Povídka Oheň, led a růže

14. ledna 2015 v 15:49 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Včera jsem se dala do upravení a doplnění všech povídkových rozcestníků a v rozcestníku HP kapitolovek nyní můžete vidět povídku s názvem Oheň, led a růže.

Je to moje první společná povídka. Píšu jí s ♥♥Veronikou♥♥ (střídáme se po kapitolách). Každá z nás má svou autorskou postavu a obě prožívají svůj život ve světě Harryho Pottera a studují v době, kdy studoval James Potter, ale také Severus Snape.

Začaly jsme s tím na začátku roku 2010 a už nevím jak jsme k tomu došly, ale udělaly jsme několik změn. Lucius Malfoy je tady narozen v roce 1959, je tedy jen o rok starší než Severus.
Draco je zde postava, která je Luciusovým bratrem a narodil se rok po něm. Draco má ovšem ještě dvojče, Toma, který se neobjeví hned od prvních kapitol, ale až malinko později.
Název povídky vznikl ještě před tím, než jsme začaly psát a myslím, že se vztahuje k hlavním charakterům.

Já píšu Samanthu Amy Fletcherovou (hnědé vlasy, modré oči), která spolu s Dracem a Severusem studuje ve Zmijozelu, chodí do pátého ročníku a chytla se budoucích smrtijedů. V této povídce bude do Bradavic čerstvě nastupovat i její sestra Vanessa. Dělí je tedy od sebe čtyři roky

Tento školní rok do školy přestoupí Elizabeth Angie Roseman (hnědé vlnité vlasy a hnědo-zelené oči), kterou píše ♥♥Veronika♥♥. Přestoupí i se svým bratrem a od jejich nástupu se to v Bradavicích rozhodně více rozproudí, protože si tak trochu znepřátelí lidi, u kterých to rozhodně není radno.

Povídka je dost obsáhlá, už jsme v ní měly jednu pauzu, pak jsme začly psát dál a potom jsme se hodně pohádaly, to už je více než rok a nyní se hodláme k povídce vrátit a dokončit ji, protože je to tak trochu i naše srdcovka. Bylo by to na dlouhé vyprávění, ale pokud Veru dodrží, co slíbila, tak povídku dopíšeme a na tomto blogu se s ní setkáte bez jakýchkoliv pauz

První kapitoly jsou tedy pět let staré a jsou to vlastně i úplné začátky našeho aktivního psaní. Možná, že ty kapitoly nebudete považovat zrovna za dokonalé, ale nehodláme kvůli malým nedokonalostem povídku celou přepisovat. Myslím, že je něco skvělého na tom, že ukazuje skoro všechna období našeho pětiletého psaní a tedy i náš vývoj.

Navíc děj máme už promyšlený až dokonce a rozhodně vás čekají zajímavé, zábavné, temné (někdy možná trochu brutální), překvapující a krásné věci. Doufám, že se stanete čtenáři a pokud už jste dříve povídku četli, tak se k ní vrátíte, přečtete si jí znovu a pak si užijete nové kapitoly

Jak už jsem říkala, povídka je obsáhlejší, proto má každá kapitola několik částí, aby nebylo v jedné kapitole mnohastránkové vyprávění (což by možná v některých případech na blog.cz ani nešlo do jednoho článku dát). Kratší útvary se vždy lépe čtou, obzvlášť, když člověk nemá moc času a chce vždy stihnout přečíst aspoň jeden nový příspěvek.

První část první kapitoly přidám pozítří a pak budu přidávat jednou týdně, možná občas častěji, to se ještě uvidí, takže žádné dlouhé čekačky vás rozhodně nečekají ;)

Zde v rozcestníku najdete všechny nejdůležitější informace + anotaci.
Povídka se bude nacházet na obou našich blodzích. Já jsem jí dřív dávala na svůj novinkový blog, ale tam se to moc nehodí. Veronika bude psát shrnující články pro čtenáře na jejím blogu, v době, kdy já budu přidávat, u ní již přidané kapitoly :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Sirius/Hermiona?

Ano 40.4% (40)
Ne 34.3% (34)
Možná, uvidím podle prvních kapitol 25.3% (25)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 15. ledna 2015 v 17:12 | Reagovat

Je super, ste ste sa rozhodli k poviedke, vrátiť, pokiaľ si dobre pamätám niekoľko kaitol som čítala, takže som na ňu zvedavá :D Schvaľujem, že ju nejdete prepisovať, ono človek aj tak nie je nikdy spokojní :-)

2 Scrat Scrat | E-mail | Web | 21. února 2015 v 16:33 | Reagovat

O téhle vaší povídce jsem už slyšela, je rozhodně zajímavé, že jste ji psaly pět let, zajímá mě, zda budou znát postupně nějaké rozdíly ve vašem psaní ;-)
Taky jsem slyšela jak byla tahle povídka oglosovaná 8-O Podle mě si to nezasloužila, obě dvě píšete dobře :-( Já si teda občas glosy čtu, ale glosy na povídky, co si to zaslouží, kde jsou Mary Sue atd., což ta vaše není.
No nic, jdu si to přečíst, doufám, že povídku dokončíte ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama