Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (3/4)

18. dubna 2015 v 9:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Na ošetřovně se nebudou dívky jen v klidu zotavovat, jak byste si možná mysleli, bude to mnohem komplikovanější a nad Sam se začínají stahovat mračna v podobě některých jejích přátel.
***
Tentokrát jí vzbudilo dloubání do žeber. Byl to Draco.
"Co se...? Aha," pochopila ihned Samantha, která pohlédla stejným směrem jako vyděšený Malfoy. Elizabeth sebou neuvěřitelně škubala, celá se třásla a zase se šíleně potila. Najednou vystřelila do sedu, vytřeštila oči a začala šíleně křičet.
"Ne, už ne, Merline, hořím! Neupalujte mě, prosím!" křičela tak, že jim to až trhalo srdce na kusy a běhal jim mráz po zádech. Musela zažívat neuvěřitelná muka. Sam se vzpamatovala jako první a rychle vyskočila z postele. Vůbec nepomyslela na svou nohu. Křuplo v ní, ale zdálo se, že není znovu zlomená."Draco, co ti ošetřovatelka řekla, že máš dělat, když se vzbudí?" vyhrkla urychleně Sam, kulhajíc k Lizině posteli.
"Prý jí mám dát další lektvar proti bolesti a na spaní," odpověděl Draco, jemuž se neovladatelně třásl hlas. Byl stále jako v transu. Stál a civěl na Liz, která ze sebe začala strhávat pyžamo, jenž jí bylo tak pracně oblečeno.

"Tak jí nějak uklidni, doprčic. Běžím pro lektvary a pro Poppy," křikla Sam a rozeběhla se, jak to jen šlo, ke kanceláři zdravotnice.
"Kde to jsem? Kdo jsi ty, ďáble? Proč mi to děláš?" křičela Liz šíleně na Draca, jenž se k ní konečně přiblížil. Zjevně ho nepoznávala. Snažil se jí chytnout ruce, aby nemohla pokračovat v trhání nočního úboru, avšak bezúspěšně. Bránila se silou rozzuřeného býka a povedlo se jí Draca odstrčit tak rázně, že spadl na kamennou zem. Elizabeth tak získala čas. Konečně se zbavila horní části pyžama a začala ze sebe strhávat i obvazy, stále křičíc, že hoří, a když našla třeba jen centimetr volné kůže, začala se tam znovu silně a drsně škrábat nehty a odlupovat tak velice citlivou kůži, připomínající tenký papír.
"No tak, to jsem já, nic ti neudělám. Nech toho," snažil se jí nějak zklidnit zoufalý Draco, jemuž se z toho pohledu začal mírně zvedat žaludek. Marně. Ubohá Lizie dál pokračovala v trhání obvazů a škrábání se. Blonďáka si přestala všímat. Šlo jí jen o jedno - zbavit se toho nesnesitelného svědění a pálení.

"Draco, ošetřovatelka tu není," přiběhla kulhavě Sam, v rukou nesouc potřebné lektvary.
"Musíme ji nějak zvládnout sami."
"Ale jak? Vždyť ona je úplně šílená!" vytřeštil oči mladý Malfoy.
"Musíme na ní oba, jinak to asi nepůjde," pokývala Sam znepokojeně hlavou. "Teď se přestaň starat, jestli tu holku poraníš, musíš prostě chytit jednu její ruku a přitáhnout jí k jejímu tělu. Já chytnu tu druhou," vysvětlila krátce kamarádovi svůj plán a obešla postel. "Pak si na ní musíš obkročmo sednout a podržet jí obě ruce. Není jiná možnost. Pokusím se jí nějak otevřít pusu a nalít jí tam ty zatracené lektvary," dopověděla vše důležité Samantha a společně s Dracem se vrhla na vyděšenou Liz.

Po krátkém boji, kdy na ně Elizabeth křičela a škrábala je, se jim podařilo přitáhnout jí obě ruce k tělu. Pak se situace ujal Draco. Připoutal té holce ruce jak vlastníma rukama, tak i nohama. Lizie sebou škubala a bránila se, jak se dalo, ale oni byli dva. Samantha se přiblížila k jejímu obličeji, avšak Rosemanová začala kousat do všeho, co se přiblížilo k jejím ústům.

"Tak tohle bude horší," povzdechla si Sam a chytla jí hlavu. Snažila se jí chytit tak, aby Liz donutila nechat pusu otevřenou. Moc jí to nešlo. Dávala do toho všechnu sílu, co měla. Nakonec Draco, který udržoval Liziny ruce bezpečně nohama, uvolnil jednu ruku a vzal Samantě lektvar proti bolesti. Využil chvíle, kdy se jí podařilo udržet Elizabethina ústa otevřená a nalil do nich léčivou tekutinu. Pusu Liz ihned zavřeli a jí tedy nezbývalo nic jiného, než polknout. Po menším boji, kdy se Elizabeth podařilo nejmladšího Malfoye bouchnout do zad kolenem, na kterém si předtím uvolnila obvazy, takovou silou, až málem ztratil rovnováhu, se jim povedlo do ní nalít i lektvar na spaní. Ještě pár minut ji drželi, než začalo ochabovat její snažení vyprostit se a začala jí klesat víčka. Když už si byli jisti, že spí, povolili sevření.

Oba si vyčerpaně sedli na Samanthinu postel a čekali, než přijde ošetřovatelka, aby objevila a napravila všechny napáchané škody. Poppy vkročila do dveří ošetřovny do půl hodiny. Přišla Elizabeth podat lektvary.
"Co jste jí udělali?" zděsila se, když uviděla tu spoušť.
"My nic, probudila se," vydechla Sam naprosto vyčerpaně, dodávajíc: "Začala ze sebe trhat pyžamo i s obvazy, tudíž jsme do ní museli nalít ty lektvary, což se nám, jak sama vidíte, nakonec podařilo."
"Léky evidentně přestaly působit dřív," zamumlala si ošetřovatelka pro sebe, pokračujíc: "To svinstvo je hodně silné. Pro příště jí budu muset podávat léky dříve. Slečno Fletcherová, vy ihned zalezte zpátky do postele a vy se běžte taky vyspat, pane Malfoyi. Oběma vám děkuji za pomoc," mírně, až neznatelně, se na ně usmála a opět kolem Elizabetiny postele zatáhla závěsy. Nejspíš jí šla vyměnit obvazy a dát nové pyžamo. Sam ani nestačila položit hlavu na polštář a už se ocitla v hlubokém spánku.

Znovu se probudila až ráno. Konečně se cítila trochu odpočatě. U vedlejší postele zrovna stála Poppy a dávala Elizabeth další lektvary. Musela jí je pomocí kouzla dopravit přímo do žaludku. Jiná možnost nebyla, když spala.

"Už jste vzhůru, slečno. No výborně," otočila se na ni ošetřovatelka s dalšími milými slovy: "Skřítek vám za chvilku přinese snídani."
Přikývla: "Už je na tom lépe?" pohodila v otázce hlavou k vedlejší posteli
"Ne, pořád stejně. Její stav se nezlepší, dokud nepřestane působit ten zatracený Firesix," poučila zdravotnice se smutným povzdechem Samanthu.
"Aha… a kdy budu moct odejít?" zeptala se téměř bez dechu a samým šokem ztratila spánkem získanou barvu.
"Ráda bych si vás tu nechala do večera. Ještě dnes vás chci mít pod dohledem a být si jistá, že nebudete dělat voloviny," usmála se povzbudivě Poppy.
"Ale já vám slibuji, že si lehnu a budu si číst. Přísahám, nic jiného dělat nebudu," dušovala se.
"Za normálních okolností bych vás možná pustila, ale Firesix by měl přestat působit až tak kolem jedné hodiny odpoledne, možná později. Potřebuji toho dnes hodně vyřídit a neměl by ji kdo pohlídat. Může se klidně zas probudit. Panu Malfoyovi jsem nakázala, aby tu byl také. Třeba s ním přijdou i vaši další kamarádi, ale ať se mi jich sem nenahrne sto. To děvče potřebuje klid," upřela baculatá ženuška na Sami vážný pohled.
"Dobře, chápu to," odpověděla, doufajíc, že se Draco brzy ukáže, protože se šíleně nudila.

Asi po hodině Draco přišel, doprovázen Severusem.
"Kde máte ostatní," optala se zvědavě Samantha.
"Eh, no...oni jsou na tebe trochu naštvaní," vykoktal blonďák, zavrtávajíc pohled do kamenné dlažby.
"Proč, něco se stalo?" nechápala svého kamaráda Sam.
"No...Vadí jim totiž, že si zachránila tu holku," dál ze sebe soukal mladý Malfoy.
"Prý jsi ji tam měla nechat ležet, tak by se, podle nich, zachoval pravý smrtijed," upřesnil nastalou situaci černovlasý hoch.
Tato zpráva Samanthu opravdu naštvala. Začal v ní vřít vztek a taky své pocity dala svým přátelům jasně najevo.
"Jasně, oni si asi neuvědomují, že jsme stále v Bradavicích, co? Navíc jsem zpanikařila. Prostě jsem jí instinktivně zachránila. Tak jim to laskavě vyřiďte," zaťala zuby, až téměř syčela.
"Taky jsme jim to říkali, ale stejně moc neposlouchali. Bellatrix křičela, že chtěla, aby ta holka chcípla. Přesně takhle to řekla," bránil sebe i blonďatého chlapce Severus.
"Achjo," povzdechla si Samantha. "Takže mě teď nesnášej a nechtěj mě už ve své partě nebo co?"
"No, o tom nic neříkali, jen jsou naštvaný, že ještě není po ní," snažil se Snape svou kamarádku aspoň trochu utěšit.
"Neboj, to se spraví," doplnil svého kamaráda Draco.
Sam se na něj trochu usmála a opřela se o čelo postele. Zraněnou nohu si dala na peřinu, která byla pro tento účel zmuchlaná do koule. Kluci si k ní přisedli, každý z jedné strany. Nevěděli, co by měli dělat, tak si povídali a docela se i bavili.

→5. Vina s příchutí krve (4/4)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nessa Nessa | Web | 19. dubna 2015 v 11:18 | Reagovat

To je ako povedať Sam nech nakráča do Azkabanu :-D Pekný diel :)

2 Kolin Kolin | Web | 19. dubna 2015 v 19:22 | Reagovat

Ahoj, moc děkuji za návštěvu a komentář na mém blogu-miminu :-D
Ještě nevím co přesně znamená "výběr na téma týdne", ale jdu si o tom něco přečíst. Každopádně MOC MOC díky za zařazení :-)
Tvůj blog je super design, super všechno ;-) Jen tak dál!

3 Kikča Kikča | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 15:33 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá, jak se tohle vyvine :-D Moc pěkná kapitola :-D

4 Brunettegirl Brunettegirl | Web | 20. dubna 2015 v 15:58 | Reagovat

Moc mě to baví:)) Zajímalo by mě, jak to nakonec dopadne :-D  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama