Oheň, led a růže → 4. Z donucení (1/2)

21. března 2015 v 7:38 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
Ve Veroniky první části čtvrté kapitoly se do bitky vloží Křiklan a nepřejde to jen tak. Všichni dostanou zvláštní malý trest, díky nemuž bude celá situace ještě dost zajímavá, ale rozhodně nenapomůže k vylepšení vzájemných vztahů. Část plná vyhrocených i vtipných chvilek, pusťte se do ní ;)
***
Elizabeth se jen tak tak vyhnula Dracově dobře mířené kletbě a chtěla po něm mrsknout svou, když tu najednou se všude rozlehl zesílený Křiklanův hlas: "DOST!" Všichni v tu ránu zamrzli v pohybu. Profesor toho využil a už svým normálním hlasem pronesl:
"Dobře, uklidníme se. Nezajímá mě, kdo si začal! Za trest vás rozdělím do dvojic, ve kterých po tento večer setrváte a nehnete se bez své polovičky ani na krok! Nechci vědět, kdo s kým přišel. Tohle berte jako trest!" Elizabeth zděšením vykulila oči a jen tiše doufala, že jí Křiklan přidělí někoho z Pobertů.Nakonec je však beze slov přistrkal k dané osobě a dopadlo to následovně: Samantha dostala za partnera naštvaného Siriuse, Severusovi byla za společnici pro dnešní večer přidělena křehká, strachy se chvějící, Lily, Draco byl určen nešťastné Elizabeth, Nicka pocítila po svém boku soptící Bellatrix a Rudolphus s Jamesem dostali na starosti Petigrewa. Lucius s Narcissou 'naštěstí' chyběli, poněvadž se mazlili v koutě salónku, tak byli této situace ušetřeni.

Elizabeth s Lily si zděšeně prohlížely své protějšky. Ostatní na sebe vzájemně vrhali vražedné pohledy a vypadalo to, že co nevidět svého partnera zabijí, ať už bez hůlky či s ní. "Ehm…Elizabeth," vysoukala ze sebe třesoucí se Liz a nesměle natáhla k Dracovi ruku. Ten na ní nejdřív naprosto nevěřícně koukal, jako by nemohl uvěřit faktu, že zrovna tahle holka má být jeho doprovodem, ale pak jen stroze odvětil:
"Vím, kdo jsi, nová nesnesitelná šprtka na škole!" Její napřaženou ruku naprosto ignoroval.
"Noták, Dráčku, takhle se chová gentleman k ženám?" šťouchl do blonďáka Sirius, který se najednou objevil po jeho pravém boku spolu se Sam. Vypadala dost nasupeně, což se Liz zamlouvalo. Věděla, že si tuhle příležitost Sirius nenechá ujít a pěkně si pohraje.
"Ty se do toho nepleť! Pokud vím, už partnerem téhle ubohé nicky nejsi," plivnul Blackovi Draco do obličeje. Poté šlehl pohledem, který Liz nedokázala identifikovat, po zdrcené Samanthe a ta se…ušklíbla! Elizabeth vůbec nechápala, co to mělo znamenat, ale začala mít neblahé tušení.
"Pánové, co kdybychom se všichni uklidnili a rozumně se domluvili, jak to tedy dnešní večer bude?" vmísil se do sporu těch dvou Remus Lupin, jenž si odněkud přitančil s milou dívkou po boku. Byla nejspíš z Nebelvíru, tam totiž Liz moc holek ještě neznala kvůli sporům jejich kolejí.
"Reme, tenhle zasranej hajzl urážel Lizie!" rozčiloval se dál Sirius, stále více rudnoucí v obličeji.
"Je to Smrtijed, kámo. Od něho se nic jiného čekat ani nedá," konejšil ho už i James, který si sporu všiml a přispěchal na pomoc. Rudolphus s Peterem mu byli v patách.

Do už tak vyhrocené situace se vmísili i Bellatrix s Nickem.
'Lépe řečeno se přiřítili,' opravila se v duchu Liz.
"Co se tu děje!" vyhrkli oba příchozí najednou, načež se zarazili, uvědomujíc si, co se jim teď přihodilo za absurdnost. Bella zrudla hromadícím se vztekem, jenž právě pociťovala ke Křiklanovi. Zkazil jí večer! Oproti ní však Nick zbledl náhlou prudkou nevolností. Žaludek se mu zauzloval nervozitou v jeden velký motanec.

"Liz?" oslovil svou kamarádku Remus s úsměvem na tváři. Očividně se bavil. Dočkal se od ní chápavého pozvednutí koutků, po kterém svému bratrovi odpověděla.
"Klid, bráško. Nic se neděje. Jen se domlouváme na průběhu dnešního večera...a napadlo nás, že bychom mohli strávit jeden večer všichni pohromadě, abychom ho nějak přežili…" Ohromená skupinka mladých kouzelníků, ať už na straně zla či dobra, na náhle sebevědomou Elizabeth nevěřícně zírala.

Asi po půl minutě se slova ujala Sam.
"Je mi naprosto jasný, že si tenhle návrh předložila jen z jednoho prostého důvodu: Mít tu svou 'ochranku' za zadkem!" Liz už otevírala pusu k protestu, ale Samantha nemilosrdně pokračovala, nedávajíc tak Liz nejmenší šanci na přerušení. "Myslím, že i tak tě neochrání. Spíš přece se mnou ve věži. To už jsem ti každopádně dnes, ty jedna čubko, říkala. Kdybys zapnula ten svůj našprtanej mozeček, tak si možná i vzpomeneš. Ale to ty neumíš a víš proč? Ráda ti to povím. Protože máš všechno do puntíku naučené z knih. Jak používat mozek, tam bohužel pro tebe nepíší. A šetři dechem, ještě jsem neskončila," dodala posměšně Sam, když viděla, že se vzteky roztřesená Liz nadechuje k dalšímu vpádu do jejího úžasného monologu. Už se totiž dostávala k jádru věci. "Pro tentokrát se ti ho, ale nějakým záhadným způsobem podařilo zapnout. Že by po muchlování v kumbálu na košťata s tím smrdutým psiskem před tímhle večírkem, který mimochodem pro šprty tvýho typu vůbec není určený? Takže s tebou musím velmi nerada souhlasit. Taky si myslím, že bude pro nás všechny lepší, když budeme všichni spolu. Posedáme si tak, abychom vedle sebe měli i člověka, s kterým chceme strávit dnešní večer a vyřešeno," ukončila svou řeč spokojeně Samantha, sledujíc, jak všem pracují mozkové závity na plné obrátky. Div se jim nekouřilo z vlasů.

První danou situaci pochopil Severus, což Liz překvapilo. Nečekala by od žádného Smrtijeda, kromě Samanthy, že mu to bude rychle pálit. U své spolubydlící si téhle znepokojující schopnosti všimla už dřív.
"Souhlasím, Semi, na takový geniální nápad můžeš přijít fakt jen ty. Tak pojďte, někam si dřepnem," zavelel Severus, který vše pozoroval do té chvíle zpovzdálí s Lily po boku. Nečekal na reakci skupiny a s Lily se vydal k největšímu kulatému stolu v rohu místnosti. Naštěstí ještě nebyl obsazen. Lidi většinou seděli u menších stolků.

Liz se Sam ho ihned následovaly, načež Dracovi se Siriusem tedy nezbylo nic jiného, než jít za svými partnerkami. Elizabeth byla nehorázně vytočená Snapeovými slovy. Ten nápad předložila ona! Nick se rozhodl jít za svou sestrou. Bella mu v tom nebránila, poněvadž se rozhodla, že si tuhle směšnou událost nesmí nechat ujít. James s Petterem taky neváhali ani vteřinu, chtěli přece jen držet krok se zbytkem Pobertů. James si uvědomoval, že celá tahle situace je značně nebezpečná, což si popravdě plně užíval. Rudolphus tedy musel jít s nimi. Remus je opět nechal plavat se slovy:
"Vidím, že je spor opět vyřešen," a věnoval se své rozkošné partnerce.

Když přišli ke stolu, chvíli na sebe navzájem hleděli, jakoby čekali, kdo si sedne první, aby se mohli podle toho sami zařídit. První se posadila Liz a vzápětí měla po své pravé ruce Draca a po levé Siriuse. Samantha pochopila, že by si tedy měla po Siriusově levici sednout. Hned na to měla Severuse po levé straně. Takže seděla mezi dvěma vzájemně se nesnášejícími chlapci. Severus zas měl po pravé straně drobet nervózní Sam a po levé tu ubožačku Lily, vedle které si sedl z druhé strany Nick. Bellatrix tedy nezbylo nic jiného, než se posadit vedle svého určeného partnera. Vedle Belly se z druhé strany uvelebil sám se sebou spokojený Rudolphus. Podle jeho mínění si nemohl sednout líp. Ovšem, když se vedle něho posadil po jeho levačce Petigrew, předešlá spokojenost rázem pohasla. Celou skupinku uzavíral James, který naštvaně vmáčknul své pozadí na jediné volné místo mezi Peterem a nejmladším Malfoyem.

"Je to na hovno. Hudba vyřvává na plný koule a stejně tu kolem stolu všichni slyšíme Peťovo problémy," zasmál se Sirius potichu Liz do ucha, když slyšel, jak si Peter stěžuje, že ho škrtí spodky.
"Je fakt, že to si mohl nechat pro sebe," odpověděla mu taktéž s tichým smíchem Liz.
"Takový už náš Péťa je odjakživa, zvykej si, líbnul ji pod ucho.
Další témata jejich rozhovoru si taktéž sdělovali tichounkým šepotem, aby je někdo nepovolaný neslyšel.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Severus Snape/Hermiona?

Ano
Ne
Možná, uvidím podle prvních kapitol

Komentáře

1 sarushef sarushef | Web | 21. března 2015 v 9:46 | Reagovat

To je geniální!

2 Ettelwen Ettelwen | Web | 23. března 2015 v 10:22 | Reagovat

Že bych začala číst novou povídku? Proč ne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama