Cukrovku na Pottera!

24. prosince 2015 v 7:09 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Samozřejmě jsem si pro vás připravila vánoční dárek v podobě krátké povídky. Tentokrát je trochu netradiční. Doufala jsem, že bude vtipná, ale možná bude spíš jen úsměvná. Pro někoho možná ani to ne. Každému se líbí něco jiného, tak jsem zvědavá, jak se to bude líbit vám. Pište do komentářů vaše názory, co se vám líbilo a co ne, jsem opravdu zvědavá a doufám, že vám povídkou udělám aspoň malou radost. Užívejte vánočních svátků.
Vaše Snapeova ♥
***


Voldemortovy štíhlé prsty se činily. Pán zla zručně pletl další vánočku. Na chvíli přestal, zkontroloval tu, která se právě pekla a zahulákal: "Kde jsi Červíčku? Vyndej tu vánočku!"
Do místnosti přiběhl proplešatělý muž podobný kryse. "Už běžím, pane," vyhekl zadýchaně a vánočka po mávnutí hůlkou vyplula z jakési kouzelnické obdoby trouby.
Hned za Červíčkem vstoupila do místnosti vysoká žena s bledým obličejem a dlouhými tmavými vlasy.
"Mám ji pocukrovat, pane?" zeptala se a pohledem obdivovala úžasnou práci svého milovaného mistra.
"Ale jistě," odvětil Voldemort. Bellatrix šlápla Červíčkovi na nohu, muž vypískl a zdekoval se. Ona si nabrala hrst cukru a ladným pohybem ji hodila směrem k vánočce. Díky kouzlu se na ni cukr snesl jako padající sníh a vytvořil stejnoměrnou vrstvu.

Voldemort dokončil práci na poslední vánočce a poslal ji do trouby. Mezi prsty si nechal proběhnout očisťovací kouzlo a otočil se. Bellatrix nadskočila a trochu se zakuckala.
"Kde je?" zaječel Voldemort
"Kdo?" pípla Bella.
"Ta vánočka přece!"
"Taky ji zrovna hledám," otřela si nenápadně cukr z koutku úst.
Voldemort přivřel oči a chystal se něco říct, ale v tu chvíli někdo zaklepal. "Dále," zavrčel a dovnitř vstoupil muž s hřívou blonďatých vlasů. Merline, jak jen toho chlapa nesnášel. Měl vlasů tři prdele a on ani chloupek.
"Mohu s něčím pomoci?"
"Samozřejmě, můj kluzký příteli. Doprovoď Bellatrix do zasedačky. Nikdo se tu teď nebude ochomýtat, opravdu rád bych měl na Vánoce aspoň jednu vánočku," vztekal se Luciusův pán jako malé dítě. Černovlasá žena kolem něj rychle proklouzla a vzala s sebou i Malfoye.

Temný pán se vrátil k troubě a pečlivě sledovat svou pátou vánočku. Všechny ostatní záhadně zmizely.
"To nic Voldánku, nerozčiluj se kvůli prkotinám. Vždyť jsou Vánoce," šeptal si sám pro sebe ve snaze se uklidnit a nehty poklepával o stůl.
"Pane?" ozval se ode dveří Snapeův hlas a Voldemort se otočil. Přimhouřil oči. No jistě, další mánička. "Ven!" zavřískl a Snape se zdekoval.

"Ten má zase náladu," mumlal, když si sedal ke stolu mezi ostatní.
"To už tři týdny," odfrknul si Lucius a Bellatrix se na něj mračila.
Veškeré šuškání utichlo, když vrzly dveře a chvilku nato se objevil jejich vůdce, za nímž se vznášelo několik táců s cukrovím a jeden s vánočkou. Ta byla opatřena takovými kouzly, jako by snad byla jeho nejnovějším viteálem.

Vše se sneslo na stůl a Voldemort mávl rukou, což zapálilo čtvrtou svíčku ve tvaru lidského prstu na jejich adventním věnci. Přítomní smrtijedi již byli neklidní a pozorovali svého mistra, přičemž se snažili o to, aby nepoznal, jak jsou otrávení. Jediná Bellatrix byla zcela okouzlena a spokojena, i když ji trochu bolelo břicho a šaty měla napnuté k prasknutí. Také se nebylo co divit po těch třech úžasných dobrotách, co pekl její milovaný Pán zla. Jednu k její zlosti slupnul ten smrdutý Červíček. Těšila se, až tahle schůzka skončí. Pak Peter zjistí, že právo užívat si nacpaného břicha něčím tak drahocenným má jen ona.

"Sešli jsme se tu v poslední adventní neděli, abychom se shodli na tom, co bude dál. Od vás vlastně nic moc nechci, vše mám zcela dokonale promyšleno," začal Voldemort. Smrtijedi napjatě poslouchali a Červíček si nahlas oddechl, že se po něm nebude nic chtít. Voldemort se zahleděl z okna a v místnosti zavládlo naprosté ticho. Narušovaly ho jen tlumené zvuky vycházející z Bellatrixina břicha. Přítomní se po sobě nejistě dívali a pak pohledy stáčeli zpět na svého pána.
"Ehm, takže, ten plán zní?" odkašlal si nakonec Severus.
"Ach ano," vrátil se Voldemort do přítomnosti s úsměvem od ucha k uchu.
"Většinu toho cukroví, co tady vidíte, hezky zabalím a pošlu Potterovi. Pak už budu jen čekat, až dostane cukrovku," zamnul si ruce.
"Geniální," vykřikla Bellatrix a ostatní poněkud nesměle zatleskali a vrhali po sobě zmatené pohledy.
"A když to nevyjde?" nadhodil Snape.
"Ale jistě, že vyjde! Po mém cukroví se jen zapráší… Ale pokud přeci jen tento plán zklame, mám náhradní. Utkám se s ním na konci školního roku, ostatně jako vždy. Vzdělání je strašně důležitá věc a já navíc v zimě rád odpočívám a nejsem v takové formě," zívl a svýma šarlatovýma očima si prohlédl každého, kdo seděl u stolu.
"Ty pochybuješ Goyle, cítím to," pronesl nespokojeně a vrhl po muži lechtající kletbu. Osazenstvo stolu nadskočilo. Goyle spadl na zem, kde se válel, smál se jako blázen a prosil, aby s tím jeho pán přestal.
Všichni u stolu vybuchli smíchy, Voldemorta nevyjímaje.

Harry zamrkal. Seděl v lavici a kolem něj se všichni smáli. Zazvonilo a studenti se začali hromadně zvedat a balit.
"Pottere, pokud chcete na mých hodinách spát, nemusíte se obtěžovat na ně chodit. Dnes večer přijďte ke mně do kabinetu, dám vám nějaký dostatečně záživný trest, aby vás to náhodou také nenudilo," překřičela profesorka McGonagallová hluk a tvářila se značně naštvaně.

"Co…co se stalo?" podíval se Harry zmateně na Rona.
"Během hodiny si asi nějak vytuhnul a pak se tě profesorka zeptala na Gampův zákon. Pár vteřin bylo ticho a pak si zachrápal," pochechtával se Ron. "Jo a mumlal si něco o cukrovce," dodal ještě.
"Asi jsem se ráno přejedl té vánočky," zamumlal Harry a sbalil si věci.
"Nejspíš," zasmál se Ron a vydal se k pohoršeně se tvářící Hermioně.
---
Za korekturu děkuji Kate.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 24. prosince 2015 v 10:36 | Reagovat

Zvončeky už zvonia a ihličie vonia,
svetlo sviečok mihotavé,
Vianoce k nám prišli práve.
Preto sviatky krásne maj,
v pohode ich prežívaj.
Krásne prežitie vianočných sviatkov, hromadu skvelých darčekov a úsmev na tvári praje

Casion
My-fantasydream.blog.cz

P.S. drabble je super :D

2 cincina cincina | Web | 24. prosince 2015 v 14:50 | Reagovat

Přeji ti Veselé Vánoce, bohatého Ježíška a ať se ti splní všechna tvá přání! ♥
(Přiznávám se, že jsem povídku nečetla, protože nestíhám, ale rozhodně to napravím, protože tvé povídky ráda čtu:D) ♥

3 Snapeova Snapeova | Web | 25. prosince 2015 v 20:16 | Reagovat

[1]:

[2]: Díky holky. Vám také šťastné a veselé ;-)

4 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 4. února 2016 v 1:05 | Reagovat

Moc krásná, vtipná povídka - "Byl to jen sen," uvědomil si Harry: "Uff!" :D

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 13. února 2016 v 17:58 | Reagovat

Jednoduše úžasná povídka :D Škoda, že to nemůžu vidět živě :D Měla jsem si to přečíst, dřív... o dost jsem přišla :) A vtipná doopravdy je :)

6 Snapeova Snapeova | Web | 14. února 2016 v 11:07 | Reagovat

[4]:

[5]:  Tak to mě moc těší, že někoho pobavila :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama