Oheň, led a růže → 3. Křiklanovo pozvání (3/4)

7. března 2015 v 8:39 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Tato část je taková oddechová, Obě zmijozelské dívky, i mladší Vanessa se v ní připravují na očekávaný Křiklanův večírek, ke kterému se dostaneme v další části ;)
***
V pátek ráno na snídani brebentila Vanessa Liz do ucha o tom, jak předešlého dne pozvala jednoho kluka z její třídy na blížící se večírek. Byl to nějaký Toby ze Zmijozelu a prý vedle něj Van sedí na Obraně proti černé magii. Líčila jí tu novinku polohlasem, takže jí slyšela téměř půlka stolu. Prý nevěděla, jak ho pozvat. Nakonec to na něj o přestávce vychrlila, on se lekl a utekl. Ve společenské místnosti se mu prý omluvila a znova ho požádala. Prý nakonec souhlasil. Samantha se nad tím musela usmát a Severus si jen pomyslel, že Vanessa je nejspíš ještě přesvědčivější než její sestra. Opět nevěřícně zakroutil hlavou a raději se zakousnul do svého toastu.

Po konci vyučování šla Sam do ložnice, aby se připravila na večírek. Byla si naprosto jistá, že Křiklan pozval pár známých z prestižních lektvarových i jiných univerzit, aby své oblíbené žáky v posledních třech ročnících s nimi mohl seznámit. Pokud člověka z dané univerzity nějaký student zaujme, tak pak už není těžké se na školu dostat, když uděláte přijímací zkoušky. Také z toho důvodu chtěla, aby šel i Severus. Věděla, že on se na nejlepší školu dostane i tak, ale stejně si přála, aby konečně někdo projevil obdiv nad jeho talentem.Křiklan jim ve středu naznačil, že by se měli obléknout tak, jako by šli na párty. Sam se nad tím musela pousmát. Křiklan asi chtěl večírek přizpůsobit jim. Nepřál si, aby působil příliš zastaralým dojmem. Záleželo mu na tom, aby se studenti bavili a ne, aby se nudili, ale Samantha si prostě hned představila Křiklana, jak se svíjí na parketu v divokých rytmech. Byla ráda, že měla právě ložnici sama pro sebe, protože propukla v záchvat smíchu. Oplývala vážně bujnou fantazií.

Do Bradavic si přivezla jedny šaty, které byly na takovou příležitost jako dělané. Dostala je od své mamky k narozeninám a hned si je zamilovala, i když na společenské akce u Malfoyů si je rozhodně vzít nemohla.

Byly to šaty až jedovatě zelené barvy, bez ramínek. Jejich horní část byla korzetová. Volně navazující sukně byla rozšířená a sahala těsně nad kolena. Sam je opatrně rozložila na postel tak, aby se nepomačkaly. Vzala si toaletní taštičku a odešla do koupelny. Dala si horkou voňavou koupel, po které už opravdu toužila.

V každé koupelně u ložnic byla jedna vana. Šlo o vlastně malý bazének kulatého tvaru. Od zbytku koupelny jej oddělovala zeď, takže člověk, který si jí ukořistil, měl naprosté soukromí a dokonalý výhled z malého okna na kouzelné okolí hradu.

Sam se šla připravovat mnohem dříve právě kvůli této neodolatelné koupeli. Hodlala v příjemně voňavé vaně strávit alespoň hodinu. S úlevou cítila, jak se jí všechny svaly uvolňují a padá z ní veškerý stres a starosti. Když už usoudila, že je dostatečně odpočinutá, umyla své tělo i vlasy. Když vylezla, stačilo jen použít kompletní sušící kouzlo a na vlasy ještě uhlazovací kouzlo. Dnes je chtěla mít zcela rovné. Děkovala Merlinovi za to, že tahle kouzla vůbec existují a zjednodušují jí její zkrášlování. Byla ráda, že je v Bradavicích, kde může kouzlit. Když byla se vším hotová, zabalila se do měkoučkého županu a vešla do jejich ložnice.

Bylo teprve šest hodin a večírek začínal v osm. Řekla si, že má ještě dost času, takže si sedla ke stolku a začala si dělat úkol z Astronomie. Mezitím vešla do pokoje i Elizabeth a hned se zavřela do koupelny. Za půl hodiny byla Sam se svým úkolem hotova.
Zrovna když si začala oblékat své šaty, vyšla z koupelny i Elizabeth a vyndala z šatní skříně své. Samantha nenápadně pokukovala, protože byla zvědavá, co si na sebe hodlá vzít. Zahlédla nějaké černé šaty pravděpodobně z kůže. Dál už tu holku nehodlala okukovat. Řekla si, že na večírku si její šaty bude moct prohlédnout dostatečně. Rozčesala si své husté vlasy, nechajíc je jen volně spadat po zádech. Na krk si připnula stříbrný řetízek s přívěškem malé lebky.

Nehodlala být za žádnou panenku. Patřila do obávané zmijozelské party, takže podle toho uzpůsobila i svůj vzhled. Pudrem zakryla malé nedokonalosti na obličeji a trochu i své pihy. Řasy pečlivě namalovala černou řasenkou a černou tužkou si namalovala dolní i horní linku. Rty přejela jen bezbarvým leskem. S výsledkem byla spokojena. Elizabeth na druhé straně pokoje už také seděla u zrcadla, ale jelikož byla zády k Samanthe tak opět nebyl vidět ani kousek šatů. Na pravou ruku si Sam nasadila stříbrný náramek, který vypadal, jako by se jí kolem zápěstí kroutili dva hadi. Všechno zakončila tím, že si obula černé lodičky. Právě, když byla hotova a už se chtěla jen navonět voňavkou, rozlítly se dveře a dovnitř vpadla Vanessa.

Měla na sobě své oblíbené fialové šaty, které jí sahaly skoro ke kotníkům, a vlasy měla spletené do copu.
"Jů, ségra..." zarazila se. "Vypadáš fakt dost hustě!" řekla s palci zdviženými nahoru a ještě uznale mrkla. Samantha se jen zasmála.
"Vidím, že už jsi celkem hotová, mohla bys mě nějak namalovat?" zeptala se prosebně Van své starší sestry.
"Jasně, že jo," usmála se na ní Sam. "A co by sis představovala?" povytáhla pobaveně obočí. "No, nic extra, jen nějakou řasenku a ne moc výrazný stíny. Kdyby tu byl táta, ten by mě hnal. Nechce mi ještě dovolit ani tu řasenku," stěžovala si trucovitě Vanessa.
"Jasně, ale táta tu není," řekla lišácky Samantha, otevírajíc šuplík se šminkami. Okem zavadila o krabičku, kde měla uložené své náušnice a zjistila, že si vlastně žádné nevzala. Vzpomněla si, že má dokonce jedny, které kupovala s tím náramkem. Nasadila si je a vypadalo to doslova tak, jakoby jí z ucha vylézal malinký vlnící se hádek s hlavou dolů. Dokonce měl udělané i oči ze zelených kamínků. Sedla si na postel a sestru posadila před sebe na židli. Jemně jí napudrovala a na řasy nanesla řasenku. Na horní víčka jí jen trošku rozetřela fialkové stíny.

Mezitím, co Samantha malovala svou sestru, Elizabeth se doupravila a odešla. Když byly s líčením hotovy, Vanessa vyskočila a běžela k zrcadlu, kde se různě nakrucovala a dělala obličeje. Samantha se jí musela smát.
"Chceš být modelkou?" zeptala se, popadajíc dech.
"Jasně," zakřenila se na ni Van. "Tak já jdu. Toby už čeká a dík za pomoc!" Jen to dořekla, už byla pryč. Dole ve společenské místnosti již na Sam čekala celá její tlupa. Samozřejmě i se Severusem, který z toho nevycouval, což se divila. Myslela, že se z toho nakonec bude chtít vyvléct.

Lucius byl, jako vždy, oblečen velmi honosně, a jak jinak než do zmijozelských barev jako oni všichni. Prostě parta věrná Zmijozelu. Pozval samozřejmě Narcisu Blackovou. Byl to už na škole známý pár. Bellatrix šla s Rudolphusem Lestrangem. Bella byla sice tvrdá a říkala, že láska je k ničemu, ale nemohla popřít, že se jí ten kluk líbí a navíc jejich rodiny si přály, aby se tihle dva vzali. Draco šel sám. Prohlásil, že nemá zapotřebí někoho zvát. Nestojí o žádnou užvaněnou holku. Má přeci svou partu.
"Jsem rád, že se ti taky podařilo vytáhnout Severuse," řekl Draco Samanthe, dodávajíc: "Nechápu, proč si ho Křiklan vůbec nevšímá, když je tak dobrý v lektvarech!"
"Prosím vás, nemusíte tu probírat mé studijní výsledky," řekl znuděně a podrážděně zároveň Severus, který byl oblečen do jednoduchého obleku se zelenkavou košilí. Musela se usmát nad tím, jak byli všichni sladěni do zelené. Byla asi minuta po osmé, a tak už zmijozelská partička konečně vyrazila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama