Recenze →Erika Johansen: Tažení do Tearlingu

25. července 2016 v 21:25 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Erika Johansen
Název: Tažení do Tearlingu
Originál: The Invasion of the Tearling
Počet stran: 512
Vydáno: 19. 4. 2016
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Veronika Volhejnová
Série: Královna Tearlingu
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace:Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety - a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.
***


Země královny z Glynnů je ohrožena válkou, v níž téměř nemá naději. Někteří ovšem doufají, že panovnice předvede další magický zázrak. Ta nic nevzdává příliš brzo, hraje o čas a přemýšlí, jak zachránit svůj lid.

Kelsea se v tomto díle značně mění, navenek i uvnitř. Její safíry se zdají být nečinné, ale ona v sobě nachází něco, co tam dříve nebylo, něco velmi temného. Změny příliš nekorespondují s královninou dosavadní osobností, někteří lidé z ní dokonce začínají mít strach. Dokáže zůstat sama sebou, nepodlehnout různým svodům a zachránit svou zem?

V druhé knize je nepochybně více napětí. Dle mého názoru je o dost temnější a krvavější než úvod trilogie a pro děti se určitě nehodí. Příběhu to ale nijak neubírá, právě naopak. Tažení do Tearlingu je určitě o kus lepší. Já jsem ho doslova hltala, téměř jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

Líbí se mi vyprávění z různých pohledů, které je zde zastoupeno hojně, a přesto se v tom čtenář neztrácí a vše dává smysl. Díky vyprávění z pohledů různých postav se dá nahlédnout do celého Království, i do toho vedlejšího nepřátelského, a také do myslí nejrůznějších lidí.

Přidaná dějová linka s Lily se mi velmi líbila, knihu ozvláštnila a obohatila. Lily pochází z doby před překročením. Dozvíme se tedy, jaký byl svět tehdy, proč nastalo překročení a jak vznikl ten nový. Celé to má s Kelseou víc společného, než byste si mohli myslet.

Odhalíme toho dost i o královniných předcích, ale ani ona, ani my se stále nedozvíme, kdo je jejím otcem. Zřejmě to nebude někdo, koho by si přála. Očekávám, že tahle informace přijde v poslední knize.

Podíváme se blíže i do nitra Rudé královny. Pochopíme, o co jí jde a kde se vzala. Kelsea také konečně zažije nějaký vztah, pokud se to tak dá nazvat. Je to jinačí, než v každé druhé knize, ale byla jsem ráda za to, jak to bylo pojato.

Pokračování Královny Tearlingu mohu jen doporučit. Je o level víš než první díl, zachovává si originalitu, určitou nepředvídatelnost a nesklouzává tolik k ohraným situacím, jako některé jiné knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama