Leden 2016

Recenze →Hugh Howey: Turnus

26. ledna 2016 v 11:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Hugh Howey
Název: Turnus
Originál: Shift
Počet stran: 480
Vydáno: 2. 12. 2015
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Jiří Engliš
Série: Silo
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace:Co předcházelo životu v "Silech", podzemních mnohapatrových objektech, jediných místech na zeměkouli, kde mohou lidé přežít? Postapokalyptický román Silo, který se stal celosvětovým bestsellerem, vyvolal ve čtenářích otázku, jak to vše začalo. A Turnus přináší odpověď.
Mladý kongresman Donald Keene pracuje na tajném projektu - má to být jen mezní eventualita: do země zapuštěné obří obytné válce připomínající sila jsou přeci pouhou pojistkou pro případ nepředstavitelné katastrofy. Ta ale jistě není na obzoru. O tu nikdo nestojí. Tu by si nikdo nepřál.
O mnoho let později probudí v Silu 1 hibernovaného člověka. Oproti všem předpokladům si začíná rozpomínat na minulost - na příběh, který děsivě vypovídá o posedlosti mocí a neúnavném nasazení, s jakým jsou lidé ochotni zničit svět, jak jej známe. V Silu 18 se rodí nepokoje. A Silo 17 se odmlčelo...
***

Primark + vánoce

23. ledna 2016 v 9:19 | Snapeova |  Vykecávačka
Když už jsem Anglií začala s tím, že vám ukazuju nové Harry Potter věci v mé sbírce, budu v tom i pokračovat a jednou se snad dočkáte i článku o mé původní sbírce. V prosinci jsme vyrazili do Drážďan na malý předvánoční výlet a já jsem samozřejmě zamířila do Primarku kvůli Harry Potter oblečení. Docela jsem se tam prohla, ale mám odtamtud dohromady sedm kousků oblečení a všechno se mi moc líbí. V článku najdete fotky. Nafotila jsme i to, co se mi sešlo k vánocům. To jsou pro změnu šperky s Potterovskou tématikou.
***

Recenze →Lisa Jackson: Nechtěj nic vědět

19. ledna 2016 v 20:48 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Lisa Jackson
Název: Nechtěj nic vědět
Originál: You Don´t Want To Know
Počet stran: 520
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Domino
Překlad: Marie Čermáková-Frydrychová
Mé celkové hodnocení: 55%
Oficiální anotace: Jsou to už dva roky a Avinu mysl stále halí mlha žalu, kterou se marně snažil rozehnat ošetřující personál psychiatrické léčebny. Noahovo tělo nebylo nikdy nalezeno a všichni se domnívají, že utonul po pádu z mola. Vlastně si to donedávna myslela i Ava… Po návratu domů začnou Avu trýznit znepokojivé vjemy: slyší křik z Noahova pokoje, pak ho zase zahlédne, jak bloumá na břehu jezera… Rodina, psycholožka i manžel se začnou obávat, jestli nadobro nepřišla o rozum. Anebo se bojí spíše toho, co by Ava mohla zjistit? Ava už sama netuší, co je vlastně pravda. A čím hlouběji se do svých vzpomínek noří, tím mrazivější strach ji svírá. Teď už ví, že synovo zmizení nebyla nejhorší událost jejího života. Tahle noční můra skončí až tehdy, kdy Ava pozná celou děsivou pravdu…
***

Oblíbené písně za prosinec 2015

15. ledna 2016 v 13:59 | Snapeova |  Hudba
Zase jedna písnička od Voxela, co se moc hezky poslouchá a samozřejmě ani nemusím zmiňovat, že má dobrý text.

Tohle byla jedna z těch náhod, kdy jsem klikla na něco, co mi youtube nabídl a od začátku se mi to zalíbilo.

A nakonec jedna novější píseň od Sii. Posledních několik zveřejněných písniček se mi vždy zalíbilo a opravdu tuhle zpěvačku začínám zbožňovat.

Recenze →Claire North: Prvních patnáct životů Harryho Augusta

12. ledna 2016 v 11:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Claire North
Název: Prvních patnáct životů Harryho Augusta
Počet stran: 358
Vydáno: 20. 7. 2015
Nakladatelství: Argo
Překlad: Zuzana Dejmková
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace:Harry August, hrdina knihy, má podivuhodnou schopnost: jakmile zemře, vrací se do chvíle svého zrození a prožívá svůj život znovu od začátku, ale se všemi vzpomínkami na to, co už prožil. Autorka s tímto motivem dovedně pracuje - vypráví o tom, jak Harryho zaskočí první znovuzrození, jak této zvláštnosti uvyká a učí se jí využívat, jak se seznamuje s dalšími lidmi obtíženými podobným darem. Někteří jsou starší než on a žili už před jeho narozením; jiní se naopak narodí až za Harryho života a přežijí ho. Vytvářejí tak řetězec, po kterém lze posílat zprávy napříč dějinami - a právě Harrymu se přihodí, že ho těsně před jednou z jeho smrtí navštíví dívenka a prosí ho, aby při dalším zrození předal zprávu do minulosti: blíží se konec světa a jen lidé jako Harry tomu můžou zabránit - pokud jim ovšem na světě záleží...
***

Přečtené knihy za rok 2015

9. ledna 2016 v 9:19 | Snapeova |  Články o knihách
Tak jako už předešlé dva roky, vám přináším přehled toho, jaký jsem byla čtenář v uplynulém roce. Domnívala jsem se, že tentokrát by se mi konečně mohlo povést překročit dosud nepřekročených padesát knih za rok. Nejvíce jsem zatím měla 47 a to v roce 2013. Neuspěla jsem, ale stejně považuji rok 2015 za úspěšný, protože tři z těch knih, byly anglické a byly to mé tři první anglické knihy. Každá mi zabrala několik týdnů, ta první samozřejmě nejvíce.

Poprvé jsem do toho zahrnula i počet stránek a na konci udělala trochu rozsáhlejší přehled. Je to hlavně pro mě, ale třeba ty informace budou zajímat i někoho z vás, už třeba jen pro porovnání se svým vlastním čtením. Možná vysněnou padesátku překročím v tomto roce, ale nesázela bych na to. Za prvé mám v plánu číst další anglické knížky a možná víc než v minulém roce a za druhé mě možná čeká pár náročnějších měsíců, kdy na čtení skoro nebude čas. Podle toho, co tento rok přinese. :)
***

Bradavický TAG

6. ledna 2016 v 10:39 | Snapeova |  Vykecávačka
Normálně sem články tohoto typu vůbec nedávám, ale tento, dalo by se říci dotazník, se mi moc líbí. Přes různé blogy počínaje Kristýnou Kaderovou jsem se dostala až sem. Tam je asi nejpůvodnější česká verze. Dozvíte se mnohem víc o mě ohledně potterovského světa, tak třeba to pro některé z vás bude zajímavé počtení.

PS: psala jsem to sice už na facebook, ale tam nechodíte všichni, tak jen abyste věděli, mám teď rozbitý svůj počítač a na jiný se dostanu velmi zřídka, proto nemám moc možností psát články nebo komentáře.
***