Oheň, led a růže → 3. Křiklanovo pozvání (2/4)

3. března 2015 v 9:09 | Snapeova |  Oheň, led a růže
V této části po napjatých prvních školních dnech dojde k prvnímu závažnému sporu mezi sestrami Sam a Vanessou. Podaří se jim dát jejich vztah do pořádku? A přijme Severus Samino pozvání na Křiklanův večírek?
***
Zbytek prvního školního dne proběhl vcelku nudně. Jejich profesoři je strašili NKÚ a všichni pochopili, že tomu tak bude po celý týden. Byli z toho už pěkně otrávení, jak jim každý omílal dokola, že se mají poctivě připravovat, že se jedná o jejich budoucnost a blablabla…

Skutečně se nemýlili, někteří profesoři dokonce dávali krátké testy k opakování na každé hodině. Ze všech předmětů už také měli napsané písemky na shrnutí probraného učiva. V některých případech je učitelé na zkoušení upozornili a v jiných před ně prostě položili papíry s otázkami. Samantha byla na vše připravená, ale s nelibostí zjistila, že ani ta Rosemanovic slečinka s tím neměla žádné velké problémy, což jí docela štvalo. Doufala, že by se jí třeba mohla posmívat kvůli špatným známkám, avšak ani tahle možnost se neukázala vhodnou. Ta holka snad byla bez chyby!Její kamarádi ze zmijozelské party jí pověřili, aby o ní něco zjistila, něco kvůli čemu by se jí mohli posmívat a dělat jí nepříjemnosti. Chtěli odhalit nějakou její slabou stránku, avšak aby jí mohla poznat pořádně, musela by se s ní bavit, jenže to bylo samozřejmě zakázáno. Jejich pravidlo znělo: 'Nikdy se s nikým nebratříčkuj, ani v rámci nějakého špehování!' Bylo to důležité opatření, protože někteří lidé pak nedokážou k danému člověku být lhostejní tak, jako když ho před tím neznali.

Snažila se dostat něco ze své sestry, Van, která se s Elizabeth hodně bavila. Bezúspěšně. Její sestra jí rychle prokoukla.
"Nevyzvídej! Najednou tě zajímá, co říkám? To je zajímavé. Od doby, co jsme tady ve škole, se chováš divně a v mnoha případech až hnusně!" doslova na ohromenou Sam poslední slovo vyplivla a naštvaně se na ní mračila, pokračujíc: "Liz je dobrá holka. Ty a ta tvoje povedená partička si jí radši nevšímejte. Udělala vám snad něco? Nechte jí být. Vůbec tě nechápu. Co se to s tebou děje? Nikdy si taková nebyla, Samantho," řekla se slzami v očích a odešla.

Sam nebyla schopna slova. Takhle se se sestrou ještě nehádala. Mrzelo ji, co se stalo. S Vanessou se na škole začaly vzdalovat a to se vyučovalo zatím jen pár dnů. Jenže nemohla sestře říct všechno. Nepochopila by jí, tím si byla jistá. Bezradně si povzdechla. Doteď byla v ložnici sama, ale najednou se otevřely dveře a vešla Elizabeth.
"Viděla jsem utíkat tvou sestru a plakala. Nevím, co jsi jí udělala. Měla bys jít za ní. Je dost citlivá, ale tebe to evidentně nezajímá," vpálila jí ta drzá holka obvinění bezcitně přímo do očí, tváříc se naštvaně. Propichovala jí zlým pohledem, až se Samantha málem přikrčila.
"S tebou si to ještě vyřídím," šeptla nenávistně modrooká dívka směrem k Liz, ale v duchu věděla, že všechno, co řekla, byla pravda. Odešla z ložnice a rozhodla se, že Liz přece jen poslechne a najde svou sestru.

Naprosto neměla tušení, kam mohla Van jít. Zašeptala:
"Quaerere," hledací kouzlo, které přibližně určí směr, kde by se měla nacházet vám blízká osoba, na kterou intenzivně myslíte. Sama si jej vytvořila.
Nakonec svou sestru našla v jedné opuštěné učebně. Byla zamčená, ale stačilo pouhé Alohomora. Její malá sestřička zatím naštěstí neměla zkušenosti s účinnějšími a hůře zrušitelnými zamykacími kouzly.
Vešla, ale nezdálo se, že by si jí Vanessa všimla. Seděla na jedné z lavic. Bradu měla položenou na kolenou a rukama si objímala nohy. Po tváři se jí sem tam skutálela osamělá slza. Samantha nikdy nechtěla vidět svou malou sestřičku v takovém stavu. Nejvíc ji mrzelo, že se tak stalo kvůli ní. Váhavě se posadila vedle ní a zvolila tutéž pozici. Nohy si přitáhla k bradě a objala je rukama. Nepromluvila, jen seděla vedle Van a hleděla do prázdna.

Po několika tichých minutách Vanessa otočila hlavu a hleděla na svou sestru.
"Proč?" promluvila nešťastným hlasem.
"Co?" nechápala Sam sestřin dotaz.
"Proč to děláš, to všechno. Proč jsi tady na spoustu lidí hnusná? Přijde mi, že když jsi sama bez té tvé party nebo jen se Severusem a se mnou, tak se chováš normálně, ale jak se ukáží oni, už to nejsi ty. Proč se takhle chováš a proč se s nimi vůbec bavíš? Nestačil by ti Severus, Draco a já? Mimochodem byste si s Dracem mohli podat ruce. Jste úplně stejní! Taky se chová hnusně! O to ale teď nejde. Mně vadí hlavě tvé chování, nechci se za tebe stydět. Mohla by ses přece spřátelit i s Liz. Co proti ní máš? Mohla by ses přece bavit, s kým bys chtěla, ale ty se místo toho držíš lidí, jenž se mi prostě nelíbí. Nejsou podle mě dobří!" Tohle všechno na ní v rychlosti Vanessa vychrlila. Samantha nevěděla, co své sestře odpovědět.
"Víš Van," začala váhavě. "Jsou to moji kamarádi. Nemůžu ti dát odpovědi na tvé otázky. Nedokázala bys to pochopit. Nemůžu ti říct vše, co bys chtěla slyšet," povzdechla si smutně. "Jsem přece tvá sestra! Říkáme si všechno nebo už jsi zapomněla?" povytáhla Vanessa nechápavě obočí.
"Prostě bys to nepochopila, jasný?" Samantha už začala ztrácet trpělivost.
"Tak to alespoň zkus a uvidíme, jestli to pochopím," nedala se Van jen tak odbít.
"Vanessko, nemůžu, prostě nemůžu," řekla smutně a pomalu se zvedla, dodávajíc pouhé: "Promiň," poté odešla.

Vanessa z toho byla pořádně zmatená. Její sestru muselo trápit něco zlého, když jí to nechtěla prozradit. Věděla ovšem, že toho hada, jenž její sestru sužoval, jen tak nepřemůže.

Byl čtvrtek, což znamenalo, že Křiklanův večírek je již zítra. Samantha se docela těšila. Doufala, že se trochu pobaví a přijde na jiné myšlenky. Vešla do společenské místnosti, která byla téměř prázdná. Tedy, až na Severuse, který seděl na koženém gauči před krbem a četl nějakou knihu. Měli zrovna volnou hodinu. Sam se rozhodla, že ji využije k vypracování úkolu na Přeměňování, které mají příští pondělí. Chtěla mít o víkendu klid.

"Ahoj Severusi," pozdravila a posadila se vedle něj.
Oslovený vzhlédl od knihy a taktéž ji pozdravil. Vypadal trochu podrážděně. Sam tušila, že je to kvůli tomu večírku. Křiklan mu nedal pozvánku. Nikdy Seva nepozval a nikdy si ho nijak zvlášť nevšímal, což působilo zvláštně, vzhledem k tomu, že byl lektvarový génius. Rozhodla se, že by ho mohla pozvat a třeba mu tak zvednout náladu. Stejně se bála, že se nebude mít s kým bavit, když s ní zrovna nebude mluvit Křiklan.

Možná si bude povídat se sestrou, ale tím si také nebyla jistá. Nevěděla, jestli se Vanessa nebude držet u Elizabeth či dokonce jestli třeba nepozvala nějakého kluka. Sice byla na škole čtyři dny, ale pro ni nebylo seznamování nikdy velkým oříškem.
"Severusi?" oslovila černovlasého kluka nesměle.
"Hmm?" dostalo se jí nazpátek.
"Obávám se, že tam zítra budu stát v koutě a nebudu se mít s kým bavit. Nechtěl bys jít, prosím, se mnou?" zeptala se Sam mírně přiškrceným hlasem. Udělala na něj psí oči. Severus na ni krátce pohlédl, a pak lehce nahněvaným tónem odpověděl:
"Nechci se nikam vnucovat. Nemám na nějaký hopsání a tlachání ani náladu. Určitě si nějakou zábavu najdeš," po těchto slovech se opět věnoval knížce.

"Severusi, vím, že je ti proti srsti tam jít, když tě Křiklan nepozval, ale pojď tam, prosím, kvůli mně," žadonila dál po chvíli, nevzdávajíc se. Ještě intenzivněji se na něj dívala psím pohledem. Doufala, že třeba změní své rozhodnutí. Severus si povzdechl, chvíli na ni hleděl, načež zase zabořil nos do knihy. Asi po minutě se z poza stránek ozvalo:
"Nic ti neslibuji, rozmyslím se," snažil se, aby to znělo naprosto znuděným a lhostejným tónem.
"Díky, Seve," vykřikla radostně Sam a pocuchala mu rozverně vlasy. Pak rychle vystřelila do své ložnice pro učebnici.
Severus jen vykulil oči, nevěřícně vrtíc hlavou. Ta holka by snad přinutila i Voldemorta tancovat valčík. Musel se hned usmát nad tou představou, i přes to, že toho člověka zatím osobně nepotkal. Stačilo mu to, co se o něm doslechl. Jeho úsměv by ovšem postřehl jen opravdu dobrý pozorovatel. Na jeho tváři bylo viditelné jen lehké pozvednutí koutků.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Severus Snape/Hermiona?

Ano
Ne
Možná, uvidím podle prvních kapitol

Komentáře

1 Nessa Nessa | Web | 3. března 2015 v 14:03 | Reagovat

Zase super časť :-D Len tak ďalej proste ^^

2 knihy-rc knihy-rc | Web | 5. března 2015 v 18:35 | Reagovat

Další úžasná kapitola. Nemůžu se dočkat pokračování. Super! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama