Tripple drabble: Když si slunce udělá volno

23. února 2016 v 21:39 | Snapeova |  Drabble (Vlastní)
K tématu týdne Vstávej, je ráno, mě napadl takový malý, vzhledem k obsahu, spíše pohádkový příběh.
***

Bylo brzké ráno, měsíc se potkal se sluncem, které ale jako slunce nevypadalo. Kde je to krásné zářivé světlo, které znamená život? Umřel snad vesmír? Zhrozil se měsíc.
"Hej slunce, vstávej, musíš svítit, vesmír tě potřebuje," šťouchl měsíc do koule, jež měla být žhavá, ale nebyla. Působilo to děsivě, nejen pro měsíc, ale i pro všechny na zemi.

Mnoho lidí bylo zvyklých vstávat za tmy, ale když se ani v pozdějších hodinách neproměnila ve světlo, začalo je to velice znepokojovat. Proč je taková hrůzná tma? Copak den nezačne? Ptali se a odpovědi se jim nedostávalo. Někteří byli přesvědčeni, že na ně bohové seslali svůj hněv. Jiní situaci vysvětlovali a zkoumali vědecky.

"Prosím slunce, když nesvítíš ty, nemohu ani já, všichni zemřou. K čemu tu pak budeme?" domlouval měsíc slunci.
"Nech mě být, už miliardy let všem posílám spoustu světla a energie, chci si také odpočinout," řeklo slunce slabým hlasem.
"Jsme tady proto, abychom vykonávali svůj úkol až do doby, kdy zanikneme, nemůžeš odpočívat," rozmlouval mu to měsíc a měl velký strach o celý vesmír. Slunce ještě nikdy svítit nepřestalo.
"Kdo tvrdí, že nemůžu, ty? Tebe poslouchat nemusím a nikdo větší než já tu není. Nezajímá mě, co se ode mě očekává. Jsem svobodné, nechce se mi svítit, tak nebudu," trvalo slunce tvrdohlavě na svém a dál už měsíci neodpovídalo.

Lidé prožili svůj první den v naprosté tmě. Když slunce nevycházelo ani další ráno, zavládla mezi nimi panika a oni, zvířata a rostliny začali strádat.

Slunce naštěstí nebylo tak bezcitné, jak se zdálo. Smilovalo se nad celým vesmírem. Konec konců, kdyby si dál užívalo volna, všichni by zemřeli a ono by se pak nudilo. Pro co by pak ještě existovalo? A tak třetího rána brzce vstalo a se svým návratem darovalo lidem ten nejkrásnější, nejbarevnější východ slunce, jaký kdo kdy viděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 24. února 2016 v 12:11 | Reagovat

To je krásné a dost mě to i pobavilo. :) Ale ukazuje to jednu zásadní věc, jsme na slunci závislý. :)

2 Casion Casion | Web | 26. února 2016 v 15:07 | Reagovat

Jééé to je super nápad a veľmi pekne a milo napísané :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama