Designy blogu

Nový design i název

15. srpna 2016 v 13:19 | Snapeova
Už jsem opravdu nemohla vydržet to, že tu pořád straší design, který měl být výhradně zimní. Jenže času je opravdu čím dál míň a tak nebylo kdy ho změnit. Teď jsem ale obětovala psaní článků a raději jsem se pokusila něco vytvořit. Opět je to zcela jiné. Není to nic úžasného, ale vytvořila jsem to já. Je to myslím vcelku příjemné a navíc, všechny použité fotky jsou moje. Blog tvoří vše co mám ráda a to by se nejlépe mělo odrážet i v designu, což se tentokrát povedlo. Jsou tam oblohy, kniha, fotky ze zajímavých akcí nebo míst a taky vlaky - moje práce. O všem tady na blogu píšu. Povídky jsou pořád jedním z hlavních témat tohoto blogu, i když momentálně je psát nějak nezvládám. Opravdu nevím, jakou fotku s povídkou bych měla stvořit, takže povídky zastupují ty hodiny, protože to je pro mě taková magická a inspirativní fotka.

Nedávno jsem taky byla tak trochu donucena zamyslet se nad názvem blogu. Blog by asi přece jen měl mít nějaký pořádný název a tak mě napadlo zcela jednoduché: Doupě slečny Snapeové.
Tenhle blog je opravdu takové mé doupě se vším, co mám ráda. Pořád jsem slečna, jestli někdy budu paní, tak to změním :D. A přezdívku Snapeova (česky správně asi Snapeová) jsem začala používat už někdy v roce 2007, tak to přece nebudu měnit.
Další změna se odehrála v menu. Hodně dlouho se mě drželo používání anglických názvů a v poslední době už jsem ani nevěděla proč a přišlo mi to hloupé. Je to český blog, nikde jinde angličtinu nepoužívám, tak proč by měla být v menu nadpisech? I česky se to přece dá nějak nazvat. Takže nadpisy v menu už jsou české a mě se bude lépe spát :D.

Co mě trochu mrzí je to, že barvy designu jsou dost podobné jako u toho předešlého, a tudíž zřejmě zase působí trochu studeně. Jenže modrá je jedna z mých nejoblíbenějších barev a prostě se tam hned nacpala, v jiných barvách si to ani moc neumím představit, tak snad mi prominete omílání stejných barev na tomto blogu.

Náhled:

Design č.2

8. prosince 2015 v 20:49 | Snapeova
Je to neuvěřitelné, ale po více než dvouleté existenci blogu je tu změna vzhledu a to dost zásadní. Vytvořila jsem zimní design ve světlých barvách a i já si na to asi budu dlouho zvykat. Předešlý design se mi po celou dobu moc líbil a nevylučuju ani to, že se k němu ještě v budoucnu vrátím. Jelikož je to design zimní, chtěla bych aby tady byl nejdéle do jara, ale jestli budu mít čas a nápad na vytvoření něčeho nového, to už je otázka. Minule byl takovým patronem nebo maskotem blogu fénix. Teď se jím stala bílá sova. V záhlaví je lucernička, která mi mimo jiné připomíná Narnii a pak je tam takový ten rozcestník, který ukazuje směr na vysněná místa z knih a filmů mnoha fanoušků. Pro mě jsou důležitá hlavně ta HP místa. Určitě takový obrázek z internetu už znáte. No a nesmím zapomenout na to, že jsem tam umístila citát Albuse Brumbála, který v češtině zní takto: "Štěstí lze najít i v té nejtemnější době, pokud nezapomeneme, že je světlo."
Tento citát se hodí v podstatě vždy a pro všechny. Je krásný a pravdivý.
Doufám, že se vám změna trochu líbí a já si snad zvyknu. Přeci jen, ty tmavé barvy mám asi raději. :D
Verze: 0.2.
Barvy: Bílá, odstíny modré, někdy fialové
spokojenost: 75%

Design č.1

14. září 2013 v 16:40 | Snapeova
Jako první jsem na tomto blogu vytvořila celkový vzhled a zatím k tomu provizorní menu. Ještě dnes snad vytvořím rozcestníky apod. Na design jsem zvolila dva obrázky: Fénixe a obrázek dívky. Laděn je do černé a fialové a k tomu je tam špetka modré. Nevím, jak dlouho tu bude, líbí se mi moc a doufám, že i vám. Hlavně, aby se vám s ním příjemě četlo :)
Verze:0.1.
Barvy: Černá, fialová a modrá
Doba tvorby: něco přes hodinu + dodělávky popisků apod.
spokojenost:90%
 
 

Reklama