Oheň, led a růže → 3. Křiklanovo pozvání (4/4)

14. března 2015 v 7:29 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Na počátku večírku opět dojde na Křiklanovo přehlížení Severuse. Sam se s tím snaží něco udělat, ale moc se jí nedaří a kazí jí to náladu. Později jí ale rozptýlí Dracův problém s nechtěnou nápadnicí. Nakonec se do situace připletou i Poberti s Elizabeth a strhne se mela, jak jinak...
***
Když dorazili, zábava už byla v plném proudu. Večírek se konal v jednom sklepním zapomenutém salónku, který byl ozářený velikým honosně vypadajícím lustrem se spoustou svící. Křiklan se s nimi ihned přiběhl vřele přivítat. Severuse opět málem pominul, a tak ho Samantha připomněla.
"Pane profesore, asi jste nedopatřením zapomněl pozvat svého nejlepšího žáka, a tak jsem ho pozvala já, protože dnes by určitě neměl chybět," řekla tónem, který zněl sice jako přívětivý, ale silně z něho odkapávala ironie. Opravdu ji štvalo, jak se Křiklan chová.
"Áh, jistě, pan Snape," řekl mírně nervózně a ani se na něj nepodíval. Opravdu jen velice krátce mu podal ruku a hned odešel.
"Tos vážně nemusela," obořil se na ní Severus.
"Ale musela, Severusi, copak ti nevadí jak se k tobě chová?" zeptala se nevěřícně Sam.
"Je mi to jedno," odpověděl podrážděně, pokračujíc: "Prostě mu nejsem dost dobrej a to se nezmění, takže si nech svou péči." Samantha se cítila zlomená a zrazená zároveň.
"On ví, že jsi to myslela dobře," utěšoval jí Draco, dodávajíc: "Vždyť víš, že tyhle věci nemá rád."
"Vím, ale štve mě, že Křiklan dělá, jako by byl vzduch a u mě zas jako bych byla nejlepší v lektvarech. Severus je přeci ještě lepší než já," skousla si Sam nešťastně spodní ret.Jejich parta se pomalu ale jistě rozprchla do různých směrů salónku.
"Zůstaneš, doufám, se mnou," požádal Samanthu prosebně Draco, dále vysvětlujíc své důvody: "Vážně se tady nechci potloukat sám, ještě by mě mohla otravovat Ernesta Sentnová, jenž je bohužel taky mezi pozvanými," při vysvětlování se rozhlížel všemi směry.
"Ale, ale...Ernesta? Nic jsi mi neřekl, kdopak to vlastně je?" zajímalo Sam. Blonďák si povzdechl.
"Jedna holka z mého ročníku, z Nebelvíru. Sedí vedle mě snad na každé společné hodině. Minule mi řekla, že mě šíleně miluje a prý snad umře žalem, jestli jí odmítnu. Pořád za mnou dolézá. Jde mi to hrozně na nervy. Snažím se na snídani chodit až na poslední chvíli a všemožně se jí vyhýbám." Samanthe začaly cukat koutky a nakonec se rozesmála.
"Co jsi to za kamarádku, když se směješ mému neštěstí?" rozčiloval se dopáleně nejmladší Malfoy.
"Promiň, ale prostě jsem neodolala. Matně si vybavuji, že jsem tě minule viděla na chodbě s nějakou holkou. Taková malá černovlasá s modrýma očima, že?" povytáhla jeho důvěrnice zvědavě obočí.
"Bohužel ano, to je ona," pokyvoval otráveně tázaný hlavou, doplňujíc: "Opomněla jsi, že má rovnátka, všude plno beďarů a navíc šišlá!" Samatha to nevydržela a opět se rozesmála. "Copak je tohle k smíchu?" otázal se nešťastně Draco.
"No a ty jsi jí neřekl, že o ní nestojíš?" zeptala se Sam, jakmile se trochu uklidnila.
"A jak bys tohle někomu řekla, aniž bys ho urazila?" odpověděl jí otázkou už drobet nakvašeně její kamarád.
"Tak jsi jí měl říct, že už někoho máš, nebo že ses právě rozešel s jednou holkou a jsi z toho hrozně nešťastný," řekla s úsměvem Samantha, kroutíc nevěřícně hlavou. "Jsi přece budoucí smrtijed. Mohl jsi jí klidně ranit!"
"Vlastně mě to ani nenapadlo. Snažil jsem se od ní co nejdřív dostat," vysvětloval blonďák, drobet se červenajíc. I když na jeho pleti by to každý nepoznal. Jen mírně zrůžověl.
"Chápu, taková situace dokáže být dost stresující. Musím se ti přiznat, že jsem minulý rok měla podobný problém. Pořád jsem toho kluka musela odbývat, ale on se prostě nenechal. Nakonec jsem ho uřkla a od té doby se mi obloukem vyhýbá," usmála se spokojeně Semi. "Hm, jestli nepřestane, tak asi budu muset použít stejnou metodu jako ty," přikyvoval souhlasně Draco.

"Draco? Ši to ty?" ozvalo se za nimi pištivým hláskem. Oslovený jen vytřeštil oči hrůzou a Sam se musela držet, aby opět nevybuchla smíchy.
"Co mám dělat?" sykl na ni nejmladší z Malfoyů, nasadil falešný úsměv a otočil se.
"Nech to na mě," šeptla nyní už vážná Samantha.
"Ahoj, ty budeš určitě Ernesta, viď?" usmála se na ní Sam, podávajíce jí ruku, pokračovala: "Draco mi o tobě vyprávěl, prý jsi moc milá." Ernesta potěšeně ruku stiskla a usmála se taktéž, čímž na ně vycenila své zadrátované žluté zuby. Draco začal do Samanthy šťouchat, ale ona na něj jen sykla: "Buď v klidu!" Vážně nevěděl, co má jeho důvěrnice za lubem, ale zatím se mu to moc nelíbilo.

Ernesta vypadala dost nervózně, bylo vidět, jak se jí potí ruce. Na sobě měla staromódní šaty, které určitě nosila i její babička. Své uhry se snažila z poloviny úspěšně zakrýt make-upem. "Draco, nešel by jši ši še mnou zatančovat?" otázala se, díky čemuž opět vycenila své zuby. Samantha objala blonďáka kolem pasu, přitiskla se k němu a řekla: "No, víš, my jsme si dnešní večer chtěli s Dracem užít jen spolu. Dneska je to přesně měsíc, co spolu chodíme a rádi bychom to oslavili." Mladík se nejdřív zatvářil překvapeně, ale pak souhlasně pokyvoval hlavou.
"Aha," řekla sklesle Ernesta: "No tak ši to užijte a já nebudu rušit." Vypadala opravdu sklíčeně a dala se na odchod.
"Ahoj, ráda jsem tě poznala," mávala na ní s širokým úsměvem Samantha.

"Teda, Semi!" řekl obdivně Draco: "Měla bys jít spíš na hereckou univerzitu než na lektvarovou. Zahrála jsi to moc dobře a mně jsi zachránila život, vážně, děkuji ti mnohokrát", vděčně ji objal a vlepil jí pusu na tvář.

Než stihla Samantha cokoliv říct, přitočil se k nim James Potter a s ním celá jeho parta, dokonce i s Elizabeth, která na sobě měla černé šaty, nejspíše z kůže, které jí sahaly do půlky stehen a obkreslovaly ladné křivky jejího těla. Sam si v tu chvíli pomyslela, že by snad mohla být i modelka. Kolem ramen měla černý ozdobný šál a na nohou velice pěkné páskované kotníkové černé boty na vysokém podpatku. Líčení měla sladěné do růžova a hnědé husté vlasy vyčesané nahoru do vkusného drdolu přičemž jí pár vlnitých pramenů spadalo na ramena a jeden tenoučký pramínek se volně vlnil kolem obličeje. Ta se teda vymódila, zhodnotila ji nakonec v duchu Samantha a musela zkonstatovat, že ji ti otrapové přijali zpátky mezi sebe, jelikož jí rámě dělal Sirius Black.

"To je tvůj nový milenec Fletcherová?" otázal se posměšně Potter a zbytek jeho party se jako ozvěna zasmál také. Než stihla vůbec otevřít ústa, ozval se Elizabethin bratr Nick:
"Malfoyi, neměl bys svou malou krásnou pžítelkyni podvádět tady s Fletcherovou, to se pšece nedělá a navíc tu malou pžeci ták miluješ!" Partou Pobertů opět zatřásl výbuch smíchu a tentokrát se naštvaný Draco ozval tak rychle, že ho nestihl nikdo přerušit.
"Radši si dej bacha, ať si nepřišlápneš jazyk, Rosemane!"
"Jo, tak Drakoušek dělá: 'bu, bu, bu'.," přidal se tentokrát Sirius.
"...Chce totiž dostat přes hubu!" doplnila Elizabeth, kterou naštvalo, že se Draco naváží do jejího bratra. To už se Poberti málem smíchy váleli na zemi.
"Drž hubu, Blacku, nebo ti jí zavřu a to nejen tobě, ale i tady tvé úžasné společnici,"vykřikla výhružně Sam a vytáhla hůlku.
"Ó Fletcherová vytahuje drápky," posmíval se jí James.
"Tak co, Fletcherová? Kdypak bude svatba?" zeptala se posměšně Elizabeth, dusící se dalším potlačovaným výbuchem smíchu.
"Pusu, pusu, pusu," začali skandovat Pobertové, majíc z celého divadýlka strašnou prdel.

Samantha už toho měla tak akorát dost, chtěla namířit hůlkou přímo té mrše do obličeje, ale ruku jí někdo chytl. Otočila se a za ní stál Severus.
"Nech je, ubožáky. Nemá cenu se s nimi zahazovat," snažil se ji ukonejšit.
"A na scéně se ukázal další milenec," řekl dramaticky Sirus, pokračujíc: "Ó...koho jen si mám vybrat?"začal pištivě a napodoboval holčičí gesta. Poberti doslova brečeli smíchy.
"Jé, já se asi počůrám," řval Petigrew, držíce se za břicho.
"Tak si dávej pozor, aby ses náhodou i nepokakal," usadila ho sarkasticky Samantha. Lily Evansová stála opodál a vážně nevěděla, jestli se má zasmát nebo má být pohoršená.

"Tak co Fletcherová? Už sis vybrala? Bude to Srabus nebo Drakoušek?" posmívala se jí otevřeně Elizabeth.
"Asi se moc smát nebudeš, až budeš ležet v noci v posteli, nebudeš se moct pohnout, ale přitom budeš cítit velkou bolest, která bude nakonec tím posledním, co ucítíš a já tím posledním, koho uvidíš," opáčila tím nejvýhružnějším tónem Samantha.
"To si zkus," vzpamatoval se jako první Sirius a vrhl na ní kletbu.

Samantha měla ovšem rychlé reakce, takže se jí vyhnula a hned na něj poslala svou. I on se její kletbě vyhnul, ale to už vytahovali hůlky i ostatní Poberti. Proti třem to byla docela převaha, ale Samantha byla tak naštvaná, že by se do nich nejradši pustila vlastnoručně po mudlovsku. Zbytek Smrtijedů zpozoroval, že se něco děje, a proto k nim ihned přispěchal.

Tímto byly síly vyrovnány. Nikdo na nic nečekal. Všichni po sobě hlava nehlava vrhali kletby. V zápalu boje se utvořily dvojice. Samantha bojovala se Siriusem, James se Severusem, Draco s Elizabeth, Nicka se velice ráda ujala Bellatrix a Rudolphus si vzal na starost Petigrewa, s kterým ovšem neměl moc práce. Lily nevěděla, jak se zachovat. Nakonec se vzpamatovala a běžela pro Křiklana.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nessa Nessa | Web | 17. března 2015 v 22:24 | Reagovat

To to skončilo :D Jáj. Táto poviedka je fakt dobrá ^^ Už sa teším ako to bude pokračovať :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama