Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (4/4)

25. dubna 2015 v 8:08 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Na návštěvu za spící a zotavující se Liz přijdou Poberti a neobejde se to bez slovní přestřelky se Samanthou. Elizabeth se později zase probudí, dopadne to tentokrát už lépe nebo bude zase vyvádět? Nakonec bude Sam propuštěna z ošetřovny a před svým odchodem zažije nečekaný rozhovor s Elizabeth.
***
Kolem poledne vtrhli na ošetřovnu najednou Poberti. Přišli všichni čtyři a s nimi i Lily Evansová. Přítomná trojice jen protočila oči a doufala, že si jich nebudou všímat. Sirius se hned rozeběhl k Elizabethině posteli se slovy:
"Liz, zlatíčko, kdopak ti to udělal?" Políbil jí na zafačované čelo a pohladil po vlasech, které téměř nebyly pod obvazy viditelné. Samantha jen udělala znechucený úšklebek a snažila se na toho idiota dál nedívat."Co jste jí udělali, vy smrtijedi prohnilý?" obořil se na ně James.
"My nic," zasáhla rychle Samantha. "Rozbila v koupelně skleničku a pořezala se. Uhodila se do hlavy a něco si zlomila. Kdybychom jí nezachránili, tak už by byla pod drnem," oznámila jim a dál se s nimi nehodlala otravovat.
"Ty svině!" chtěl se na ni vrhnout Sirius, ale zadržel ho Remus. Black se mu vyvlékl a přešel pomalu k Samanthině posteli.
"Koukám, že tu máš své dva milence, Fletcherová. To sis ještě pořád nevybrala?"
"No, představ si, že ne," opáčila s ledovým klidem Sam, pokračujíc: "Je to těžký výběr, to víš. To tys bohužel na výběr neměl a zůstala na tebe jen tahle malá mumie, malej chudinko. Neplakej ubožátko," vysmívala se mu dál. "Třeba si někdy najdeš svou vysněnou fenku a tuhle čubku pak budeš moct pustit k vodě."

Sirius byl neuvěřitelně naštvaný. Celý zrudl, ale ovládl se
"Moc si nevyskakuj, zmije. Seš teď s tou nohou připoutaná k posteli, jak vidím, takže bychom ti mohli něco pěkného provést, co ty na to?" ďábelsky se u toho usmíval a myslel si, jak vypadá hrůzostrašně. Sam položila svou ruku na Severusova ústa, poněvadž se už chystal něco říct. Chtěla to Blackovi nandat sama
"Víš, ubožátko, já vůbec nejsem připoutaná k posteli, můžu bez problémů chodit, takže prdel ti nakopat zvládnu, jestli máš zájem."
"Vykašli se na ně," poradil svému kamarádovi James.
"Taky by bylo dobrý, kdybyste nedělali takový rámus," ozvala se Sam. "Ošetřovatelka říkala, že ta holka má mít klid, takže jestli jí chcete nějak pomoct, laskavě mlčte." Nikdo z té úchylné partičky proti tomu nic nenamítl, jen po ní střelili vražednými pohledy.
Pětice si přitáhla židle k Lizině posteli a pak si něco sdělovali šeptem. Asi po půl hodině nakonec odešli. Trojice zmijozelských si oddechla, konečně se zase mohla chovat uvolněně. Kluci tam s ní strávili celé dopoledne. Hráli různé hry, například šachy. Jakmile hrála Samantha se Severusem, boj se vždy mírně protáhl. Oba byli velmi dobří.

Když už se povedlo Sam vyhrát nad svým černovlasým přítelem podruhé za sebou, vyplázla na něj rošťácky jazyk.
"Počkej, ještě uvidíš," odpověděl na to.
Sam poté hrála s Dracem, jenž nebyl tolik zběhlý, a tak to s ním neměla moc těžké. Uprostřed hry se ovšem Elizabeth na vedlejší posteli začala převalovat a říkala něco ze spánku. Vypadalo to, že se brzy probudí. Sam i Draco po předchozí zkušenosti radši ihned vyskočili z postele a běželi k ní. Báli se, že to svinstvo bude ještě působit.

Liz přicházela k vědomí. Poprvé po dlouhé době se necítila, jako by byla upalována za živa, ale stále cítila bolest. Usoudila, že je buď v pekle, nebo stále naživu. Cítila, že kůži po celém těle má zvláštně napnutou a něčím ovázanou. Třeštila jí hlava a myšlenky se jí v mysli v jednu chvíli objevily a v druhou se zase rozutekly. Měla pocit, jakoby snad po ní přeběhlo celé stádo kentaurů. Ztěžka otevřela víčka a první, co uviděla, byl bílý strop a dvě tváře. Nejdřív je nedokázala zařadit. V další vteřině už věděla, že jde o Samanthu a Draca. Tyčili se nad ní s podivnými výrazy.

Hlavou jí najednou problesklo několik hrůzných vzpomínek. Ona v koupelně, kde jí spaluje oheň a přeje si smrt. Samantha, která jí tlačí na hruď. Draco, jenž se k ní pomalu přibližuje, jako kočka k myši... Byla vyděšená a zmatená. Nepamatovala si nic jiného než těchto pár vzpomínek, které byly jak vystřižené z nějakého hororu. Jediná možnost tedy byla, že tu bolest jí způsobili oni dva a teď jí přišli dorazit sem na ošetřovnu.

Draco se Sam napjatě hleděli na Liz, jež otevřela oči a poprvé nezačala hned vyvádět. Vypadalo to slibně. Snažili se nehýbat, aby ji moc nepolekali. Elizabeth, nevěděla, co má dělat. Netušila, jestli se dokáže zvednout, ale nemůže jen tak bezmocně ležet, když jsou už u ní. Nebude přece čekat na smrt. Jednou rukou rychle odhodila přikrývku, a co nejrychleji vyskočila z postele, hned se na ní ovšem zase svalila. Její tělo jí nechtělo moc poslouchat a všechno jí stále bolelo. Sam k ní přiběhla z jedné strany a Draco z druhé. Chytli jí za ruce a snažili se jí opět uložit. Lizie se jim ovšem vytrhla se slovy:
"Nesahejte na mě!"
Zvedl se i znepokojený Severus, rozhodl se, že pomůže svým přátelům tu zatracenou holku uklidnit. Ti dva se od ní mezitím na pár kroků vzdálili, aby neměla pocit, že je v pasti. Elizabeth se tak už však dávno cítila. Stáli tam jak dvě gorily a ještě se k nim přidala třetí. Nebylo úniku, avšak zpozorovala, že na jejím nočním stolku je velká skleněná láhev s lektvarem. Rychle se vymrštila z postele a sáhla po ní. Teď už byla úspěšnější. Motala se ji sice hlava a musela se soustředit, aby se udržela na nohou, ale bylo to lepší.

"Uklidni se, Elizabeth, nic se ti nestane," snažil se jí přesvědčit Severus a váhavě použil její křestní jméno.
Doufal, že pro ni tím svým slovům dodá na pravdivosti. Všichni tři se k ní mezitím pomalu přibližovali. Liz ta slova ovšem nechala chladnou. Nevěřila jim ani ň. Hlavně těm dvěma ne. Severus jí nic špatného neudělal, ale patřil k nim.

Už byli zase příliš blízko. Náhle Elizabeth třískla lahvičkou s lektvarem o stolek a ten se rozstříkl všude kolem. Postříkal je všechny, ale byl to jen lektvar na spaní, který nikomu neublíží. Liz zůstalo v ruce hrdlo lahvičky a o to jí šlo. Potřebovala se něčím bránit a tenhle zbytek láhve byl velice ostrý.

"Notak, nedělej hlouposti," zkusil to znovu Severus a naznačil svým společníkům, aby nic neříkali.
"Nepřibližujte se," vyhrkla Liz se strachem v očích a máchala kolem sebe rozbitou lahví.
'To jí tak baví pořád něco rozbíjet?' pomyslela si Sam, jenž už tahle situace unavovala. Byla by ráda, kdyby se ta holka konečně uklidnila. 'Hysterka jedna'
Už na ní chtěla vytáhnout hůlku a zbavit jí toho nebezpečného předmětu. Dřív, než však stihla něco podniknout, jí Severus chytil ruku, aby to nedělala. Najednou se otevřely dveře ošetřovny a tam stála jejich spása. Konečně přišla ošetřovatelka. Pohledem přelétla všechny přítomné a zhodnotila situaci.
"Děkuji vám, můžete se zase stáhnout, už se o ni postarám." Trio se tedy vrátilo na Samanthinu postel a pozorovalo, co se bude dít. "Odložte to, slečno, nebo si ublížíte," přikázala ošetřovatelka mírně.
"Řekněte mi nejdřív, co se stalo," řekla roztřeseným hlasem Liz zdravotnici.
"Dobře, všechno vám povím, ale nejdřív, prosím, odložte tu lahev a pojďte si lehnout na čistou postel," řekla mírněji.

Elizabeth se na Poppy lehce nedůvěřivě podívala, avšak nakonec odložila zbytek láhve na noční stolek. S pomocí ošetřovatelky se přesunula na jinou postel a nechala se uložit. Pak se hned dožadovala odpovědi na svou otázku. Ošetřovatelka pověděla Elizabeth jejich vymyšlenou historku. Liz se tvářila trochu pochybovačně, protože nevěděla, odkud tedy pocházela ta spalující bolest, ale třeba to byla jen noční můra. Rozhodla se tedy, že bude téhle malé baculaté ženušce věřit.

"Teď byste si měla zdřímnout, slečno, musíte být vyčerpaná," doporučila jí zdravotnice a přesunula se k přítomné trojici, která vše sledovala.
"Nestalo se nikomu z vás nic, mládeži?" optala se zdravotnice pro jistotu.
"Ne," odpověděli všichni naráz.
"Výborně, dnes už vás propustím všechny. Už ji zvládnu. Zítra se, pane Malfoyi, ale dostavte."
"Jistě," přikývl Draco. Sam se rychle pakovala, než si to ošetřovatelka rozmyslí.
"Ne tak hr, slečno. Ještě se vám musím podívat na tu ruku a na kotník."

Samantha tedy řekla klukům, aby šli napřed a ještě si lehla. Poppy jí sundala obvaz z ruky. Zatím ještě velmi velkou a viditelnou jizvu pomazala mastí na hojení jizev a ruku jí znovu zafáčovala. Podívala se jí i na nohu a shledala, že vše je, jak má být.
"Koukejte na tu nohu dávat pozor a za tři dny mi ji zas přijďte ukázat," nakázala své pacientce, a pak jí konečně propustila.

Sam si tedy sebrala pár svých věcí a dala se na odchod. Když už byla skoro u dveří, ozvalo se sotva slyšitelné:
"Díky." Semi donutila své šokem ztuhlé tělo k otočení se zpět. Elizabeth se příčilo jí to říct, ale podle toho, co říkala ošetřovatelka, jí ta protivná holka zachránila život. Takže přeci jen cítila potřebu poděkovat.
"Za co," otázala se nechápavě naprosto vykolejená Samantha.
"Za to, že jsi mě tam nenechala," odpověděla ostýchavě.
"Možná nejsem dobrá, ale když mi před očima umírá člověk a mám možnost ho zachránit, tak to udělám bez ohledu na to, kdo to je. Třeba bys to pro mě udělala taky, i když myslím, že asi ne. Já bych si to nezasloužila," zakřenila se trochu žertovně, ale hned nasadila svůj obvyklý, nic neříkající, výraz. Obě byly překvapené a nevěděly, jestli neřekly něco, co vlastně neměly. "Jo a laskavě už nic nerozbíjej, nehodlám pořád po tobě něco uklízet nebo kvůli tobě vykrvácet," dodala už svým dobře známým sarkastickým tónem mladá smrtijedka a vyšla ze dveří ošetřovny. Zavřela je za sebou a kráčela prázdnými bradavickými chodbami. Studenti využívali posledního sluníčka a povalovali se venku na školních pozemcích, tudíž skoro nikoho nepotkala.

→ 6. Ďábel s maskou anděla (1/3)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nessa Nessa | Web | 27. dubna 2015 v 14:18 | Reagovat

Jejo. Zakončenie tejto kapitolky bolo fajn :-D Tak nejak dúfam, že Liz a Sam sa kvôli tomu aspoň trochu zblížia.. i keď. Ak budú obidve tvrdohlavé.. :D

2 Lucie Mészárosová Lucie Mészárosová | Web | 28. dubna 2015 v 13:17 | Reagovat

pěkný blog :)  Chtěla bych tě pozvat nahlédnout na můj začínající blog a požádat o zhodnocení do komentáře pod některý z mých článků :) Pěkný den, a s blogem jen tak dále.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama