Červen 2016

Oblíbené písně za květen 2016

30. června 2016 v 19:39 | Snapeova |  Hudba
Narazila jsem na skvělou písničku od Keshy. Ani nevím proč, ale nějak mi to připomělo jednu starší písničku, co jsem jeden čas hodně poslouchala, takže pod novou písničku přidávám takový flashback. Kdo to zná a taky se mu to líbí?


Druhá písnička je k filmu Lovec: Zimní válka, na kterém jsem byla v kině. Píseň se podle mě opravdu povedla.


Od Rachel Platten jsem teď těch písniček poslouchala více než jednu, ale nemám to s ní tak jako se Siou. Oblíbené písně od Sii můžu poslouchat skoro furt a neomrzí mě, tyhle po čase jo. Asi nejvíc z těch, co jsem od Rachel v poslední době poslouchala, se mi líbila Better Place. Má i krásný videoklip.


Recenze →Sabaa Tahir: Jiskra v popelu

28. června 2016 v 20:25 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Sabaa Tahir
Název: Jiskra v popelu
Originál: An Ember in the Ashes
Počet stran: 456
Vydáno: 29. 2. 2016
Nakladatelství: Host
Překlad: Petra Johana Poncarová
Série: Jiskra v popelu
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace: Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.

Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši.

Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou.

Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši.

Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.
***

Vláčkové výlety - Muzeum Lužná u Rakovníka

19. června 2016 v 21:19 | Snapeova |  Fotografické články
Zdraví vás, konečně svobodná (tak si teď připadám), majitelka tohoto blogu!
Jestli jste se začínali radovat, bylo to předčasné, pořád žiju, jen jsem byla nucená hodit na většinu internetového světa, na poslední asi tři týdny před zkouškami, bobek, abych to zvládla. Navalilo se na mě totiž i dost směn v práci, takže volného času na učení bylo opravdu málo. Odborné zkoušky, které mi zajistí "povýšení" se mi povedlo složit úspěšně a neuvěřitelně se mi ulevilo.

Mimochodem, jeden ze zkoušejících mě až překvapivě uhranul a teď si zoufám, jaká je to nespravedlnost, že nemám žádnou možnost ho potkávat, ale takový je život. Často nemůžeme mít to, po čem toužíme. Ale malou naději na zázrak si každý někdy hýčká ne? Určitě něco takového znáte. Takže tento člověk teď zaplňuje moje denní sny. Doufám, že: "sejde z očí, sejde z mysli" zafunguje rychle a přestane okupovat tolik mých myšlenek. :D

V minulém měsíci se mi krom učení a pracování povedlo taky si trochu duševně odpočinout a vyrazit na dva výlety. Samozřejmě souvisí s mojí prací, která se stala něčím, co mě dost baví a zajímá. Pochopitelně jde o vlaky. V železničním muzeu Lužná u Rakovníka, se konal první parní víkend. Nikdy jsem tam ještě nebyla. Jeli jsme normálním vlakem. Byli jsme tam dost brzo, takže jsme před otvíračkou prozkoumali nádraží a narazili třeba na starou sněhovou frézu↓