Výlet do mudlovského světa

20. června 2015 v 0:21 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Zase mi to psaní povídek na přání nevychází, jak jsem chtěla. Teď jsem ovšem napsala dvě. Akorát tu další asi zveřejním až v příštím měsíci, protože nevím, kdy se mi vrátí z korektury. A taky pracuji na jedné kratší kapitolovce na přání.

Tato krátká povídka je na přání Terezy, která chtěla, aby Lily, James, Sirius a Remus jeli na výlet do mudlovského světa se školou, v období sedmého ročníku. Vše jsem splnila, ale očekávám nyní vaše reakce, jak na vás povídka působí. Já s ní totiž nejsem zcela spokojená, i když si nejsem jistá, v čem přesně je problém.

Na konci najdete jednu úsměvnou scénu, která odkazuje na jeden rozhovor Harryho a pana Weasleyho z tajemné komnaty. Artur určitě nebyl jediný, kdo si kdy položil takovou otázku :D
***
Během běžné večeře Brumbál povstal, načež si zjednal ve Velké síni ticho a plnou pozornost žáků od všech stolů. Ředitel většinou pronášel nějaké proslovy jen na významných večeřích, proto byli všichni zaskočeni.

"Před pár dny za mnou přišla profesorka Smithová se zajímavým nápadem. Jelikož podle ní je důležité pro všechny kouzelníky vědět něco o mudlech a být připraveni na setkání s nimi, s čímž souhlasím, chtěla by všechny studenty sedmého ročníku vzít na malou exkurzi do mudlovského Londýna." Po tomto úvodu se Brumbál krátce odmlčel, mnoho studentů se na sebe dívalo s pozvednutým obočím a ozývalo se tiché šeptání."V sobotu ráno tedy všichni studenti sedmého ročníku odjedou expresem do Londýna a absolvují výlet po zajímavých místech spojený s komunikací s mudlovskými obyvateli. Přespí v mudlovském penzionu a druhý den ráno zase pojedou zpět," pokračoval Brumbál. "Účast je povinná, myslím, že před zkouškami uvítáte, že se dostanete mimo školu. Jistě to bude zábava. Krom profesorky Smithové s vámi jako další dozor pojedu já s profesorkou McGonagallovou, abychom eliminovali případné nehody a nedorozumění. Od všech očekávám, že se budou chovat slušně," díval se přes své brýle na jednotlivé studenty, ale především na nebelvírskou skupinku, od níž nějaké rošťárny očekával. Doufal jen, že vše proběhne bez vážných problémů, jelikož ministerstvo o tomto výletu nemělo ani páru a nikdy by ho nepovolilo z důvodu velké šance odhalení se mudlům.

"Brumbál si očividně myslí, že Smithová by nás nezvládla," uchechtl se Sirius, když si ředitel zase sedl a ve Velké síni se opět naplno rozproudil hovor.
"Vůbec se mu nedivím," dojedl Remus svou rýži a sledoval zmijozelský stůl, kde se někteří nad plánovaným výletem dost ofrňovali. Snape vypadal tak nevzrušeně, jako by se ho to vůbec netýkalo.
"Myslíte si, že nám tohle fakt k něčemu bude?" Zeptal se James pochybovačně.
"Těžko říct, ale zábava bude, to si piš," uculil se Black, čímž svého kamaráda rozesmál.
"Jistě, že to k něčemu je. Vždy se může něco stát nebo prostě budete chtít vyrazit mezi mudly na nějakou zajímavou událost a bude dost divný, když s nimi nebudete umět normálně mluvit. Budete se tvářit, jak kdybyste přišli z vesmíru, a nebudete znát jejich peníze ani jiné důležité informace, které spousta kouzelníků své děti neučí, protože mudly pohrdají," řekla Lily zapáleně.

"Já vím, už mlčím," pohladil ji James po vlasech, aby ji ukonejšil a při tom se ušklíbl na Blacka. Nebyl hloupý a chápal, jak to Lily myslí, ale pořád ještě byl takové velké dítě a těšil se hlavně na to, jak si užije zábavu. Přeci jen už mu zbývalo pouhých pár měsíců, než dokončí školu a bude se muset chovat víc dospěle.

*
"Opravdu myslíte, že z toho nebudete mít potíže? Někteří z nich nejsou tak rozumní, jak si myslíte," šeptala McGonagallová Brumbálovi na nádvoří, když se studenti sedmého ročníku začali scházet v co nejmudlovštějším oblečení s batůžky na zádech.
"Nemějte strach, dopadne to dobře," usmál se na ni a odvedli studenty k vlaku, kde se i oni usadili v kupé s profesorkou studia mudlů. Všichni doufali, že studenti se trochu vyřádí už během jízdy vlakem. Navíc s sebou měli všechny Primuse, kteří jim s udržováním pořádku pomohou. Albus akorát pochyboval o naprosto správném přístupu nebelvírského Primuse, kterým byl James Potter. Ne, že by očekával naprostou katastrofu, to by ho do té funkce nikdy neschválil, ale měl svou představu o tom, jak se na tomto výletu bude chovat.

Cestu vlakem si většina studentů užila, pokud jste nepočítali ty neoblíbené nebo ty, kteří byli tímto výletem znechuceni.

Když vystoupili na nádraží, shlukli se kolem profesorů a profesorka Smithová jim vysvětlovala, jak se orientovat v mudlovských penězích. Poté zašli do Gringottovy banky, kde si většina studentů proměnila malou část svého kapesného na mudlovské peníze. Netřeba asi podotýkat, že půlka z nich přednášku profesorky Smithové jaksi ignorovala, takže na bankovky koukali jako tele na nová vrata.

Sirius pokrčil rameny, zastrčil si je do kapsy a vydal se spolu s ostatními k Děravému kotli, kterým prošli do mudlovské části města.

Nejdříve je profesorka vzala do muzea týkajícího se historie mudlů. Chtěla, aby si každý sám koupil vstupenku a řekla jim jak na to. Ne, že by to některým pomohlo. Sirius sice prodavačce řekl, že chce jednu vstupenku, ale poté, co mu oznámila, jakou částku má zaplatit, byl zcela zmatený a otáčel se po Lily, která obrátila pohled jinam. Odmítala mu pomáhat, když neposlouchal profesorku. Málokdy jste mohli mladého Blacka vidět tak vyvedeného z míry. Nakonec ženě podal bankovku s nejvyšším číslem, co měl. Blondýnka za přepážkou si ho změřila s pozvednutým obočím.
"Menší nemáte?" Zeptala se.
"Eh…," vyrazil se sebe jen bezradně. Mladá žena obrátila oči v sloup. Byla jedna z mála, na níž nezapůsobil. Naopak si nejspíš myslela, že není tak úplně normální. Vrátila mu a Sirius poté prchal za Jamesem s Remusem, kteří měli nákup dávno úspěšně za sebou.

Vydali se na prohlídku muzea a pozornost přítomných mudlů trochu přitahoval Brumbál se svým zvláštním vzezřením, i přes to, že se oblékl co nejobyčejněji. Klid netrval moc dlouho a někteří zmijozelští rozhodně chtěli mudlům škodit. Když se dvěma podařilo být z dozoru, použili na jednu starou vázu neverbální kouzlo a pak se mírně vzdálili "obdivovat" nějaké obrazy. Váza se před očima všech návštěvníků doslova odpařovala. Jedna žena hystericky vykřikla a běžela pro zaměstnance muzea. Část zmijozelských se tiše chichotala. Profesor Brumbál si rozruchu všiml brzo. Vrátil vše rychle do původního stavu a musel všem, co to viděli, pozměnit paměť. Mezitím obě profesorky plísnily všechny žáky, protože nevěděli, čí přesně to byla práce. Praví záškodníci si z toho ale vůbec nic nedělali.

"Jak může být někdo tak hloupý?" Rozčilovala se Lily a byla ráda, že to nebyli zrovna její přátelé, které ještě vůbec nespustila z očí, takže by o takovém kousku věděla.

Profesoři je po zbytek prohlídky nutili jít v jedné skupině, nad kterou měli plný dohled. Poté je profesorka přesvědčila k nástupu do velké červené obludy, které mudlové říkali autobus. Všichni nastoupili téměř bez řečí, ale většina jen proto, že nechtěli dát najevo, že se bojí nějakého hloupého mudlovského výtvoru. Mnoho z nich evidentně nechápalo, že v tomhle a vlaku, kterým jezdili do školy, není moc rozdíl. Až na to, že to ovládal jeden mudlovský řidič. Polovina z nich málem vykřikla, když se ta věc vrhla do víru projíždějících aut na frekventované silnici. Několik přítomných mudlů se po nich zkoumavě dívalo a Smithová vše tiše vysvětlovala těm, kteří opravdu nikdy neviděli mudlovský svět. Křečovitě se drželi madel a některým se dělalo špatně. James se Siriusem si to po nějaké době dokonce začali užívat.
"Chtěl bych zkusit větší rychlost," řekl Sirius.
"Na to jsou auta, ale s tím máš smůlu," usmála se Lily, která byla po celou dobu zcela klidná, jako další dva studenti, pocházející z mudlovských rodin.

Část studentů na příslušné zastávce z autobusu vyloženě utekla.
"Hrdinové," uchechtl se Sirius a štvalo ho, že Snape byl pořád tak nevzrušený, jako by ani nebyl na výletě. Naplánoval si, že dnes dodá do jeho obličeje i jiný výraz. Musel se však chvíli přestat držet Jamese. Od doby co byl Primus, už nebyl pro každou srandu, ale jen pro některou.

Zamířili na Londýnský most a James svého přítele snadno ztratil z očí, když veškerou pozornost věnoval Evansové.

Snape se příliš nestaral o spolužáky. Aniž by to navenek nějak projevoval, obdivoval nadýchané tmavé mraky a zajímavou architekturu. Byl docela napřed, tak se chvíli zastavil u zábradlí a díval se na řeku. Kolem procházelo mnoho lidí. Najednou se přímo za ním ozval pšoukavý zvuk. Protočil oči a nevěnoval tomu raději pozornost, jinak by onomu člověku musel své znechucení dát najevo. Zvuk se ovšem ozval znovu. Otočil se a tak blízko něj nebyl nikdo a kolemjdoucí se na něj dívali s tak znechucenými výrazy, jako měl on sám. V tu chvíli byl vyveden z míry. Byl si naprosto jistý, že nemůže být původcem těch zvuků. Rozhlédl se a brzy zjistil, odkud vítr vane. Black k němu přikráčel s takovým úšklebkem, až Severus pocítil chuť smazat ho jednou provždy nějakým opravdu krutým způsobem.

"Chceš nás všechny otrávit Snape? Drž si laskavě svůj severní vítr na uzdě," zachechtal se Sirius. Severusovi ze vzteku a ponížení naskákaly na bledém obličeji rudé skvrny. Hbitým pohybem sáhl pro hůlku a měl v úmyslu si to s tím hajzlem vyřídit.
"Uklidni se přece, seš mezi lidmi," kladl Sirius zvláštní důraz na poslední slovo, aby mu došlo, jaký typ lidí myslí. No jistě, nemohl to udělat, Black byl vychcaný jak mraky.
Šlehl po něm tak nenávistným pohledem slibujícím pomstu, jako ještě nikdy, ruce vrazil do kapes a pokračoval nakvašeně v cestě. Občas se za ním ještě ozval ten zvuk, ale mohl ho jen ignorovat. Neměl na výběr. Žalování by mu nepomohlo a do Azkabanu se mu také nechtělo.

Za setmění dorazili k malému penzionu. Byli pěkně utahaní. Celý den poznávali Londýn a dokonce bez fatální katastrofy. Ne, že by se nedělo nic, ale byly to spíše drobnosti. James často dělal, že je nevidí, aby je nemusel spolužákům vymlouvat nebo přímo zakazovat. Nevěděl však například o situaci, kdy staré mudle vyletěla z pusy protéza a pár vteřin se vyloženě vznášela a cvakala, než spadla na zem. To zas s klidem přehlédl zmijozelský Primus. Nepřišlo mu to jako velký risk. Neočekával, že mudlové vůbec zaznamenají něco neobvyklého. Nedocházelo mu, že rozhodně nejsou slepí. Stará paní naštěstí doopravdy viděla špatně, takže příliš nedbala na kolemjdoucí s jejich pohledy a řečmi a pouze s pomocí rychle sebrala a šla očistit své zuby. Zmijozelská parta se pak měla nad čím bavit po zbytek dne.

Penzion nevyhlížel nijak luxusně. Když vcházeli, slyšeli divné zvuky. Majitel se v jídelně díval na zápas na malém televizoru. Polovina studentů vykřikla a téměř zděšeně ukazovala na tu věc. Sirius zíral s pusou naprosto dokořán. James pořád mrkal, jako by mu něco spadlo do oka a Severus opět nebyl vyveden z míry, stejně jako Lily, která hned svým přátelům vysvětlovala, co to je a profesorka Smithová to tiše vysvětlila ostatním.

Majitel se rychle zvedl, vypl televizor a pustil se do práce, ukázal jim pokoje a pozval je k večeři. Když přišli dolů, byla již nachystaná na stole. Všichni byli hladoví, takže to do sebe házeli a nikdo si nestěžoval, že nechce jíst jídlo od mudlů. Většina totiž pořád civěla na nyní tichý televizor.

James, Remus, Sirius a Peter byli samozřejmě na pokoji spolu. Byli plní dojmů a neustále mluvili jeden přes druhého. Do pokoje měli zatím otevřeno, jako většina ostatních, kteří ještě povídali, chodili za přáteli a spaní o chvilku odložili.

Sirius šel okouknout koupelnu a vrátil se s nějakou žlutou věcí v ruce. Zmáčkl to a věc pískla.
"Kluci, oni tam mají gumové pískající kachny. K čemu mudlové potřebují gumové kachny?" Ptal se nechápavě a znovu s tím písknul.
Přátelé se na něj dívali jako z jara.
"Koupou se s tím tupče," posmíval se mu ve dveřích Snape. Sirius to po něm mrštil. Snape však bleskurychle zmizel a kachnička pískla, když se odrazila od zdi proti dveřím.
-----
Za korekturu děkuji Kate.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Sirius/Hermiona?

Ano 40.8% (40)
Ne 34.7% (34)
Možná, uvidím podle prvních kapitol 24.5% (24)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 20. června 2015 v 15:36 | Reagovat

Výborný nápad a páči sa mi aj ako si to napísala, poviedka ma bavila :D A super, že si tam zapojila gumenú kačičku :D :D

2 Nessa Nessa | Web | 21. června 2015 v 12:25 | Reagovat

Pekne :-D A páči sa mi ten koniec.. asi hlavne preto, lebo občas fakt ľutujem Severusa, že musel trpieť niektoré veci, ktoré na neho Záškodníci vymysleli. Tu im to aspoň trochu oplatil (A)

3 Baruš Baruš | Web | 22. června 2015 v 8:27 | Reagovat

Je fakt ze ten konec je opravdu dobry.
Je to super povidka,,mela jsem to prectene hrozne rychle. :) nemas byt proc nespokojena,je pravda ale,ze jsem tan parkrat narazila na takovy kontrast,kdy pises spisovne a tak elegantne a pak pouzijes slovo vychcany,chapes co tim myslim?a pak jsem narazila na vetu kde ti bud chybi slovo nebo ja spatne ctu :-D
,,Stará paní naštěstí doopravdy viděla špatně, takže příliš nedbala na kolemjdoucí s jejich pohledy a řečmi a pouze s pomocí rychle sebrala a šla očistit své zuby." - nejsem si jista,jestli to tak ma byt nebo jsem proste tupa a neco prehlizim. Snad jsem te tim moc neurazila, beru to podle sebe. kdyz pisu,jsem rada kdyz me lide upozorni,co a kde jim tam nesedi. :)

4 Moriko Enithrielle Moriko Enithrielle | E-mail | Web | 23. června 2015 v 19:27 | Reagovat

Fajn příběh :) Achjo, kachnička je prostě nejlepší :D

5 Snapeova Snapeova | Web | 23. června 2015 v 20:20 | Reagovat

[3]: Určitě jsi mě neurazila Baruš. Já jsem vždy ráda za takovou tu normální kritiku, kdy člověk řekne, jak na něj povídka působila a co mu nesedělo a co se naopak líbilo. Jak jinak se mám zlepšovat?

K tomu kontrastu mezi spisovným psaním a třeba tím slovem, co jsi uvedla. Po pravdě ti řeknu, že kdybys to nenapsala, asi bych si to neuvědomila. Prostě mi to nedošlo a těžko teď říct, jestli bych to napsala jinak, kdybych nad tím v tu chvíli přemýšlela takhle. Asi jo.

No a ta věta. Je to myšleno tak, že lidi třeba říkali: Hele, ta protéza letěla atd.. prostě, že oni si toho všimli, ale ona je neposlouchala. Starala se jen o své a špatně viděla, takže oproti nim si toho nevšimla. A přijala akorát jejich pomoc a odešla si očistit a nasadit protézu zpět.

Chápu, že ne pro každého je to třeba pochopitelné. Já mám občas problém správně sformulovat, co chci vyjádřit :)

A jinak jsem ráda, že se ti to líbilo.

6 Kikča Kikča | E-mail | Web | 23. června 2015 v 20:59 | Reagovat

Hrozně se mi to líbilo, všechny kritiky už tu za mě vyjmenovala Baruš, tak že nevím, co dál ti k tomu dodat.. :-)
Je to jinak skvělý nápad, já jakožto skvělý čtenář a milovník HP jsem to měla přečtený hned!! Jen tak dál :-D

7 Dincie Dincie | E-mail | Web | 24. června 2015 v 17:23 | Reagovat

:-) Moc hezký nápad, exkurze nebo výlet do mudlovského světa ;-) Při čtení se mi hned odvíjel obraz v hlavě, jenom mě napadlo při nastupování do autobusu a podivování se nad jeho existencí, že přece jezdil záchranný autobus v jejich světě a ten rozhodně jezdil i větší rychlostí...leda, že by ještě v té době nejezdil...i když zase věk řidiče a zavěšené sušené hlavičky budily dojem, že už něco pamatujou... :-?  :-P  :-D Gumovou kachničku jsem taky ocenila ! ;-)  :-D  :-P Ráda jsem si touhle formou připomněla HP, díky ;-)

8 Snapeova Snapeova | Web | 24. června 2015 v 18:12 | Reagovat

[7]: Myslím, že většina obyčejných kouzelníků nemusela záchraný autobus nikdy použít, nebo aspoň ne ve svém dětství, takže jsem ho tam moc nezohledňovala :) A je nejvíc děsí to, že na tom není nic kouzelnického a a řídí to jen mudlové :)

Díky, jsem ráda, že se povídka líbila :)

9 Lkndunoke Lkndunoke | E-mail | Web | 4. července 2017 v 12:29 | Reagovat

get a payday loan - https://nowpayday1.com/
debt <a href=https://nowpayday1.com/>cash advance loan</a> ’

10 Molhoura Molhoura | E-mail | Web | 4. července 2017 v 16:59 | Reagovat

ordering viagra online - http://rxviamenrx.com/
female uk viagra <a href=http://rxviamenrx.com/>viagra price</a> ’

11 Cejrlap Cejrlap | E-mail | Web | 5. července 2017 v 4:46 | Reagovat

personal loans people bad credit
<a href="https://nowpayday1.com/">cash advance on credit card</a>
fast cash payday loans online
<a href=https://nowpayday1.com/>online payday loans no credit check</a> ’

12 Vsetsom Vsetsom | E-mail | Web | 5. července 2017 v 10:25 | Reagovat

cialis taken by women
<a href="http://cialirxnow.com/">cialis price</a>
average cost of cialis
<a href="http://cialirxnow.com/">cheap cialis</a> ’

13 CerBig CerBig | E-mail | Web | 6. července 2017 v 16:13 | Reagovat

viagra dosages - http://viagracjakr.com/
viagra sildenafil <a href=http://viagracjakr.com/>viagra price</a> ’

14 Moclhoura Moclhoura | E-mail | Web | 6. července 2017 v 21:47 | Reagovat

viagra shipped overnight - http://viagranaser.com/
viagra professional <a href=http://viagranaser.com/>viagra online</a> ’

15 ZjqjwInite ZjqjwInite | E-mail | Web | 7. července 2017 v 15:17 | Reagovat

businesses loans
<a href="https://cashceoam.com/">cash advance loans</a>
help debt consolidation loan
<a href=https://cashceoam.com/>cash advance online</a> ’

16 Zhwrewasy Zhwrewasy | E-mail | Web | 7. července 2017 v 17:34 | Reagovat

viagra soft tablets
<a href="http://viagranaser.com/">generic viagra</a>
how to get viagra without a prescription
<a href=http://viagranaser.com/>online viagra</a> ’

17 Vsgetsom Vsgetsom | E-mail | Web | 7. července 2017 v 19:32 | Reagovat

cheap cialis
<a href="http://cialisveolm.com/">cheap cialis</a>
cialis soft tabs online
<a href="http://cialisveolm.com/">cheap cialis</a> ’

18 Brtbdunoke Brtbdunoke | E-mail | Web | 10. července 2017 v 3:41 | Reagovat

online cash loans - https://personalloansntui.com/
bad credit consolidation loans <a href=https://personalloansntui.com/>payday loan company in</a> ’

19 BrtgAveva BrtgAveva | E-mail | Web | 10. července 2017 v 4:57 | Reagovat

loan interest calculator - https://cashadvanceaxi.org/
instant cash personal loan <a href=https://cashadvanceaxi.org/>payday loans no credit check no employment verification</a> ’

20 VervBoli VervBoli | E-mail | Web | 10. července 2017 v 22:02 | Reagovat

loanmax title loan - https://personalvyn.com/
are internet payday loans legal <a href=https://personalvyn.com/>personal loans no faxing</a> ’

21 Vrtyunoke Vrtyunoke | E-mail | Web | 12. července 2017 v 16:16 | Reagovat

auto payday loans - https://paydaynacz.org/
bad credit car loans <a href=https://paydaynacz.org/>best online payday loans</a> ’

22 Ellesmeli Ellesmeli | E-mail | Web | 12. července 2017 v 17:36 | Reagovat

payday loans va online

      http://loansolobest.com/ -  payday express

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday express</a>

    documents required for personal loan in bob

23 Brtxunoke Brtxunoke | E-mail | Web | 12. července 2017 v 20:59 | Reagovat

cheap viagra from india - http://genericvjviagramri.com/
buy cheap viagra online <a href="http://genericvjviagramri.com/">viagra price</a> ’

24 VrtyCymn VrtyCymn | E-mail | Web | 13. července 2017 v 14:41 | Reagovat

bad credit payday loans uk
<a href="https://cashlak.org/">application cash fast loan</a>
easy loans bad credit
<a href=https://cashlak.org/>cash loan advance</a> ’

25 SevCymn SevCymn | E-mail | Web | 14. července 2017 v 2:23 | Reagovat

payday advance cash america
<a href="https://paydayvre.org/">online loan</a>
online cash loans
<a href=https://paydayvre.org/>best online payday loans</a> ’

26 Bzamash Bzamash | E-mail | Web | 18. července 2017 v 20:12 | Reagovat

debt consolidation loans
<a href="https://cashadvancevrnk.net/">payday loans online direct lenders only</a>
loans now
<a href=https://cashadvancevrnk.net/>cash advance america</a> ’

27 LmnbDill LmnbDill | E-mail | Web | 18. července 2017 v 23:23 | Reagovat

quick and easy payday loan
<a href="https://cashadvanceloanszrbu.net/">cash advance online</a>
small personal loans
<a href=https://cashadvanceloanszrbu.net/>payday loans no credit check</a> ’

28 NtbInite NtbInite | E-mail | Web | 19. července 2017 v 1:09 | Reagovat

anyday payday loans
<a href="https://installmentloanztvb.net/">quick installment loans</a>
no credit check online payday loans
<a href=https://installmentloanztvb.net/>installment loans poor credit</a> ’

29 Grblap Grblap | E-mail | Web | 19. července 2017 v 3:45 | Reagovat

fast cash personal loans
<a href="https://cashadvanceonlinevarc.net/">payday loans no credit check</a>
100 faxless payday loans
<a href=https://cashadvanceonlinevarc.net/>pay day loans</a> ’

30 FkobPoids FkobPoids | E-mail | Web | 19. července 2017 v 14:00 | Reagovat

online loans
<a href="https://onlinepaydayloansolpl.net/">payday advance loans</a>
apply for a payday loan over the phone
<a href=https://onlinepaydayloansolpl.net/>payday advance loans</a> ’

31 HjkFup HjkFup | E-mail | Web | 19. července 2017 v 22:06 | Reagovat

car loan bad credit
<a href="https://loansbadcreditzuik.net/">quick cash</a>
check cashing loan
<a href=https://loansbadcreditzuik.net/>online loans</a> ’

32 NybMoord NybMoord | E-mail | Web | 20. července 2017 v 6:06 | Reagovat

loan
<a href="https://cashadvance24vrg.org/">3 month payday loans</a>
500 payday loan
<a href="https://cashadvance24vrg.org/">cash advance credit card</a> ’

33 Leblap Leblap | E-mail | Web | 20. července 2017 v 6:17 | Reagovat

1500 dollar payday loans
<a href="https://cashadvance365vvt.org/">cash advance lenders</a>
apply for a payday loan
<a href=https://cashadvance365vvt.org/>cash advance lenders</a> ’

34 Jybhem Jybhem | E-mail | Web | 20. července 2017 v 16:15 | Reagovat

credit debt management
<a href="https://paydayloans24brt.org/">no fax payday loans direct lenders</a>
payday loans direct lender
<a href=https://paydayloans24brt.org/>what is a payday loan</a> ’

35 SdfFup SdfFup | E-mail | Web | 21. července 2017 v 6:11 | Reagovat

direct lender payday loans
<a href="https://installmentloan24erg.org/">installments loans</a>
bad credit instant payday loans
<a href=https://installmentloan24erg.org/>instant online payday loan</a> ’

36 Nfrmash Nfrmash | E-mail | Web | 21. července 2017 v 6:18 | Reagovat

pls payday loan store
<a href="https://paydayloans77ewfb.org/">cash in advance</a>
debt consolidation programs
<a href=https://paydayloans77ewfb.org/>payday loans</a> ’

37 Gjkhem Gjkhem | E-mail | Web | 21. července 2017 v 15:14 | Reagovat

backers for payday loan opperations
<a href="https://paydayloans365erh.org/">quick low interest payday loan</a>
bad credit loans that are not payday loans
<a href=https://paydayloans365erh.org/>payday loans online</a> ’

38 BrvDill BrvDill | E-mail | Web | 21. července 2017 v 17:51 | Reagovat

instant online payday loan
<a href="https://paydayloans365vra.org/">online payday loans</a>
consolidate
<a href=https://paydayloans365vra.org/>cash advance on credit card</a> ’

39 GavAveva GavAveva | E-mail | Web | Neděle v 22:11 | Reagovat

loan debt consolidation - https://installmentloan24erg.org/
get loans online <a href=https://installmentloan24erg.org/>online payday loans instant approval</a> ’

40 LmnCods LmnCods | E-mail | Web | Neděle v 22:46 | Reagovat

cheap loans bad credit - https://loansbadcredit24hvm.org/
unsecured personal loans bad credit <a href=https://loansbadcredit24hvm.org/>payday loan no fax document</a> ’

41 LkjjBoli LkjjBoli | E-mail | Web | Pondělí v 9:20 | Reagovat

home loans today - https://paydayloans365vra.org/
instant online payday loan <a href=https://paydayloans365vra.org/>payday loans near me</a> ’

42 Kjhunoke Kjhunoke | E-mail | Web | Pondělí v 23:40 | Reagovat

instant payday loan - http://personalloanvryn24.org/
payday loans today <a href="http://personalloanvryn24.org/">personal loans bad credit</a> ’

43 JmqPoids JmqPoids | E-mail | Web | Úterý v 19:35 | Reagovat

guaranteed personal loans
<a href="http://cashadvancevrtb7.org/">payday loans online direct lenders only</a>
apply credit card bad credit
<a href=http://cashadvancevrtb7.org/>best online payday loans</a> ’

44 HjkInite HjkInite | E-mail | Web | Úterý v 21:09 | Reagovat

federal student loans
<a href="http://loansbadcreditvrna24.org/">loan payday savings</a>
canada payday loans
<a href=http://loansbadcreditvrna24.org/>cash advance online</a> ’

45 Kscunoke Kscunoke | E-mail | Web | Úterý v 23:57 | Reagovat

quick cash loans - http://paydayloansrbui365.org/
fresno ca <a href="http://paydayloansrbui365.org/">personal loans</a> ’

46 Gecedget Gecedget | E-mail | Web | Středa v 4:59 | Reagovat

america payday loans - http://loansbadcreditvrna24.org/
quick loans <a href=http://loansbadcreditvrna24.org/>payday loan</a> ’

47 GsjjBoli GsjjBoli | E-mail | Web | Středa v 14:14 | Reagovat

ameriloan payday loan - http://cashadvancetnum300.org/
credit counseling services <a href=http://cashadvancetnum300.org/>cash advance loans</a> ’

48 Bhnbum Bhnbum | E-mail | Web | Středa v 21:59 | Reagovat

payday loans austin texas - https://an6paydayloans.org/
bad credit no credit check payday loan <a href=https://an6paydayloans.org/>bad credit history payday loans</a> ’

49 davidersEteft davidersEteft | E-mail | Web | Středa v 22:53 | Reagovat

safe auto insurance company <a href="http://autoinsurances247.com/">farmers insurance group</a> arrowhead insurance <a href=http://autoinsurances247.com/>www allianceunited com</a>
cheapest car insurance

50 KmdCods KmdCods | E-mail | Web | Včera v 0:06 | Reagovat

loan consolidation - https://lp3personalloan.org/
buy payday loan leads <a href=https://lp3personalloan.org/>quick low interest payday loan</a> ’

51 JmdeMoord JmdeMoord | E-mail | Web | Včera v 20:36 | Reagovat

tax debt
<a href="https://jk2paydayloans.org/">payday loan no fax document</a>
guaranteed loan approval online
<a href="https://jk2paydayloans.org/">payday advance usa</a> ’

52 Mydmlap Mydmlap | E-mail | Web | Včera v 20:44 | Reagovat

fast payday loan
<a href="https://e1paydayloans.org/">loan payday savings</a>
instant cash loans
<a href=https://e1paydayloans.org/>no fax payday loan today</a> ’

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama