Výlet do mudlovského světa

20. června 2015 v 0:21 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Zase mi to psaní povídek na přání nevychází, jak jsem chtěla. Teď jsem ovšem napsala dvě. Akorát tu další asi zveřejním až v příštím měsíci, protože nevím, kdy se mi vrátí z korektury. A taky pracuji na jedné kratší kapitolovce na přání.

Tato krátká povídka je na přání Terezy, která chtěla, aby Lily, James, Sirius a Remus jeli na výlet do mudlovského světa se školou, v období sedmého ročníku. Vše jsem splnila, ale očekávám nyní vaše reakce, jak na vás povídka působí. Já s ní totiž nejsem zcela spokojená, i když si nejsem jistá, v čem přesně je problém.

Na konci najdete jednu úsměvnou scénu, která odkazuje na jeden rozhovor Harryho a pana Weasleyho z tajemné komnaty. Artur určitě nebyl jediný, kdo si kdy položil takovou otázku :D
***
Během běžné večeře Brumbál povstal, načež si zjednal ve Velké síni ticho a plnou pozornost žáků od všech stolů. Ředitel většinou pronášel nějaké proslovy jen na významných večeřích, proto byli všichni zaskočeni.

"Před pár dny za mnou přišla profesorka Smithová se zajímavým nápadem. Jelikož podle ní je důležité pro všechny kouzelníky vědět něco o mudlech a být připraveni na setkání s nimi, s čímž souhlasím, chtěla by všechny studenty sedmého ročníku vzít na malou exkurzi do mudlovského Londýna." Po tomto úvodu se Brumbál krátce odmlčel, mnoho studentů se na sebe dívalo s pozvednutým obočím a ozývalo se tiché šeptání."V sobotu ráno tedy všichni studenti sedmého ročníku odjedou expresem do Londýna a absolvují výlet po zajímavých místech spojený s komunikací s mudlovskými obyvateli. Přespí v mudlovském penzionu a druhý den ráno zase pojedou zpět," pokračoval Brumbál. "Účast je povinná, myslím, že před zkouškami uvítáte, že se dostanete mimo školu. Jistě to bude zábava. Krom profesorky Smithové s vámi jako další dozor pojedu já s profesorkou McGonagallovou, abychom eliminovali případné nehody a nedorozumění. Od všech očekávám, že se budou chovat slušně," díval se přes své brýle na jednotlivé studenty, ale především na nebelvírskou skupinku, od níž nějaké rošťárny očekával. Doufal jen, že vše proběhne bez vážných problémů, jelikož ministerstvo o tomto výletu nemělo ani páru a nikdy by ho nepovolilo z důvodu velké šance odhalení se mudlům.

"Brumbál si očividně myslí, že Smithová by nás nezvládla," uchechtl se Sirius, když si ředitel zase sedl a ve Velké síni se opět naplno rozproudil hovor.
"Vůbec se mu nedivím," dojedl Remus svou rýži a sledoval zmijozelský stůl, kde se někteří nad plánovaným výletem dost ofrňovali. Snape vypadal tak nevzrušeně, jako by se ho to vůbec netýkalo.
"Myslíte si, že nám tohle fakt k něčemu bude?" Zeptal se James pochybovačně.
"Těžko říct, ale zábava bude, to si piš," uculil se Black, čímž svého kamaráda rozesmál.
"Jistě, že to k něčemu je. Vždy se může něco stát nebo prostě budete chtít vyrazit mezi mudly na nějakou zajímavou událost a bude dost divný, když s nimi nebudete umět normálně mluvit. Budete se tvářit, jak kdybyste přišli z vesmíru, a nebudete znát jejich peníze ani jiné důležité informace, které spousta kouzelníků své děti neučí, protože mudly pohrdají," řekla Lily zapáleně.

"Já vím, už mlčím," pohladil ji James po vlasech, aby ji ukonejšil a při tom se ušklíbl na Blacka. Nebyl hloupý a chápal, jak to Lily myslí, ale pořád ještě byl takové velké dítě a těšil se hlavně na to, jak si užije zábavu. Přeci jen už mu zbývalo pouhých pár měsíců, než dokončí školu a bude se muset chovat víc dospěle.

*
"Opravdu myslíte, že z toho nebudete mít potíže? Někteří z nich nejsou tak rozumní, jak si myslíte," šeptala McGonagallová Brumbálovi na nádvoří, když se studenti sedmého ročníku začali scházet v co nejmudlovštějším oblečení s batůžky na zádech.
"Nemějte strach, dopadne to dobře," usmál se na ni a odvedli studenty k vlaku, kde se i oni usadili v kupé s profesorkou studia mudlů. Všichni doufali, že studenti se trochu vyřádí už během jízdy vlakem. Navíc s sebou měli všechny Primuse, kteří jim s udržováním pořádku pomohou. Albus akorát pochyboval o naprosto správném přístupu nebelvírského Primuse, kterým byl James Potter. Ne, že by očekával naprostou katastrofu, to by ho do té funkce nikdy neschválil, ale měl svou představu o tom, jak se na tomto výletu bude chovat.

Cestu vlakem si většina studentů užila, pokud jste nepočítali ty neoblíbené nebo ty, kteří byli tímto výletem znechuceni.

Když vystoupili na nádraží, shlukli se kolem profesorů a profesorka Smithová jim vysvětlovala, jak se orientovat v mudlovských penězích. Poté zašli do Gringottovy banky, kde si většina studentů proměnila malou část svého kapesného na mudlovské peníze. Netřeba asi podotýkat, že půlka z nich přednášku profesorky Smithové jaksi ignorovala, takže na bankovky koukali jako tele na nová vrata.

Sirius pokrčil rameny, zastrčil si je do kapsy a vydal se spolu s ostatními k Děravému kotli, kterým prošli do mudlovské části města.

Nejdříve je profesorka vzala do muzea týkajícího se historie mudlů. Chtěla, aby si každý sám koupil vstupenku a řekla jim jak na to. Ne, že by to některým pomohlo. Sirius sice prodavačce řekl, že chce jednu vstupenku, ale poté, co mu oznámila, jakou částku má zaplatit, byl zcela zmatený a otáčel se po Lily, která obrátila pohled jinam. Odmítala mu pomáhat, když neposlouchal profesorku. Málokdy jste mohli mladého Blacka vidět tak vyvedeného z míry. Nakonec ženě podal bankovku s nejvyšším číslem, co měl. Blondýnka za přepážkou si ho změřila s pozvednutým obočím.
"Menší nemáte?" Zeptala se.
"Eh…," vyrazil se sebe jen bezradně. Mladá žena obrátila oči v sloup. Byla jedna z mála, na níž nezapůsobil. Naopak si nejspíš myslela, že není tak úplně normální. Vrátila mu a Sirius poté prchal za Jamesem s Remusem, kteří měli nákup dávno úspěšně za sebou.

Vydali se na prohlídku muzea a pozornost přítomných mudlů trochu přitahoval Brumbál se svým zvláštním vzezřením, i přes to, že se oblékl co nejobyčejněji. Klid netrval moc dlouho a někteří zmijozelští rozhodně chtěli mudlům škodit. Když se dvěma podařilo být z dozoru, použili na jednu starou vázu neverbální kouzlo a pak se mírně vzdálili "obdivovat" nějaké obrazy. Váza se před očima všech návštěvníků doslova odpařovala. Jedna žena hystericky vykřikla a běžela pro zaměstnance muzea. Část zmijozelských se tiše chichotala. Profesor Brumbál si rozruchu všiml brzo. Vrátil vše rychle do původního stavu a musel všem, co to viděli, pozměnit paměť. Mezitím obě profesorky plísnily všechny žáky, protože nevěděli, čí přesně to byla práce. Praví záškodníci si z toho ale vůbec nic nedělali.

"Jak může být někdo tak hloupý?" Rozčilovala se Lily a byla ráda, že to nebyli zrovna její přátelé, které ještě vůbec nespustila z očí, takže by o takovém kousku věděla.

Profesoři je po zbytek prohlídky nutili jít v jedné skupině, nad kterou měli plný dohled. Poté je profesorka přesvědčila k nástupu do velké červené obludy, které mudlové říkali autobus. Všichni nastoupili téměř bez řečí, ale většina jen proto, že nechtěli dát najevo, že se bojí nějakého hloupého mudlovského výtvoru. Mnoho z nich evidentně nechápalo, že v tomhle a vlaku, kterým jezdili do školy, není moc rozdíl. Až na to, že to ovládal jeden mudlovský řidič. Polovina z nich málem vykřikla, když se ta věc vrhla do víru projíždějících aut na frekventované silnici. Několik přítomných mudlů se po nich zkoumavě dívalo a Smithová vše tiše vysvětlovala těm, kteří opravdu nikdy neviděli mudlovský svět. Křečovitě se drželi madel a některým se dělalo špatně. James se Siriusem si to po nějaké době dokonce začali užívat.
"Chtěl bych zkusit větší rychlost," řekl Sirius.
"Na to jsou auta, ale s tím máš smůlu," usmála se Lily, která byla po celou dobu zcela klidná, jako další dva studenti, pocházející z mudlovských rodin.

Část studentů na příslušné zastávce z autobusu vyloženě utekla.
"Hrdinové," uchechtl se Sirius a štvalo ho, že Snape byl pořád tak nevzrušený, jako by ani nebyl na výletě. Naplánoval si, že dnes dodá do jeho obličeje i jiný výraz. Musel se však chvíli přestat držet Jamese. Od doby co byl Primus, už nebyl pro každou srandu, ale jen pro některou.

Zamířili na Londýnský most a James svého přítele snadno ztratil z očí, když veškerou pozornost věnoval Evansové.

Snape se příliš nestaral o spolužáky. Aniž by to navenek nějak projevoval, obdivoval nadýchané tmavé mraky a zajímavou architekturu. Byl docela napřed, tak se chvíli zastavil u zábradlí a díval se na řeku. Kolem procházelo mnoho lidí. Najednou se přímo za ním ozval pšoukavý zvuk. Protočil oči a nevěnoval tomu raději pozornost, jinak by onomu člověku musel své znechucení dát najevo. Zvuk se ovšem ozval znovu. Otočil se a tak blízko něj nebyl nikdo a kolemjdoucí se na něj dívali s tak znechucenými výrazy, jako měl on sám. V tu chvíli byl vyveden z míry. Byl si naprosto jistý, že nemůže být původcem těch zvuků. Rozhlédl se a brzy zjistil, odkud vítr vane. Black k němu přikráčel s takovým úšklebkem, až Severus pocítil chuť smazat ho jednou provždy nějakým opravdu krutým způsobem.

"Chceš nás všechny otrávit Snape? Drž si laskavě svůj severní vítr na uzdě," zachechtal se Sirius. Severusovi ze vzteku a ponížení naskákaly na bledém obličeji rudé skvrny. Hbitým pohybem sáhl pro hůlku a měl v úmyslu si to s tím hajzlem vyřídit.
"Uklidni se přece, seš mezi lidmi," kladl Sirius zvláštní důraz na poslední slovo, aby mu došlo, jaký typ lidí myslí. No jistě, nemohl to udělat, Black byl vychcaný jak mraky.
Šlehl po něm tak nenávistným pohledem slibujícím pomstu, jako ještě nikdy, ruce vrazil do kapes a pokračoval nakvašeně v cestě. Občas se za ním ještě ozval ten zvuk, ale mohl ho jen ignorovat. Neměl na výběr. Žalování by mu nepomohlo a do Azkabanu se mu také nechtělo.

Za setmění dorazili k malému penzionu. Byli pěkně utahaní. Celý den poznávali Londýn a dokonce bez fatální katastrofy. Ne, že by se nedělo nic, ale byly to spíše drobnosti. James často dělal, že je nevidí, aby je nemusel spolužákům vymlouvat nebo přímo zakazovat. Nevěděl však například o situaci, kdy staré mudle vyletěla z pusy protéza a pár vteřin se vyloženě vznášela a cvakala, než spadla na zem. To zas s klidem přehlédl zmijozelský Primus. Nepřišlo mu to jako velký risk. Neočekával, že mudlové vůbec zaznamenají něco neobvyklého. Nedocházelo mu, že rozhodně nejsou slepí. Stará paní naštěstí doopravdy viděla špatně, takže příliš nedbala na kolemjdoucí s jejich pohledy a řečmi a pouze s pomocí rychle sebrala a šla očistit své zuby. Zmijozelská parta se pak měla nad čím bavit po zbytek dne.

Penzion nevyhlížel nijak luxusně. Když vcházeli, slyšeli divné zvuky. Majitel se v jídelně díval na zápas na malém televizoru. Polovina studentů vykřikla a téměř zděšeně ukazovala na tu věc. Sirius zíral s pusou naprosto dokořán. James pořád mrkal, jako by mu něco spadlo do oka a Severus opět nebyl vyveden z míry, stejně jako Lily, která hned svým přátelům vysvětlovala, co to je a profesorka Smithová to tiše vysvětlila ostatním.

Majitel se rychle zvedl, vypl televizor a pustil se do práce, ukázal jim pokoje a pozval je k večeři. Když přišli dolů, byla již nachystaná na stole. Všichni byli hladoví, takže to do sebe házeli a nikdo si nestěžoval, že nechce jíst jídlo od mudlů. Většina totiž pořád civěla na nyní tichý televizor.

James, Remus, Sirius a Peter byli samozřejmě na pokoji spolu. Byli plní dojmů a neustále mluvili jeden přes druhého. Do pokoje měli zatím otevřeno, jako většina ostatních, kteří ještě povídali, chodili za přáteli a spaní o chvilku odložili.

Sirius šel okouknout koupelnu a vrátil se s nějakou žlutou věcí v ruce. Zmáčkl to a věc pískla.
"Kluci, oni tam mají gumové pískající kachny. K čemu mudlové potřebují gumové kachny?" Ptal se nechápavě a znovu s tím písknul.
Přátelé se na něj dívali jako z jara.
"Koupou se s tím tupče," posmíval se mu ve dveřích Snape. Sirius to po něm mrštil. Snape však bleskurychle zmizel a kachnička pískla, když se odrazila od zdi proti dveřím.
-----
Za korekturu děkuji Kate.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Sirius/Hermiona?

Ano 40.4% (40)
Ne 34.3% (34)
Možná, uvidím podle prvních kapitol 25.3% (25)

Komentáře

Zobrazit vše (862)
Zobrazit starší komentáře

801 Matthewwed Matthewwed | E-mail | Web | 13. března 2018 v 20:18 | Reagovat

v http://sildenafilbtm.com viagra overdose

802 Kmsquire Kmsquire | E-mail | Web | 13. března 2018 v 20:37 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra</a>
viagra lowest price
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra</a>  OK’

803 KareemAssef KareemAssef | E-mail | Web | 14. března 2018 v 15:41 | Reagovat

y http://cialiscouponooc.com cialis patent expiration date <a href= http://cialiscouponooc.com >buy cialis</a> I'm

804 Richardced Richardced | E-mail | Web | 14. března 2018 v 15:50 | Reagovat

a http://genericviagraooc.com sildenafil cost

805 KareemAssef KareemAssef | E-mail | Web | 14. března 2018 v 16:36 | Reagovat

x http://cialiscouponooc.com canadian pharmacy cialis 20mg <a href= http://cialiscouponooc.com >when does cialis go generic</a> length

806 Richardced Richardced | E-mail | Web | 14. března 2018 v 16:50 | Reagovat

c http://cialiscouponooc.com cialis 30 day free trial

807 Richardced Richardced | E-mail | Web | 14. března 2018 v 17:50 | Reagovat
808 KareemAssef KareemAssef | E-mail | Web | 14. března 2018 v 18:23 | Reagovat

i http://viagraonlineooc.com viagra online canadian pharmacy <a href= http://viagraonlineooc.com >pfizer viagra</a> somebody

809 KareemAssef KareemAssef | E-mail | Web | 15. března 2018 v 0:42 | Reagovat

f http://sildenafilcitrateooc.com is there a generic for viagra <a href= http://sildenafilcitrateooc.com >more</a> question

810 Williamkar Williamkar | E-mail | Web | 15. března 2018 v 11:51 | Reagovat

m http://genericviagraooc.com where to get viagra

811 KareemAssef KareemAssef | E-mail | Web | 15. března 2018 v 17:19 | Reagovat

s http://viagraonlineooc.com pfizer viagra <a href= http://viagraonlineooc.com >viagra online cheap</a> trouble

812 Richardced Richardced | E-mail | Web | 15. března 2018 v 17:29 | Reagovat

k http://viagraonlineooc.com is viagra government funded

813 Williamkar Williamkar | E-mail | Web | 15. března 2018 v 18:24 | Reagovat

m http://genericviagraooc.com viagra and alcohol

814 Williamkar Williamkar | E-mail | Web | 15. března 2018 v 23:49 | Reagovat

y http://genericviagraooc.com viagra substitute

815 Williamkar Williamkar | E-mail | Web | 16. března 2018 v 3:08 | Reagovat

r http://genericviagraooc.com generic viagra online

816 Williamkar Williamkar | E-mail | Web | 16. března 2018 v 4:23 | Reagovat
817 Jamesafter Jamesafter | E-mail | Web | 16. března 2018 v 15:33 | Reagovat
818 Okltaucky Okltaucky | E-mail | Web | 17. března 2018 v 16:19 | Reagovat

prednisone 50 mg dosage
<a href="http://prednisonepill20mg.com/"></a>
prednisone daily limit
<a href="http://prednisonepill20mg.com/">prednisone</a> OK’

819 Charlesner Charlesner | E-mail | Web | 17. března 2018 v 21:53 | Reagovat

g http://sildenafiltdx.com viagra for women

820 Charlesner Charlesner | E-mail | Web | 18. března 2018 v 19:56 | Reagovat

r http://genericviagratdx.com what is sildenafil

821 Michaeltrast Michaeltrast | E-mail | Web | 20. března 2018 v 8:01 | Reagovat
822 Michaeltrast Michaeltrast | E-mail | Web | 20. března 2018 v 15:23 | Reagovat
823 Michaeltrast Michaeltrast | E-mail | Web | 20. března 2018 v 16:54 | Reagovat
824 DanielVem DanielVem | E-mail | Web | 21. března 2018 v 11:49 | Reagovat

h https://viagrapcn.com military spending on viagra

825 DanielVem DanielVem | E-mail | Web | 21. března 2018 v 21:26 | Reagovat

x https://essaywritingservicepcn.com high-quality essay editing service

826 DanielVem DanielVem | E-mail | Web | 21. března 2018 v 23:03 | Reagovat

b https://essaywritingservicepcn.com cheapest essay writing service

827 BrianRhiff BrianRhiff | E-mail | Web | 22. března 2018 v 8:41 | Reagovat

personal loans with bad credit not payday loan <a href= https://paydayloanspcn.com >recommended reading</a> led

828 Davidtip Davidtip | E-mail | Web | 22. března 2018 v 17:21 | Reagovat

propecia cost in canada <a href= https://propeciafrd.com >propecia</a> far

829 BruceTub BruceTub | E-mail | Web | 23. března 2018 v 1:12 | Reagovat
830 BruceTub BruceTub | E-mail | Web | 23. března 2018 v 12:12 | Reagovat
831 Kevinoxymn Kevinoxymn | E-mail | Web | 23. března 2018 v 13:44 | Reagovat

Ламинин и медикаменты, аптеки, поликлиники, Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. отзывы врачей, Ламинин инструкция по применению. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php

832 BruceTub BruceTub | E-mail | Web | 23. března 2018 v 22:10 | Reagovat

b https://propeciafrd.com propecia finasteride complications

833 BruceTub BruceTub | E-mail | Web | 23. března 2018 v 23:50 | Reagovat

y https://propeciafrd.com finasteride medication

834 Davidtip Davidtip | E-mail | Web | 24. března 2018 v 0:02 | Reagovat

finasteride drug class <a href= https://propeciafrd.com >www</a> chair

835 DavidNeomy DavidNeomy | E-mail | Web | 25. března 2018 v 0:53 | Reagovat

online prescriptions without a doctor <a href= https://canadianpharmacystorm.com >canadian pharmacy online</a> happy

836 JosephShica JosephShica | E-mail | Web | 25. března 2018 v 1:00 | Reagovat

s https://femaleviagrastorm.com female viagra <a href= https://femaleviagrastorm.com >female viagra generic</a> land

837 DanielLedia DanielLedia | E-mail | Web | 25. března 2018 v 7:55 | Reagovat

o https://canadianpharmacystorm.com prescription drugs without doctor approval

838 DavidNeomy DavidNeomy | E-mail | Web | 25. března 2018 v 10:48 | Reagovat

levitra online <a href= http://levitrastorm.com >levitra coupons</a> letters

839 DanielLedia DanielLedia | E-mail | Web | 25. března 2018 v 17:10 | Reagovat
840 JosephShica JosephShica | E-mail | Web | 25. března 2018 v 19:17 | Reagovat

e https://femaleviagrastorm.com female viagra pills <a href= https://femaleviagrastorm.com >female viagra</a> those

841 JosephShica JosephShica | E-mail | Web | 25. března 2018 v 20:29 | Reagovat

e https://femaleviagrastorm.com female viagra <a href= https://femaleviagrastorm.com >viagra for women</a> situation

842 DanielLedia DanielLedia | E-mail | Web | 25. března 2018 v 21:47 | Reagovat

j https://canadianpharmacystorm.com online prescriptions without a doctor

843 Jjjquire Jjjquire | E-mail | Web | 25. března 2018 v 23:05 | Reagovat

loan affiliate programs <a href="https://fastcash.us.com/"> fast cash loans</a>
cash loans payday <a href=https://fastcash.us.com/> fast loans bad credit</a>
OK’

844 JosephShica JosephShica | E-mail | Web | 26. března 2018 v 7:08 | Reagovat

q https://doxycyclinestorm.com doxycycline online <a href= https://doxycyclinestorm.com >doxycycline online</a> noble

845 DanielLedia DanielLedia | E-mail | Web | 26. března 2018 v 10:43 | Reagovat

j https://femaleviagrastorm.com female viagra generic

846 JosephShica JosephShica | E-mail | Web | 26. března 2018 v 10:49 | Reagovat

k http://cheapviagrastorm.com online viagra <a href= http://cheapviagrastorm.com >viagra</a> whole

847 Hnbunoke Hnbunoke | E-mail | Web | 29. března 2018 v 4:27 | Reagovat

buy viagra online without prescription
<a href=http://vigraviagra.com/>viagra generic</a>
generic viagra 50mg
<a href="http://vigraviagra.com/">cheap viagra</a> OK’

848 Brdquire Brdquire | E-mail | Web | 31. března 2018 v 19:17 | Reagovat

The only other thing that I can think of is I did get the military's Anthrax shots some months before getting these blood clots. online viagra <a href="https://nadinekube.com/">viagra buy</a> free viagra pills <a href=https://nadinekube.com/>buy viagra</a>  I was thinking of trying Gerber good start or soothe. OK’

849 Kevinoxymn Kevinoxymn | E-mail | Web | 1. dubna 2018 v 1:26 | Reagovat

Ламинин отзывы, инструкция, цена. Ламинин. Laminine LPGN, LifePharm Global Network предлагает Новый маркетинговый (компенсационный) план с 1 апреля 2018. Пищевая Добавка Ламинин (Laminine, laminin) является эффективным препаратом при лечении онкологических, сердечно-сосудистых заболеваний. Но Уже есть Альтернативный аналогичный продукт, дешевле в 3-7 раз и сильнее в 2 раза. Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/lpgn-2018.php Как зарабатывать МНОГО в этом проекте  без обязательных покупок и без копейки вложений? Ответы в скайпе evg7773

<a href=http://www.time4soft.com/cp/fc858dc1d447b6763763401d59420c6a/ff4bb48a23152b4ab4a72f02cfbc5cd0>Dartma Tavan + Dartma Tavanlar Bakida, Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Фотопечать, Расчет стоимости, Одноуровневый потолок, Ткань для натяжного потолка, тканевые натяжные потолки, потолки бесшовные, монтаж и установка, дизайн,цена,стоимость</a>

Самая дешевая легальная накрутка и раскрутка. Заработок на кликах. http://likesrock.landingjazz.com/ref/evg7773

850 Sxhunoke Sxhunoke | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 3:05 | Reagovat

Back to Top What is drug addiction? free sample of viagra <a href="http://viagraformenvfa.com/">viagra pills for men</a> cheapest viagra online <a href=http://viagraformenvfa.com/>viagra</a>  Your symptoms may be caused by your environment. OK’

851 WilliamClomi WilliamClomi | E-mail | 9. dubna 2018 v 3:40 | Reagovat

<a href=https://mglsrx.com/>genaric ed drugs online no prescription</a> - megalis 20 mg review, natural erection pills over the counter

852 bsdfPiogy bsdfPiogy | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 5:31 | Reagovat

viagra professional <a href="http://viagapharmaked.com/#">alternative to viagra</a> buy viagra online without prescription <a href=http://viagapharmaked.com/#>online pharmacy viagra</a> OK’

853 ElmiraUsaro ElmiraUsaro | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 20:22 | Reagovat

http://js0xx.tk - your Aliexpress star sales...

854 LatonyaKek LatonyaKek | E-mail | 17. dubna 2018 v 4:40 | Reagovat

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

856 Barbaradug Barbaradug | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 17:39 | Reagovat

http://325qg.tk - your Aliexpress star sales...

857 nsafGuiste nsafGuiste | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 8:48 | Reagovat

https://ttsitworldwide.com/
payday loan company <a href="https://ttsitworldwide.com/">ohio payday loan</a>

858 cialis 5 mg cialis 5 mg | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 6:23 | Reagovat

Information effectively taken..

859 bsfPiogy bsfPiogy | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 19:25 | Reagovat

how does viagra work <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra samples</a> generic viagra soft tabs <a href=http://fviagrajjj.com/#>buy cheap viagra</a>

860 dvsEntink dvsEntink | E-mail | Web | 4. května 2018 v 0:12 | Reagovat

cheap cialis <a href="http://cialisovnnc.com/#">non prescription cialis</a> cialis reviews <a href="http://cialisovnnc.com/#">tadalafil 20 mg</a>

861 DavidCaw DavidCaw | E-mail | Web | 17. května 2018 v 14:26 | Reagovat

S. In its strictest impression,can be regarded a purely solitary sport. His inner dialogue was often self critical, <a href=http://www.cheapnfljerseyssports.us.com/>Wholesale NFL Jerseys China</a>, just as his father had been with him.She described the centre as an important aspect that willidentify tribes in the area and the country at large.<a href=http://www.cheapnfljerseyssports.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a>. Didrex are used as appetite suppressants for quick weight loss. Didrex medication is to be taken once daily, swallowed whole,<a href=http://www.cheapnfljerseyssports.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a>, in midmorning.This name is taken from the beautiful, rose coloured ruby gemstone.com. It has a French origin and means “petite” in the feminine form or “free man” in the masculine.A military notice said the soldiers with the Home Front Command have located the place of the body but were still trying to extract it from the rubbles of the four story car park, which collapsed on Monday in a high tech business quarter of Tel Aviv. If you plan to take the medication, make sure to take the prescribed medication on time."I watched some highlights of the final.<br>Visit my site:http://www.cheapnfljerseyssports.us.com/

862 DennisoveCe DennisoveCe | E-mail | Web | 13. června 2018 v 7:37 | Reagovat

If you do not download now, you will lose your chance because this is just a discounted price from the original $34. The Seattle junk removal services keep the environment clean.8magnitude earthquake leveled Tangshan at 3:42 a. The quake claimed more than 242,000 lives.He emphasized that SinoKenya industrial cooperation has brighter prospects if the government accelerated public sector reforms and enhanced security to restore investor confidence.For those women who see the good in exercising or playing sports, finding a doctor who specializes in sports medicine is something to consider.Severe bleaching events however may take highly impacted coral reefs up to 10 years to recover."In her autobiography, "My Account," which is set to be published, Wang described happiness as a tree. Curcumin is an antioxidant extract from the spice turmeric that produces a wide range of health benefits. There are a couple of humane ways you can use to catch all of them and send out them to one more location that is safe on their behalf and your property. <a href=http://www.cheapnikenflsportsjerseys.com/>Cheap Jerseys Free Shipping</a>. Some of the best methods to get rid of a squirrel difficulty include:.<a href=http://www.cheapnikenflsportsjerseys.com/>Cheap Jerseys Wholesale</a>. dollars, according to the event organizer DMGEvents.<a href=http://www.cheapnikenflsportsjerseys.com/>Wholesale Jerseys China</a>.<br>Visit my site:http://www.cheapnikenflsportsjerseys.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama