Oheň, led a růže → 4. Z donucení (2/2)

29. března 2015 v 9:09 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Touto částí uzavíráme Křiklanův večírek. Právě zde se stane ta nejpodstatnější a nejděsivější věc, co se na večírku stát mohla, ale to vám pořádně dojde až budete mít informace obsažené i v další kapitole. Naše potrestaná partička je donucena k tanci a zde je popsán především tanec Elizabeth a Draca a na samém konci se s Elizabeth začne dít něco zvláštního.

K tanci je použita i píseň a dávám vám jí sem z youtube, abyste si jí k tomu mohli rovnou poslechnout ;)

Text písně v tomto příběhu se jmenuje Anywhere but here a vděčím za něj skupině SafetySuit. V této části čtvrté kapitoly ho používám pouze jako doplněk - pozadí pro děj. Nečiním si na něj žádná práva. Veškerá práva patří právě této skupině a textaři.


****
Liz si všimla, že většinou si všichni posedali tak, aby si mohli s někým povídat. Tedy, až na Jamese, který ke své smůle musel poslouchat Peterovi otravné, trapné historky, jenž stejně slyšel každý už nejméně stokrát. Také mladý Malfoy u jejich stolu seděl jak pátý kolo u vozu a jen probodával Poberty vražedným pohledem. I když Liz se zdálo, že se zaměřil speciálně na Siriuse. Po dnešních výstupech ho docela i chápala. Sirius se z celé party ozýval nejvíce. Ovšem Dráček si o to všechno přece jen koledoval."Lizie, posloucháš mě vůbec?" ptal se dotčeně Sirius, když mu jeho společnice neodpověděla. Ta sebou polekaně trhla, jakoby byla nachytána nad špatnou myšlenou, rychle se však vzpamatovala a vykoktala:
"Ja-jasně, že tě poslouchám…ehm…ptal ses na něco?" upřela na pobaveného Blacka své hluboké hnědé oči se špetkou zelené barvy uvnitř.
"Ptal jsem se, proč jsi vlastně tu drzou smrtijedku, Samanthu, prostě neutřela, vždyť se do tebe strašně navážela," zopakoval už o poznání vážněji její kamarád.
"Přišlo mi zbytečný zrovna na ní plýtvat energií. Navíc jsem si dnešní večer chtěla užít a ne se hádat s nějakými nedozrálými puberťáky," odpověděla Liz s úsměvem na tváři.
"Lizie, jsi tak neuvěřitelně laskavá. Opravdu netuším, co děláš ve Zmijozelu." S těmito slovy si ji přitáhl blíž k sobě, dávajíc svou ruku okolo jejích ramen a políbil její čelo.

U toho však nezůstalo. Přišla na řadu tvář, a poté se z největší jemností zaměřil na její ústa. Na chvíli byla vším naprosto ohromená, ale zanedlouho mu začala polibky vášnivě vracet. Počkal na svolení ke vstupu do jejích úst. Když ho dostal, jejich jazyky se proplétaly a vzájemně se poznávaly. Elizabeth zapletla prsty do Siriusových vlasů a přitáhla si ho tak blíž k sobě. On ji chytil jednou rukou za pas a druhou pod koleny a posadil si ji na svůj klín. Vůbec nevnímali okolí kolem sebe.

Všude kolem stolu to rázem utichlo a všichni se zatajeným dechem zírali na líbající se dvojici. Někdo s odporem, jiný zas s potěšením. Samantha si od Siriuse odtáhla židli, jak to nejvíc šlo. Tím pádem se nalepila na Severuse a vyměnila si s ním znechucený pohled. Draco by učinil taktéž, kdyby vedle něho neseděl nadšený Potter, a tak jen utrousil:
"Děvka!" Bellatrix to, co viděla, rozpálilo doběla a vykřikla:
"Co si ta coura do pekla myslí? Takhle špinit naší zmijozelskou kolej a co hůř…pověst!" Tohle Jamese dopálilo a vykřikl:
"Tahle o mé kamarádce mluvit nebudeš!"

Tahle vyhrocená situace přivedla Elizabeth se Siriusem do přítomnosti. Odtáhli se od sebe a rozhlédli se. Black zaregistroval, že James už stojí na nohou a vytahuje hůlku k útoku. Vstal také společně se svým andělem, do té doby sedícím v jeho klíně, a rychle ke svému kamarádovi přiskočil, držíc mu ruku s hůlkou. Liz se Potterovi zas snažila rozumně domluvit.
"No tak, Jamie, buď přeci rozumný. Tahle nána ti za další průser nestojí!" Lily se hbitě ke své kámošce přidala se slovy:
"Lizie má pravdu, poslechni ji, prosím!"

James se zaraženě na Evanesovou podíval. Měl pro ni vždy slabost. Uposlechl jejich rad a posadil se. Sirius si oddechl a šel se osadit zpět na své místo. Rosemanová si už raději sedla na svou židli, nechtěla Smrtijedy ještě víc rozdráždit. Nick pro jistotu také zarytě mlčel. Naprosto si uvědomoval, vedle koho sedí.

Všichni se vrátili ke svým načatým hororům a mlčící dvojice si nevšímali. Sirius po očku pokukoval po Lizie a nevěděl, co by řekl. Elizabeth na sobě cítila jeho pohled, ale nedokázala ho opětovat. Místo toho se po očku podívala na blonďatého kluka po svém druhém boku a zjistila, že civí před sebe neznámo kam. Asi nad něčím usilovně přemýšlel. Neměla ho sice ráda, ale zajímalo jí, proč se nepřidal k Bellatrix. Přece jí nesnášel, tak by měl aspoň důvod jí ublížit. Když už nad tím tak přemýšlela, nechápala, proč se neozvala ani Samantha.

Křiklan vytrhl Liz dokonale ze zamyšlení slovy:
"Tak copak, dámy a pánové, jak si užíváte svůj trest?" pobaveně se uchechtl, když viděl jejich otrávené obličeje, pokračujíc: "Teď budou hrát ploužáky, měli byste vyzvat své partnerky k tanci, co myslíte, pánové?" upřel provokativně pohled na Draca. Ten pod nátlakem sebejistě odpověděl:
"Jistě, pane profesore. Právě jsem to měl v plánu." Postavil se a s nuceným úsměvem se šokované Elizabeth zeptal: "Smím prosit?" Oslovená si chvíli pohrávala s myšlenkou odmítnutí té žádosti, ale když pohlédla na Křiklana a drobet chvějícím se hlasem odpověděla:
"Jistě," pokusila se taky o úsměv, který se ovšem podobal více úšklebku. Vstala a zavěsila se do Draca, který si jí následně odvedl na taneční parket.

Sálem se začala linout píseň s názvem Anywhere but here. Romantika, sálající z této původně mudlovské písně, byla přímo hmatatelná, a proto, když začala hrát hudba, si Draco podvědomě přitáhl ztuhlou Liz blíž k sobě, ve chvíli, kdy položil svou pravou ruku na její pas. Mezi tím zaujali postavení i zbylé určené páry, samozřejmě kromě mužského tria.

"Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding
Of a love that will never be or maybe be
Everything that I never thought could happen or ever come to pass and I wonder
If maybe, maybe I could be all you ever dreamed, cause you are..."

Liz měla z té Dracovi blízkosti husí kůži. Navíc zjistila, že je dokonalý tanečník. Ona sice uměla také skvěle tančit, vyhrála několik soutěží v latinsko-amerických tancích, ale v tuto chvíli si pro samou nervozitu nebyla jistá ani základními tanečními kroky pro všechny typy pomalé hudby.

Beautiful inside, so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be anywhere but here without you

Nemohla se mu podívat do tváře. Bála se, co by v ní mohla vidět. I když to věděla s jistotou - nenávist a opovržení. Raději se tedy dívala kamsi za jeho levé rameno. Když tu si všimla, že tím směrem tancuje její bratr s Bellatrix. Upřímně ho litovala.

Is this a natural feeling or is it just me bleeding
All my thoughts and dreams in hope that you will be with me or
Is this a moment to remember or just a cold day in December, I wonder
If maybe, maybe I could be all you ever dreamed cause you are

"Bojíš se snad na mě podívat?" zeptal se jakoby nic blonďák, jenž vedl její kroky.
"Ne," odvětila úsečně, zabodávajíc se pohledem přímo do jeho šedých očí. Posměšně se usmál. Jak moc ho v tu chvíli nenáviděla!

Beautiful inside, so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be any where but here without you

Levou rukou, kterou měla položenou na Dracově rameni, křečovitě stiskla zelené hedvábné sako tak pevně, až mu zaryla nehty do kůže. Cukl sebou a na oplátku zase pevněji sevřel Elizabethinu pravou ruku v té své silněji, aby jí začala aspoň celá brnět, a přimáčkl si jí ještě blíž k sobě, až téměř nemohla nabrat dech.

Is this the end of the moment or just a beautiful unfolding of a love that will never be for you and me
Cause you are

Najednou zahlédla na Dracově tváři vítězoslavný úšklebek, který byl určen někomu za ní. Vteřinu na to jí došlo komu...Siriusovi! Tančil se Samanthou za nimi!

You're beautiful inside, you're so lovely and I can't see why I'd do anything without you, you are
And when I'm not with you, I know that it's true
That I'd rather be anywhere but here without you

Tak tohle znamenal ten pohled mezi Dracem a Sam. Teď už vše chápala i Malfoyovu zdvořilost. Měli v plánu jí dnes večer co nejvíc ponížit a to se jim evidentně dařilo. Ještě, že už byl konec písně. Další sloku už by nepřežila. Chtěla vyprostit svou pravou ruku z blonďákova sevření, ale držel ji příliš pevně. Vpíjel se do ní mrazivým pohledem a přiblížil svůj obličej těsně k jejímu, až se málem dotýkali.
"Kam si myslíš, že jdeš?" zašeptal velice potichu a nebezpečně zároveň.

*
Sirius tancoval se zamračenou Samanthou. Proto na ní zvolil taktiku úsměvu.
"Snad nejsi naštvaná, Sam, říkají ti tak, že?" popichoval jí po skončení písně.
"Ty mi tak rozhodně říkat nebudeš, a jestli jo, odnese to tvá kamarádka, takže si dávej bacha na jazyk," pohrozila Blackovi naprosto vážně jeho společnice.

Mezi tím Draco odtáhl protestující Liz k baru, u kterého obsluhoval jeden ze zmijozelských sedmáků.
"O co ti jde, Malfoyi?" ptala se naštvaně Elizabeth. Nechápala, proč jí nedovolil odejít. "Tímhle završíme dnešní večer jako pár. Pak odcházím, spokojená?" zeptal se jízlivě blonďák.
"Naprosto," odpověděla upřímně.

Draco jí podal skleničku máslového ležáku, kterou jim objednal, a sám měl tutéž.
"Na co si přiťukneme?" pozvedl obočí.
"Na fakt, že jsme spolu dnes večer přežili," poznamenala s potlačovaným výbuchem smíchu jeho dnešní společnice, načež se jejich sklenky střetly.

Liz sledovala, jak Draco vypil svou sklenku až do dna a následovala ho. Dostala do sebe však pouze půlku, poněvadž jí najednou začalo pálit hrdlo. Přišlo jí to divné, ale musela uznat, že už ho dlouho nepila. Už si ani nepomatovala, jestli by měl pálit či nikoliv.
"Tak já se loučím. Děkuji za tanec," řekl nejmladší Malfoy s drobnou poklonou, a než stačila jeho tanečnice cokoli odpovědět, byl pryč.

Smutně si povzdechla a hodila do sebe zbytek skleničky. Udělala pár kroků k jejich společnému stolu se Smrtijedy. Cítila na sobě Samanthin zkoumavý pohled. V tu chvíli si uvědomila, že se jí hůř dýchá a její tělo celé hoří. Začalo se rosit kapičkami potu. V duchu si nadávala, že něco s tím hadem vůbec pila, ale nedal jí možnost ho odmítnout.

Najednou se zastavila se slzami v očích, poněvadž zjišťovala, že pálení neustává, ale naopak se rozšiřuje po celém jejím těle a nabývá na intenzitě. Už neudržela v ruce ani skleničku. Vyklouzla jí a roztříštila se na tisíc malých kousků přímo u jejích nohou. Strašně se bála toho, co jí spalovalo. Přišla si, jak kdyby jí upalovali za živa!

Teď už slzy neudržela. Rozkutálely se jí tiše po tvářích. Otočila se na patě, běžíc do své koleje, přímo do úkrytu její dívčí ložnice. Chtěla se opláchnout studenou vodou. Potřebovala se zchladit. Navíc jí pokožka začala i nehorázně svědit.
"Co přijde dál?" ptala se zoufale po cestě sama sebe, celá se třesoucí bolestí a strachy.

Když vlítla do pokoje, zavřela za sebou dveře a zamířila rovnou do koupelny. Hned za dveřmi ze sebe servala mini šaty, boty, šperky a spodní prádélko. Mezitím si napustila vanu ledové vody. Příjemně chladila, ale svědění, ani pálení neustávalo. Vůbec to nechápala. Začala se tedy škrábat, avšak čím víc se škrábala, tím víc jí vše svědilo. Potřebovala něco s větší drobet ostřejší plochou, kterou by se jí líp po celé její svědící pokožce přejíždělo. Nehty jí nestačily. Vzala si plastovou mýdlenku a začala jí silně, tvrdě a nemilosrdně zarývat do už tak citlivé a podrážděné kůže celého svého těla.

Najednou se jí pokožka začala odlupovat a všude z těchto míst začaly vytékat pramínky krve. Smíchala se s ledovou vodou a ta rázem získala rubínový odstín. Ovšem Liz ve škrabání se nepřestávala. Neustávalo ani svědění. Otevřené rány se zvětšovaly a krvácení sílilo. Nic z toho nechápala. Copak se dá mýdlenkou proříznout takhle hodně pokožka? Navíc se drobné ranky samy od sebe pomalu zvětšovaly!

Konečky prstů na rukou i na nohou jí začaly modrat až fialovět, avšak stále hořela v imaginárních nelítostných plamenech, které jí olizovaly, způsobujíc jí tak nepředstavitelná muka. Začala zoufale bolestí křičet, přičemž jí z očí kanuly obrovské slané slzy, padající přímo do krvavé lázně.

Když už si myslela, že zešílí a vykrvácí, zaslechla blížící se kroky. Lekla se, že by mohlo jít o Samanthu, ta by jí s radostí jisto jistě umřít pomohla. Potřebovala se vysmrkat a dát se celkově nějakým hojícím kouzlem do pořádku. Doufala, že něco pomůže, ale moc si nevěřila. To, co přimíchali do jejího pití, bylo zatraceně silné. Jistě šlo o nějakou pokročilou černou magii.

Klekla si a natáhla se pro ubrousek na druhém konci vany, ale její balanc selhal, protože se jí z té krve kolem ní zamotala hlava, takže spadla přímo na hranu vany před sebou. Ztratila vědomí a sklouzla obličejem do krvavé vody....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Severus Snape/Hermiona?

Ano
Ne
Možná, uvidím podle prvních kapitol

Komentáře

1 Kikča Kikča | E-mail | Web | 29. března 2015 v 21:47 | Reagovat

úžasné :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama