Tripple drabble: Dracův podlý kousek

26. září 2015 v 2:10 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Na Drabble mě v posledním roce nějak neužije, při tom jsou docela fajn. Jen si nejsem jistá, jestli ta moje mají nějaký smysl. Nepřijde mi, že by se mi dařilo dělat je nějak zajímavá, jako se to daří jiným. Každopádně tohle je Drabble na přání a jelikož můj nápad se ukázal být rozsáhlejší, je z toho tripple drabble. I tak jsem musela zkracovat. Drabble mi zadala Nikinka a zadaná slova byla: nadutý, plamínek, spalující.

Povídky na přání jsou sice pozastaveny, ale klidně mi pod tímto článkem můžete zanechat nějaká slova na drabble, pokud budete chtít. Možná bych jich ráda v blízké době pár napsala a odpočinula si od větších věcí. :)

Doufám, že se vám toto delší drabble bude trochu líbit. pod slovíčkem nadutý se mi pořád zjevoval Draco Malfoy, i když jsem měla chuť pracovat s nějakou jinou postavou a tak jsem nakonec psala o něm, Harrym a Snapeovi při hodině lektvarů.
***

Nebelvírskou trojici doprovázely do hradu spalující sluneční paprsky. Konec roku se kvapem blížil, ale to neznamenalo, že měli klid. Lektvary vždy probíhaly stejně, až do poslední chvíle.

Profesor ten den zadal samostatnou práci. Harry vykouzlil plamínek pod svým kotlíkem a vzpomínal na slunce venku. Kdyby se to sakra dalo aspoň přečíst, pak bych možná někdy uvařil lektvar opravdu dobře, rozčiloval se v duchu nad nečitelnými instrukcemi na tabuli a začal si připravovat ingredience.

"Pottere, vaše brýle nefungují? Nebo neumíte číst?" zeptal se Snape mrazivě, s posměchem znatelným na hlase, jako vždy, když našel něco, čím mohl Harryho shodit.
"Z čeho jste nabyl toho dojmu, pane profesore?" optal se Harry, snažíc se znít klidně.
"Máte pocit, že by mezi přísadami byl červený bez?" zavrčel profesor a chlapec se zatvářil zmateně.
"No… ano," podíval se znovu na tabuli a ujistil se o tom.
"Podívejte se dámy a pánové, již není pochyb. Slavný Harry Potter neumí pořádně číst, když míní použít červený bez místo černého," uchechtl se Snape a odplachtil. Zmijozelští se hlasitě smáli.

"To ty neumíš psát, nesnesitelný netopýre," zamumlal Harry, i když by to rád řekl nahlas. Snape naštěstí jeho odpověď neslyšel přes smích zmijozelských.

O půl druhé hodiny později měl Harry téměř hotovo a musel uznat, že lektvar vypadal skoro tak, jak měl. Tedy do doby než uslyšel toho nadutého Malfoye zamumlat nějaké kouzlo. Harryho lektvar získal náhle konzistenci slizu a začal značně zapáchat. A co víc, snažil se dostat z kotlíku ven, což se mu během pár vteřin povedlo. Harry uskočil. Snape věděl, co Draco provedl a hned vyhnal studenty ven. Potterovi stihl uložit trest. Dracovi bylo ze Snapeova pohledu jasné, že to přepískl, protože ohrozil studenty, ale bylo jisté, že Snape si to s ním vyřídí osobně a nenechá si ujít, že Potter může být ještě víc znemožněn.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 27. září 2015 v 8:59 | Reagovat

Děkuji za milý komentář moc potěšil! Ty máš také super blog, Harry je moje srdeční záležitost :D :))

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 3. října 2015 v 16:24 | Reagovat

Harryho chování mi moc nesedí, ale je to vtipné :) :D

3 cincina cincina | Web | 3. října 2015 v 18:39 | Reagovat

Hihi:D Ráda čtu tvoje povídky i drabbly:) A tohle se mi moc líbilo:D Prostě typický Snape... znemožnit Harryho za každou cenu, i když ho v hloubi duše měl rád:)
No a můj Draco ♥ Toho budu milovat, i kdyby udělal cokoliv:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama