojte, dozvíte se to. Chci časem o tom napsat článek a přiblížit vám ji, protože to asi buď všichni nebo naprostá většina z vás ani nebudete znát.

No a jelikož je dnešní den dnem štěstí a úlevy, rozhodla jsem se vložit, některými z vás už dost očekávanou, další kapitolu, kde se odhaluje, jak je to vše doopravdy a ještě něco navíc. Dokonce ani není vůbec krátká, takže doufám, že se vám bude líbit a moc se těším na vaše vyjádření k ději a informacím v této kapitole. Přeji vám příjemné počtení ;)
***

Pravda zrozená ze lži → 20. Na dně

15. července 2014 v 22:49 | Snapeova
Jakékoliv zásoby se mi krátí, protože v momentálním shonu ohledně nové práce a učení se na odbornou zkoušku, jsem sice začala vymýšlet HP kapitolovku i první originální, ale než se mi povede začít s jejich psaním, bude to trochu trvat, takže teď rozhodně nebudu aktualizovat blog každý druhý den. Není to o tom, že bych se ulejvala :D

Nová kapitola PZZL (zkratku jsem použila u této povídky poprvé a připoměla mi práci :D) je sice poněkud kratší, ale posouvá příběh směrem k odhalení velmi zajímavých informací, což vás čeká v další kapitole. A upozorňuji, že končit budeme už brzo. Po této kapitole už následují jen čtyři :)
***

Pravda zrozená ze lži → 19. Nešťastný valentýn

8. července 2014 v 15:09 | Snapeova
Mám tu pro vás devatenáctou kapitolu se slibovaným zvratem v ději a jsem zvědavá na vaše reakce, teorie a všechno, co budete mít na mysli, tak mi to nezapomeňte sdělit v komentářích. :)
***
Nadešel čtrnáctý únor a hrad se zahalil do růžového kabátku. Brumbál měl různé podobné události rád a zrovna Valentýnský večírek už neuspořádal několik let. U studentů to bylo méně populární než třeba vánoce nebo Halloween, protože Valentýn měl i své zatvrzelé odpůrce a pak samozřejmě lidi, kteří zůstávali na ocet, a ty takový svátek a jeho slavení také netěšil, když zrovna nemohli patřit mezi ty šťastně zamilované.

Skřítci všude rozvěsili růžové ozdoby a konfety, některé postavy na obrazech se uvolily, že budou zpívat zamilované písně a často bylo možné zahlédnout malé divadélko pro kolemjdoucí, když se někdo někomu rozhodl vyznat lásku bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou sami.

Pravda zrozená ze lži → 18. Naprostá důvěra

29. června 2014 v 14:19 | Snapeova
Další kapitola je opravená a tak vám ji sem mohu vložit. Nejsem si jistá, že jsem s touhle kapitolou úplně spokojená, ale snad se vám i tak bude líbit a v příští vás čeká slibované překvapení.
***

Jennina kamarádka z Havraspáru měla mít oslavu narozenin. Stálo jí to celkem dost přemlouvání, než měla povoleno přivést s sebou i Luciuse. Byla ráda, že ostatní nakonec byli ochotní trpět ho mezi sebou.

Spousta lidí by se po tom útoku Zmijozelských možná stáhla více do ústraní, ale to ona dělat nechtěla a už vůbec se nehodlala vzdávat Luciuse. Potřeboval ji, byla mu oporou. Viděla na něm, jak často o všem přemýšlí a je to pro něj těžké.

Byla sobota, ráno před oslavou. Sešli se spolu na pozemcích, kde se chvíli v tichosti procházeli. Pak si kolem sebe vykouzlili tepelné kouzlo, aby jim nebyla zima a posadili se do sněhu.

Pravda zrozená ze lži → 17. Láska a štěstí i v temných časech

18. června 2014 v 12:49 | Snapeova
Snad jste menší čekání na novou kapitolu zvládli. V nové kapitole máme opět menší posunutí v ději, pak bude osmnáctá kapitola a v devatenácté přijde velký zlom a jsem zvědavá, co mi na to řeknete :D Můžete zatím přemýšlet, co na vás chystám, teď vám přeji příjemné čtení... ;)
***
Myslela, že už nikdy svět neuvidí, ale najednou nabyla vědomí. Někdo jí právě pokládal na postel.

Slyšela hlas ošetřovatelky, pomalu otevírala oči a vše měla rozmazané. V ústech cítila stále příchuť krve a celé tělo jí mravenčilo, jak se dostalo z té velké zimy do tepla. Něčí světlo z hůlky jí náhle oslepilo oči, až sebou trhla.
"Budete v pořádku, slečno, nebojte," ujistil jí vlídný ženský hlas. Hned na to se znovu propadla do temnoty a vzbudila se po několika hodinách do tmy, jen na stolku mírným světlem hořela lampa. Nějakou chvíli mrkala, než viděla jasně, a ztěžka otočila hlavu. Střetla se s šedýma očima. Vedle Luciuse seděl klimbající Daniel, její bratr.

Pravda zrozená ze lži → 16. Krutá zima

6. června 2014 v 16:19 | Snapeova
Ahoj, maturitní dny skončily ( popovídám vám o tom jindy, kdyby jste snad chtěli vědět jak to vypadalo a jak to dopadlo), tak mohu zveřejnit další příspěvek a snad už se dostanu i na blogy svých oblíbenců. Jelikož jsem tu nebyla dost dlouho, přidám rovnou šesnáctou kapitolu, abyste na ni nečekali déle než musíte a slibuji, že příští článek už bude z jiného soudku.

Děkuji za všechny nové komentáře, našla jsem i jeden s kritikou něčeho v povídce a jsem ráda, že se najdou i lidi, kteří říkají, co se jim nelíbí a čeho si všimli, protože některé věci i já přehlédnu. Nejsem neomylná. Dost to pomáhá, když si něčeho všimnete a nenecháte si to jen pro sebe ;)
***

Pravda zrozená ze lži → 15. Pokrok

28. května 2014 v 17:19 | Snapeova
Moji milí, konečně pro vás mám další kapitolku. Není extra dlouhá a není tam ani nějak zvlášť děje, ale je v něčem zlomová, jak už jsem řekla a příští kapitola bude dějovější, zajímavější. Pak už se pomalu začneme přibližovat ke konci a o to zajímavější kapitoly budou.

Jak víte, čeká mě maturita (ústní), a to příští týden, takže všechny spřátelené blogy bych ráda poprosila o strpení. Do příštího pátku se u vás s nejvyšší pravděpodobností neukážu. Jsem ráda, že vám vůbec mohu přidat tuto kapitolu, takže jestli mě omluvíte a to i z případných kontrol, budu velmi ráda. Po maturitě už by to mělo být časově lepší. Budu zase více psát a moc se na to těším :)

Užijte si kapitolu a dejte vědět, jak se vám líbila a nebo případně i nelíbila :D

Pravda zrozená ze lži → 14. Toulky s Luciusem

14. května 2014 v 14:58 | Snapeova
Přidávám čtrnáctou kapitolu. Krátká rozhodně není, tak doufám, že si hezky počtete. Asi se tam toho z vašeho pohledu opět moc neděje, ale já mám tuhle kapitolu dost ráda a třeba se i trochu pobavíte. Nezapomeňte mi sdělit svůj názor, jsem zvědavá, co si myslíte. Příští kapitola bude v jedné věci zlomová a přespříští bude zas trochu akčnější, napínavější ;) Takže se máte do budoucna na co těšit.

Pravda zrozená ze lži → 13. Lucius si líže rány

3. května 2014 v 14:29 | Snapeova
Mám tu třináctou kapitolu. Před pár dny jsem si pročítala všechny následující kapitoly a zdá se, že se pomalu ale jistě budeme blížit k rozuzlování povídky. Do konce už zbývá jen nějakých deset kapitol, takže jsme za půlkou :) Jsem hrozně zvědavá, jak moc vás ke konci překvapím ;)
***
Ráno se Jennifer nasnídala ve společnosti svých přátel a pak napsala dopis otci, v němž se ptala, jak to zvládají a co je nového. Po dlouhé době byla o víkendu pouze v Bradavicích a bála se, aby se něco nepřihodilo zrovna, když nepřišla domů.

Pak si vzala psací potřeby a poznámky z hodin dějin čar a kouzel a zamířila do knihovny. V jedné zastrčenější části nalezla Luciuse a přisedla si.

Pravda zrozená ze lži → 12. Nakládačka pro Malfoye

23. dubna 2014 v 17:49 | Snapeova
Ahoj, tak tu mám další kapitolu. Ráda bych tenhle týden napsala povídku na téma týdne, protože se mi docela líbí, ale ještě nevím, jestli mě něco napadne a hlavně, kdy to napíšu. Zatím jsem včerejšek i dnešek měla ve škole nabitý a zítra přijdu domů až večer. Ve škole teď dolaďuju poslední známky na vysvědčení a za týden? Písemná maturita :/ Je mi špatně, jen na to pomyslím. Díky za každý komentář k této povídce, jsem ráda, že se vám líbí :)

Pravda zrozená ze lži → 11. Výlet do Prasinek

14. dubna 2014 v 20:29 | Snapeova
Tentokrát bohužel přidávám kapitolu po třech týdnech, protože jsem se celý měsíc patlala s maturitní prací a prostě jsem si nedokázala najít čas na to, abych poslala další kapitolu na opravu. Opravená je i příští kapitola, takže tu můžete očekávat tak do týdne, jak by to správně mělo být. Doufám, že se vám nová kapitola bude líbit. :)

Pravda zrozená ze lži → 10. Narozeniny

24. března 2014 v 18:59 | Snapeova
Máme tady již desátou kapitolu, což znamená, že se pohybujeme už blízko půlce celé povídky. :) Krátká není, tak doufám, že délka vám bude vyhovovat a je to taková kapitola, kde se toho až tak moc neděje, ale děj a postavy se nám vyvíjí pořád dál, tak pozorujte a přemýšlejte dál o tom, jak to asi všechno je a co se z toho vyklube.

Pravda zrozená ze lži → 9. Změna v hodného chlapce?

15. března 2014 v 12:39 | Snapeova
Jak víte, časově jsem na tom teď špatně. Píšu totiž maturitní práci a musím jí odevzdat co nejdřív a taky se dost píší písemky a jsme zkoušený, nám se známky uzavírají už v dubnu, takže je to honička. Nestíhám tudíž psát povídky na přání a nic jiného nového, ale to zas rozjedu po maturitě. Zatím přidávám recenze, to sem tam nějakou stihnu napsat, když přečtu něco, u čeho se chci podělit o názor a povídky mám naštěstí v zásobě a snažím se taky pravidelně přidávat tuto kapitolovku, takže do června to nějak snad vydržíme :) Hlavně vy se mnou, protože ani nestíhám navštěvovat vaše blogy, pokusím se to stihnout dnes nebo zítra. Teď už tedy devátá kapitola. Jsem ráda, že povídku čtete a komentujete, moc vám za to děkuji :) Po této povídce jsou v plánu další dvě kapitolovky se Severusem, protože jsou na přání, tak na těch budu pracovat od června, možná chvilkama i v květnu, to se uvidí. Užijte si čtení.

Pravda zrozená ze lži → 8. Školní trest a polibek

4. března 2014 v 17:19 | Snapeova
Ahoj, opravdu nestíhám, jsem na tom špatně, březen je totálně zazděný, budu ráda, když vám sem aspoň něco dám z počítače a možná zvládnu napsat jednu recenzi o víkendu. Mějte se mnou teď prosím trpělivost a myslím tím hlavně mé spřátelené stránky, ono to do června moc lepší nebude, ale stejně se pokusím to aspoň v dubnu trochu dohnat. Teď už k povídce. Děkuji vám za všechny skvělé komentáře u předchozí kapitoly, teď mám pro vás osmou a z těch všech přidaných je zatím nejdelší, takže doufám, že si to užijete a bude se vám líbit :)

Pravda zrozená ze lži → 7. Napadení

24. února 2014 v 19:19 | Snapeova
Jak jsem slíbila, přidávám sedmou kapitolu. Docela si stěžujete, že jsou kapitoly krátké. Když jsem povídku začala psát, říkala jsem si, že budu psát kapitoly celkem kraťoučké, protože lidem se většinou moc nechce číst hodně textu a navíc budou ještě rádi, že to líp stíhají a tak dále a opak je pravdou :D Tak jsem tedy začala dvě kapitoly občas spojovat do jedné, pokud zrovna netrvám na tom zakončení kapitoly, prodloužila jsem tím tedy tuto i příští kapitolu a snad jste rádi. Ovšem tím pádem se sníží počet kapitol :D Tak si užijte čtení ;)

Pravda zrozená ze lži → 6. Nepochopitelné chování kluků

16. února 2014 v 16:09 | Snapeova
Dnes pošesté přidávám díl této povídky a ještě s větším nadšením než minule. U páté kapitoly jsem našla tři komentáře od lidí, kteří ji dosud neokomentovali. Za nové čtenáře jsem moc ráda a za všechny vaše názory vám děkuji. Teď už se můžete vrhnout na čtení ;)

Pravda zrozená ze lži → 5. Famfrpálový zápas a setkání v knihovně

9. února 2014 v 12:59 | Snapeova
Tak dnes mám pro vás další krátké pokračování s famfrpálovým zápasem a Jenny se opět potká s podivně se chovajícím Luciusem.
***
Jennifer se pro tento rok uvolila stát komentátorkou famfrpálových utkání a v půlce října se měl konat první zápas mezi Nebelvírem a Havraspárem. Několik dní před tím byla pěkně nervózní, takže s ní zase moc srandy nebylo.

Své povinnosti si plnit zvládala, ale už nějak nenalézala energii na zábavu. Přátelé se jí snažili být oporou, ale momentálně je k sobě moc nepouštěla, evidentně příliš přemýšlela nad svou matkou a oni to chápali, jen William kvůli tomu byl pořád naštvaný a tak se rozhodla, že při zápase mu to vynahradí.

Pravda zrozená ze lži → 4. Malfoy kuje pikle?

1. února 2014 v 12:49 | Snapeova
Děkuji za milé komentáře i dvě hvězdičková hodnocení u minulé kapitoly, nejvíc vždy potěší, když komentářem potěší někdo, kdo se dosud nevyjádřil nebo teprve začal číst, jako tentokrát *Vee*. Pořád jsme v povídce na začátku u rozjezdu, ale doufám, že vás nenudí a líbí se vám. Užijte si čtení a dejte mi vědět vaše pocity a názory :)
***

Když přišla na večeři, někteří havraspárští a mrzimorští seděli u jednoho stolu společně a něco si šuškali. Jenn měla pocit, že kuli nějakou pomstu za ty stržené body a vzpomněla si zase na Hagridova slova.

Normálně byla celkem oblíbená (tedy kromě Zmijozelu), ale teď upadla na nějakou dobu v nemilost u další části studentů, což se jí moc nezamlouvalo. Štvalo ji to, protože udělala dobrou věc. Jenže to byli natvrdlí hlupáci, kteří to nikdy nepochopí, a s nimiž člověk nic nenadělá.

Pravda zrozená ze lži → 3. Zakázaný alkoholový dýchánek

26. ledna 2014 v 15:19 | Snapeova
Proběhla pauza mezi přidáváním, trochu delší, než jsem chtěla, ale teď vás zase čeká kapitola každý týden, pravděpodobně pořád o víkendu :) Doufám, že se vám povídka zatím líbí a, že vydržíte až do konce, abyste mohli posoudit, jak se vám líbí její celkový děj. Především se ke konci dozvíte, proč se dělo mnoho věcí v průběhu celé povídky. Tak si užijte třetí kapitolu. Už vím, kolik kapitol celá povídka bude mít, chtěli byste to vědět? :)

Pravda zrozená ze lži → 2. Povinnosti, přátelé a vzpomínky

4. ledna 2014 v 14:49 | Snapeova
Nějaký ten koment se nakonec u první kapitoly ukázal, takže věřím, že tato povídka si pár komentujících a nejspíš i nekomentujících čtenářů najde. Budu ráda, když svůj názor vyjádříte aspoň hvězdičkami. Po týdnu mám pro vás druhou kapitolu. Je trochu delší než první, tak si čtení užijte :)
***

O hodinu později už seděli ve Velké síni a přihlíželi zařazování prvňáčků. Tento rok se nebelvírská kolej mohla pyšnit největším počtem nových studentů.

Jakmile byla ukončena večeře, Jennifer vyběhla a spolu s dalším nebelvírským prefektem šla prvňáčky zavést do jejich koleje.

Hned první večer už tu byly nesváry mezi nově zařazenými Nebelvíry a Zmijozeli. Tak to dokonce ani u nich nebylo.
Něco jako rivalitu mezi těmito kolejemi začali oni ve svém prvním ročníku vnímat až postupně, ne hned na zařazovací večeři. Časy se bohužel měnily a rodiče dětem čím dál víc vštěpovali, do jaké koleje by se měly dostat a kterou by měly nenávidět.

Pravda zrozená ze lži → 1. Poslední návrat do Bradavic

28. prosince 2013 v 10:29 | Snapeova
Dnes bych vám ráda představila mou druhou kapitolovku. První byla s mou oblíbenou postavou Severusem a v této je důležitá další má oblíbená postava a to Lucius Malfoy. Hlavní postavy opět doplňuje mnou stvořená postava. Tentokrát Jennifer Carterová. Nyní se nebude jednat o dospělé lidi, ale děj se bude odehrávat za Luciusových studentských let. Myslím, že víc prozrazovat nemusím. Vše se dozvíte v povídce. Doufám v to, že neprokouknete během čtení ta překvapení co během děje chystám :D Snad se vám to bude líbit. Tentokrát povídka není psána v ich formě, ale v er formě. Bude také delší než Záblesk štěstí, ale zas má mnohdy o mnoho kratší kapitoly. Vždy podle toho, jak mi to vyšlo :) Přeji příjemné počtení a budu ráda, když zanecháte komentář. První kapitola je dost krátká, taková úvodní.
 
 

Reklama