Září 2015

Recenze →Leila Sales: Tahle píseň ti změní život

28. září 2015 v 8:39 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Leila Sales
Název: Tahle píseň ti změní život
Originál: This Song Will Save Your life
Počet stran: 248
Vydáno: 28. 10. 2013
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Magdaléna Stárková
Mé celkové hodnocení: 65%
Oficiální anotace: Elisa Dembowská si ve srovnání se svými vrstevníky odjakživa připadá jako mimoň. A pak se jednoho dne rozhodne, že udělá všechno pro to, aby se to změnilo. Celé prázdniny na sobě dře - čte správné časopisy, dívá se na správné seriály, dokonce si i zásadně obmění šatník, jen aby hned první den školy zjistila, že se snažila zbytečně. Že i kdyby na sobě pracovala sebevíc, nezmění to, jaká je uvnitř, a že to její spolužáci vždycky poznají a stejně se s ní nebudou kamarádit. Ale co s tím?
***

Tripple drabble: Dracův podlý kousek

26. září 2015 v 2:10 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
Na Drabble mě v posledním roce nějak neužije, při tom jsou docela fajn. Jen si nejsem jistá, jestli ta moje mají nějaký smysl. Nepřijde mi, že by se mi dařilo dělat je nějak zajímavá, jako se to daří jiným. Každopádně tohle je Drabble na přání a jelikož můj nápad se ukázal být rozsáhlejší, je z toho tripple drabble. I tak jsem musela zkracovat. Drabble mi zadala Nikinka a zadaná slova byla: nadutý, plamínek, spalující.

Povídky na přání jsou sice pozastaveny, ale klidně mi pod tímto článkem můžete zanechat nějaká slova na drabble, pokud budete chtít. Možná bych jich ráda v blízké době pár napsala a odpočinula si od větších věcí. :)

Doufám, že se vám toto delší drabble bude trochu líbit. pod slovíčkem nadutý se mi pořád zjevoval Draco Malfoy, i když jsem měla chuť pracovat s nějakou jinou postavou a tak jsem nakonec psala o něm, Harrym a Snapeovi při hodině lektvarů.
***

Nebelvírskou trojici doprovázely do hradu spalující sluneční paprsky. Konec roku se kvapem blížil, ale to neznamenalo, že měli klid. Lektvary vždy probíhaly stejně, až do poslední chvíle.

Profesor ten den zadal samostatnou práci. Harry vykouzlil plamínek pod svým kotlíkem a vzpomínal na slunce venku. Kdyby se to sakra dalo aspoň přečíst, pak bych možná někdy uvařil lektvar opravdu dobře, rozčiloval se v duchu nad nečitelnými instrukcemi na tabuli a začal si připravovat ingredience.

"Pottere, vaše brýle nefungují? Nebo neumíte číst?" zeptal se Snape mrazivě, s posměchem znatelným na hlase, jako vždy, když našel něco, čím mohl Harryho shodit.
"Z čeho jste nabyl toho dojmu, pane profesore?" optal se Harry, snažíc se znít klidně.
"Máte pocit, že by mezi přísadami byl červený bez?" zavrčel profesor a chlapec se zatvářil zmateně.
"No… ano," podíval se znovu na tabuli a ujistil se o tom.
"Podívejte se dámy a pánové, již není pochyb. Slavný Harry Potter neumí pořádně číst, když míní použít červený bez místo černého," uchechtl se Snape a odplachtil. Zmijozelští se hlasitě smáli.

"To ty neumíš psát, nesnesitelný netopýre," zamumlal Harry, i když by to rád řekl nahlas. Snape naštěstí jeho odpověď neslyšel přes smích zmijozelských.

O půl druhé hodiny později měl Harry téměř hotovo a musel uznat, že lektvar vypadal skoro tak, jak měl. Tedy do doby než uslyšel toho nadutého Malfoye zamumlat nějaké kouzlo. Harryho lektvar získal náhle konzistenci slizu a začal značně zapáchat. A co víc, snažil se dostat z kotlíku ven, což se mu během pár vteřin povedlo. Harry uskočil. Snape věděl, co Draco provedl a hned vyhnal studenty ven. Potterovi stihl uložit trest. Dracovi bylo ze Snapeova pohledu jasné, že to přepískl, protože ohrozil studenty, ale bylo jisté, že Snape si to s ním vyřídí osobně a nenechá si ujít, že Potter může být ještě víc znemožněn.


Co jsem si přivezla z Anglie?

18. září 2015 v 19:19 | Snapeova |  Vykecávačka
Že jsem jela do Anglie už víte. Bylo to tam skvělé a chystám pro vás několik článků se spoustou fotek. Obávám se, že u jejích tvorby strávím hodiny. Hlavně u toho s návštěvou Warner Bros studií, kde je snad vše z Harry Potter filmů. Vůbec netuším, jak ty fotky zredukuju, abych vás nepřipravila o moc :D. Netuším, kdy se tady články z Anglie začnou objevovat, ale každopádně se na ně v tomto a příštím měsíci můžete těšit. Tento článek je takový... asi i chlubící :D Prostě vám chci ukázat co všechno jsem si odtamtud přivezla a asi vás nepřekvapí, že jsou to samozřejmě všechno Potterovské věci. Sice jsem vám ještě neukázala mou dosavadní sbírku, ale pokud vás zajímá, tak to časem taky napravím.
***

Recenze →Jodi Picoult: Vypravěčka

12. září 2015 v 8:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Jodi Picoult
Název: Vypravěčka
Originál:The Storyteller
Počet stran: 512
Vydáno: 1. 9. 2014
Nakladatelství: Ikar
Překlad: Ivana Nuhlíčková
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace: Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem - se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže - byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.
***

Oblíbené písně za srpen 2015

8. září 2015 v 4:53 | Snapeova |  Hudba
Nejdřív něco trochu mimo: Ještě jednou se omlouvám těm, jejichž blogy jsem dlouho nenávštívila.Teď jsem musela řešit opravdu hodně osobních věcí, ale po Anglii to všechno napravím.

Momentálně mám takové období, kdy mám potřebu pouštět si do uší něco energického, co mě téměř nutí se hýbat. Proto tedy následující tři písně. I když ta poslední je skvělá i ohledně tématu textu.

Recenze →Jody Revenson: Bestiář Harryho Pottera

3. září 2015 v 1:14 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Jody Revenson
Název: Bestiář Harryho Pottera
Originál: Harry Potter - The Creature Vault
Počet stran: 208
Vydáno: 17. 8. 2015
Nakladatelství: Slovart
Překlad: Michael Talián
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace: Mozkomorové a domácí skřítci, jezerní lidé a draci čínští ohniváči - to je jen pár příkladů kouzelných tvorů a strašidelných monster, jimiž spisovatelka J. K. Rowlingová zabydlela kouzelný svět Harryho Pottera. Tvorové a zvířata, jimiž se hemží knihy a filmy o Harrym, jsou zábavní, velkolepí, děsiví i láskyplní. Jsou stejně různorodí, jako povahy studentů Školy čar a kouzel v Bradavicích. Kniha Bestiář Harryho Pottera nabízí zasvěcený a komplexní vhled do fascinujícího procesu, během něhož se podařilo přivést tento zvěřinec v rámci veleúspěšné série filmů o Harrym Potterovi k životu. Detailní profily všech tvorů obsahují vzácné výtvarné koncepty, zákulisní fotografie a tajné recepty filmařů z archivu společnosti Warner Bros. Knihu doplňuje samostatný plakát s portréty všech tvorů a interaktivní katalog Velkoprodejny Mžourov. Koupě této nádherné sbírky se prostě stává povinností fanoušků Harryho Pottera bez ohledu na věk.
***