Duben 2015

Recenze →Kierra Cass: Elita

28. dubna 2015 v 21:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Kiera Cass
Název: Elita
Originál: The Elite
Počet stran: 280
Vydáno: 22. 4. 2015
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Doležalová
Série: Selekce
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace:Do Selekce vstoupilo 35 dívek. Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska? America nejvíce ze všeho nejvíce potřebuje více času, avšak zbytek Elity přesně ví, co chce. A okamžik rozhodnutí se neodvratně blíží.
***

Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (4/4)

25. dubna 2015 v 8:08 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Na návštěvu za spící a zotavující se Liz přijdou Poberti a neobejde se to bez slovní přestřelky se Samanthou. Elizabeth se později zase probudí, dopadne to tentokrát už lépe nebo bude zase vyvádět? Nakonec bude Sam propuštěna z ošetřovny a před svým odchodem zažije nečekaný rozhovor s Elizabeth.
***
Kolem poledne vtrhli na ošetřovnu najednou Poberti. Přišli všichni čtyři a s nimi i Lily Evansová. Přítomná trojice jen protočila oči a doufala, že si jich nebudou všímat. Sirius se hned rozeběhl k Elizabethině posteli se slovy:
"Liz, zlatíčko, kdopak ti to udělal?" Políbil jí na zafačované čelo a pohladil po vlasech, které téměř nebyly pod obvazy viditelné. Samantha jen udělala znechucený úšklebek a snažila se na toho idiota dál nedívat.

Recenze →Andrew Fukuda: Past

21. dubna 2015 v 2:37 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Andrew Fukuda
Název: Past
Originál: The Trap
Počet stran: 352
Vydáno: 7. 4. 2015
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina
Série: Hon
Díl: 3
Mé celkové hodnocení: 95%
Oficiální anotace:Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam. Bojují o holý život a snaží se zachránit jeden druhého a současně svoji jedinou naději: lék. Vědí, že šance na uzdravení jejich blízkých a na lepší svět pro všechny existuje. Stačí jen dostat se k cíli a nevběhnout do pasti. Osud Genovi chystá i další překvapení - znovu se setkává se Září, jeho první láskou a současně tím nejnebezpečnějším protivníkem… Velkolepé finále skvělé trilogie od Andrewa Fukudy.
***

Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (3/4)

18. dubna 2015 v 9:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Na ošetřovně se nebudou dívky jen v klidu zotavovat, jak byste si možná mysleli, bude to mnohem komplikovanější a nad Sam se začínají stahovat mračna v podobě některých jejích přátel.
***
Tentokrát jí vzbudilo dloubání do žeber. Byl to Draco.
"Co se...? Aha," pochopila ihned Samantha, která pohlédla stejným směrem jako vyděšený Malfoy. Elizabeth sebou neuvěřitelně škubala, celá se třásla a zase se šíleně potila. Najednou vystřelila do sedu, vytřeštila oči a začala šíleně křičet.
"Ne, už ne, Merline, hořím! Neupalujte mě, prosím!" křičela tak, že jim to až trhalo srdce na kusy a běhal jim mráz po zádech. Musela zažívat neuvěřitelná muka. Sam se vzpamatovala jako první a rychle vyskočila z postele. Vůbec nepomyslela na svou nohu. Křuplo v ní, ale zdálo se, že není znovu zlomená.

Oblíbené písně za březen 2015

14. dubna 2015 v 20:49 | Snapeova |  Hudba
Rozhodla jsem se, že blog obohatím trochou hudby a budu každý měsíc přidávat článek s hudbou, kterou jsem si oblíbila v předchozím měsíci. Třeba některé písně či jinou hudbu budete znát taky nebo objevíte něco nového, co se vám zalíbí. A já budu mít v té hudbě trochu lepší přehled :)

Mimochodem, pokud chodíte na blog k tématu týdne, možná už jste si mohli povšimnout, že jsem se připojila do týmu výběrčích. Od nynějška vybírám jeden až dva, pro mě nejzajímavější, z pondělních článků. No a pokud byste měli chvilku času, můžete momentálně na zmíněném blogu nominovat článek měsíce.
***
První píseň jsem objevila přes upoutávku na filmy HBO. Zní mi opravdu skvěle.
Další videa v celém článku→

Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (2/4)

11. dubna 2015 v 11:19 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Jak to dopadne s oběma dívkami po hrůzných událostech v koupelně a po záchraně od Severuse a Draca? Vyjdou z toho obě bez následků? A co se s Liz vlastně stalo, že takhle dopadla? Vše se objasní v dnešní části.
***
Severus začal Samanthe opatrně sundávat z ruky kus své košile promočený krví, když uslyšeli vyjeknutí ošetřovatelky. Nejspíš už z Liz sundala ten ručník a zjistila, jak vypadá. Poppy vyšla zpoza závěsu a tvářila se vyděšeně. Tohle tady ještě neviděla, a tak na trojici udeřila:
"Ráda bych se, pánové a dámo, dozvěděla, co se stalo, protože nevím, jak ji mám vlastně ošetřit, takže to koukejte vysypat." Severus obrátil zrak na potícího se Draca a Samantha také. Oba je velice zajímalo, co se vlastně stalo.
"Já…já jsem řekl jednomu...jednomu barmanovi, aby jí dal Firesix," vykoktal celý rudý Draco. Severus se Samanthou na něj vrhli nevěřícné pohledy.
"To nemyslíte vážně, pane Malfoyi? Kolik jste jí toho dal, že vypadá takhle?" ptala se dál nevěřícně ošetřovatelka.
"Já nevím. Nevěděl jsem, kolik jí tam toho dá. Řekl jsem mu, že jí tam toho má dát tolik, aby jí to bylo nepříjemné. Tohle jsem však nechtěl," řekl téměř plačtivě.

První anglická knížka

8. dubna 2015 v 9:28 | Snapeova |  Články o knihách
Jak asi aspoň část pravidelných čtenářů ví, třetí knihu z trilogie Labyrint od Jamese Dashnera jsem se rozhodla přečíst v angličtině, protože po přečtení druhého dílu jsem měla pocit, že do vydání české verze to napětí rozhodně nevydržím.

Nemyslete si, že umím úžasně anglicky. Opravdu neumím, ale tohle beru jako prostředek, jak se možná i zlepšit. Už jsem před rokem zkoušela číst anglickou knížku, kvůli nadcházející maturitě, ale vydržela jsem to jen asi dvě stránky. Teď jsem to dotáhla do konce hlavně kvůli tomu, že jsem do toho šla kvůli příběhu, který mě zajímal až do konce a zároveň jsem si určila cíl, že knihu přečtu za tři měsíce, což mě občas popohánělo, když jsem měla pocit, že mě to unavuje. Četla jsem mezi tím i české knížky, nevěnovala jsem se tomu primárně. To jen v některých dnech a hlavně ke konci března, kdy jsem ji chtěla dočíst tak, jak jsem si řekla na začátku. Zabralo to hodně a hodně hodin, protože knihu jsem četla rychlostí asi 5-10 stránek za hodinu, což bylo někdy fakt deprimující, když v češtině bych takovou knížku přečetla během dvou dní.

Z počátku mi to šlo hodně pomalu a překládala jsem si na mobilu v překladači snad každou větu. Pak jsem objevila, že překladač vlastně umí i vyfocenou stránku přečíst a následně přeložit, tak jsem zvolila jinou taktiku. Přečetla jsem si vždy v angličtině celou stránku. Snažila jsem se toho co nejvíc pochopit a podtrhávala si tužkou slova, co mi nic neříkala. Pak jsem si to znovu přečetla přeložené v mobilu (pochopitelně to není dokonalé a je tam dost nesmyslů, ale pomáhalo mi to s pochopením některých vět atd.) a pak jsem si ještě samostatně přeložila ta podtržená slova. V podstatě vždy se mi povedlo pochopit všechny události a rozhovory na každé stránce, takže jsem na sebe pyšná, že jsem to zvládla, protože já vážně nejsem v angličtině nijak zvlášť zdatná a teď v pohodě chápu sama třeba i celou stránku, když tam není nějak hodně neznámých výrazů.

Chci v tom pokračovat. Zaprvé si mohu některé knihy přečíst dřív a za druhé se třeba časem trochu víc zlepším v angličtině nebo v ní aspoň budu lépe číst :D S mluvením mi to asi nepomůže. Co nejdřív si chci koupit The Kill Order, což je kniha o událostech před Labyrintem, která představí nové lidi a děj by se měl dostat až k nalezení Thomase a Teresy.

Třetí díl Dashnerovy trilogie jako takový hodnotit nebudu. Recenzi napíšu, až si přečtu českou verzi. Zatím z tohohle nejsem schopná si udělat jasný názor. I proto, že jsem knihu četla tři měsíce a normálně ji čtu pár dní, takže mívám vše čerstvé. Zatím si vůbec nejsem jistá, jestli jsem spokojená s koncem a s celým vyzněním některých hlavních věcí. Momentálně mám pocit, že druhý díl byl z trilogie nejlepší, ale uvidím. Snad už se překladu dočkáme brzo.

Teď bych se asi měla podívat na film k Labyrintu, ale trochu se toho bojím. Říká se, že od knihy se dost liší a podle pár fotek, co jsem viděla, mám pocit, že budu zklamaná i výběrem herců. Viděl někdo z vás film? byli jste spokojeni?

Ještě jedna otázka na závěr. Čtete běžně anglické knížky, terve s tím začínáte jako já, nebo si zatím netroufáte?

Oheň, led a růže → 5. Vina s příchutí krve (1/4)

5. dubna 2015 v 6:59 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Elizabeth má nemalý problém, zdá se, že má i velmi blízko ke smrti, ale připlete se do toho Samantha a těžko říct, jak se zachová. Později se na scéně objeví i Severus s Dracem. Moje první část páté kapitoly je napínavá a možná i trochu děsivá. Jsem zvědavá, co na nový vývoj událostí řeknete :)
***
Samantha pozorovala, jak si Draco s Liz přiťukávají. Nechtělo se jí věřit tomu, že by se s ní chtěl jen tak bavit. Měla pocit, že v tom bude nějaký háček. Blonďák od ní po přípitku odešel a sedl si na jemu určené místo. Bezstarostně se začal bavit s Bellatrix, ale Sam si všimla, jak pokradmu pokukuje po Elizabeth. Stále ho tedy pozorovala a najednou viděla po jeho tváři přeběhnout potěšený úšklebek. Otočila se směrem k Liz, zjišťujíc, že se váhavě zastavila a začala se jemně třást. Sklenka jí vyklouzla z prstů a roztříštila se o zem. Sprška skla se rozlítla všude kolem.

Rezistence

3. dubna 2015 v 8:19 | Snapeova |  Články o filmech
Na Rezistenci jsem vyrazila se zbytkem rodinky dva dny po české premiéře. Dost jsem se těšila a nekoukala jsem předem na nic krom traileru, abych byla z filmu překvapená. Tenhle článek rozhodně nemá být recenze, spíš vám chci říct své pocity a možná i něco jako názor.

Četla jsem celou trilogii, takže do kina jsem šla s představou o tom, co uvidím a i s tím, že příběhu budu rozumět. Na Divergenci jsem do kina nešla, protože jsem se na knihy teprve chystala, takže jsem se na ni koukla, až když jsem dočetla celou trilogii. Musím říct, že jsem byla nadšená. Slyšela jsem názor, že je film zpackaný, ale mě se moc a moc líbil, viděla jsem ho už dvakrát a klidně bych se podívala znovu.

U Rezistence moje nadšení nekleslo. Opět jsem byla s filmem spokojená a těším se, až ho uvidím znovu. Už je to nějaký ten měsíc, co jsem knihy dočetla a mezitím jsem četla i další knihy, takže vím vše důležité, ale už nemám celý příběh a jeho detaily v živé paměti, což je asi dobře. Díky tomu jsem si na první pohled nevšimla některých chybějících scén a neřešila, jak je mi líto, že tam nejsou, obzvlášť když jsem příběh naprosto chápala i bez nich. Pár změn jsem si všimla už v kině, to ano. Nejvíc jsem si asi povšimla změny ve scéně se sérem pravdy. Ta mi přišla vážně okleštěná. Rozhodně si pamatuju, že se Čtyřkou se řešilo mnohem víc věcí. Tam by ten zbytek opravdu trochu chyběl, celkově mám pocit, že vztah a problémy Čtyřky a jeho otce tu nějak vymizely. Když se tedy ještě vrátím ke scéně u Upřímných, líbilo se mi na ní to, jak byla emotivně zahraná, co se týče postavy Tris.

Rozhodně bylo ve filmu vidět neštěstí, které Tris prožívá. To kolik má v sobě vzteku a jak je impulzivní, což si pamatuju i z knihy. Ale pokud si dobře vzpomínám, se Čtyřkou kvůli tomu měli dost neshody. Problém mezi nimi tady zobrazen moc nebyl.

Akčních scén tam bylo hodně a líbilo se mi to, film mě rozhodně nenechal se nudit. Jsem si jistá, že několik scén (myslím, že hlavně ty v simulacích) bylo ve filmu navíc a také byly nějaké natočené víc pro efekt, než, aby některé činy měly velký smysl. Je mi jasné, že to asi bude kvůli 3D, v němž se film také vysílá.

Asi nemůžu říct, že by mi na Rezistenci něco vyloženě vadilo. Akorát jsem nejdřív nějak nemohla pochopit, o koho se jedná, když přišla na scénu Tobiasova matka. Nevím, jak jsou ti dva herci věkově doopravdy, ale ona vypadala spíš jako jeho kamarádka než matka :D. A také mi přišla zvláštní ta úplně závěrečná scéna. Takhle to rozhodně nebylo, to vím a jsem tedy zvědavá, jak na to navážou v dalším filmu, jestli tam nebudou v příběhu nějaké enormní změny. No, nechám se překvapit, každopádně Rezistence je skvělá a těším se, až ji uvidím znovu.

A díky těmto filmům se mi dost zalíbila herečka Shailene Woodley. Už jsem s ní viděla i dva jiné filmy a chci vidět další, protože mě zaujala a vážně se mi líbí, jak hraje.

Co vy? Byli jste už na Rezistenci? Četli jste knihy?