Květen 2016

Recenze →Robert Galbraith: Ve službách zla

29. května 2016 v 12:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Robert Galbraith (J.K. Rowling)
Název: Ve službách zla
Originál: Career of Evil
Počet stran: 571
Vydáno: 2. 5. 2016
Nakladatelství: Plus
Překlad: Ladislav Šenkyřík
Série: Cormoran Strike
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace:Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů. Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci - a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas...
***

Oblíbené písně za duben 2016

26. května 2016 v 10:19 | Snapeova |  Hudba
V minulém měsíci jsem si oblíbila jen dvě písně, ale obě rychlé, energické. Velice mě baví.Recenze →Roman Bureš: Propast času

23. května 2016 v 15:07 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Roman Bureš
Název: Propast času
Počet stran: 360
Vydáno: listopad 2015
Nakladatelství: Knižní klub
Série: Propast času
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace: Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že - jakkoli to zní neuvěřitelně - v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky.
***

Vyhlášení soutěže o knihu Ve službách zla

19. května 2016 v 10:23 | Snapeova
Dostala jsem možnost uspořádat pro vás soutěž o tuto skvělou knihu. Soutěž již byla ukončená a já vám chci poděkovat za účast. Otázky se všem povedlo zodpovědět správně, jen část lidí psala špatně jméno Cormoranova otce. Jde o pouhé písmenko. Cormoranův otec je Jonathan, zkráceně Jonny Rokeby a několik lidí ho psalo jako Johnyho. Dokonce jsem i hledala v knihách, jestli to v našem překladu není napsáno jinak.

Knihu Ve službách zla vyhrála Lucie V. a já jsem ráda, že jí to udělalo radost. Vám ostatním přeju štěstí v dalších soutěžích. Snad někdy zase proběhne nějaká i tady.

Ještě jednou děkuji Albatros Media za věnování knihy do soutěže.

Oheň, led a růže → 8. Slza štěstí v neštěstí (1/7)

14. května 2016 v 9:28 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Elizabeth už ví pravdu. Dovolí Dracovi nadále se o ni starat? Udá ho nebo se této obávané hrůze dokáže mladý Malfoy vyhnout?
***
Hned po Samanthině odchodu se Poppy přesunula k Elizabethině posteli a znovu jí podala stravu pomocí kouzla, aby její pacientka nemusela nic polykat. Ta měla pocit, že by jí to už nemuselo dělat problém, avšak ze všech těch předešlých událostí a vzpomínek, týkajících se Draca a Samanthy, se nezmohla na slovo. Ošetřovatelka ji svlékla a vyměnila obvazy. Její dotek už Liz nebolel.
"Hojíte se rychle, slečno Rosemanová. Jak to tak vypadá, budu vás moci pustit ještě dříve, než jsem se původně domnívala. Zatím vám sundám obvazy z hlavy a řeknu panu Malfoyovi, aby vám opatrně umyl a vysušil vlasy."

Po těchto slovech na její tělo natáhla opět pyžamo a odešla, zanechávajíc tak drobnou brunetku v němém šoku: On mi bude mýt vlasy, ach bože! Bude se mě po tom všem, co mi způsobil, nestydatě dotýkat! zoufala si tiše v duchu.

Ani nad svým nespravedlivým osudem nestihla více dumat, poněvadž se najednou otevřely dveře ošetřovny a v nich se ocitla její noční můra - Draco Malfoy! Oči se jí rozšířily zděšením. Žádné jiné emoce nenechala jinými cestami vyplavat napovrch. Měla na paměti, že její ošetřovatelka je na doslech.

Recenze →Carlos Ruiz Zafón: Půlnoční palác

11. května 2016 v 10:19 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Carlos Ruiz Zafón
Název: Půlnoční palác
Originál: El palacio de la medianoche
Počet stran: 264
Vydáno: 2014
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Romana Bičíková
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace: Hned po svém narození dvojčata Ben a Sheere málem padla za oběť nájemnému vrahovi. Pro své vlastní bezpečí proto vyrůstají každý zvlášť. Ovšem v roce 1932, kdy je jim oběma šestnáct let, vše začne nanovo a hrozí jim neskutečné nebezpečí. Při pátrání po pravdě se dvojčata dostávají čím dál hlouběji do temného kalkatského podsvětí a mají proti sobě soupeře, jenž se zdá být pouhou iluzí, který přesahuje možnosti veškerého chápání.

***

Soutež o knihu Ve službách zla

8. května 2016 v 18:29 | Snapeova
Mám pro vás první soutěž v historii tohoto blogu. Velmi jsem se těšila na třetí detektivku s Cormoranem Strikem od Roberta Galbraitha (J. K. Rowling) a vím, že nejsem jediná. I dost z vás se na ni chystá, pokud ji již nemáte doma. Albatros Media tuto knihu do soutěže laskavě poskytlo a tak je ve hře jeden výtisk, kterým snad někomu z vás udělám radost.

Knihu budu výherci odesílat na vlastní náklady a do zahraničí to sice víc stojí, ale rozhodla jsem se, že soutěž otevřu i pro lidi ze Slovenska, pokud chtějí knihu vlastnit a číst v českém jazyce nebo ji případně darovat nějakému českému kamarádovi.

Možnost vyhrát má opravdu každý. Připravila jsem si pro vás několik otázek. Nejsou banální, ale ani příliš těžké. Ujišťuji vás, že vše se dá dohledat ať už na internetu nebo v knihách. Podmínkou není žádné lajkování facebooku a podobně, stačí pouze dle pokynů zaslat správné odpovědi.

Otázky:
1) Jak se jmenovala modelka, jejíž smrt Cormoran vyšetřoval v první detektivce (Volaní kukačky)?
2) Kde Strike přišel o část nohy?
3) Jak se jmenuje Cormoranův otec?
4) Která nakladatelství jsou pod křídly společnosti Albatros Media a.s.? - všechna vyjmenujte
5) Společnost se vyvinula z úplně původního Státního nakladatelství dětské knihy. V jakém roce Státní nakladatelství dětské knihy vzniklo?
6) Detektivní příběhy o Cormoranu Strikovi, které píše Robert Galbraith (Pseudonym J.K. Rowling), vydalo nakladatelství Plus. Které nakladatelství vydalo sérii o Harrym Potterovi?

-Odpovědi zasílejte na email: snapeova.blog.cz@seznam.cz
-Do předmětu napište: Soutěž-Ve službách zla
-V emailu uveďte své celé jméno, případně připište cokoli, co mi chcete říct a nakonec napište odpovědi na otázky.

Své emaily můžete odesílat od této chvíle až do 15. 5. 2016 23:59 h.


Třetí detektivka s Cormoranem Strikem vyšla u nakladatelství Plus 2. května.

Anotace: Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů. Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin tento záhadný balík vyděsí k smrti. Strike s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas...

***

Za věnování knihy do soutěže děkuji společnosti Albatros Media. Jmenovitě děkuji Soně Svačinové.

Existuje tisíce způsobů, jak zabít čas, ale žádný, jak ho vzkřísit

2. května 2016 v 21:11 | Snapeova |  Vykecávačka
Dnes přicházím s takovým všechochuťovým (zajímavé slovo :D) článkem, který je o všem a zároveň o ničem.

V nadpisu jsem výjimečně využila citát, jehož autorem je prý Albert Einstein. Myslím, že je to docela trefné a tomuhle článku se nedal vymyslet nějaký normální nadpis, tak jsem využila citát o čase, kterého se mi v tomto období nedostává ještě více než normálně, což už jsem zmiňovala a jistě jste si i všimli.

Znáte to, jak nejvíc chcete dělat to, co zrovna nemůžete? Právě v posledních týdnech mám spousty nápadů na články, případně i povídky, ale nemám možnost je realizovat, protože se musím věnovat jiným věcem. Člověk by měl umět vyhodnotit, co je opravdu důležité a být na sebe trochu přísný. I když je to tak těžké.

Pokud některé nápady nesmetu ze stolu, tak snad zde v budoucnu rozvedu několik svých myšlenek. Jednou snad zase i nějaké ty povídky. Blog je sice podle názvu spíše povídkový, ale momentálně mi přijde spíš jako knižní a to se snažím na knihy přehnaně nezaměřovat a přidávám v podstatě jen recenze. Není to vyloženě proto, že bych se bránila nálepce knižní blog. Je to spíš tím, že jsem od začátku chtěla, aby byl blog trochu rozmanitější a i z toho důvodu se snažím nedávat třeba dvě recenze za sebou, když to jde. A ne, nedělám to jen kvůli vám, dělám to prostě proto, že takhle to chci a takhle se mi to líbí. Chci, aby si tu každý něco našel a nemusel příliš dlouho čekat, než se tu zase objeví ten typ článku, který zde čte nejraději.

Pokud máte zrovna rádi články s fotkami, ať už obloh, které jsem začala nedávno přidávat, nebo z různých výletů, míst a akcí, také se dočkáte. Fotek mám v zásobě spousty. Ale zřejmě budu mít možnost se opravdu činit až tak kolem června.

Každopádně i v momentálním shonu, kdy se na mě nabalila nejen práce, ale i nejrůznější starosti, pořád myslím i na vás a na to, jak vás potěšit. V tomto případě jinak než článkem. Zdá se totiž, že v nejbližších dnech pro vás uspořádám první soutěž o knihu. O jakou? No, budu vás zatím napínat, zkuste hádat. Někteří už to možná vědí. Doufám, že se těšíte a budete rádi, že se mi pro vás podařilo získat zrovna vy-nevíte-jakou knihu.

Dost tlachání, snad jsem vás patřičně navnadila. Já sama už se na čtení tohohle kousku třesu a brzo se snad ocitne v mých rukách.

V minulém měsíci jsem si také pořídila dvě pokračování sérií, na které jsem čekala.

A to:

Měsíc nad Soho už mám skoro dočtený, ale pokračování Královny Tearlingu bude muset ještě chvíli počkat. Co jste si v poslední době koupili vy a na co se chystáte?

Dodatek: Uvědomuju si, že momentální design už moc nepasuje, i přesto, že pro mě je pořád pěkný. Mám v plánu ho změnit, tak se pokusím ukořistit nějaké volné chvíle a věnovat je právě pokusu o nový vzhled blogu. Držte mi palce, ať se zadaří.