Listopad 2015

1. vánoční drabble - Neočekávaná návštěva

29. listopadu 2015 v 7:19 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Ráda bych dodržela svoji tradici a opět pro vás každou adventní neděli zveřejnila drabble týkající se vánoc. Dnes tu mám první drabble a nápad na něj mi vnuklo čtení HP 7. Snad se mi podaří napsat i další tři drabble.
***

Harry vyšel před dveře s vánočním věncem. Zavřel a chystal se provést kouzlo, když se dveře zase otevíraly.
"Jamesi, zlato, nech chvíli ty dveře zavřené a jdi pomoct mamince!"
Chlapec protestoval, ale otec mu nakonec domluvil a dostal ho zase do tepla. Harry se znovu chystal připevnit věnec, když…
"Roztomilý mrně."
Hlas, který se ozval za jeho zády, mu oživil vzpomínky, na které dlouho nepomyslel. Otočil se a věnec mu vypadl.
"Dudley!?"
S otevřenými ústy zíral na mladého muže, který už se tolik nepodobal velrybě a přemýšlel, z jakého důvodu ho, po nějakých deseti letech od jejich posledního setkání, vyhledal.

Londýn 2015 - Den pátý

20. listopadu 2015 v 19:49 | Snapeova |  Fotografické články
Náš poslední den v Londýně už byl docela krátký, podobně jako ten první. I tak jsme toho ale stihly ještě dost vidět. Počasí nám přálo i v ten poslední den. Už sice nebylo slunečno, ale nepršelo a pořád bylo příjemně teplo.

Co jsme moc nevychytaly byl čas návratu pro zavazadla a odjezd na autobusové nádraží. Úplný konec našeho výletu byl opravdu o nervy, protože se zdálo, že nestihneme náš let. Přálo nám ale štěstí a jen tak tak jsme to zvládly. I přes to si to budu nejspíš pamatovat ještě hodně dlouho.

Divadlo Shakespeare's Globe, kolem kterého jsme také chodily téměř každý den.

Oheň, led a růže → 7. Strážní andělé a Lucifer (5/6)

17. listopadu 2015 v 10:39 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Samantha končí rekonvalescenci a s pomocí svých dvou věrných přátel se snaží oklepat z nedávné události a navrátit se do normálního školního života. Musí si opět zvyknout na lidi kolem a nevidět nebezpečí za každým rohem. V této části má také důvěrný rozhovor s Dracem.
***
Severus se Samanthou strávil i další dva dny, které zbývaly do její návštěvy na ošetřovně. Většinou byla zavřená v ložnici a společně s ním se učila probíranou látku, aby se její myšlenky nemohly zabývat něčím jiným. Její modřiny mezitím úspěšně mizely a obličej už neměla oteklý. Občas ji Severus dotáhl do společenské místnosti. Musela si začít zvykat na lidi, jejich blízkost a doteky. Vše pro ni bylo těžké, měla po tom incidentu strašný strach. Nejvíce z toho, že by se tam mohl ukázat Lucius, ale po něm nebylo ani vidu ani slechu.

Londýn 2015 - Den čtvrtý

13. listopadu 2015 v 16:29 | Snapeova |  Fotografické články
Hlavním tématem čtvrtého dne bylo muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Rozhodně je to zajímavá podívaná a asi stojí za to kouknout se tam aspoň jednou, obzvlášť, pokud tam mají ve voskové podobě jednoho nebo více vašich oblíbenců. Já jsem byla zvědavá hlavně na Emmu Watson. Sice jsem figurínu viděla na fotkách, ale to samozřejmě není to samé, jako vidět ji přímo. Pojďte se tedy podívat na několik fotek z muzea voskových figurín. V celém článku najdete i vše ostatní, co jsme viděly v ten den.

Oblíbené písně za říjen 2015

10. listopadu 2015 v 20:59 | Snapeova |  Hudba
Tento měsíc tu mám jednoho zástupce takových těch enrgických písní, co teď tak trochu vyhledávám. Je to How deep is your love od Calvina Harrise.

Druhá píseň je od Voxela. Jeden z mála českých interpretů, který mě něčím zaujal a ráda si poslechnu víc než jednu jeho píseň. Tahle písnička má skvělý text s vtipně pojatým videoklipem. Jedonduše je to teď CZ píseň na které vážně ujíždím.

A jako poslední tu mám nejnovější píseň od Adele, která mi udělala radost. Líbí se mi na poslech, líbí se mi i text. Má to svoji atmosféru.

Londýn 2015 - Den třetí

5. listopadu 2015 v 20:22 | Snapeova |  Fotografické články
Třetí den byl ten, na který jsme nejvíce čekaly a těšily se. Byl to náš splněný sen. Jeden z nejlepších dnů v našem životě. Obě hodně žijeme světem Harryho Pottera a už od otevření Harry Potter studií jsme toužily se tam podívat. I teď je těžké tomu uvěřit, ale opravdu se nám to splnilo. Další náš sen je podívat se do Harry Potter světa v Orlandu. To už je opravdu jiný level, jak někteří z vás vědí a také bude podstatně těžší si tento sen splnit, ale věříme, že to vyjde. Rozklikněte celý článek a podívejte se doslova na hromadu fotek z HP studií v Anglii. Snažila jsem se vám ukázat od všeho něco a trochu vám zprostředkovat, jak skvělé to tam je. Mimo jiné, máme už plán, že bysme za dva roky jely do Londýna znovu a i do HP studií a nemusíte namítat, proč chceme jednu věc vidět dvakrát. Pořád tam něco přibývá nebo jsou tam různé akce. Slyšela jsem, že se plánuje větší rozšíření, takže až se tam vrátíme, určitě tam bude plno novinek. :).

Harry Potter autobus. To už jsme byly natěšené, ale mě bylo vlastně docela špatně. :D Nedokážu to vysvětlit. Byla jsem z toho trochu mimo a do poslední chvíle jsem vlastně nevěřila, že se mi plní sen.

Ilustrovaný Kámen mudrců + HP zásilka

1. listopadu 2015 v 3:11 | Snapeova |  Vykecávačka
Poté co vyšel Harry Potter a Kámen mudrců v ilustrované verzi, netrvalo moc dlouho, než jsem si pro něj došla. Těšila jsem se na něj od té doby, co jsem věděla, že se připravuje. Doma jsem ho okamžitě prolistovala s úplně jsem žasla. Ilustrace jsou opravdu krásné. Něco je trochu bráno podle filmů, ale něco je zas přesně tak, jak bylo popsáno v knihách. Například teta Petunie je opravdu nakreslená jako blondýna. Líbí se mi, jak jsou různě zdobené stránky nebo začátky kapitol. Není to jen o tom, že je někde stránka nebo dvoustránka s obrázkem. Přesvědčit se můžete po rozkliknutí celého článku. Vyfotila jsem pro vás pár stránek z knihy, abyste si mohli udělat představu. Rozhodně nelituji, že jsem knihu koupila a budu se teď těšit na každý další rok, kdy vyjde vždy jeden díl.

Řetízek Relikvií a hůlka patří do mé původní HP sbírky, takže o nich někdy jindy. Na fotce jsou, protože jsem nechtěla jen úplně ubyčejnou fotku. :)