Strašlivý omyl

10. ledna 2015 v 8:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Jedna z povídek ze starých zásob, ale naštěstí není nejstarší. Byla napsána krátce před vznikem tohoto blogu a to na přání, ale bohužel už netuším, pro koho to tehdy bylo. Myslím, že mi to zadala přímo má tehdejší spolupisatelka, ale možná také ne. Přání vztahující se k této povídce bohužel nikde nemám uložené. Každopádně to měla být povídka s Lenkou a Nevillem a dál to není podstatné. Snad vás povídka zaujme, máte v ní možnost vidět i takového "zlého" Nevilla.
***
Neville byl v komnatě nejvyšší potřeby. V té místnosti, kam mnoho studentů před ním, včetně Harryho Pottera, něco ukrylo. On tam však přišel něco najít. Stál u poličky s lektvary a bohužel žádný nebyl popsaný. Hledal něco na povzbuzení, něco co ho trochu zbaví studu a pomůže mu nevycouvat z toho, co chtěl udělat. Nakonec našel lahvičku, v níž tekutina voněla i vypadala stejně, jako lektvar, který zvládl dodat člověku odvahy k jeho činům. Předtím si o něm přečetl. Chlapec to vypil, lahvičku položil zpět a vydal se do velké síně na večeři.Byli to dva měsíce, co nastoupil do sedmého ročníku a téměř pět měsíců, co chodil s Lenkou Láskorádovou. Ani zdaleka se mu nezdála tak bláznivá, jako když jí potkal poprvé. Člověk pro ni jen musí mít pochopení. Byla to roztomilá dívka, jen trochu odlišná. Dnes chtěl v jejich vztahu pokročit. Už nějakou dobu pociťoval, že ona by snad chtěla to samé.

Když se najedl, došel si pro ni k havraspárskému stolu a spěchali pryč, aby je nezpozoroval žádný z hlídkujících smrtijedů, nebo jejich nový umaštěný ředitel.
"Prozradíš mi už, kam mě to vedeš?" zadívala se na něj tím svým zasněným pohledem, když doběhli do sedmého patra. "Ještě počkej," usmál se na ní a za chvilku vešli do komnaty, která teď byla proměněna k nepoznání.

"Jé, pudink," rozzářila se Lenka, když spatřila lákavý dezert na stolku a hned se k němu vrhla. Kromě tohoto občerstvení byla v místnosti příjemná postel, pohovka, dvě křesílka se stolkem, několik květin, zapálené svíčky a krb, v němž plápolal oheň. Chlapec se posadil k Lence na opěradlo a sledoval, jak si vychutnává dezert. Podívala se na něj, po chvilce to odložila a zdálo se, že se trochu zastyděla, protože až teď se pořádně rozhlédla po celé místnosti.
"Promiň," usmála se omluvně, ale Neville nepotřeboval omluvu, naklonil se k ní a zlehka se dotkl jejích rtů. Políbil jí nesměle, ale láskyplně. Chodili spolu už sice nějakou dobu, ale pořád se v polibcích necítil jistý, i když mu to Lenka vymlouvala. Byla tak úžasná a milující bytost, že ani netušil, jak jí vůbec mohl potkat a jak se do něj mohla zamilovat.

Blonďatá dívka toho o milování příliš nevěděla, ale očekávala, že s Nevillem se nemusí ničeho bát. Už několik dní měla představy o tom, jak společně povýší svou lásku na další úroveň a teď to mělo jistě přijít. Proč by jí jinak její milý bral do takové místnosti? Opravdu se nemýlila, Longbottom v něžných polibcích neustával, brzy jí začal i hladit a dokonce jí pomalu zbavoval svršků. Ona však byla v tak nezvyklé situaci, že se zatím na nic nezmohla, jen ty polibky mu oplácela a naprosto se rozplývala blahem. Až později se konečně zvládla zapojit a zahrnovat něžnostmi i svého přítele. Na té nádherné posteli s nebesy, kde byli vyobrazení ptáčci, které celou dobu pozorovala, nakonec zažili oba něco naprosto nádherného, nového a láskyplného. Lenka se nejdřív strašně styděla, ale pak byla vynesena až do samotného nebe. Ráno na snídani jen zářili a náladu jim nemohl zkazit ani Snape a ani smrtijedi. Celý den byli zasnění a jejich spolužáci z nich nevymáčkli vůbec nic.
*
O týden později se ukryli do komnaty znovu a strávili tam tentokrát o dost vášnivější noc. Lenku to trochu překvapilo, ale bylo to velmi vzrušující a zdálo se, že Neville už se po druhé na rozdíl od ní nestyděl ani trochu a snažil se ze sebe asi vydat vše, aby jí uspokojil. Pak na sebe dva týdny neměli skoro žádný čas, oba měli mnoho starostí o Harryho, Rona a Hermionu a Neville se dostal do nepříjemností se smrtijedy, takže skončil na ošetřovně s těžkými zraněními.

Hned ten den, kdy ho však madame Pomfreyová propustila, vlekla ho Lenka nahoru, aby ho odměnila za jeho statečnost a aby si vynahradili ty dva týdny, kdy jí moc chyběl. Nikdy by nečekala, že se jí milování opravdu bude líbit. Dříve nechápala co na tom, kdo má, teď už, ale ano.

"To už po mě tak toužíš?" zašeptal a přimáčkl jí na dveře, hned, jak za sebou zavřeli. Lenka se zatvářila trochu překvapeně, ale Její milovaný jí jistě chtěl jen ukázat spoustu vášně a lásky. Strhal z ní však šaty, skoro jak zvíře a začal jí nenasytně líbat. U rtů se však moc dlouho nezdržel.
"Zpestříme si to, co ty moje malá děvko," zafuněl jí do ucha a na to už vykulila oči. Myslela, že její Neville je něžný a milující, teď se to, ale zdálo jiné. Byl snad nakonec tím typem, který je navenek tichý a stydlivý, ale v posteli se z něj stává úplně jiný člověk? Musela uznat, že asi ano, když jí náhle připoutal ruce provazy, které se objevily na Nevillovo přání zavěšené od stropu. Podíval se na ní a ona na něj vyděšeně koulela své velké modré oči.

Dál už se zdál být mírnější. Pomiloval Lenku spoutanou v provazech a ani jí při tom nijak neublížil. Oddechla si a říkala si, že to asi chtěl jen nějak zpestřit. Nakonec se jí to přece líbilo nebo ne? Až na to, že jí na začátku řekl, děvko. Nad tím pak ještě dlouho dumala. Možná byl jedním z těch, co v posteli vzrušovala sprostá slova, ale to se jí tedy rozhodně nezamlouvalo. Začala si říkat, jestli Nevilla třeba neobtěžují v nějakém hojném počtu zlověnky, které vletí člověku do uší, našeptávají mu, co má říkat a on si pak myslí, že k němu promlouvá jeho vlastní mysl.

Hned ráno, po probděné noci, kdy o tom přemýšlela, ho překvapila na chodbě. Vytáhla z tašky nějaký sprej a nastříkala mu ho do uší. Děsně to pálilo.
"Co blbneš?" začal sebou hned šít a dloubat se v uších a přítomní se pobaveně smály.
"Myslela jsem, že máš v uších zlověnky," řekla tím svým nevinným tónem a zdálo se, že to jejího přítele spíš víc naštvalo a zamračeně odešel na snídani.

