Oheň, led a růže → 7. Strážní andělé a Lucifer (6/6)

27. března 2016 v 8:09 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Nechtěně jsem pozapomněla na přidávání dalších částí. Konečně tedy poslední část sedmé kapitoly. Samantha se na ošetřovně setká s Elizabeth a bude s ní mít důležitý rozhovor. Podobné nelehké rozmluvy ji čekají i s Elizabethinou kamarádkou Lily a samotným Brumbálem.
***
"Co tady děláš, Van?" zeptala se Sam napůl udiveně, napůl rozčíleně své mladší sestry, když vešla na ošetřovnu. "Vždyť jsem ti přece říkala, že Elizabeth zatím nemáš navštěvovat a tys mi to slíbila."
"Já vím," zatvářila se smutně oslovená. "Ale já jsem Liz prostě musela vidět. Nemohla jsem to vydržet."
Samantha si jen povzdechla. Nemínila sestře nijak nadávat, protože věděla, že by na ni pak byla akorát naštvaná a myslela by si, že jí to přece jen zakázala kvůli předpokládanému faktu, že tu holku nesnáší.

"A navíc, Liz už je dobře. Nijak jsem ji nerozrušila, ani nic jiného, nemusíš se bát," řekla Van smířlivým tónem.
"Dobře," vydechla Sam rezignovaně.
"No, radši půjdu," podotkla Van, když vycítila jaké je v místnosti napětí. Rozloučila se s Elizabeth, mávla své sestře a už upalovala pryč.


"Ošetřovatelka je teď pryč, přijde za chvíli," promluvila Liz do ticha.
Samantha jen kývla a sedla si na postel, kde před několika dny ležela. Posadila se tak, aby byla čelem k Lizině lůžku. Dívala se však někam do dáli a dívku před sebou nevnímala. Nejspíš o něčem přemýšlela. Sam byla právě odlíčená kvůli prohlídce, takže když se na ní Elizabeth zadívala pozorněji, všimla si několika šrámů táhnoucích se jí po tvářích a velikých, již skoro zmizelých modřin. Odskákala si snad její záchranu? Bylo na ní vidět, že je unavená a vystresovaná. Za těch posledních pár dní, jako by zestárla alespoň o pět let. Najednou bylo Liz Samanthy trochu líto.

Sam po chvíli zaměřila svůj zrak na zem, očividně byla zpátky v realitě. Poté se rozhlédla po celé ošetřovně a téměř úlevně se podívala přímo na Elizabeth. "Mám na tebe prosbu," začala váhavě, doufajíc, že ji ta holka nepošle do háje dřív, než stačí něco říct.
"Jakou?" optala se Liz ostražitě.
"Chtěla bych tě poprosit, aby ses s mou sestrou scházela, co nejméně to půjde," vysoukala ze sebe Fletcherová upřímně. Usoudila, že tahle cesta bude nejspíš nejlepší.
"K tomu mě nemůžeš donutit. Tohle je věc tvé sestry. Neměla bys jí přikazovat, s kým se má bavit," začala překvapeně a trochu rozhozeně Elizabeth.
"Necháš mě, prosím, domluvit?" skočila jí Sam nakvašeně do řeči. Když Liz, k Samanthy velkému překvapení, zmlkla, pokračovala: "Nejde o to, že bych se vás snažila rozeštvat. Upřímně, je mi jedno, že se s tebou má sestra baví. Když si tě oblíbila, je to její věc, jak říkáš. Vím sama moc dobře, že bych se jí do toho neměla plést, ale tady jde o něco jiného. Zbytek mojí party mi řekl, že jestli se k tobě přiblížím s jiným než zlým úmyslem, tak si to tentokrát odskáču."
"Zdá se, že už sis to stejně odskákala," poukázala Liz na její modřiny a opět ji tím přerušila. Samantha po ní jen hodila vražedný pohled, avšak nic neřekla, díky čemuž Elizabeth poznala, že má pravdu.

"Přestaneš mi už skákat do řeči nebo bys radši zkameněla? Nemuselo by pak pro tebe být tak těžké držet chvíli klapačku zavřenou," rozčílila se už Samantha.
"Laskavě šetři dechem Fletcherová! Nejsem na nějaký tvoje rozkazování či dokonce vyhrožovaní zvědavá, takže řekni, co mi k sakru chceš. Jinak můžeš jít, odkud jsi přišla," vyplivla Elizabeth. Už měla všeho tak akorát dost.
"Řekli mi také, že když se s tebou bude má sestra dál bavit a oni vás při tom uvidí, tak si to odskáče i ona, nemluvě o tobě samozřejmě. Chci tím říct, že my tři - já, Severus a Draco, jsme teď v nebezpečí a také každý od nás, kdo by se s tebou bavil jinak, než s úmyslem ti ublížit. Až vyjdeš z ochranných křídel téhle ošetřovny, čeká tě venku opravdový peklo. Měla by ses připravit na fakt, že nikdo z naší koleje se s tebou nebude bavit. Buď proto, že souhlasí s naší partou nebo se nás jednoduše bojí. Jde mi hlavně o mou sestru. Řekla bych jí, ať se s tebou nestýká, ale nemůžu jí vysvětlit důvody a je jasné, co by si myslela. Byla by toho názoru, že jí od tebe chci odehnat a na just by za tebou chodila ještě víc. Nechci o ni přijít, chápeš?" ze Sam v tu chvíli vyzařovala čirá zoufalost.

"Nemusíš se bát, na konci roku vám všem dám pokoj. Kdybych nemusela, tak odcházet nebudu, avšak nechci Vanesse, a také tobě, způsobit další potíže. Mrzí mě, co se ti kvůli mně stalo, ať už ti udělali cokoliv. Nechtěla jsem do Zmijozelu. Celou dobu jsem doufala, že mě Moudrý klobouk zařadí do Nebelvíru a byla jsem si téměř zcela jistá, že se tam dostanu. Chtěla jsem jít na nejprestižnější kouzelnickou školu současnosti. Přála jsem si zde uplatnit své znalosti. Tady se, k mé nelibosti, bohužel vedou jen bezcenné války a studenti si tu, kdoví proč, jen ubližují." pak se odmlčela a povzdechla si. Samanthu trochu překvapil její monolog a uvědomila si, jakou má pravdu. Vždyť na téhle škole se opravdu jen věčně vedly spory mezi jednotlivými kolejemi a bohužel i mezi samotnými žáky. Bylo neuvěřitelné, jak strach z narůstající moci Voldemorta dokázal všechno tak moc ovlivnit.

Poté vešla na ošetřovnu Poppy a pousmála se, když viděla Samanthu. Následně mladé slečně zkontrolovala nohu, na kterou už dva dny ani nekulhala, podívala se na téměř zhojenou jizvu na dívčině ruce a shledala, že se všechno úspěšně hojí a modřiny jsou také téměř pryč. S doporučením, aby na sebe dávala pozor, ji pak poslala pryč.

Když se Sam ocitla před ošetřovnou, nevěděla, kam jít. Kousek naproti ní šla Lily Evansová, zjevně zamyšlená a koukala do země.
"Hej… ehm… Lily?" zavolala na ní nesměle Samantha, rozhlížejíc se na všechny strany, jestli náhodou někdo nejde.
Oslovená na ní překvapeně pohlédla a ostražitě řekla: "Jo? Co je?"

Sam k ní popoběhla a Lily se rozmýšlela, jestli se náhodou nemá dát na útěk. Už pomalu sahala po své hůlce. Semi si toho všimla a snažila se jí uklidnit.
"Neboj se, nechci ti ublížit, potřebuji s tebou mluvit."
"Jo? A o čem asi?" ohradila se hned naježeně Evansová.
"O Elizabeth," vyhrkla rychle, majíc obavy, že by ta holka mohla náhle vytáhnout hůlku a použít ji. Lily se na ni dívala značně nevěřícně.
"Chci ti jen říct, že celá naše kolej má na tvou očividně nejlepší přítelkyni v této době spadeno. Snaž se, prosím, abyste s ní ty a tví kamarádíčci byli co nejvíc. Chraňte ji každou chvíli, kdy to jen půjde. U nás není nikdo, kdo by ji mohl ochránit. Já už jí znovu pomoct nemůžu, ani kdybych chtěla," mluvila Fletcherová naprosto vážně, doufajíc, že jí Lily věnuje dostatečnou pozornost, poněvadž na ni zírala, jakoby snad právě viděla ducha.

Najednou se za rohem objevila Bellatrix. Samantha tedy přimáčkla Lily ke stěně.
"Laskavě se mi příště nepleť do cesty, ty špinavá mudlovská šmejdko," zasyčela jí dostatečně hlasitě do tváře a strčila do ní, tak že se Evansová poroučela k zemi. Sam pak odešla. Prošla kolem Belly a pozdravila se s ní. Lily byla z toho všeho dost zmatená, ale částečně pochopila, když uviděla Bellatrix kus před sebou. Radši se ihned zvedla a rychlým krokem zamířila pryč.

Samantha se chvilku poté z ničeho nic rozhodla, kam půjde. Věděla, že riskuje, netušila ani, co ji tam čeká. Co když z ní něco vymámí? Avšak touha ochránit svou sestru byla silnější. Rozhodným krokem se tedy vydala do Brumbálovy pracovny. Postavila se před chrliče a dumala nad tím, jaké by mohlo být heslo. Vyzkoušela jich snad sto. Od cukrátek po zvířata a už se chtěla dát na odchod, když se chrlič najednou začal pohybovat. Vyšla po točících se schodech, s úmyslem zaklepat, ale dveře do pracovny byly již otevřené. Ředitel na ni za stolem čekal s přívětivým úsměvem
"Dobrý den, slečno Fletcherová, posaďte se," pokynul ke křeslu naproti sobě. Sam zavřela dveře a váhavě se usadila do křesla. V duchu si začala vyčítat, že sem vůbec lezla.

"Hádám, že jste sem kvůli něčemu přišla," řekl Brumbál, když Semi nějakou dobu nerozhodně mlčela. Nevěděla, jak by měla začít a ani, zda má vůbec něco říkat.
"Já... bojím se o svou sestru," vyhrkla najednou, pokračujíc: "Chtěla bych se zeptat, jestli byste jí mohl poskytnout nějakou ochranu nebo něco takového?" Albus se na ní zvláštně podíval.
"A před čím chcete svou sestru chránit?" To byla přesně ta otázka, jíž se obávala.
"Eh... no, někteří z mých přátel nesnesou její chování. Je to malé dítě a chová se, jak se jí zachce a oni mi řekli, že když jí neřeknu, aby se chovala, jak chtějí oni, tak jí i mě něco provedou." Snažila se mu to říct nějakou oklikou, avšak nakonec to celé vyznělo jako totální blbost. Úplně se do celého svého, trochu poupraveného, problému zamotala a bylo jí jasné, že téhle historce Brumbál neuvěří. Ředitel se ovšem na nic neptal a jen řekl:
"Dobrá, nasadím na ni jednoho domácího skřítka. Bude jí hlídat a v případě potřeby zasáhne."

Sam na něj vykulila oči. Vůbec nečekala, že jí vážně pomůže. Myslela, že bude chtít pořádné vysvětlení.
"To je vše?" optal se Brumbál a zadíval se přes obroučky svých brýlí do stále drobet tajemných očí naproti němu.
"No, asi ano," odpověděla Samantha váhavě.
"Nechcete se mi s něčím svěřit?" nedal si pokoj stařík, upírajíc na dívčinu před sebou rentgenový pohled.
"Myslím, že není s čím," vykrucovalo se mu hádě z hrsti.
"Copak si nepřejete, aby byl potrestán ten, co vám ublížil?" zeptal se Brumbál najednou tiše. "Nechápu, o čem to mluvíte," řekla mírně rozhněvaně, chvějícím se hlasem.
"Myslel jsem, že byste byla ráda, kdyby v této věci zavládla spravedlnost," prohlásil na rovinu. Vůbec se nesnažil skrýt svůj údiv.
"Pane řediteli, život není fér a tady už žádná spravedlnost nepomůže. Všechno by se tím jen zhoršilo. Vše, co se již stalo, zpátky nevrátíte. Stejně jako neoživíte mrtvého. Snažím se zapomenout a začínám v tom být úspěšná. Nemá cenu něco napravovat, je prostě pozdě." Albus se na ni smutně podíval: "Proč se vůbec bavíte s lidmi, kteří vám jen ubližují, slečno Fletcherová?" ptal se dál.
"Všichni mi neubližují," odpověděla vzdorovitě, dodávajíc: "Jsou to moji přátelé a je to má věc. A myslíte si snad, že i kdybych chtěla od nich odejít, tak bych mohla, aniž bych za to zaplatila životem svým a nejspíš i životem své sestry?" S těmito slovy se otočila směrem ke dveřím. Než se zaklaply, zaslechl Brumbál ještě tiché: "Děkuji za svou sestru, pane..."

8. Slza štěstí v neštěstí (1/7)→
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lessien Lessien | Web | 27. března 2016 v 16:52 | Reagovat

Pěkná kapitola :) těším se na další

2 Ďábelská Victoria Renkse Ďábelská Victoria Renkse | Web | 28. března 2016 v 7:54 | Reagovat

Dokonale napsáno ;-)

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 3. května 2016 v 18:35 | Reagovat

Vážně úžasná kapitola, nemám co dodat, jenom asi to že se těším na další :D

4 Fsvtaucky Fsvtaucky | E-mail | Web | 24. září 2017 v 22:48 | Reagovat

cheap cialis soft tabs
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
cialis 20 mg daily
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> ’

5 Bbnhscully Bbnhscully | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:49 | Reagovat

viagra pictures
<a href="http://viagrakjkmn.com/">viagra online</a>
best viagra
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

6 DrvpbEvenda DrvpbEvenda | E-mail | Web | 27. září 2017 v 3:46 | Reagovat

is generic viagra real - http://viagraonszb.com/
soft viagra <a href="http://viagraonszb.com/">viagra online</a> ’

7 vwqeencora vwqeencora | E-mail | Web | 30. září 2017 v 16:37 | Reagovat

bad credit credit card
<a href="https://installmentloanvelam.com">installment loans bad credit</a>
payday america
<a href=https://installmentloanvelam.com>bad credit installment loans</a> ’

8 Fvrcexcign Fvrcexcign | E-mail | Web | 30. září 2017 v 19:16 | Reagovat

quick loans online
<a href="https://cashadvanceamericasev.org">online payday loans</a>
instant payday loan
<a href=https://cashadvanceamericasev.org>best payday loans</a> ’

9 Fvtedeaces Fvtedeaces | E-mail | Web | 1. října 2017 v 0:15 | Reagovat

direct payday lenders no teletrack
<a href="https://loansonlinevaec.org">same day payday loan</a>
canadian payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>bad credit payday loans</a> ’

10 Fwjjdeaces Fwjjdeaces | E-mail | Web | 4. října 2017 v 9:11 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval
<a href="https://paydayllae.com/">pay day loan</a>
easy loans bad credit
<a href=https://paydayllae.com/>payday loans</a> ’

11 VwebgJuinue VwebgJuinue | E-mail | Web | 11. října 2017 v 3:50 | Reagovat

viagra herbal substitute - http://viagraonline-getonl.com/
soft tabs viagra <a href=http://viagraonline-getonl.com/>viagra online</a> ’

12 Jtnbvbexcign Jtnbvbexcign | E-mail | Web | 19. října 2017 v 5:20 | Reagovat

best payday loans lenders
<a href="https://paydaycnrs.net/">payday loans</a>
payday cash loan
<a href=https://paydaycnrs.net/>payday loans</a> ’

13 BnrfsEagefe BnrfsEagefe | E-mail | Web | 24. října 2017 v 3:46 | Reagovat

viagra cheapest - http://genericviagra-onat24.com/
generic viagra online pharmacy <a href=http://genericviagra-onat24.com/>viagra online</a> ’

14 Ldbgclaing Ldbgclaing | E-mail | Web | 31. října 2017 v 21:28 | Reagovat

bad credit no fax payday loan - https://cashcevth.com
cash advance america <a href=https://cashcevth.com>cash advance usa</a> ’

15 KdsbcAwalm KdsbcAwalm | E-mail | Web | 2. listopadu 2017 v 1:13 | Reagovat

apply for payday loans - https://cashshybn.com
quick cash payday loans <a href=https://cashshybn.com>cash advance loans</a> ’

16 Lssbdcscully Lssbdcscully | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 16:41 | Reagovat

viagra purchase online
http://canadiannowv.com/
viagra brand buy
<a href="http://canadiannowv.com/generic-sildenafil/">viagra online</a>
alternative viagra

17 Kdbccfhoinc Kdbccfhoinc | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 18:13 | Reagovat

online loans no credit http://paydayloansonlinenow.us.com/
payday loans direct lender <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loans</a>

18 JybsaRuiday JybsaRuiday | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 4:17 | Reagovat

24 hour payday loans
<a href="https://payday-loans.us.com/">payday loans</a>
payday loans no checks
<a href=https://payday-loans.us.com/>pay day loans</a> ’

19 MunbsGuiste MunbsGuiste | E-mail | Web | 10. prosince 2017 v 4:15 | Reagovat

loan payday savings - http://paydayloans-online.us.com/
same day cash loans bad credit <a href="http://paydayloans-online.us.com/">payday loans online no credit check</a> ’

20 JbsfgxIntede JbsfgxIntede | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 13:46 | Reagovat

low interest loan
<a href="https://now24paydayloans.com/">cash advance american express</a>
low interest personal loans
<a href=https://now24paydayloans.com/>pay day loan</a>

21 Jthasvexcign Jthasvexcign | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 20:21 | Reagovat

quick payday loan no
<a href="https://installmentloannbbm.com/">payday cash loan</a>
payday loan lenders
<a href=https://installmentloannbbm.com/>online payday loans</a>

22 Jtaxexcign Jtaxexcign | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 6:23 | Reagovat

cash instant loan
<a href="https://badcreditnyrc.org/">same day payday loans</a>
fast online loans
<a href=https://badcreditnyrc.org/>best online payday loans</a>

23 Jvsxxexcign Jvsxxexcign | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 20:00 | Reagovat

biggest cash payday loan
<a href="https://cashadvanceccet.com/">fast payday loan</a>
same day payday loans direct lenders
<a href=https://cashadvanceccet.com/>same day payday loans</a>

24 DnbcCheera DnbcCheera | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 10:25 | Reagovat

guaranteed payday loans direct lenders
<a href="https://paydaynnoo.org/">payday advance loans</a>
emergency loan
<a href="https://paydaynnoo.org/">3 month payday loans</a>

25 DbsCheera DbsCheera | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 0:59 | Reagovat

installment payday loans
<a href="https://payday-loans.us.org/">payday loans online same day</a>
get business loan
<a href="https://payday-loans.us.org/">direct lender payday loans</a>

26 Mcsteava Mcsteava | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 0:18 | Reagovat

pfizer viagra for sale
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra sample</a>
viagra oral
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra cheap</a> ’

27 Vecexcign Vecexcign | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 4:06 | Reagovat

online installment loans
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loans near me</a>
online check advance
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loans near me</a>

28 Lssdvdscully Lssdvdscully | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 4:16 | Reagovat

viagra brand for sale
http://viasergeneric.com/
viagra pills
<a href=http://viasergeneric.com/>viagra</a> OK’

29 MbedtEvenda MbedtEvenda | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 17:49 | Reagovat

free samples of viagra
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">purchase viagra</a>
buying viagra
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">viagra sale</a> ok’

30 MhtGuiste MhtGuiste | E-mail | Web | 1. února 2018 v 18:06 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
payday loan with <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loan lenders</a>

31 Brcshoinc Brcshoinc | E-mail | Web | 2. února 2018 v 23:21 | Reagovat

OK’ https://onlineloan.us.org/
same day payday loans online <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loans bad credit</a>

32 MvsdEvenda MvsdEvenda | E-mail | Web | 6. února 2018 v 3:10 | Reagovat

OK’
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra</a>
online prescription viagra
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">order viagra online</a>

33 Vrchoinc Vrchoinc | E-mail | Web | 17. února 2018 v 14:04 | Reagovat

OK’
https://writebusinessplan.us.com/
sites to buy annotated bibliography papers
<a href=https://writebusinessplan.us.com/>business plan writers</a>

34 Gbrquire Gbrquire | E-mail | Web | 20. února 2018 v 3:05 | Reagovat

<a href="https://bestpaydayloan.us.org/"> online loans</a>
1000 payday loans <a href=https://bestpaydayloan.us.org/> payday advance</a>
OK’

35 MndGuiste MndGuiste | E-mail | Web | 21. února 2018 v 1:59 | Reagovat

OK’ https://loanonline.us.org/
bad credit lender no payday loan <a href="https://loanonline.us.org/">online payday loans</a>

36 GbdEntink GbdEntink | E-mail | Web | 24. února 2018 v 11:55 | Reagovat

cialis 20 mg reviews - http://cialisonlineoansx.com/
cialis coupon <a href="http://cialisonlineoansx.com/">online cialis</a> ’

37 Lqhtaucky Lqhtaucky | E-mail | Web | 27. února 2018 v 5:06 | Reagovat

Hi! All!
<a href="http://retcialis.com/"></a>
order cialis online
<a href="http://retcialis.com/">buy cialis</a> OK’

38 Dvsunoke Dvsunoke | E-mail | Web | 28. února 2018 v 1:46 | Reagovat

buy viagra soft tabs
<a href=http://cheaperectilepills.com/>viagra</a>
100mg viagra
<a href="http://cheaperectilepills.com/">erectile dysfunction treatment</a> OK’

39 Gbrquire Gbrquire | E-mail | Web | 9. března 2018 v 22:05 | Reagovat

Hi!
<a href="http://genericonlineviaqra.com/">generic viagra online</a>
online cheap viagra
<a href=http://genericonlineviaqra.com/>generic viagra online</a>  OK’

40 Brdquire Brdquire | E-mail | Web | 30. března 2018 v 12:37 | Reagovat

A person comes in and says they are sick, that's the first thing that counts. does viagra work <a href="https://nadinekube.com/">generic viagra</a> brand name viagra on line <a href=https://nadinekube.com/>cheap viagra</a>  Couples often reduce or discontinue sexual intercourse while a woman is in active treatment. OK’

41 bgcPiogy bgcPiogy | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 10:44 | Reagovat

viagra professional <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/">buy generic viagra</a> viagra tablets for sale <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/>viagra samples</a> OK’

42 bsrphync bsrphync | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 3:59 | Reagovat

online prescription viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">generic brands viagra online</a> buy viagra usa <a href="http://fviagrajjj.com/#">cheapest viagra online</a> OK’

43 bsdfPiogy bsdfPiogy | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 13:09 | Reagovat

non prescription viagra <a href="http://viagapharmaked.com/#">how viagra works</a> buy discount viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>free viagra sample pack</a> OK’

44 bgfPiogy bgfPiogy | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 6:25 | Reagovat

viagra generic <a href="http://loviagraosn.com/#">how does viagra work</a> buy viagra online <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra price comparison</a> OK’

45 lrmcBenue lrmcBenue | E-mail | Web | 1. května 2018 v 21:01 | Reagovat

acheter du viagra https://www.vieillemaman.com/ viagra generique

46 nfsGuiste nfsGuiste | E-mail | Web | 1. května 2018 v 23:14 | Reagovat

business loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">pay pay loans</a> az laws payday loans <a href="https://onlinepaydayloan.us.org/#">payday loan</a>

47 bdxBenue bdxBenue | E-mail | Web | 27. května 2018 v 23:13 | Reagovat

brand name viagra <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">buy cheap viagra online</a> generic viagra online <a href=http://officialsaintsnflproshop.com/#>viagra online</a>

48 vxdBenue vxdBenue | E-mail | Web | 6. června 2018 v 21:45 | Reagovat

viagra patent <a href="http://setviagraeja.com/#">viagra 100mg</a> soft tabs viagra <a href=http://setviagraeja.com/#>herbal alternative viagra</a>

49 ploiteld ploiteld | E-mail | Web | 7. června 2018 v 11:23 | Reagovat

cheap viagra pills <a href="http://menedkkr.com/#">viagra pills</a> buy viagra online at <a href="http://menedkkr.com/#">viagra generic</a>

50 hfuBenue hfuBenue | E-mail | Web | 7. června 2018 v 11:47 | Reagovat

viagra overdose <a href="http://sexviagen.com/#">viagra patent expiration date</a> order viagra online <a href=http://sexviagen.com/#>viagra order</a>

51 nfkDeany nfkDeany | E-mail | Web | 8. června 2018 v 6:17 | Reagovat

viagra <a href="http://viagracefo.com/#">generic viagra</a> low price viagra <a href=http://viagracefo.com/#>cheap viagra</a>

52 byniteld byniteld | E-mail | Web | 8. června 2018 v 20:45 | Reagovat

viagra uk sales <a href="http://viagraveikd.com/#">buy cheap viagra</a> purchase viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">purchase viagra online</a>

53 nnsBenue nnsBenue | E-mail | Web | 9. června 2018 v 2:28 | Reagovat

cheapest viagra <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra without prescription</a> best generic viagra <a href=https://aluixnetwork.com/>free viagra without prescription</a>

54 xntiteld xntiteld | E-mail | Web | 9. června 2018 v 14:08 | Reagovat

lowest viagra price <a href="https://movietrailershd.org ">viagra for sale</a> pfizer viagra <a href="https://movietrailershd.org">discount viagra</a>

55 nfgBenue nfgBenue | E-mail | Web | 10. června 2018 v 15:02 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://mo-basta.org">viagra price</a> buy viagra online without prescription <a href=http://mo-basta.org>canadian viagra</a>

56 bsdBenue bsdBenue | E-mail | Web | 12. června 2018 v 12:35 | Reagovat

payday advance loan <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">cash advance</a> instant personal loans online <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>advance cash payday loan</a>

57 bsditeld bsditeld | E-mail | Web | 13. června 2018 v 1:44 | Reagovat

alternative viagra <a href="http://emtpartsstore.com/">viagra generic</a> online pharmacy viagra <a href="http://emtpartsstore.com">generic viagra</a>

58 aaqBenue aaqBenue | E-mail | Web | 14. června 2018 v 10:26 | Reagovat

buy tadalafil 20mg price <a href="http://besiktasboschservis.com/">buy cialis</a> tadalafil best price <a href=http://besiktasboschservis.com/>cialis buy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama