Duben 2016

Recenze →Michel Bussi: Vážka

21. dubna 2016 v 20:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Michel Bussi
Název: Vážka
Originál: Un avion sans selle
Počet stran: 424
Vydáno: 14. 3. 2016
Nakladatelství: Motto
Překlad: Miluše Krejčová
Mé celkové hodnocení: 65%
Oficiální anotace: Když se ve Francii těsně před Vánoci zřítí letadlo letící z Istanbulu, vypadá to, že všichni zahynuli. Pak ale záchranáři najdou poblíž letadla živé miminko. Jenže na palubě letadla byly dvě děti v tomto věku. A protože se tak stalo v době, kdy testy DNA jsou ještě věcí neznámou, stojí policie před těžkým rozhodnutím: je miminko Lyse-Rose z bohaté a vlivné rodiny Carvilleových, nebo Emily z obyčejné rodiny Vitralových? Nakonec je dítě prohlášeno za Emily. Carvilleovi se s tím ale nechtějí smířit a najmou si soukromého detektiva, který má dokázat, že dítě patří jim. Osmnáct let pátrá bývalý policista ve Francii i v Turecku, ale marně. Rozhodující důkaz se mu najít nepodaří. Když už chce se vším skončit, padne jeho zrak na staré noviny, kde se o případu psalo. Vše se mu náhle spojí a on pochopí, jak to bylo. Byla nalezeným dítětem Lyse-Rose, Emily, anebo bylo všechno úplně jinak a někdo celou tu dobu se všemi postavami dramatu obratně manipuloval?
***

Oblíbené písně za březen 2016

18. dubna 2016 v 9:39 | Snapeova |  Hudba
Minulý měsíc nebyl úplně chudý, ale největší favorit z těch čtyřech písni je hned ta první. Neposlouchám moc písně českých interpretů a na Gabrielu Gunčíkovou už jsem trochu pozapomněla, ale objevila jsem tuhle krásnou písničku pro letošní Erovizi a hned jsem si ji zamilovala. Velice se povedla.


Další tři písně pravděpodobně znáte. Jsou momentálně dost známé a mě oslovily. Co vás?


Recenze →Courtney Cole: Lux

14. dubna 2016 v 17:19 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Courtney Cole
Název: Lux
Počet stran: 373
Vydáno: 26. 10. 2015
Nakladatelství: Lakehouse Press Inc.
Série: Nocte
Díl: 3
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace (mnou přeložená): BUDIŽ SVĚTLO
Jmenuji se Calla Price a jsem zlomená.
Kousky mě samotné jsou všude kolem mě, vznášejí se ve větru, i když se je zoufale snažím uchopit.
Kdo je mrtvý? Naživu? Šílený?
Jaká je pravda?
Nevím.
Vím tohle: Temnota mě rdousí. S každým nádechem se dusím další lží.
Má mysl mě chrání, ale tato obrana bude brzo snížena.
Vše bude odhaleno.
Každá odpověď na každou otázku.
Vše vedlo k tomuhle.
Nebojte se.
Buďte vyděšení.
***

Jak jsem si nečekaně pořídila čtečku

11. dubna 2016 v 0:29 | Snapeova |  Vykecávačka
V úvodu dovolte, abych se trochu ospravedlnila za svou neaktivitu. Běžně to nedělám, ale teď musím, protože jsem dávno měla v plánu něco přidat, ale bohužel mi teď nastalo hektičtější období. Domů chodím unavená a to si pak leda tak pařím nějaké hry na mobilu a pak jdu spát. Mám i teď malou nechuť k blogu nebo spíš k psaní. Nevím, jestli je to tvůrčí krize, spíš je to ten nedostatek času. Nápady by i byly, ale není čas je rozvíjet. Takže se vám omlouvám, samozřejmě i za to, že nestíhám komentovat. Může se teď stát častěji, že se tu déle nic neobjeví, podle toho, jaká bude situace. Teď už k článku↓
***

Už téměř tři měsíce jsem majitelkou elektronické čtečky knih. Došlo k tomu dost neočekávaně a rychle. Koupila jsem si první díl trilogie Nocte v češtině a pak mě popadla taková ta velká zvědavost na další díly. Začala jsem tedy zjišťovat, jak sehnat další knihy a zjistila jsem, že u těch neprofláklých titulů je to ještě těžší a dražší. I tak jsem předešlé knihy v anglickém jazyce sháněla trochu obtížněji, hlavně jsem na ně dost čekala.

Tak jsem se poprvé setkala s myšlenkou, že bych si tedy asi mohla pořídit čtečku a začala jsem si je prohlížet na internetu a přemýšlet o tom. Já jsem do čtečky šla s tím, že si na ní budu knihy opravdu kupovat a to právě ty, které si chci přečíst v angličtině. Navíc to může být dobré, když budu chtít na cestách nebo v práci číst nějakou povídku. Prostě si ji včas stáhnu, pošlu do čtečky a nemusím řešit, jestli se na tom místě dostanu na internet aspoň přes mobil.

Čerstvě vybalená, bez obalu i s obalem↓

Stala jsem se vlastníkem Amazon Kindle Paperwhite 3. Původně jsem striktně odmítala podsvícenou, protože jsem četla, že se podsvícení nedá zcela vypnout, ale pak mě zase nahlodalo to, že přeci jen může být jednou za čas šikovné mít možnost číst si v klidu ve tmě nebo šeru, aniž bych někoho musela obtěžovat světlem.

Co si budeme povídat, do té doby jsem celkově patřila spíše k odpůrcům čteček, i když je to trochu silné slovo. Prostě miluju knihy jako takové a myslím, že je nic nenahradí a nikdy předtím jsem neměla důvod o téhle věcičce uvažovat. Po novém roce to ale přišlo a musela jsem uznat výhody, které to má. Když se člověk popere s nastavením profilu na Amazonu, nakupování je pak velice jednoduché a nemusím čekat třeba měsíc, než mi kniha přijde. Mám mnohem snadnější přístup k nejen velmi známým titulům v anglickém jazyce a tudíž možnost toho v něm přečíst více. Na cesty se hodí skvěle (i když v praxi to mám zatím ozkoušeno jen do práce) už jen proto, že vím, jak mámu vždycky štvalo, že jsme na dovolenou měly půlku kufříku zaplněnou jen knížkami.

Koupě určitě nelituji, už jen kvůli tomu, co jsem tu vyjmenovala. Čte se na tom příjemně, dá se na to dobře zvyknout. Čtečku plánuju využívat, tak jak jsem řekla. Například první měsíc jsem četla v podstatě jen na ní, ale teď už třeba pro změnu měsíc leží a odpočívá, protože jsem si koupila nějaké normální knížky v rodném jazyce a pořád chodím i do knihovny, takže mám také aktuálně něco půjčeného. Ale už mám vyhlédnutou další anglickou knihu pro příští čtení, takže se ke čtečce v dohledné době zase vrátím. Další věc je ta, že místa mám velmi málo a tudíž knihovničku doma jen jednu a ne moc velkou, takže aspoň ušetřím nějaké místo tím, že určitá část mých knih bude uložena ve čtečce.

Při čekání na vlak↓


Noční čtení v posteli↓


Co vy a čtečky knih? Vaše názory/zkušenosti?