Večer na něj narazila v sedmém patře. Usmála se a vyšla mu vstříc. On jí však jen popadl a zatáhl do komnaty. Svlékl jí, opět připoutal za provazy a viděla, jak už teď začíná být vzrušený. Začínala se už trochu bát.
"To co jsi dneska udělala, už se nebude opakovat jasné? Stříkla si mi do uší nějaký svinstvo a ještě jsi mě ponížila," zavrčel a vytáhl bič. Lence se rozšířili zorničky náhlým strachem a to už byl za ní a švihl bičem, který se jí bolestivě zakousl do těla, jímž jí projela ostrá bolest. Uštědřil jí ještě pár ran a ona se nedokázala bránit křiku, což ho vzrušilo na maximum. Přistoupil za ní, přitiskl se k ní natolik, až jí více pálila záda a svým přirozením se otíral o její stehna a zadeček.
"Jestli příště nebudeš hodná, odnese to tvůj zadek," zavrčel jí do ucha, pak jí odpoutal a hodil na postel, samozřejmě na záda, takže dál ukrutně trpěla. Následně se s ní naprosto nešetrně miloval. Přesněji řečeno si prostě užil a použil k tomu její tělo, jinak se to vyjádřit nedalo. Kdyby mohla, utekla by hned a už ho nikdy neviděla. Tohle nebyl Neville, kterého milovala. Teď si vyčítala, že s ním kdy chtěla mít sex. Začínala pomalu nabývat dojmu, že je to špatná věc a, že lidi mění.

Po bolestivé a bezesné noci k ránu nakonec usnula, a když se probrala, cítila jeho jemné doteky. Jemné? Prolétlo jí nechápavě hlavou. Pocítila také, že už jí toho moc nebolí. Evidentně jí ošetřil intimní místa a nyní ošetřoval její záda, jak nejlépe uměl a snažil se, aby nezůstaly ani jizvy. Pak se jen zadíval do jejích očí plných bolestí a beze slova se zvedl a odešel. Tolik ho to změnilo. Co když to způsobila něčím určitým? Co když na tom vážně nesla hlavní vinu? Přemítala v duchu.

Když mohla k poledni konečně vstát a téměř nic jí nebolelo, vydala se úprkem za Ginny. Ta si s ní vyšla sednout na pozemky a starostlivě svou kamarádku pozorovala. Lence to hodně trvalo, ale nakonec Ginny vyklopila úplně všechno. Byla u toho celá rudá rozpaky a uplakaná neštěstím a utrpením, které prožívala. Nedokázala se ani těšit z poletujících vloček kolem a obdivovat zasněženou krajinu. Ginny jí vyslechla a nevěřícně na ní zírala. Řekla by Lence, že se jí asi něco zdálo a musela si to vymyslet, ale byla si naprosto jistá, že něco takového by si její spolužačka opravdu vymyslet ani nedokázala. Byla to taková jemná duše. Na mučení ani nepomyslela, natož, aby si vymýšlela, že jí mučil její přítel.

Lenka jí sdělila i své myšlenky a tak jí Ginny nejprve začala vysvětlovat, jak to je s milostným životem, že lidi nijak nemění, prozradila jí, že s Harrym už se taky milovala a přece byl stále stejný. Lence se tomu sice nechtělo už ani věřit, jak byla z toho nočního zážitku otřesená a zraněná, ale láska k jejími milovanému nakonec zvítězila a tak Ginny uvěřila, že to není, jen tak. Její kamarádka jí slíbila, že se koukne, jestli nevypátrá něco takového v knihovně a nakonec se po společně stráveném dni rozešly na večeři.

Po jídle jí Neville hned popadl, zdálo se, že jeho touha se snad stupňuje a chce to každý den, při tom už v tom vůbec nebyla láska a to se jí nelíbilo ani trošku. Nechápala, kam se vytratila. Chtěla se bránit a utéct mu.
"A nezapomeň, buď hodná, víš, co jsem ti včera říkal," šeptl jí do ucha a tak si to raději rozmyslela. Cestou vrazili do nějakého chlapce, až mu spadly brýle z nosu a Neville se nad tím ani nepozastavil. Vážně to byl jiný člověk a Lenka možná i začínala věřit teorii Ginny.

Zatáhl jí tentokrát překvapivě do přístěnku na košťata a vyhrožoval jí vším možným, jestli bude křičet. Hodinu se na ní ukájel a ona jen polykala vzlyky a snažila se myslet na vše, co měla ráda. Nebyla žádná slaboška, ale nedokázala si představit, že mu ublíží, jen, aby mu utekla. Mladík však brzy začal být zas více zlý. Udělal jí spáleninu na kůži hůlkou a brzy přidal další.
"To pálí Neville, už dost," prosila ho tiše a zoufale, snažila se opravdu nekřičet. "Prosím, mám tě ráda," zkusila to touto cestou, i když si už ani nebyla jistá, zda ho ještě má ráda. Vlastně by nejraději opustila Bradavice a nikdy už neviděla žádného muže.

Chlapec se na ní zamračeně zadíval a ustal v tom, co dělal. V tom se otevřely dveře přístěnku a v nich stál Draco Malfoy s koštětem. Hned zaječel, jak se lekl a nevěřícně na ně zíral. Chtěl se jim už začít posmívat, když Neville nasadil naštvaný výraz a namířil na něj hůlkou. Draco netušil, proč se ho najednou bojí, ale okamžitě zdrhnul a na Nevilla hned upřela svůj pohled, usvědčující z nějakého přečinu paní Norrisová, která se tam objevila hned po Dracovi. Evidentně mu byla v patách. Neville jí nakopl, oblékl se a vypadl. Lenka se snažila roztřeseně také obléct. Pak pomohla také nebohé kočce i přes to, že jí neměla ráda a zbytek dne strávila s Ginny, která se jí snažila utěšit.

Večer doprovodila Lenku až do Havraspáru a šla si promluvit s Nevillem, ale ten jí jen odbyl a jeho oči měly fakt zvláštní výraz. Vážně ho nepoznávala, stejně jako Lenka. Netušila, co se mu mohlo stát tak hrozného, že se začal takto chovat. Vždy to byl velice milý člověk. Začalo v ní klíčit zvláštní podezření a netušila na koho jiného než Snapea se obrátit i přes to, že mu nyní vůbec nevěřila. Šlo, ale o jejího kamaráda a kamarádku, a i když pochybovala o Snapeově ochotě pomoci, musela to zkusit.

O chvíli později zaklepala na dveře ředitelny a vyzval jí ke vstupu.
"Vy ještě nespíte?" zavrčel, hned jak vešla.
"Nespím, potřebuju vám něco říct a o něco vás požádat," řekla bojovně a takovým tónem, že bylo jasné, že se nenechá jen tak vykopnout.
"Tak si sedněte," povzdechl si unaveně. "Co mi tedy chcete?" pobídl jí trochu netrpělivě. Mladá Weasleyová se zamračila, ale spustila tedy. Bylo jí hloupé vyprávět o sexuálních zážitcích své kamarádky a studenta co Snape nejvíc nesnášel hned po Harrym, ale snažila se mu hlavně vylíčit všechny ty změny v Nevillově chování.
"Myslím, že to něco muselo způsobit," dodala nakonec a Snape na ní zamyšleně hleděl. Vůbec se nesmál nebo nerýpal. Zdálo se, že o tom opravdu přemýšlí.

"Tohle dokáže jeden lektvar, můžete zkusit vyrobit protijed, jsem si téměř jistý, že jiná možnost to není," řekl, přivolal si knihu a okopíroval z ní kouzlem stránku, kterou nalistoval.
"Tady, uvařte ho svému kamarádovi, já za vás vaše problémy řešit nebudu. Přišla jste pro radu, tady jí máte, teď už běžte," vyháněl jí dost nezdvořile, ale Ginny od něj ani nic lepšího nečekala. Udělal víc, než by kdy myslela. Vyběhla z jeho pracovny a už po několikáté za tento rok zalitovala, že tu není Hermiona, s ní by měla jistotu, že se lektvar povede. Ráno netrpělivě přešlapovala, před havraspárem. Kolem sedmé vyšla usoužená Lenka. Zdálo se, že události posledních dní, úplně ničí její krásnou duši, už se nezdála být tolik zasněná, spíš se stále tvářila jako na pohřbu.

"Pojď, už vím, co se Nevillovi stalo. Snape mi popsal účinky jednoho lektvaru a přesně to odpovídá. Nevím sice, kde ho vypil, ale musíme rychle namíchat protijed. Ten lektvar ho prý celou tu dobu svazuje a probouzí v něm agresi a nezvyklé sexuální touhy, a jestli to prý neuděláme včas, tak takhle nejspíš zůstane napořád," sdělila jí cestou Ginny a Lenka z toho byla ještě víc nešťastná.
"Vždyť už je takhle celou věčnost," vzlykla.

"Nepropadej zoufalství, pomůžeme mu, budeš ho mít zase zpátky," objala Ginny s povzdychem svou přítelkyni a vzala jí na nepoužívané dívčí záchodky, kde ve druhém ročníku vařila Hermiona mnoholičný lektvar. Tam už měla vše připravené a společně na tom začaly pracovat. Strávily u toho celý den a téměř celou noc. K ránu dalšího dne měly hotovo a podle všeho i správně. Pak utíkaly do velké síně, aby tam byly jako první a nalily lektvar do pití na Nevillově místě a pečlivě vše sledovaly, kdyby si třeba výjimečně sedl jinam. Longbottom si, ale sedl správně, pití do sebe nalil celé a najedl se jen málo, Pak už jeho kroky rovnou směřovaly k Lence. Ta pocítila paniku a vydala se na útěk. Chytil jí a odnesl si jí do komnaty, tentokrát jí nebičoval, nepálil ani jí jinak neubližoval. Byl jen hrubý při samotném styku.

Lenka doufala, že je to dobré znamení a její přítel se bude v příštích dnech zlepšovat, ale nestalo se tak. Zůstal v podstatě ve stejném stavu. Více než malé zlepšení se nestalo. Snape jim potvrdil, že lektvar, který Neville někde vypil, už nešlo protijedem přerazit. Působil příliš dlouho.

Jednou Lenka své tajemství v zoufalosti svěřila madame Pomfreyové. Ta byla šokovaná, ale připomněla Lence, že láska je lék na vše a, že nemá Nevilla zavrhnout a odsoudit ho k takovému životu. Lenka věděla, že má pravdu a tak se přestala Nevilla stranit, naopak s ním byla co nejvíce, milovala se s ním každý den, když byly takové jeho touhy, ale neustále mu u toho šeptala slova lásky a zahrnovala ho něžnostmi a častokrát ho to donutilo být o poznání něžnější. Dokazovala mu svou lásku při každé příležitosti a zdálo se jí, že občas v tom nešťastném a vzdáleném chlapci zahlédla svého Nevilla. Pomalu se začala její duše uzdravovat a zas začala věřit, že ho svou láskou vyléčí.

Nic jiného než víra jí nezbývalo. Chtěla Nevilla zpátky, milovala ho z celého srdce. Věděla, jaké bylo jejich poprvé, a díky tomu věděla i jaký je doopravdy a snažila se zapomenout na vše špatné, co s ním musela zažít. Neustále mu četla z Jinotaje, vyprávěla různé příběhy a žádný den mu nezapomněla připomenout, že ho miluje a věří mu, že jí neopustí a najde zas cestu sám k sobě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 10. ledna 2015 v 11:02 | Reagovat

Máš to super zpracované. Povídku se "zlým" Nevillem jsem četla poprvé. A povedla se! :)

2 Kačíí Kačíí | Web | 10. ledna 2015 v 12:32 | Reagovat

:OO Úplná nádhera...
Tvoje povídky mě fascinujou, zlý Neville to čtu vážně poprvý:DD A ten konec, nádherná povídka!:)

3 Casion Casion | Web | 11. ledna 2015 v 12:02 | Reagovat

Začalo to naozaj krásne a ten námet so zlým Nevillom bol super, aj si to všetko pekne popísala, to milovanie a ich vzájomný vzťah :-)

4 Neilin Neilin | 3. května 2015 v 20:17 | Reagovat

Zlého Nevilla čtu taky poprvé :-) . Skvělé. :-P

5 Kelssie Kelssie | 7. listopadu 2015 v 17:14 | Reagovat

Moc heský i když je mi trochu líto Lenky na konci povídky že by ho chtěla spátky a moc ho miluje tak boží :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama