Červen 2015

Nikdy se nechci ocitnout v kolejišti metra

29. června 2015 v 12:59 | Snapeova |  Vykecávačka
~článek na téma týdne Nikdy

Možná i vy jste včera ve zprávách zaznamenali událost, ke které došlo v metru mezi dvěma muži. Stalo se to již před třemi týdny a nyní to bylo zveřejněno, protože útočník se stále nenašel. Jeden z mužů šel po nástupišti, ten druhý do něj po chvíli schválně vrazil. První muž se ho zeptal, proč to udělal, ale ten druhý neřekl ani slovo a strčil do něj tak, že spadl do kolejí, z čehož si odnesl vážná zranění. A to měl ještě štěstí, že zrovna nepřijíždělo metro a lidé mu pomohli zpět na nástupiště. Útočník bez ohlédnutí odešel. Článek o případu i s video záznamem zde.

Musím říct, že když jsem to včera viděla, hodně mě to šokovalo a vyděsilo. Dalo by se říci, že je to jedna z mých nočních můr. Nikdy nechci nic takového zažít. Mám dost strach z těhle tzv. otevřených nebezpečí. Když stojím v metru nebo na nádraží čekám na vlak a možnost smrti je tak hrozně blízko, často si to uvědomuju. Dívám se po lidech a ujišťuju se, že ten kdo mě obcházel, opravdu prošel a nezůstal přímo za mnou a tak dále. Není to nějak extrémní, ale prostě vím, že ta možnost tu je. Může se stát, že mě někdo jednoduše hodí pod vlak, ať už to bude nehoda nebo záměr a já to neovlivním.

Jsem opravdu ráda, že tam byli ti lidé a že rychle zareagovali a muži pomohli. Když jsem četla diskuzi na facebooku, mnoho lidí psalo, proč někdo z nich nešel zpacifikovat nebo sledovat toho chlapa do příjezdu policie. Já si za prvé myslím, že nejpřednější byl ten napadený člověk a v takové situaci nedokážete myslet na vše. To, že jste měli někoho třeba poslat za útočníkem nebo udělat něco dalšího, vám dochází až později, samozřejmě to nemusí platit úplně na každého. Za druhé, já bych se na něj nevrhla ani, kdybych byla chlap. Ten člověk byl buď úplně duševně nemocný, nebo pod vlivem nějakých omamných látek. Mohl by tedy ublížit i mně, mohl by vytáhnout kudlu, to nikdy nemůžete vědět. Za třetí, sama bych pak mohla být obviněna, že jsem toho muže omezovala nebo mu ublížila a to by mi za to nestálo. Nejlepší možnost by byla toho muže sledovat a navést policii po telefonu, ale jak už jsem řekla, v té chvíli to nikomu nemusí dojít a také se může stát mnoho věcí, které nebudou dobré.

Ať už jste kdekoliv a děláte cokoliv, nebezpečí může přijít od kohokoliv. Je dobré mít to na paměti a dávat na sebe trochu pozor, ale zároveň na to nemůžete furt myslet a příliš to řešit, jinak byste nikdy nevyšli z domu. Někdo prožije život, aniž by se mu něco takového stalo. Někdo zas může být několikrát za život napaden. Co se má stát se stane a bohužel to příliš neovlivníme. Musíme se s určitou možností nebezpečí, na každém kroku, naučit žít.

*fotky použité na úvodní obrázek jsou odtud.

Oheň, led a růže → 7. Strážní andělé a Lucifer (1/6)

28. června 2015 v 16:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Samantha se po celém incidentu s Elizabeth a pobytu na ošetřovně vrací mezi spolužáky a přátele do Zmijozelu. Dopředu je ovšem jasné, že to nebude lehké. Musí se podrobit jakémusi výslechu od přívrženců pána zla k nimž se hlásí a mezi nimiž má nejlepší přátele. Jak to dopadne? Bude vše jako dřív nebo ji tato partička vyloučí ze svého středu?
***

Když Samantha kráčela chodbami, najednou si říkala, že by byla raději, kdyby jí Poppy dnes ještě nepustila. Obávala se, co jí čeká, ale oddalovat toto setkání se svou partou zas nechtěla. Dřív nebo později stejně bude muset čelit jejich rozhořčeným řečem a obviněním. Nevěděla pořádně, co na ni mají připraveno či jak moc je její počínání rozčílilo.

V duchu doufala, že si je zas usmíří. Věděla však, že to lehké nebude, když nevěřili tomu, co jim řekli Severus a Draco. Šla pomalým krokem a přála si, aby se mohla přitisknout ke stěně a zkamenět. Došla ke kamenné zdi vedoucí do zmijozelské společenské místnosti, kde na ní k jejímu překvapení čekali Draco a Severus. Asi ji v tom nechtěli nechat samotnou, za což jim byla nesmírně vděčná. Povzbudivě se na ní usmáli. Tento milý projev podpory jim sklesle oplatila. Severus řekl heslo, zeď se před nimi odsunula a oni tak mohli vstoupit do jámy lvové.
"Tak co, kde máš tu svou kámošku?" křikla na Samanthu hned Bellatrix posměšně.
Sam poznala, že situace je dost napnutá. Bella jí Elizabethinu záchranu hned tak nepromine. Většina jejich party seděla na velkém gauči a čekala na ni. Bylo jasné, že jsou všichni za jedno s Bellou. Když chce, umí poštvat kohokoliv proti komukoliv. Došlo jí, že jestli nakonec zůstane sama, dlouho nepřežije. Pokud po ní půjdou všichni, tak se dlouho neubrání. Bude si je muset usmířit za každou cenu, protože jestli jí z party vyloučí, jistojistě nevydrží ani do konce tohoto školního roku.

Recenze →Srah Crossan: Vzdor

26. června 2015 v 8:39 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Sarah Crossan
Název: Vzdor
Originál: Resist
Počet stran: 280
Vydáno: 12. 11. 2014
Nakladatelství: Baronet
Překlad: Renata Heitelová
Série: Dech
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace: Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolnosti nutí se rozdělit. Budoucnost lidstva je v ohrožení a tito čtyři mladí lidé se musí rozhodnout, které straně zachovají věrnost.
***

Může to vůbec někomu vadit?

24. června 2015 v 17:59 | Snapeova |  Vykecávačka
~Článek k tématu týdne: Slováci na blog.cz

Mám pocit, že v dřívějších letech se toto téma trochu řešilo, ale nejsem si tím naprosto jistá.

Nad tímto tématem týdne většina z vás kroutí hlavou. Návštěvníci blogu téma týdne si ho tam odhlasovali, takže tu je a já jsem si řekla, že bych k tomu mohla aspoň něco napsat.

Přemýšlím nad tím, jak by vůbec někomu mohlo vadit, že Slováci blogují na blog.cz. Možná tak lidem s nízkou inteligencí, kteří nejsou příliš tolerantní, ale jinak opravdu nevím, jaký by kdo mohl mít problém. Pokud máte nějaký nápad, napište ho do komentářů.

Na blog.cz si blog může založit třeba i Maďar, kdyby mu to tu vyhovovalo a vyznal se v tom. To je stejné, jako spousta českých blogerů bloguje na zahraničních službách. Prostě v tom nevidím nic divného. Rozdíl je leda v tom, že blog.cz má takovou svou nezaměnitelnou komunitu, ale přeci jen jsme dva podobné národy a myslím, že téměř každý Slovákovi porozumí většinu toho, co napíše.

Když jsem celkově začínala pronikat do světa internetu, založila si první blog a začala číst fanfiction, poznala jsem na internetu blog jedné holčiny, co psala HP fanfiction. Byla to Slovenka. Do té doby jsem se se Slovenštinou nějak víc vlastně nesetkala, takže z počátku pro mě bylo docela těžký číst její povídky, ale jsem ráda, že jsem na ni narazila. Díky tomu zvládám číst slovenské blogy a povídky aniž bych nějak zvlášť zaznamenávala, že vlastně čtu v jiném jazyce.

Slovenské blogy čtu stejně jako české. Když jednoduše narazím na někoho fajn nebo s blogem, který mě zajímá, tak ho čtu a jiný jazyk a národnost mě nijak neomezují, protože to téměř nevnímám. Naše národy jsou tak spřízněné, že to vzájemné prolínání mi přijde vlastně přirozené.

Pro mě jsou jednoduše Slováci na blog.cz přínosem, stejně jako normální čeští blogeři, jen s něčím navíc.

Pokud máte jiné názory, budu ráda, když mi je napíšete a hlavně důvody, proč to tak je.

Výlet do mudlovského světa

20. června 2015 v 0:21 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Zase mi to psaní povídek na přání nevychází, jak jsem chtěla. Teď jsem ovšem napsala dvě. Akorát tu další asi zveřejním až v příštím měsíci, protože nevím, kdy se mi vrátí z korektury. A taky pracuji na jedné kratší kapitolovce na přání.

Tato krátká povídka je na přání Terezy, která chtěla, aby Lily, James, Sirius a Remus jeli na výlet do mudlovského světa se školou, v období sedmého ročníku. Vše jsem splnila, ale očekávám nyní vaše reakce, jak na vás povídka působí. Já s ní totiž nejsem zcela spokojená, i když si nejsem jistá, v čem přesně je problém.

Na konci najdete jednu úsměvnou scénu, která odkazuje na jeden rozhovor Harryho a pana Weasleyho z tajemné komnaty. Artur určitě nebyl jediný, kdo si kdy položil takovou otázku :D
***
Během běžné večeře Brumbál povstal, načež si zjednal ve Velké síni ticho a plnou pozornost žáků od všech stolů. Ředitel většinou pronášel nějaké proslovy jen na významných večeřích, proto byli všichni zaskočeni.

"Před pár dny za mnou přišla profesorka Smithová se zajímavým nápadem. Jelikož podle ní je důležité pro všechny kouzelníky vědět něco o mudlech a být připraveni na setkání s nimi, s čímž souhlasím, chtěla by všechny studenty sedmého ročníku vzít na malou exkurzi do mudlovského Londýna." Po tomto úvodu se Brumbál krátce odmlčel, mnoho studentů se na sebe dívalo s pozvednutým obočím a ozývalo se tiché šeptání.

Oblíbené písně za květen 2015

16. června 2015 v 17:59 | Snapeova |  Hudba
Hodněkrát jsem se minulý měsíc vracela k této novější písničce od Avril Lavigne. Mimo písně mě zaujal i videoklip a snažila jsem se pochopit, o co přesně tam jde. Zjistila jsem, že je to snad z nějakého filmu, který myslím ještě nebyl žádným způsobem vydán, ale docela bych se i podívala.

Pak jsem narazila na tohle. Nelíbí se mi na tom vše. Třeba ten chlápek mi tam překáží. vystačila bych si jen s Taylor. Písnička je chytlavá a asi proto jsem si jí celkem oblíbila. Taky klip je super. Dost známých tváří a jmen a hezky zpracováno.

Tentokrát je písnička k nové reklamě na Coca colu snadno dohledatelná. Nedostala mě tak jako některé jiné, ale také je moc pěkná a občas si ji poslechnu.

Recenze →Sally Green: Napůl divoký

10. června 2015 v 19:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Sally Green
Název: Napůl divoký
Originál: Half Wild
Počet stran: 392
Vydáno: 22. 5. 2015
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Marcela Nejedlá
Série: Napůl zlý
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace: Volné pokračování fantasy příběhu Half Bad - Napůl zlý nás opět přivádí do novodobé Anglie, kde mezi obyčejnými lidmi, "blažeji", žijí Bílé - hodné a Černé - zlé čarodějnice. Nathan nepatří ani do jednoho světa, je synem mocného Černého čaroděje a Bílé čarodějnice, je takzvaný Poloviční kód.
Nathan je stále ještě na útěku před Lovci a pátrá po svém příteli Gabrielovi, s jehož pomocí může osvobodit milovanou Annalise. V Radě Bílých čarodějnic se zatím chopil moci Soul O´Brien a svou válku proti Černým čarodějnicím rozšířil na celou Evropu. Bílé a Černé čarodějnice se proto spojí, aby mu společně vzdorovaly. Nathan je vtažen do povstání a zjišťuje, že nečekaně bojuje po boku starých přátel i dávných nepřátel. Ne všem ale může věřit… Nejdříve ze všeho se však musí naučit, jak ovládat své Nadání - zvláštní, divokou schopnost, která hrozí, že ho přemůže…
***

Oheň, led a růže → 6. Ďábel s maskou anděla (3/3)

7. června 2015 v 0:29 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Zakončení šesté kapitoly přináší zajímavý vývoj vztahu mezi Elizabeth a Dracem. Vše se ale zase změní, když si Liz uvědomí jisté skutečnosti. Navštívit ji konečně přijde přátelská Vanessa a bohužel dorazí i její sestra, která si takové návštěvy rozhodně nepřeje.
***
Elizabeth zrychleně dýchala, potila se a třásla po celém těle. Beze slova zírala na blonďáka, jež opět seděl na židli u její postele. Nevěděla, co viděl v jejích očích, ale najednou odložil učebnici, stoupl si, následně se posadil na kraj její postele zády o pelest za její hlavou a vzal si jí opatrně do náručí tak, aby se jí co nejméně dotýkal.
"Pšt, vše bude zas dobrý, věř mi," konejšil drobou brunetku. Ani si neuvědomila, že jí po tvářích stále stékají horké slzy. Vnímala jen teplo a bezpečí jeho náruče.

Draco netušil, co to vlastně dělal, ale Elizabethina blízkost mu nebyla nepříjemná spíše naopak. Nevěděl ani, jak dlouho ji utěšoval ve svém náručí, ale najednou si uvědomil, že přestala plakat, netřásla se a už se ani nepotila. Jen pravidelně a tiše dýchala. Teprve po chvíli mu došlo, že usnula.