Únor 2016

Východy a západy slunce - 2

27. února 2016 v 22:58 | Snapeova |  Fotografické články
Celkem nedávno jsem vám představila svou zálibu v magii ranní i večerní oblohy. Téma týdne mi nahrává ke zveřejnění dalšího článku s mými fotkami. Slunce a celá ta krása doprovázející jeho východ nám často zpříjemňují vstávání. Tentokrát jsem samozřejmě vybrala jen fotky z brzkých ranních hodin. Večerní záběry se objeví zase v příštím článku. Všechny tyto fotky jsou vlastně foceny buď v práci nebo na cestě z/do ní. Pokud jste ještě neobjevili můj instagram, koukněte sem. Půlka mého profilu se skládá z fotek oblohy :D.
***

Tripple drabble: Když si slunce udělá volno

23. února 2016 v 21:39 | Snapeova |  Drabble (Vlastní)
K tématu týdne Vstávej, je ráno, mě napadl takový malý, vzhledem k obsahu, spíše pohádkový příběh.
***

Bylo brzké ráno, měsíc se potkal se sluncem, které ale jako slunce nevypadalo. Kde je to krásné zářivé světlo, které znamená život? Umřel snad vesmír? Zhrozil se měsíc.
"Hej slunce, vstávej, musíš svítit, vesmír tě potřebuje," šťouchl měsíc do koule, jež měla být žhavá, ale nebyla. Působilo to děsivě, nejen pro měsíc, ale i pro všechny na zemi.

Mnoho lidí bylo zvyklých vstávat za tmy, ale když se ani v pozdějších hodinách neproměnila ve světlo, začalo je to velice znepokojovat. Proč je taková hrůzná tma? Copak den nezačne? Ptali se a odpovědi se jim nedostávalo. Někteří byli přesvědčeni, že na ně bohové seslali svůj hněv. Jiní situaci vysvětlovali a zkoumali vědecky.

"Prosím slunce, když nesvítíš ty, nemohu ani já, všichni zemřou. K čemu tu pak budeme?" domlouval měsíc slunci.
"Nech mě být, už miliardy let všem posílám spoustu světla a energie, chci si také odpočinout," řeklo slunce slabým hlasem.
"Jsme tady proto, abychom vykonávali svůj úkol až do doby, kdy zanikneme, nemůžeš odpočívat," rozmlouval mu to měsíc a měl velký strach o celý vesmír. Slunce ještě nikdy svítit nepřestalo.
"Kdo tvrdí, že nemůžu, ty? Tebe poslouchat nemusím a nikdo větší než já tu není. Nezajímá mě, co se ode mě očekává. Jsem svobodné, nechce se mi svítit, tak nebudu," trvalo slunce tvrdohlavě na svém a dál už měsíci neodpovídalo.

Lidé prožili svůj první den v naprosté tmě. Když slunce nevycházelo ani další ráno, zavládla mezi nimi panika a oni, zvířata a rostliny začali strádat.

Slunce naštěstí nebylo tak bezcitné, jak se zdálo. Smilovalo se nad celým vesmírem. Konec konců, kdyby si dál užívalo volna, všichni by zemřeli a ono by se pak nudilo. Pro co by pak ještě existovalo? A tak třetího rána brzce vstalo a se svým návratem darovalo lidem ten nejkrásnější, nejbarevnější východ slunce, jaký kdo kdy viděl.

Recenze →Rachel Hartman: Dračí posel

19. února 2016 v 18:49 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Rachel Hartman
Název: Dračí posel
Originál:Shadow Scale
Počet stran: 432
Vydáno: 2. 11. 2015
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Drahomíra Michnová
Série: Serafína
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 60%
Oficiální anotace:Království Gored: země, ve které po dlouhá desetiletí žili lidé a draci v křehkém míru. Rovnováha ale byla narušena, a hrozí válka. Draci po čtyřiceti letech vycházejí z ústraní a jsou připraveni převzít vládu nad světem. Serafína - napůl člověk, napůl drak- je jednou z mála, kdo rozumí uvažování draků i lidí a kdo by mohl pomoci válku zastavit. Vydává se proto na cestu do sousedních zemí, aby našla další polodraky. Věří, že jejich společné úsilí dokáže vyvolat mocnou magii, s jejíž pomocí bude možné nemilosrdné draky porazit.
Dokáže ale Serafína vzdorovat všem nástrahám, které ji na cestě čekají?
Ubrání se tajemnému polodrakovi, který dokáže vstupovat do lidských myslí a ovládat je?
Vzdá se svých jedinečných schopností a zachrání si život, nebo přijme výzvu osudu a postaví se nebezpečné budoucnosti čelem?
***

Oblíbené písně za leden 2016

16. února 2016 v 17:39 | Snapeova |  Hudba
Leden byl ohledně písní ve znamení Sii. Oproti jiným měsícům jsem si tehdy od ní oblíbila hned tři písně. První je starší, další dvě jsou z nového alba. Dejte vědět, jak se vám líbí a která vás zaujala nejvíc.Pak tu mám něco z jiného soudku, je to velmi energické a vlastně jsem si to oblíbila už dřív než v lednu.

Viděla jsem pohádku Konečně doma (Moc se mi líbila mimochodem :D) a zalíbila se mi z ní ústřední píseň.

Recenze →Melinda Salisbury: Vyvolená bohy: Smrtící dotyk

13. února 2016 v 15:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Melinda Salisbury
Název: Vyvolená bohy: Smrtící dotyk
Originál:The Sin Eater´s Daughter
Počet stran: 256
Vydáno: 5. 10. 2015
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Romana Bičíková
Série: Dcera pojídačky hříchů
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace: "Jsem dokonalá zbraň. Můj dotyk je smrtící." Twylla je dívka vyvolená bohy. Je zosobněním božské dcery a jako taková je zaslíbená princi. Za svoji výjimečnost ale draze platí: každý měsíc musí pozřít jed, a přinést tak důkaz o svém božském postavení. Její dotyk je však pro obyčejného člověka smrtící. Twylla proto není běžným členem královského dvora. Je královninou popravčí. Každý měsíc navštěvuje vězení a přikládá své ruce na ty, kteří jsou odsouzeni k smrti. Žije osaměle a izolovaně. Když ale nastoupí nový strážce, vše se změní. Spustí se kolotoč dvorských intrik, úkladů a vražd... Dokáže si dívka správně zvolit mezi královským snoubencem a přitažlivým, ale obyčejným smrtelníkem? Rozhodne se pro povinnost, nebo pro lásku?
***

Východy a západy slunce - 1

3. února 2016 v 2:44 | Snapeova |  Fotografické články
Miluju věci, které lahodí mým očím. Mezi to poslední dobou, ze všeho nejvíce, patří kouzlení oblohy. Je to něco vlastně zcela obyčejného a přesto naprosto dokonalého. Je to krása, která pomíjí velmi rychle, stačí minuta a obloha je zcela jiná než předtím. Nejsem žádný fotograf, to dobře víte. Většina fotek, co sem vkládám, pochází z mobilního telefonu. U těchto to nebude jiné, až na výjimky. Chci se s vámi o tu krásu podělit a proto jsem se rozhodla začít občas přidávat tyto konkrétní foto články. Mám fotky, které jsou prostě jen hezké nebo zajímavé, i takové, které mi úplně berou dech. Fotky budu přidávat popořadě podle data focení, proto vás třeba některý z těchto článků nezaujme a jiný naopak, uvidíme. Pokaždé přidám deset fotek a budu ráda, když mi sdělíte své dojmy. Fotky z tohoto článku pochází přibližně z podzima roku 2014, tedy z doby, kdy jsem si tenhle telefon koupila. Co rádi zachytáváte na fotky vy?
***