Únor 2015

Recenze →Robert Galbraith: Hedvábník

28. února 2015 v 15:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Robert Galbraith (J.K. Rowling)
Název: Hedvábník
Originál: The Silkworm
Počet stran: 510
Vydáno: 19. 2. 2015
Nakladatelství: Plus
Překlad: Ladislav Šenkyřík
Série: Cormoran Strike
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace:Hedvábník, druhá kniha z řady vysoce oceňovaných detektivních románů s Cormoranem Strikem a jeho energickou mladou asistentkou Robin Ellacottovou, je strhující a čtivý příběh.
Když zmizí spisovatel Owen Quine, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Zpočátku se domnívá, že se na pár dní někam vypařil - už to v minulosti párkrát udělal - a po Strikovi jen chce, aby ho našel a přivedl domů. Jenže Strikovi během vyšetřování začíná být čím dál jasnější, že za Quineovým zmizením se skrývá větší tajemství, než si jeho žena myslí. Romanopisec právě dokončil rukopis, v němž s jízlivou zlomyslností vykreslil téměř všechny své známé. Kdyby se román zveřejnil, zničil by leckomu život. Existuje tudíž spousta lidí, kteří ho mohli chtít umlčet.
A ve chvíli, kdy je Quine nalezen brutálně zavražděný za bizarních okolností, začíná souboj s časem, v němž je třeba porozumět motivaci krutého vraha; vraha, který se nepodobá žádnému z těch, s nimiž se doposud Strike setkal…
***

Recenze →Alexander Stainforth: Pod maskou nevinnosti

25. února 2015 v 9:29 | Snapeova |  Knižní recenze
A dnes poslední stará zásoba ;)
Autor: Alexander Stainforth
Název: Pod maskou nevinnosti
Počet stran: 248
Vydáno: 1. 3. 2013
Nakladatelství: Moba
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace: Anglie, 1870
Na krásnou Melanii Torrensovou se řítí jedno neštěstí za druhým. Její snoubenec Victor umírá den před svatbou a nebýt vzdáleného příbuzného Paula Ashleyho, ztratila by zájem o veškerý život v milovaném Břečťanovém domě. Když ji Paul po čase požádá o ruku, Melanie nadšeně přijímá. Paul odjíždí sdělit tu skvělou zprávu rodičům, osud se však ozve podruhé a připraví ji o otce. Melanie je nešťastná, nemá milovaného Paula po boku a navíc je unesena maskovaným jezdcem, ve kterém poznává údajně zesnulého Victora. Dívka se tak ocitá v rukou nebezpečného muže, který se nezalekne ničeho, aby dosáhl svého cíle…

Oheň, led a růže → 3. Křiklanovo pozvání (1/4)

21. února 2015 v 7:19 | Snapeova |  Oheň, led a růže
V první části mé třetí kapitoly se podíváme jaký první školní den prožily Sam s Vanessou i Elizabeth, která se stále vzpamatovává ze svého překvapivého zařazení.
***
Liz probudilo sluníčko, které vycházelo a pozvolna zalévalo svými zlatavými paprsky jejich ložnici. Nebe bylo naprosto vymetené až na pár červánků. Podívala se na hodiny na svém nočním stolku a zjistila, že je pár minut po sedmé, tedy čas tak akorát na vstávání. Posadila se na své posteli a snažila si vzpomenout alespoň na útržky svého snu, z kterého jí vytrhla ona hřejivá koule na obloze s pár mráčky líně se povalujícími okolo.

Elizabeth zpozorovala, jak na posteli, naproti té její, sedí Samantha a nepřítomně kouká ven z okna. Vypadalo to, že o něčem přemýšlí či dokonce sní. Tomu druhému slovu však moc nevěřila. Členka mladých Smrtijedů se tvářila velice zamyšleně a posmutněle. Ani si nevšimla, že ostatní děvčata již byla pryč. Což bylo velice neobvyklé.

Recenze →Amani El Nasif, Cristina Obber: Mami, slituj se

17. února 2015 v 7:39 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor:Amani El Nasif, Cristina Obber
Název: Mami, slituj se
Originál:Siria mon amour
Počet stran: 136
Vydáno: 2013
Nakladatelství: Alpress
Překlad: Alena Jíchová
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace: Šestnáctiletá Amani žije v malém italském městečku a je poprvé zamilovaná. Vše se změní, když musí s matkou odletět do Sýrie. To, co následuje, je jako zlý sen - Amani chtějí provdat za místního mladíka Neiefa. Dívka se zhroutí, a když ji Neief poprvé surově zbije, pokusí se o sebevraždu. Rodina ji udržuje pod vlivem uklidňujících prášků a naléhá, aby se podvolila.
***

Oheň, led a růže → 2. Mučitel (3/3)

14. února 2015 v 11:59 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
V dnešní poslední části druhé kapitoly se dozvíte, kam byli zařezeni Elizabeth, Nick a Vanessa a jak na to ostatní reagovali. Dále je v této části také popsán průběh večeře a pro Elizabeth nepříjemná večerní rozmluva se Sam.
***
"Suzie Nicele Ambeler!" zvolala profesorka. Jmenovaná vyšla nervózním krokem ke stoličce. McGonagallová vzala do ruky klobouk a následně ho posadila malé holčičce na hlavu. Té sklouzl až na nos. Neviděla nic jiného, než vnitřek té věci, jenž se mohla pyšnit velkým počtem záplat. Chvíli bylo ticho a pak se ozvalo:
"Mrzimor!" Suzie šťastně vyskočila a běžela k danému stolu, od kterého se ozýval bouřlivý potlesk. Ostatní také tleskali, ale ne tolik.

A tak to šlo dál, až…
"Vanessa Amy Fletcher!" zvolala profesorka.

Nečekaně divoká noc

12. února 2015 v 11:29 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Krátká povídka na přání. Úplně poslední ze starých zásob, co jsem ještě nestihla přidat. Téma femslashe s Bellatrix a Ginny mi zadala jedna má kamarádka a tak jsem se o něco pokusila i když jsem se u téhle povídky v jednu chvíli dost zasekla. Ale myslím, že nedopadla tak špatně :D Přeji příjemné čtení.
Rating 12+
***

Recenze →Agnete Friis, Lene Kaaberbøl: Chlapec v kufru

10. února 2015 v 8:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Agnete Friis, Lene Kaaberbøl
Název: Chlapec v kufru
Originál:Drengen i kufferten
Počet stran: 288
Vydáno: říjen 2013
Nakladatelství: Knižní klub
Překlad: Lenka Drugová
Série: Nina Borgová
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace:Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou "zásilku" je velký zájem - až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se - v dnešním civilizovaném světě - lidský život koupit? Prodat? Vyměnit?
***

Oheň, led a růže → 2. Mučitel (2/3)

6. února 2015 v 13:09 | ♥♥Veronika♥♥ |  Oheň, led a růže
V této části vám má kamarádka popíše, jak to ve vlaku dopadlo a dostanete se až na zařazování studentů toho roku. Moudrý klobouk zazpívá velmi zajímavou píseň. ;)
***
Pohled na Liz v jeho moci Draca úplně rozhodil. Nikdy před tím neměl při mučení takové pocity. Díval se na Lizino prohnuté tělo, ovinuté nádherným lesklým hadem, jak kdyby byla na vrcholu rozkoše, kterou jí sám umožnil prožít. Když si uvědomil, na co myslí, zatřepal hlavou. Tyhle nevítané myšlenky musel zahnat. Vždyť u jeho nohou leží zkroucená jen nějaká děvka. Nikdo jiný!

"Ne! Lizie!" zakřičel jako první Nick a klekl si ke své sestřičce. Had byl plně zaujat svou kořistí, takže si ho nevšímal.
"Pžestaň!" zahřměl na Draca, který byl, jak v transu, neschopen toho nechat.
"Draco, to stačí," vložila se do situace Samantha.

Pohled na dívku, obtočenou silnou a nebezpečnou potvorou, jí téměř trhal na kusy. Sama by se nikdy nechtěla ocitnout v situaci, kdy by ji had připravil i o poslední zásoby vzduchu a téměř jí lámal kosti. Navenek byla však dál chladná a neústupná.

Recenze →Sally Green: Napůl zlý

3. února 2015 v 9:49 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Sally Green
Název: Napůl zlý
Originál: Half bad
Počet stran: 368
Vydáno: 21. 4. 2014
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Marcela Nejedlá
Série: Napůl zlý
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace:Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc - strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?