K čemu by nám byl?

17. prosince 2015 v 20:59 | Snapeova |  Vykecávačka
Každý máme o ideálním světě trochu jinou představu. Většina z nás si ale přeje podobné věci. Svět bez nenávisti, závisti a to ostatní. Přejeme si, aby všichni byli hodní a dokonalí. Aby nebylo žádné zlo, které by mohlo kazit naše životy. Aby nikdo nebyl znevýhodněn, všichni byli stejně šťastní a všichni měli někoho, kdo je bude milovat po celý život. Tak nějak by to každý chtěl. Není to snad krásná představa? Nikdy netrpět a zažívat nekonečné štěstí?

Jenže kdybyste se do takového dokonalého světa narodili, došlo by vám snad někdy, jaké máte štěstí?

A i kdybyste se narodili do světa, takového, jaký je nyní a ze dne na den by se z něj stal zázrakem svět ideální, možná by vás to chvíli bavilo, byli byste opravdu šťastní, ale co za týden? Měsíc? Rok? Pořád by vás tak těšilo mít spousty kamarádů, kteří nemají žádné špatné vlastnosti? Bavilo by vás, kdyby se vám vše dařilo, aniž byste měli pocit, že jste se pro to nějak nadřeli?

Ideální svět by připravil lidi o jejich individualitu. Už byste na ulici nepotkávali lidi s nejrůznějšími osobnostmi. U každého byste věděli, co můžete čekat. Život by byl ochuzen o zajímavost. Byl by neuvěřitelně jednotvárný, nemyslíte? Lidé by se pravděpodobně podobali strojům. Člověk ovšem není stroj, není dokonalý a ani nikdy nebude.

Když se nám v životě stane něco špatného nebo zaznamenáme nějaký neúspěch, obvykle to není prostě jen tragédie, ale je nám to i nějak prospěšné, i když to tak nemusí v první chvíli vypadat. Ze všeho špatného může vzejít i něco dobrého a pomáhá nám to ve vývoji nás samých. V ideálním světě bychom se jen těžko někam posouvali. Možná bychom nikdy nezjistili, kolik síly se v nás skrývá a jak zajímavý může život být.


Ideální svět by pro mnohé znamenal svět naprosto bez násilí a vražd, ale to by pak nikdy nemohl svět být takový jaký je, protože zvířata se navzájem zabíjejí zcela běžně, už jen proto, aby se najedla. A když už jsem u toho, ideální svět by nejspíš byl i bez nemocí a smrti, protože to nám v životě dokáže způsobit ty nejhorší chvíle. Jenže smrt je tu z dobrého důvodu. Všechno na světě má nějaké své místo nebo důvod.

Možná jdu ve svých úvahách na toto téma moc do extrému, ale samotný ideální svět je extrém. Svět takový, jaký byl vytvořen, je pestrý a krásný a my, jako jeho součást, bychom ho měli respektovat a také se o něj co nejlépe starat. Dokud budou na tomto světě lidé, bude zde i ta spousta nedokonalých věcí, které bychom, minimálně občas, rádi odstranili. Lidé jsou tak různí, jak je to jen možné a nelze zabránit tomu, aby existovali jak ti dobří, tak ti zlí. Dle mého názoru ideální svět nelze vytvořit a nám samotným by nijak neprospěl.

→Článek byl napsán na téma týdne Ideální svět←
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 18. prosince 2015 v 16:52 | Reagovat

Tak úplně s tebou nesouhlasím. Podle mě by nás ideální svět nepřipravil o to kým jsme. Ale máš pravdu, že by nás přestal bavit. A ne proto, že by tam nebylo nic špatného, ale proto, že si na všem vždycky najdeme něco špatného.

2 cincina cincina | Web | 18. prosince 2015 v 19:24 | Reagovat

Ideální svět by nemohl existovat, protože by hodně rychle zanikl. Chyby byly, jsou a budou... sice si na ně všichni stěžujeme, ale při představě, že žiju v dokonalém světě... no nevím. Stejně by se našlo něco, co by se lidem nelíbilo:D To už tak bývá.

3 *-Maggie-* *-Maggie-* | Web | 18. prosince 2015 v 22:48 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Napsalas to moc hezky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama