Cukr - náš zabiják

18. července 2015 v 11:59 | Snapeova |  Články o knihách
Běžně nečtu knihy odborného rázu. Vždy se obávám, že kniha, která nevypráví příběh, mě nebude dostatečně bavit. Po téhle jsem ale v knihovně sáhla, když jsem na ni narazila. Ne proto, že bych hledala návod na hubnutí nebo něco takového. Spíš jsem očekávala, že bych se mohla dozvědět něco zajímavého, a také že ano.

Knihu napsal muž, který roky léčil dětskou obezitu a studoval účinky cukru na lidské tělo. Na začátku kapitol vždy píše o nějakém obézním člověku a o tom, co je jeho problém. Od toho se pak odvíjí celá kapitola.

Autor vysvětluje, že obezita rozhodně není taková banalita, jak si někteří myslí. Nemůžete si myslet, že každý, kdo je tlustý má "přestat žrát a začít se hýbat", jak někteří s oblibou říkají. Tenhle muž dobře ví, proč se spousta lidí nesetká s úspěchem, když se rozhodnou, že zhubnou. A navíc, jak to má třeba udělat takové dvouleté obézní dítě, které si za svou obezitu vůbec nemůže a nemohou za ni ani jeho rodiče?

V knize se dozvíte, že největší problém bývá v našich hormonech, které například regulují stres, pocity slasti a hlad. Může se třeba dít, že i když jste najedení, tělo vám říká, že má hlad, a takové signály se zrovna nedají ignorovat. Těžko to ovšem chápe někdo, kdo to nikdy nezažil. To co nám působí problémy je strava, která je dnes plná cukru, aby nám chutnala a abychom ji kupovali. Klíč je v tom, jíst především skutečné potraviny. Nezpracované, anebo jen minimálně. Je pochopitelně důležité číst složení a umět v něm rozpoznat cukry, protože ty se skrývají pod různými názvy. Samozřejmě, nejhorší je to, že skutečné potraviny nejsou vždy všem dostupné. Kolikrát jsou dost levné právě ty hodně zpracované, jejichž složení není zrovna krátké.

Lustig dále také vysvětluje, jak je pro lidi důležitá vláknina, která se z jídelníčků vytrácí, jak přibývá zpracovaných potravin nabitých cukrem, které jíme. Píše i o fastfoodech a slazených nápojích.

Ať už máte problémy s obezitou nebo ne, tuhle knihu vám doporučuji. Řekne vám toho hodně o vzniku obezity, dalších věcech kolem ní, o procesech v našem těle a potravě. O tom, jak to je na trhu s potravinami. No a samozřejmě o samotném cukru se toho také dost dozvíte. Pokud se v těchto věcech moc neorientujete, tahle kniha vám může pomoci, anebo vám v některých záležitostech otevře oči. Autor rozhodně ví, o čem mluví a mně se to i dobře četlo. Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale musím říct, že kdybych věděla, jak je dobrá, klidně bych si ji i koupila, protože myslím, že za to stojí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikinka Nikinka | Web | 18. července 2015 v 17:59 | Reagovat

Vážně a upřímně ti děkuju za tuhle recenzi, knížku si půjdu hned v pondělí půjčit do knihovny. :) Takovéhle knihy mě - nechci říct, že zrovna baví, spíš... - motivují. Hlavně tedy ve chvílích, kdy mám "deprese z jídla", což je poměrně často vzhledem k mé situaci.
O potravinách už sice vím dost, u nás v hnihovně je takových knih spousta, ale... nakonec - nikdy nevíme dost, abychom nemohli vědět ještě víc :-D.

2 Casion Casion | Web | 19. července 2015 v 10:43 | Reagovat

Zameraním (ako odborná kniha) ma teda neláka, avšak obsahovo znie dobre a asi by som si ju mala prečítať :D :D :-D

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 19. července 2015 v 16:54 | Reagovat

Kniha je určitě zajímavá, ale pro mě je čtení něčeho co nemá děj utrpení.

4 Lucie Lucie | 12. května 2016 v 12:24 | Reagovat

Ahoj, ke knížce jsem přišla stejně jako Ty, v knihovně a hledala jsem úplně něco jiného. Nicméně mě nadpis zaujal, protože se snažím zajímat o to, co jím. A můžu potvrdit, že já jsem z ní také nadšená, všem vřele doporučuji, jsou v ní velmi zajímavé věci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama