Oheň, led a růže → 1. Snobský večírek (1/2)

16. ledna 2015 v 6:19 | Snapeova |  Oheň, led a růže
Jak jsem slíbila, zde je první část první kapitoly. Tuto kapitolu jsem psala já a má dohromady dvě části. Další pak bude od mé kamarádky. Kdo je autorem kapitoly vždy poznáte i nahoře podle jména vyplněného v kolonce Autor :) První kapitola a obzvlášť první část je samozřejmě hlavně taková úvodní, ale rozhodně bych neřekla, že je to nuda. Doufám, že povídku budete číst a bude se vám líbit ;)
***


"Mamííí, Vanessa mi vzala mojí stříbrnou čelenku do vlasů," ozvalo se z horního patra. Katherine si povzdechla.
"Holky nechte toho a raději si balte věci a připravujte se, na ten večírek jinak přijdeme pozdě. Víte přeci, jak jsou Malfoyovi na nedochvilnost hákliví."

Vanessa na Sam vyplázla jazyk a zamávala jí čelenkou před nosem. Byla potěšená, že jí matka nic neřekla. Ta si to ale nenechala líbit.
"Ty jedna!" vykřikla a začala jí honit po pokoji.
Obě u toho dupaly a smály se. Nakonec Samatha svou sestru dohonila a povalila jí na postel. Praly se. V té změti vlasů a polštářů ani nebylo poznat, která je která.
"Mám jí," vykřikla vítězoslavně Sam.
V tom spatřila svého otce, který už pravděpodobně nějakou dobu stál mezi dveřmi. Alan se velmi dobře bavil. Momentálně viděl svou starší dceru, která si právě zadýchaně sedla a tvářila se vítězoslavně. Vlasy jí trčely všemi směry, jak kdyby se jí v nich prohnalo tornádo. Vanessa na tom nebyla o moc lépe. Alan se hlasitě rozesmál.
"To se jako směješ nám, tati?" zeptaly se obě ve stejnou chvíli.

"Ne, to bych si nedovolil," řekl a snažil se jim ukázat svou vážnou tvář, i když bylo vidět, jak mu cukají koutky. Ve dveřích se objevila i jejich matka, která se také marně snažila o udržení vážné tváře:
"Proboha, holky, takhle se k Malfoyům nikdy nedostaneme."

Každý rok, 31. srpna, se na jejich sídle konal tak zvaný rozlučkový večírek. Vždy se sešli kamarádi Malfoyovic potomků i se svými rodiči. Byl to jeden z těch snobských večírků, jenž Malfoyovi pořádají velmi často, hlavně proto, aby ukázali, jak jsou bohatí a vznešení.

Rodiče většinou popíjeli drahou whisky či šampaňské a bavili se o svých ratolestech. Ty si povídali nebo tancovali na vážnou hudbu, protože nic jiného se v sídle nevyčíslitelné hodnoty ani dělat nedalo. V domě Malfoyů totiž odjakživa není povoleno vyvádět jakékoliv skopičiny. Zaprvé, byste mohli rozbít nějakou nechutně drahou věc a zadruhé, je to přeci neetické.

Samantha si nikdy nebyla jistá, jestli se jí tam vůbec chtělo, ale neměla na vybranou. Kdyby tam jejich rodina nepřišla, Malfoyovi by ji a Vanessu nepovažovali za opravdové přátele svých synů. Na druhou stranu se velmi těšila na Severuse a Draca i přesto, že Severuse vídala o prázdninách skoro každý den.
Draco je snad jediný z Malfoyovic rodiny, jenž se od nich trochu liší, i když jejich výchova se na něm řádně podepsala. Dracovu odlišnost od jeho rodiny, pozná jen velice vnímavý člověk, který má k Dracovi blízko.

Draca i Severuse Sam považuje za věrné přátele. Vzájemně si svěřují spoustu tajemství. Ovšem před všemi ostatními se tváří vždy neutrálně a nikdo by na nich nepoznal, že jsou větší přátelé než ostatní z jejich party. Jejich přátelství je velmi křehké a Samantha si ho moc váží.

Samantha i Vanessa se tedy zvedly z postele a vydaly se ke svým kufrům. Když měly po více než dvou hodinách neustálého shánění věcí zabaleno, zbývala jim už jen necelá hodina na přípravu. Sam přišla z kuchyně a napovídala Vanesse, že jí chce máma. Poté se rychle zamkla do koupelny. Věděla, že kdyby její sestra koupelnu ukořistila první, nikdy by se nevykoupala. Její sestra totiž vždy naschvál zdržovala.

"Heeej," ozvalo se za dveřmi: "Že já blbá ti na to vždy skočím!" řekla Van naoko naštvaně. "Neboj, budu hned, nejsem jako někdo," zasmála se starší sestra a pustila se do umývání svých dlouhých vlnitých vlasů. Už se těšila, až bude ve škole, kde jí tahle procedura nebude trvat tak dlouho. S pomocí hůlky to bude mít hned.

Poté si na sebe oblékla pěkné modré šaty, které byly posety flitry a krásně jí ladily k očím. Měla je pod kolena. Do vlasů si vetkla stříbrnou čelenku, o kterou se před necelými třemi hodinami poprala se sestrou. Na obličej si dala pudr, řasy namalovala černou řasenkou a na víčka si dala stříbrné oční stíny. Rty přejela světle-růžovou rtěnkou a konečně byla hotová. Její sestřička šla v šatech příjemně růžové barvy a své dlouhé černé vlasy si jen stáhla stříbřitou mašlí.

Když přišli dolů, rodiče už na ně netrpělivě čekali. Katherine na sobě měla zelenkavé večerní šaty a Alan jeden ze svých nejlepších obleků. Matka se přemístila s Vanessou a otec se Samanthou. Ocitli se na cestě před branou Malfoy Manor.

Vůdce rodiny třikrát zabušil na bránu a čekal na jejich domácího skřítka, který vždy chodí doprovodit hosty. Když zdobená brána dostala od svého pána povolení otevřít hostům, poté co vůdce skupinky rozeznala podle svých rozpoznávacích schopností, otevřela se. Vešli. Naproti jim šel nešťastně se tvářící malý tvoreček, který měl čerstvě ovázané ruce. Vanessa se na něj soucitně usmála a Samantha na ni sykla:
"Nelituj ho!" Oslovená se na svou starší sestru nevěřícně podívala a raději o kus poodstoupila.

Společně prošli velikou zahradou až ke vstupním dveřím. Po cestě viděli pávy a další exotická zvířata. Nechyběly ani velmi netypické a vzácné stromy. Když jim skřítek otevřel dveře, prošli obrovskou vstupní halou, kde se vše jen blýskalo, a došli do jídelny, poněvadž byl právě čas honosné slavnostní večeře.

"Á, už jsme mysleli, že nepřijdete," řekla Penelopa Malfoyová, jež se snažila tvářit mile. Nedochvilnost opravdu nesnášela.
"Prosím o prominutí, ale tyhle dvě zase vše dělaly na poslední chvíli," řekla Katherine a omluvně se usmála.
"Mladé dámy se na takovou událost přece musí řádně připravit," dosvědčil, až překvapivě chápavě Malfoy starší, který právě dorazil z vedlejší místnosti a v ruce hrdě nesl sklenku té nejlepší whisky: "Vítám vás zde," pronesl, přičemžKatherine, Samanthe a Vanesse políbil ručku. S Alanem si potřásl rukou a jako pán domu, mu také nabídl sklenku.
Když se všichni dospělí vzájemně přivítali, usedli ke stolu. Samantha měla po levé ruce svou sestru, Vanessu, která se na ní ještě pořád mračila, a po pravé Severuse, se kterým se tiše pozdravila. Dospělí se během večeře bavili o různých věcech. Hlavně tedy o svých dětech a o práci, jak jinak.

"Už jste Samanthe vybrali ženicha?" zeptala se s úsměvem Penelopa jejích rodičů.
Zmiňované zaskočil kus lososa a začala se dávit. Severus a Vanessa se jí ihned snažili pomoci. Katherine s Alanem jen šokovaně zírali.

"No co? Dříve přece bylo tradicí vybrat dívce ženicha už v dětství. Teď doba dost pokročila a ženiši se vybírají kolem patnácti let," hájila se zcela překvapená paní Malfoyová.

Sam už byla díky pohotovému zásahu svých 'sousedů' v pořádku, ale ještě jí trochu slzely oči. Nezmohla se ani na slovo, byla úplně šokovaná a čekala, co její rodiče řeknou. Podle ní jsou tyhle tradice totální blbost! Je přece nesmyslné rozhodovat za někoho o jeho budoucnosti! Nedokázala si představit, že by žila s někým, koho by nemilovala.

"No," začala její matka a koukala do stolu, protože na sobě cítila pohledy všech přítomných. "My zrovna tuhle tradici nectíme," dopověděl za svou ženu Samanthin otec: "Chceme, aby se naše dcery rozhodly svobodně."
"Jistě," usmála se Penelope, očividně potěšená tím, jaký způsobila rozruch: "Spousta rodin to už nedělá." Fletcherovi se povzbudivě podívali na svou dceru a Penelopa už se zase bavila s matkou Severuse. Po napjaté situaci nebylo ani stopy.
Po večeři se všichni odebrali do velkého salónku. Ctění pánové si nalili tvrdý alkohol a bavili se o famfrpálové lize či jiných mužských záležitostech. Dámy učinily zcela to samé. Ony ovšem popíjely jen šampus či červené víno a nediskutovaly o již proběhlém zápase. Děti se zabavily různými způsoby. Některé odešlyna zahradu a pár z nich se odebralo na taneční parket uprostřed místnosti.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Sirius/Hermiona?

Ano 40.8% (40)
Ne 34.7% (34)
Možná, uvidím podle prvních kapitol 24.5% (24)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 16. ledna 2015 v 16:24 | Reagovat

Príjemná úvodná kapitola, bolo super ako sa tam sestry naháňali a blbli :D Plusový bod máš odo mňa za Seva :D A ak by sa niekto mojich rodičov spýtal, či mi už vybrali ženícha, tiež by som sa asi začala dusiť :D

2 Elis Elis | Web | 17. ledna 2015 v 12:39 | Reagovat

Velmi hezká kapitola a dobře napsaná...

3 Kačíí Kačíí | Web | 17. ledna 2015 v 14:18 | Reagovat

Vždycky mi přišli povídky psané dvěma autorkama dost zajímavé:) Kort když ji budeš psát s Verčou, obě píšete moc hezky:)) První kapitolka se mi moc líbí:) Těším se na další:)

4 Fey Fey | Web | 17. ledna 2015 v 17:05 | Reagovat

Páni, nádherná kapitola! Začátek mě obzvláště pobavil. :-D

5 Nessa Nessa | Web | 17. ledna 2015 v 22:24 | Reagovat

Jéj. Super, že človek sa o tejto kapitole dozvie skôr z fb, než z blogu (A) :-D Je to pekné. Myslím, že toto bude jedna z tých ffiek, ktoré ma budú baviť ^^

6 Scrat Scrat | E-mail | Web | 21. února 2015 v 16:45 | Reagovat

Hezké uvedení do děje :-) Jen mě trochu zaráží, že tam pustili Severuse, když je jeho otec mudla. Ale jinak pěkná kapitola :)

7 Augustphing Augustphing | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:59 | Reagovat

how long for urine drug test results  <a href=http://nobligan.blogse.nl/>nobligan</a>  birth control pills that increase libido

8 AnthonySturF AnthonySturF | E-mail | Čtvrtek v 3:21 | Reagovat

who can help to do assignment
<a href=http://writingservicestop.com/>american history homework help
</a> essay writer co uk
<a href="http://writingservicestop.com/">typing a essay online
</a> best website to buy research papers

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama