Říjen 2015

Londýn 2015 - Den druhý

27. října 2015 v 19:29 | Snapeova |  Fotografické články
Druhý den byl ve byl ve znamení velké procházky po takových těch nejznámějších místech Londýna. V deset jsme měly objednané Londýnské oko. Když jste v Londýně, určitě stojí za to tam jít, pokud tedy nemáte problém s výškami. Výhled je opravdu bezva.

Původně jsme se chtěly jít hned potom podívat na střídání stráží u Buckinghamského paláce, ale nakonec jsme změnily program, protože se nám to do něj tak úplně nehodilo a shodly jsme se, že na střídání se podíváme, až se do Londýna vypravíme příště.

Recenze →Kiera Cass:The One (První)

24. října 2015 v 20:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Kiera Cass
Název: The One
Počet stran: 337
Vydáno: 6. 5. 2014
Nakladatelství: HarperTeen
Série: Selekce
Díl: 3
Mé celkové hodnocení: 65%
Oficiální anotace: Selekce změnila Americe Singerové život takovým způsobem, že by ji to ani ve snu nenapadlo. Když vstoupila do soutěže, aby se stala další princeznou země Illéa, zápasila se svými city k první lásce Aspenovi a s rostoucí přitažlivostí k Princi Maxonovi. Nyní si vybrala a je připravena bojovat o budoucnost, kterou chce.
***

Londýn 2015 - Den první

21. října 2015 v 22:29 | Snapeova |  Fotografické články
Někdy začátkem roku jsme se s kamarádkou Veronikou rozhodly, že si splníme svůj sen a podíváme se do Londýna, konkrétně hlavně do studií Harryho Pottera. Nejdřív jsme se dívaly po takových těch krátkých zájezdech, protože nejsme žádné milionářky, ale i vzhledem k tomu, že je kamarádka částečně připoutaná na vozík a cestovky se na to moc netvářily, i když se jim řeklo, že pomáhat jí budu já, jsme se nakonec rozhodly jet na vlastní pěst. Já sama bych do toho nikdy nešla, protože se nevyznám a děsí mě to, ale tuhle část právě Verča bravůrně zvládla, i přesto, že neměla víc zkušeností než já. Oproti mně, dost dobře zvládá Angličtinu. Povedlo se jí tedy sehnat výhodné ubytování i letenky a zařídila přes internet vstupy například do Studií HP nebo muzea voskových figurín. Důležité bylo právě to, kupovat některé ty věci několik měsíců dopředu. V průběhu roku tedy Verča zařizovala jednotlivé věci a září se nám blížilo bleskovou rychlostí. Až do odjezdu jsem ale raději nevěřila, že to vyjde a pár dní před odjezdem bylo vážně na draka. Kazilo se co mohlo, byla jsem i nemocná, ale nakonec jsem odjížděla téměř zdravá a vše do puntíku vyšlo. Jely jsme na pět dnů i s dny přítelu a odletu a o každém dni mám pro vás článek s fotkami.

Jedna z částí hned prvního dne, co mě děsila, bylo letiště. Ačkoli jsem neletěla poprvé, bála jsem se takových těch věcí, jako jestli bude zavazadlo splňovat limity atd... Samotné dění na letišti si z předchozích dvou letů ani nepamatuju. Naštěstí žádný problém nenastal a let jsem si velmi užila. Létání mi opravdu nedělá nejmenší problém a miluju ho. Níže jeden záběr z letadla.
Pokračování v celém článku→

Oblíbené písně za září 2015

18. října 2015 v 19:49 | Snapeova |  Hudba
Objevila jsem tuhle Potterovskou předělávku písně Uptown Funk a je to naprosto geniální. Pro mě snad lepší než originál :D

Období, kdy mě baví rychlé písně, které nutí k tanci, pokračuje. V září jsem nejvíc ujížděla na těchto dvou.Tramvajový průvod Prahou (20. 9. 2015)

16. října 2015 v 13:19 | Snapeova |  Fotografické články
Možná se to o mě z blogu zatím nedalo vypozorovat, ale mám docela v oblibě dopravní prostředky. Nijak se nevyznám v jednotlivých vozech ani nic podobného, ale ráda cestuji všemi prostředky a ráda se dívám na nové i historické kousky. V září se konal průvod tramvají k příležitosti 140 let pražské MHD a jsem ráda, že aspoň této akce k oslavám se mi podařilo zúčastnit. Historické tramvaje jsou opravdu skvělé a nejednou z nich bych se chtěla svézt. K vidění byla třeba i nákladní tramvaj, cvičná, či mazací. Udělala jsem pro vás výběr fotek a třeba to zaujme i někoho z vás.

Oheň, led a růže → 7. Strážní andělé a Lucifer (4/6)

14. října 2015 v 8:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Co teď? Bude Samantha v pořádku? A pokud se uzdraví na těle, uzdraví se i na duchu nebo už na ni Luciusův "trest" navždy zanechá nějaké vnitřní jizvy? Budou její přátelé stačit na to, aby to překonala?
***

Když konečně přišla ošetřovatelka a za ní Draco, Severusovi se trochu ulevilo. Byl netrpělivý, příliš se obával, že by Sam mohla mít vnitřní krvácení. Nevěděl, co všechno s ní ten kretén prováděl.

"Pro Merlina!" zhrozila se ošetřovatelka. "Copak nestačilo, co se jí stalo před pár dny?"
"Taky jsem si to říkal," zašeptal černovlasý chlapec.
"Kdo ji tak zřídil?" ptala se dál žena v bílém.
"Možná bude lepší, když to nebudete chtít vědět," podotkl Snape.
"Ublížil jí někdo z vás dvou?" nenechala se odbýt zdravotnice.
"Ne," odpověděli svorně. Zadívala se jim do tváří, kde se zračily obavy o tu dívku, avšak žádná lež. Uvěřila jim tedy se slovy: "Měli jste ji přinést na ošetřovnu."
"V tomhle stavu by to nebyl nejlepší nápad," upozornil Severus a sundal z ní peřinu. Poppy šla málem do mdlob. Pohled na dívčino zubožené tělo ji šokoval.

Recenze →Jodi Picoult: Nejsem jako vy

11. října 2015 v 16:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Jodi Picoult
Název: Nejsem jako vy
Originál: House Rules
Počet stran: 568
Vydáno: 2011
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Hana Petráková
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace:Jacob Hunt je jen zdánlivě obyčejný teenager - exceluje v matematice, má hodně černý smysl pro humor a nenávidí nepořádek. To, co má navíc, je Aspergerův syndrom, formu autistické poruchy. Je neprodyšně uzavřený ve svém vlastním světě. Snaží se být jako všichni ostatní, ale netuší, jak by to měl udělat. Jednoho dne je za podivných okolností zavražděna jeho lektorka Jess a chlapec s uhýbavým pohledem je rázem prvním podezřelým. Byl by schopen vraždy? Kdo se k němu dokáže dostat natolik blízko, aby poznal pravdu?
***

Signal festival 2013 a 2014

7. října 2015 v 11:59 | Snapeova |  Fotografické články
Letos se bude konat již třetí ročník Signal festivalu (festivalu světla) v Praze. Zúčastnila jsem se dvou předchozích ročníků a je to něco opravdu skvělého. Výborný způsob jak strávit jeden nebo více večerů, pokud máte rádi hry světel. Každý další ročník je propracovanější než ten předchozí, přiláká více lidí a ukáže zcela nové projekce a instalace.

O prvním ročníku jsem se dozvěděla pozdě a věděli jsme jen o pár místech. Navštívili jsme jich pět, ale fotky pro vás mám ze čtyř z nich a i tak spíš jen pro ukázku, protože nejsou příliš povedené. Noční fotky mému foťáku moc nejdou a nebo by bylo potřeba si pohrát s nastavením, v čemž se moc nevyznám. Můj aktuální mobil ovšem tohle zvládá docela slušně a tak fotky z druhého ročníku jsou i dost koukatelné.

Více v celém článku→