Články o filmech

Rezistence

3. dubna 2015 v 8:19 | Snapeova
Na Rezistenci jsem vyrazila se zbytkem rodinky dva dny po české premiéře. Dost jsem se těšila a nekoukala jsem předem na nic krom traileru, abych byla z filmu překvapená. Tenhle článek rozhodně nemá být recenze, spíš vám chci říct své pocity a možná i něco jako názor.

Četla jsem celou trilogii, takže do kina jsem šla s představou o tom, co uvidím a i s tím, že příběhu budu rozumět. Na Divergenci jsem do kina nešla, protože jsem se na knihy teprve chystala, takže jsem se na ni koukla, až když jsem dočetla celou trilogii. Musím říct, že jsem byla nadšená. Slyšela jsem názor, že je film zpackaný, ale mě se moc a moc líbil, viděla jsem ho už dvakrát a klidně bych se podívala znovu.

U Rezistence moje nadšení nekleslo. Opět jsem byla s filmem spokojená a těším se, až ho uvidím znovu. Už je to nějaký ten měsíc, co jsem knihy dočetla a mezitím jsem četla i další knihy, takže vím vše důležité, ale už nemám celý příběh a jeho detaily v živé paměti, což je asi dobře. Díky tomu jsem si na první pohled nevšimla některých chybějících scén a neřešila, jak je mi líto, že tam nejsou, obzvlášť když jsem příběh naprosto chápala i bez nich. Pár změn jsem si všimla už v kině, to ano. Nejvíc jsem si asi povšimla změny ve scéně se sérem pravdy. Ta mi přišla vážně okleštěná. Rozhodně si pamatuju, že se Čtyřkou se řešilo mnohem víc věcí. Tam by ten zbytek opravdu trochu chyběl, celkově mám pocit, že vztah a problémy Čtyřky a jeho otce tu nějak vymizely. Když se tedy ještě vrátím ke scéně u Upřímných, líbilo se mi na ní to, jak byla emotivně zahraná, co se týče postavy Tris.

Rozhodně bylo ve filmu vidět neštěstí, které Tris prožívá. To kolik má v sobě vzteku a jak je impulzivní, což si pamatuju i z knihy. Ale pokud si dobře vzpomínám, se Čtyřkou kvůli tomu měli dost neshody. Problém mezi nimi tady zobrazen moc nebyl.

Akčních scén tam bylo hodně a líbilo se mi to, film mě rozhodně nenechal se nudit. Jsem si jistá, že několik scén (myslím, že hlavně ty v simulacích) bylo ve filmu navíc a také byly nějaké natočené víc pro efekt, než, aby některé činy měly velký smysl. Je mi jasné, že to asi bude kvůli 3D, v němž se film také vysílá.

Asi nemůžu říct, že by mi na Rezistenci něco vyloženě vadilo. Akorát jsem nejdřív nějak nemohla pochopit, o koho se jedná, když přišla na scénu Tobiasova matka. Nevím, jak jsou ti dva herci věkově doopravdy, ale ona vypadala spíš jako jeho kamarádka než matka :D. A také mi přišla zvláštní ta úplně závěrečná scéna. Takhle to rozhodně nebylo, to vím a jsem tedy zvědavá, jak na to navážou v dalším filmu, jestli tam nebudou v příběhu nějaké enormní změny. No, nechám se překvapit, každopádně Rezistence je skvělá a těším se, až ji uvidím znovu.

A díky těmto filmům se mi dost zalíbila herečka Shailene Woodley. Už jsem s ní viděla i dva jiné filmy a chci vidět další, protože mě zaujala a vážně se mi líbí, jak hraje.

Co vy? Byli jste už na Rezistenci? Četli jste knihy?
 
 

Reklama