Signal festival 2013 a 2014

7. října 2015 v 11:59 | Snapeova |  Fotografické články
Letos se bude konat již třetí ročník Signal festivalu (festivalu světla) v Praze. Zúčastnila jsem se dvou předchozích ročníků a je to něco opravdu skvělého. Výborný způsob jak strávit jeden nebo více večerů, pokud máte rádi hry světel. Každý další ročník je propracovanější než ten předchozí, přiláká více lidí a ukáže zcela nové projekce a instalace.

O prvním ročníku jsem se dozvěděla pozdě a věděli jsme jen o pár místech. Navštívili jsme jich pět, ale fotky pro vás mám ze čtyř z nich a i tak spíš jen pro ukázku, protože nejsou příliš povedené. Noční fotky mému foťáku moc nejdou a nebo by bylo potřeba si pohrát s nastavením, v čemž se moc nevyznám. Můj aktuální mobil ovšem tohle zvládá docela slušně a tak fotky z druhého ročníku jsou i dost koukatelné.

Více v celém článku→Úžasná projekce na kostel Sv. Ludmily. Myslím, že jsem se na ní dívala snad třikrát a projekce z druhého ročníku ji rozhodně nepřekonala. Zkuste si tu z roku 2013 vyhledat na youtube, nepochybuji o tom, že ji najdete.
Tetris na Nové scéně. Návštěvníci se podle informací mohli do hry zapojit pomocí chytrých telefonů a dalších zařízení.

Osvícený Tančící dům. Barvy se různě měnily, zhasínaly a rozsvěcely. Fotky jsou bohužel opravdu na dvě věci a mrzelo mě, že v dalším ročníku už se toto neopakovalo. Opravdu se mi to líbilo.


Nakonec oko. Z každé strany Karlova mostu bylo jedno. Zrovna tohle mě moc nenadchlo. Spíš mi to přišlo trošku odporné, jak se to oko hýbalo. To nebyl zrovna můj šálek kávy. :D

Co jsme ještě moc chtěli vidět byl mrak ze žárovek, který jsme ten večer bohužel nenašli a dodneška mě mrzí, že jsem ho nemohla vidět, protože podle fotek to vypadá vážně krásně.

~2014~

Na druhý ročník jsem byla mnohem lépe připravená. Věděla jsem v které dny se bude konat a podle programu jsem se dohodla s mámou a kamarádkou na jednotlivé večery, co vše chceme vidět. Dopředu jsme si naplánovaly pořadí, jak půjdeme. Většinu věcí jsem absolvovala s oběma, ale byla jsem spíš ráda, protože video-mappingy většinou ráda vidím víc než jednou. Skoro všechny jsou vždy velice povedené. Na festivalu je to pro mě tak nejlepší část. Celkem jsem stihla 12. míst a myslím, že jsem tentokrát nevynechala nic, co jsem chtěla opravdu vidět.
*
S kamarádkou jsem se zúčastnila hned zahájení první večer a tak první, co jsem viděla byl video-mapping na Palác Kinských na Staroměstském náměstí. U tohoto ročníku mě nejvíce nadchla asi právě tato projekce a natočila jsem i video, které jsem pak umístila na youtube, tak se můžete mrknout, ale určitě na youtube najdete i lepší a kvalitnější videa, když budete mít zájem tuto nebo i ostatní projekce zhlédnout.

Druhá navštívená projekce byla na Michnův Palác (Tyršův dům) a pro mě z těch čtyř byla asi nejslabší, protože to nebylo něco z čeho bych byla až tak nadšená. Ovšem na tohle bude mít vždy každý jiný názor, protože každému se líbí něco zcela jiného :)

Třetí, hravá a milá projekce na městské knihovně.


Nakonec opět kostel Sv. Ludmily. Bylo to fajn, ale rozhodně to nebylo tak strhující jako projekce z prvního ročníku, jak už jsem psala.
Na jednu z věží Karlova mostu byla promítána interaktivní instalace, kolem které jsme jen prošly.

Další interaktivní instalace byla v Parku Kampa. Šlo o kruhové stupínky měnící barvu a byla to jedna z instalací, na něž jsem se nejvíc těšila.Crystallation u Rudolfína. Vypadalo to docela působivě a lidé se zde mohli zapojit tím, že si koupili krystal a mohli ho zavěsit na kterémkoli místě. Někteří je naopak sundávali, ale o tom raději nemluvit. Návštěvníci festivalu tohoto typu mi vždy dokáží pokazit náladu.Světelná instalace Large Pendulum Wave na Hořejším nábřeží.Zítkovy sady. Cyclique - Balónky naplněné héliem a LED žárovkami.

Světelná socha Speederman u tančícího domu.Kraken ve Vltavě, který byl trošku zklamání. Očekávala jsem od toho víc.

A nakonec interaktivní instalace s auty a částicemi, kde návštěvníci nejčastěji tancovali, aby vše pořádně uvedli do pohybu.

Teď mě zajímá, kdo z vás se přímo jednoho z těchto dvou festivalů, nebo i úplně jiného, zúčastnil a jak to na vás zapůsobilo?
Ať už jste z Prahy nebo ne, chystáte se na třetí ročník Signalu? Já doufám, že ano. Pokud ne, tak to ještě zvažte, protože to rozhodně stojí za to, i přes ty hrozné davy lidí. Já jsem si na to tento rok vzala i dovolenou, abych se nerušeně mohla zúčastnit třeba i všech večerů (15.10 - 18.10, začíná se vždy od 19:00) a vidět toho co nejvíce. :)
Rozhodně se s vámi pak opět podělím o fotky v podobném článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 8. října 2015 v 16:50 | Reagovat

Niečoho takéhoto som sa ešte nezúčastnila, ale rozhodne by som chcela, znie a vyzerá to super. O tomto festivale som tuším videla reportáž v novinách a hneď som si povedala, že by som to chcela vidieť naživo :D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. října 2015 v 21:29 | Reagovat

Vypadá to vážně nádherně :)

3 cincina cincina | Web | 9. října 2015 v 14:48 | Reagovat

Teda! Já už o tomhle festivalu slyšela, ale nikdy jsem tam nebyla, i když bych moc chtěla:) Bohužel, je to v Praze:D Nemám to zase až tak daleko, ale nevím, jak by to vypadalo časově, kdybych tam chtěla jet:D
Nicméně líbí se mi všechny fotky a najdu si nějaké video na youtube, protože to vypadá moc krásně:)

4 Ettelwen Ettelwen | Web | 9. října 2015 v 17:48 | Reagovat

O této akci v Praze jsem vůbec netušila, ten kostel Sv. Ludmily je opravdu kouzelný, ale škoda, že Tančící dům vypadá dost lacině :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama