Oznámení

informační článek č. 6

30. srpna 2015 v 22:19 | Snapeova
Zdravím, tentokrát to nebude o vašich přáních na povídky, protože prání jsem uzavřela do doby, než je všechny splním. Mám pocit, že nedávno se někdo v komentářích na povídky na přání ptal, takže tohle je taková odpověď, kterou už jsem psala v minulém info článku. Těch přání se nakupilo opravdu hodně a já na psaní moc času nemám.

V této době zase stojí krátké povídky na přání, protože ve volných chvílích na psaní se snažím dokončit povídku Sirius/Hermiona. Ta už je asi tak na 90% hotová. Bude mít o něco méně než deset kapitol, ale ještě ji musím vypilovat. Podle mé původní naivní představy už tady měla dávno být, ale nejspíš se tu začne objevovat buď někdy od září nebo od října. I tohle je povídka na přání, takže krom zadavatelky, kolik je tu potencionálních čtenářů? :D

Pak mi na email přes zprávu autorovi přišlel tento dotaz od Nikoly: Ahoj, chtěla bych se tě zeptat, jak nakonec skončí příběh "Pravda zrozená ze lži"? :)

Upřímně nevím, jak mám tuhle otázku chápat. Pokud se ti jen nedaří najít poslední kapitolu, jdi přímo do rubriky této povídky zde. Tam jsou veškeré kapitoly. Víc pomoci nemůžu.

A prosba na všechny. Pokud mi chcete napsat přes zprávu autorovi, napište mi tam i nějaký kontakt na vás. Protože pak opravdu jedinná možnost je, odpovědět vám přes článek.

Když už teda jsem v tom, chci se trošku omluvit spřáteleným stránkám. Doufám, že na mě ještě nikdo nezanevřel. Vím, že mi to vážně trvá, ale zase se můžete spolehnout, že když se k vám konečně dostanu, přečtu si a okomentuju vše za tu dobu, co mě zajímá. Není to o tom, že bych se k vám nutila, je to prostě o tom, že nic nestíhám, jak chci a ačkoli mám vaše články ráda, prostě k vám chodím málo, ale na jednu stranu doufám, že už jste na to zvyklí :D

A ještě jedna informace. 9. září odjíždím do Anglie a vracím se 13. září. Jak to bude s články dopředu neřeknu, ale občas bývají mezi články i týdenní pauzy, takže věřím, že se o mě nebudete bát :D. Každopádně, když vůbec odletím a když všechno vyjde, pak připravím nejspíš více než jeden článek právě o mém výletě do Anglie, tak se možná máte na co těšit :D Snad se tu po 13. září ještě setkáme :D

Věc, která by vás mohla potěšit. Na druhém blogu dělám soutěž o Knihu Bestiář Harryho Pottera. Zapojit se ještě můžete do 1. září. V dohledné době se zde objeví recenze na tuto knížku :). A pokud chcete zvýšit svou šanci na výhru, zapojte se do soutěže i zde u Veroniky, která pořádá stejnou soutěž ;)

Většina z vás ještě chodí do školy, takže přeji úspěšný vstup do nového školního roku. Těm ostatním příjemný vstup do měsíce září.

Pochlubte se, kde v Česku nebo zahraničí a jakým způsobem jste trávili léto nebo dovolenou? A chystáte se taky ještě někam do konce tohoto roku?

Jo a k tomu úvodnímu obrázku. V době premiéry HP 7 byla spuštěna aplikace na zjištění vašeho patrona. Teď už nějak není funkční, ale na internetu jsem test našla zde. Doufám, že je to fakt on. Tehdy mi vyšel jelen, ale těžko říct, jak moc jsem tehdy rozuměla té angličtině. Teď mi vyšla koza. Nejdřív se mi to moc nelíbilo, ale podle popisu to na mě celkem sedí, takže... asi se s ní smířím :D Pokud si uděláte test, napiště, jaký je váš patron. :)
Snapeova

informační článek č. 5

31. května 2015 v 8:38 | Snapeova
Od prosince jsem dostala další tři přání na povídky nebo drabble k napsání a níže se na ně můžete podívat.

23) *Vee*
Dobrá.. aby ses nenudila :D
A pro tentokrát bych chtěla.. co kdyby Harryho rodiče nezemřeli, měli k tomu další děti (dceru a syna = byli by 3 - jména nechám na tobě) a vlastně by žádnej Voldemort a smrtijedi nebyli.. a jeli by na návštěvu Siriuse, který by měl také manželku.. takže taková Harryho realita beze zla..
Dál to nechám na tobě :) kde se to bude odehrávat, kdy, kdo bude Siriova manželka.. nechám to plně v tvé moci :) snad je to pochopitelný :)
Budu se těšit. :3

24) ♥♥Veronika♥♥
Tak vzhledem k tomu, že od tý doby, co jsme každá za sebe, jsem si od tebe ještě nic nepřála, tak si teď přát budu. :) Chtěla bych tě poprosit celkem o tři drabble.
Pevní by bylo na téma "jaro" a slova: petrklíč, spánek, tlapa.
Druhý bych chtěla na téma naší povídky a třeba ze Samina snu něco a slova: vlasáč, kudrdlinka, kaštan.
A poslední třetí by bylo na téma "Kdybych byla mým psem, Filípkem" :D a slova: pelíšek, panička, chlupáč. :D

25) Ivette
Ahojky... můžu poprosit taky povídku? Našla sem tvůj web, a líbí se mi tvoje povídky..:) chtěla bych přímo já & Harry :) klidně nějakou hororovou :) téma nechám vymyslet na tobě :)
Ivette mi psala i na facebooku a tam jsme dohodly podrobnosti...

***
Chtěla bych vám oznámit, že v článku, kam si můžete o povídky psát jsem uzavřela komentáře. Dočasně uzavírám možnost si o povídku nebo drabble na přání napsat. Přesněji řečeno asi do doby, než dopíšu všechna přání, která tam jsou.
Nakupilo se toho hrozně moc. Nemám moc času a cítím se tím zavalena a ráda bych někdy taky psala něco jinýho než povídky na přání nebo i než celkově HP fanfiction, ale nemám moc prostoru na vlastní myšlenky, když se zabývám povídkami, které mnohdy nejsou můj šálek kávy a jsou pro mě spíš cvičením se, než aby mne opravdu naplňovaly.

V momentální době existuje 24 přání o která jste si napsaly. Dohromady 25, ale o té vyjímce, co píše autorka sama už jsem psala.

Osm z toho je kompletně splněných. Dvě kapitolové povídky a jedna jednorázovka jsou rozpracované. V co nejbližší době bych chtěla napsat všechny povídky na přání, ale jak říkám toho času moc není, takže si stejně ještě počkáte a pak možná znovu otevřu možnost přát si povídku, ale asi už nebudu přijímat vše a budu si vybírat.

Občas se bojím, jestli kvůli některým těm zvláštním přáním nebudu považována za nekvalitního autora, i přes to, že se mnohdy nesmysly snažím dostat do co nejvíc věrohodné podoby a neoriginálním nápadům dodat nějakou originalitu.

Další výlet do Maďarska

5. května 2015 v 15:37 | Snapeova
Možná si pamatujete na říjnový článek minulého roku, kde jsem psala o prodlouženém víkendu v Maďarsku. tehdy jsme byli převážně v městě Eger. Tyto pobyty se pořádají pro zaměstnance našeho provozního obvodu na dráze a máme zvýhodněnou cenu. Ode dneška do desátého května jedeme do Města Siófok, které je u Balatonu. Samozřejmě opět jedeme do místních lázní. Měl by tam snad být i výlet trajektem do jiných lázní a jeden den také plánujeme věnovat procházce po městě. Tentokrát se snažím před odjezdem aspoň něco pochytit z jejich nelehkého jazyka, ale začala jsem dost pozdě, takže moc toho umět nebudu. Každopádně si pro jistotu hodlám do mobilu udělat taháčet s nějakými frázemi a slovy, kdyby bylo třeba některé použít.

V době, kdy tu nebudu se tu objeví jedna recenze, aby tu nebylo prázdno, tak doufám, že se na ní přijdete mrknout. Jedna se o výbornou knihu. V době své nepřítomnosti si také konečně dám vyčistit notebook od prachu. Mám ho už tři roky a nikdy čištěný nebyl. Doma používám chladící podložku, ale když ho někam musím vzít bez ní, tak to je hrůza. Hučí chudák jako fén :D Tak snad se mu po čištění uleví.

Až přijedu, pokusím se zase vytvořit článek s nějakými fotkami. Uvidíme, jaký bude materiál na vyprávění i ukazování :)

Zatím se tu mějte ;)

Snapeova

Informační článek č. 4

10. prosince 2014 v 8:19 | Snapeova
Poslední článek tohoto typu jsem přidávala v dubnu a to už je dost dlouho. Takže dnes vám ukážu všechna přání na povídky, která mi od té doby zase přišla a také vám sdělím jak to celkově s povídkama vypadá.
***
13) irena
Napsala bys mi povidku na přání? postavy Harry a Ginny a Ron a Hermiona

14) cincina
Tak tedy:D Když už jsem tohle rozklikla, musím toho využít:) Chtěla bych si přečíst pár Drarry, pokud ti to není proti srsti:)
A slova: Láska, němčina, ruka, prstýnek, píseň :))

Další v celém článku →

Informační článek č.3

11. dubna 2014 v 13:29 | Snapeova
Jak jsem zjistila, je čas na další článek tohoto typu. Za posledních pár měsíců jsem dostala několik dalších žádostí o povídky. Zatím se mi povedlo splnit čtyři povídky na přání. Momentálně jsem nějakou dobu zaseklá u povídky s Lenkou a Nevillem pro Scrat. Celkově už bych toho asi měla splněného víc, kdyby tento rok nebyl tak náročný, ale snad za pár měsíců nastane čas, kdy budu mít možnost to více rozjet. Už mám i zadaných pár kapitolových povídek, které budou časově náročnější, takže si je nechávám na potom a teď zkouším občas napsat nějakou tu jednorázovku. Dneska se tedy můžete podívat, jaké další povídky budou v plánu pro ty, kteří si o ně napsali. Pokud mátě také nějaký nápad, který byste chtěli, abych zpracovala, stačí napsat pod tento článek, na email snapeova.blog.cz@seznam.cz a nebo na facebook, do zpráv mé stránky. Nemusíte se bát, že byste se povídky nedočkali. Napíšu vám všechno, co slíbím, jen to nebude hned :) Obrázek k článku je opět složen z mých vlastních jarních květinových fotek.

Informační článek č.2

8. listopadu 2013 v 21:49 | Snapeova
Nashromáždilo se pár dalších žádostí a tak je čas udělat druhý článek, kde je shrnu. Z prvních pěti přání už jsou splněná dvě a na dalších se pracuje.

Dnes si představíme přání číslo 6 - 8

6) Elizabeth - Sice netuším, jak jsi na tom se slashem, ale zkusím... co nějakou na pár Severus/Lucius? Ne přehnaně romantickou, ale to je tak jediná podmínka. :) děkuji. :3
7) Alex - Jedinou podmínkou jsou postavy Lupin a Tonksová
8) *Vee* - takže co třeba Lily a James z období Pobertů? Můžeš přidat i nějaké jiné postavy, to nechám na tobě.
Nějakou delší povídku ;) a co zkusit trochu hororovější žánr? :D Nemusí být HAPPY END :) Zbytek nechám na tobě.

Elizabeth, slash jsem dřív nesnášela, pak jsem si k němu cestu našla, sem tam nějaký napíšu, většinou je to spíš na přání jiných. Severus a Lucius jsou moje oblíbené postavy a raději je vidím jako hetero, ale pořád je to ještě dobré. Vyloženě nenávidím pár Snape a Harry. Na Luciho a Seva něco vymyslím a snad to bude dobré. Přehnaně romantické to určitě nebude, to se k nim nehodí :D

Alex, na tuhle povídku se docela těším, už jsem přemýšlela, že na ty dva něco napíšu :)

*Vee*, Lily a James dobrý, to, že nemusí být Happy end mi poskytuje určitou svobodu, ale ten hororový žánr no... :D V tom já zrovna chodit neumím. Nikdy jsem se nesnažila něco takového napsat, ale slibuju, že se pokusím a budu doufat, že to dopadne dobře a bude se ti to líbit :)

O povídku nebo drabble si můžete napsat i vy. V tomto článku do komentářů, ve zprávě autorovi, do mailu nebo na facebookové stránce. To je jen na vás, možností je hodně :)

PS: fotka použitá na úvodní obrázek je moje vlastní ;)

Informační článek č.1

19. září 2013 v 15:00 | Snapeova
Informovala jsem vás, že na vaše otázky budu odpovídat do článků ve většině případů a stejně tak budu potvrzovat povídky na přání.

Ještě na předešlém blogu mi přišla tato dvě přání, měla jsem je zapsané a nezapoměla bych na ně, ale děvčata mi napsala i sem :) :

1) Annie Potterova - Povídka s Harrym a Ginny s dobrým koncem
2) Noël Almi - Povídka s Remusem Lupinem z období Pobertů. Vítaná by byla postava Lily Evansové. Nemusí být s dobrým koncem

Povídku Pro Annie mám hotovou, čeká se jen na korekturu :) Ohledně druhého přání: Zatím jsem nad tím moc nepřemýšlela, nemám tudíž žádný nápad, ale jedu podle pořadí, takže teď někdy budu tuto povídku vymýšlet a psát :)

Pak jsou tu další tři přání, která přišla na můj nový blog:

3)Wixie - Pár Severus Snape/ Hermiona Granger: romace, ne parodie, dobrý konec.
4)Celene - Drabble z HP světa, měli by tam být tyto postavy: Ginny, Oliver Wood a třeba Hermiona, může jich být i více. Zadaná slova: ulice, lampa, fotoalbum
5)Scrat - Krátkou povídku, nejlépe humornou s postavami: Lenka, Neville a Dobby

Wixie už jsem psala, že mi z toho jistě vyjde kapitolovka a podle toho, co jsem dostala za nápad už o tom není pochyb. Kapitolovky si musím víc promyslet a většinou mám ráda napsaných pár kapitol do předu, takže po povídce pro Noël Almi na ní začnu pracovat a mezitím budu plnit i ostatní, časově méně náročná přání, tudíž kapitolovka se tu objeví později.

Pokud jde o to, co sem budu přidávat mimo tyto povídky tak budou to samozřejmě věci, co jsem měla na předešlém blogu, tedy jedna kapitolovka se Severusem, pár jednorázovek a drabble a několik recenzí. Pak mám jednu zatím nepublikovanou recenzi a rozepsanou kapitolovou povídku s Luciusem Malfoyem ;)

Pokud by jste si také chtěli něco přát, stačí napsat sem, do zprávy autorovi, nebo na facebook.

Snapeova

Vítám vás

15. září 2013 v 14:29 | Snapeova
Snad už jsem přidala všechny věci důležité pro chod blogu, takže bych vás tu teď ráda oficiálně přivítala. Někdo mě možná zná z předchozího povídkového blogu Potterworld a jiní mě třeba znají z mého druhého blogu o novinkách ze světa HP a jeho hercích, který je stejný jako moje přezdívka, tedy Snapeova.

Teď k tomuto blogu: Píšu zatím hlavně fanfiction Harry Potter, protože mě to hodně baví a mám na to dost nápadů. Řekla bych, že se na tom i cvičím. Vlastní tvorbu zatím nemám téměř žádnou, ale to teď plánuji změnit, takže doufám, že sem tam se zde bude objevovat něco zcela vlastního.

Jak víte, píšu i povídky na přání. Přát si něco můžete zde. Budu se snažit být aktivní, jak to jen půjde. Chtěla bych vám slíbit, že se zde něco objeví aspoň jednou týdně, ale jsem v maturitním ročníku a budu toho mít dost, takže nebudu to říkat na sto procent. Zatím sem spolu s novými věcmi budu dodávat i ty staré z Potterworldu, takže v prvních týdnech a měsících toho tady bude určitě dost. Přidávání záleží i na tom, jak mě budete povzbuzovat komentáři. Doufám, že se někomu budou mé povídky, Drabble a recenze líbit a tudíž mě snad nějakými těmi komentáři poctíte :D Rozhodně se budu svým psaním snažit o to, abych si je zasloužila ;)

Jinak, pokud mě neznáte a chcete vědět něco, co mě teď napadne, tak miluju fialovou barvu :D z HP žeru Severuse, Draca a Luciuse. Moc ráda čtu. Zamilovala jsem se i do Hunger Games, ale četla jsem je zatím jen jednou, takže bych se nikdy neodvážila napsat třeba povídku na toto téma. Zato HP svět znám jako své boty, žiju v něm už spoustu let. Z více dílných knih jsou pro mě srdcovka také Narnie. Miluju seriál PLL a to je tak v tuhle chvíli vše. Víte, kde se ptát, kdyby vás něco zajímalo ;)

Ještě dnes přidám originální tripple drabble, které můžete znát z Potterworldu, ale nový návštěvníci si snad dobře počtou ;)

Doufám, že se vám u mě bude líbit...

Snapeova ♥

Facebook stránka

15. září 2013 v 13:59 | Snapeova
Ještě bych vám chtěla oznámit, že jsem včera rovnou založila i facebook stránku. Mám už s tím zkušenost ze svého druhého blogu a přijde mi to jako fajn věc. Za prvé tam mám pohromadě lidi, které téma mého blogu zajímá, a za druhé je mohu informovat hned, jak něco přidám, nebo když něco chystám. Budu ráda, když se na facebook stránky tohoto blogu přidáte. Odkazy na povídky budu uveřejňovat hned, jak je přidám, budu vás informovat o tom, co chystám a máte možnost se tam k čemukoliv vyjádřit stejně jako tady nebo se mnou o něčem diskutovat a můžete mě tam kontaktovat přes zprávy. ;)
 
 

Reklama