Vláčkové výlety - Muzeum Lužná u Rakovníka

19. června 2016 v 21:19 | Snapeova |  Fotografické články
Zdraví vás, konečně svobodná (tak si teď připadám), majitelka tohoto blogu!
Jestli jste se začínali radovat, bylo to předčasné, pořád žiju, jen jsem byla nucená hodit na většinu internetového světa, na poslední asi tři týdny před zkouškami, bobek, abych to zvládla. Navalilo se na mě totiž i dost směn v práci, takže volného času na učení bylo opravdu málo. Odborné zkoušky, které mi zajistí "povýšení" se mi povedlo složit úspěšně a neuvěřitelně se mi ulevilo.

Mimochodem, jeden ze zkoušejících mě až překvapivě uhranul a teď si zoufám, jaká je to nespravedlnost, že nemám žádnou možnost ho potkávat, ale takový je život. Často nemůžeme mít to, po čem toužíme. Ale malou naději na zázrak si každý někdy hýčká ne? Určitě něco takového znáte. Takže tento člověk teď zaplňuje moje denní sny. Doufám, že: "sejde z očí, sejde z mysli" zafunguje rychle a přestane okupovat tolik mých myšlenek. :D

V minulém měsíci se mi krom učení a pracování povedlo taky si trochu duševně odpočinout a vyrazit na dva výlety. Samozřejmě souvisí s mojí prací, která se stala něčím, co mě dost baví a zajímá. Pochopitelně jde o vlaky. V železničním muzeu Lužná u Rakovníka, se konal první parní víkend. Nikdy jsem tam ještě nebyla. Jeli jsme normálním vlakem. Byli jsme tam dost brzo, takže jsme před otvíračkou prozkoumali nádraží a narazili třeba na starou sněhovou frézu↓


Hned po vstupu jsem narazila na malé fungující vláčky, které vozí děti a v některých případech i dospělé. Je to krásně udělané a všimla jsem si, že takové vláčky jsou na spoustě akcí, které se týkají železnice.


Parní lokomotiva na jejich úzkorozchodné dráze


Abych sem vše nedávala po jedné fotce, tady je takový malý přehled různých vláčků z muzea v jednom obrázku. Mě se samozřejmě nejvíc líbí parní lokomotivy, ale některé jiné jsou také úžasné, obzvlášť ty, co se dnes už normálně na kolejích nevidí.


Dál tu mám fotky z točny:
Krom lokomotiv a různých vozů mají v muzeu samozřejmě i nejrůznější zabezpečovací zařízení, kterým se zabezpečoval nebo zabezpěčuje provoz na dráze. Na té první fotce je takový přístroj, s jakým v práci pracuju i já. Zde s průhledným krytem, aby bylo vidět dovnitř.
Nakládání uhlí do parní lokomotivy


A nakonec parní lokomotiva na nádraží. Ten den byly vypravovány i zvláštní parní vlaky. Jeden odjel směrem na Prahu chvíli před tím, než jsme měli odjet normálním vlakem stejným směrem. Náš výlet samozřejmě muselo něco narušit, takže onen parní vlak po cestě nějakou jiskrou zapálil okolí kolejí na několika místech. Původně jsem se měla stihnout vrátit domů a jít v klidu do práce. Nakonec jsme ale čekali a potom jeli oklikou a já si jen nakoupila a dojela rovnou do práce. Brali jsme to ale s humorem, aspoň máme na co vzpomínat.


Hned další den jsem měla naplánovaný další vláčkový výlet, ale o tom až v příštím článku. Muzeum v Lužné u Rakovníka je velmi pěkné a jeho návštěvu určitě doporučuji všem, které tato tématika aspoň trochu zajímá. Pořádá se tam dost akcí, takže není od věci zvážit, kdy tam jet, abyste nepřišli zrovna o něco, čeho byste se rádi zúčastnili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ettelwen Ettelwen | Web | 24. června 2016 v 9:30 | Reagovat

Blahopřeji k úspěšnému zvládnutí odborných zkoušek, ty vlaky jsou skvělé, strašně ráda bych se v nějakém tom starším projela.
Osobně vlaky moc nemusím a ty nové moderní už vůbec ne :-?

2 Paralela Paralela | E-mail | Web | 4. července 2016 v 1:19 | Reagovat

Musela jsem si přečíst o vláčcích, i když se mi z Lužné dělají osypky, jen to čtu :D  Vystavovala jsem tam jeden projekt, když do Lužné loni v létě chtěli Dům pro seniory. Ale to byla ta "dolní" Lužná :) Muzeum jsem ale viděla :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama