Můj boj → 1. Mlsání zakázáno

22. ledna 2015 v 18:19 | Snapeova |  Vykecávačka
Většinu svého života bojuju se svou váhou. Chvilkama úspěšně, ale vždy to nevydrželo dost dlouho a kila se zase vrátila. Rychle tloustnout jsem začala tak od jedenácti a dle všeho, mě ani dřív dětská doktorka nepokládala za dítě s ideální váhou, podle toho, co si pamatuju.

Ne, nejsem žádná sedmdesáti nebo osmdesáti kilová holka, co brečí, jak je mega tlustá a potřebuje shodit tak 5-10 kilo. U mě je to opravdu jinak. Přesnou váhu se mi momentálně říkat nechce, ale když řeknu, že bych potřebovala shodit tak necelou polovinu své momentální váhy, abych se dostala na číslo, které bych měla správně mít, což je prý asi 62 (nepočítám s tím, že až na to se někdy dostanu), tak vám dojde, kde přibližně se pohybuju. To si umí spočítat každý.

Tenhle článek nepíšu proto, abych vyprávěla všechno ohledně toho, jen zkráceně řeknu, že jsem kvůli tomu zažila šikanu, ztratila veškeré sebevědomí a získala zdravotní problémy. I když to zatím není tak závažné, vím ovšem, že by to na sebe jistě nenechalo dlouho čekat. Tělo se s tím nemůže vypořádávat do nekonečna.

Vy, kteří mi teď budete chtít napsat, že je to moje vina a že jsem neměla žrát a kdesi cosi, ani to psát nemusíte. Vím, že z velké části je to moje vina a je velmi omezené, myslet si, že je vše tak jednoduchý. Dítě těžko ví, jaký jídlo mu škodí a jaký ne. Jak ho rodiče naučí, tak jí a tak dále… Ano, došlo to dál, než muselo, jenže na některé věci si člověk opravdu musí přijít sám a to mnohdy trvá. Člověk si často musí sáhnout na to pomyslné dno, aby si vše uvědomil, něco změnil a dostal se zase nahoru.

Nedávno jsem se začala zajímat, jak u mě vlastně k těm počátkům všeho došlo, co s čím souvisí, co jíst a co ne. Pročítám si nejrůznější články a mnohdy je opravdu těžké určit co si teda zvolit. Například, co pít. Hodně teď piju ovocné čaje, ale dle všeho jsou to jen s***ky plné éček. Voda z kohoutku obsahuje nějaké ty škodlivé látky a chlor. Když jí převaříte, tak se prý mnohých látek stejně nezbavíte a něco může být i horší. No a balená voda je většinou jen drahá voda z kohoutku dlouho ležící v petce, takže taky ňamka. V tomhle případě si člověk asi nevybere, takže prostě budu pít tu kohoutkovou s tím, že si občas dám svůj oblíbený čaj a někdy i sodovku, protože občas mám prostě potřebu bublinek :D.

Každopádně zjišťování mnoha věcí o jídle a některé mé problémy a nespokojenost se sebou mě konečně donutily najít v sobě pevnou vůli a pomohly mi zatvrdit se. Myslím si, že tentokrát doopravdy, cítím to jinak než dřív, když jsem to zkoušela. Chci změnit svou životosprávu, styl života a najít nějakou cestu k co nejlepšímu zdraví a musím se naučit být na sebe přísná a nedovolit si spadnout zase zpátky. Je to úplně to samé jako kouření, alkohol, gamblerství atd…

Jelikož nemám žádné úžasné vědomosti, jdu do toho postupně. Jako první jsem si zakázala veškeré sladké. Jakékoliv cukry navíc. Zpočátku odmítám úplně vše, i ovesné kaše na sladký způsob a podobné věci (To možná zařadím za čas). S tím, že jsem si řekla, že vždy jednou měsíčně si pečlivě vyberu, na co mám doopravdy chuť a to si pak koupím jako odměnu, která mi připomene, že sladké je sice strašně fajn, ale jen v omezené (pro mě ve velmi omezené) míře a že se musím naučit udržet se na uzdě a dát si opravdu jen to, co jsem si řekla. Po prvních třech měsících si možná dopřeju dvakrát do měsíce, ale na víc už to nikdy nezvednu. Vím, k čemu by to vedlo.

Se zákazem mlsání jsem rovnou také začala jíst co nejvíc pravidelně. Ráno si dávám vlažnou vodu s citronem. Nevím, jak moc to doopravdy prospívá nebo neprospívá, ale je to docela fajn rituál, na který už jsem si zvykla, a vypít se to v pohodě dá.

Můj velký problém je zatím pohyb. Musím se aspoň ve volných dnech donutit chodit na dlouhé procházky a možná opravdu zatnout zuby a zkoušet ten rotoped, na který se mi doma už pár let práší.

Se sladkým jsem začala odmítat i kravské mléko po tom, co vše už jsem se o něm dočetla a ani nevím, jestli o něm chci zjišťovat věci dál. Problém je ten, že z mléka je sýr i bílý jogurt, to zatím nevím, jak bych měla nahradit. Stejně tak bych ráda omezila maso a výrobky z masa, což taky nevím, jak provedu, když už od dětství většina vařených jídel je u nás s masem. Taky bych se co nejvíc ráda zbavila bílé mouky, ale problém je jak nahradit pečivo. V obchodech je upečené pečivo více méně jen z bílé mouky a celozrnné pečivo dle všeho není o nic zdravější než normální chleba nebo rohlíky, protože mouku používají vlastně furt stejnou. Péct doma si fakt nechci, takže prostě ve spoustě věcí mě čeká hodně hledání, objevování a zkoušení, abych mohla svoje stravování postupně ozdravovat.

Není to žádná sranda. Nestačí počítat kalorie, jak už jsem taky jednou zkoušela. Možná tím zhubnete, ale zdraví si až tak nevylepšíte.

Zatím nejsem stoprocentně rozhodnutá, ale po poslední návštěvě mé obezitoložky, kam chodím asi třičtvrtě roku, jsem se více méně rozhodla, že už k ní nepůjdu. Naštvala mě svým přístupem. Začala jsem k ní chodit, aby mi pomohla, ale akorát mi udělala krevní testy, říkala furt, že se musím hlavně hýbat, že tam není od toho, aby mi něco zakazovala a co fakt nerada vidí, jsou chipsy a tatarka. Když jsem jí ukázala poslední jídelníček, kde jsem sice jedla dost pravidelně a ne nějak hrozně moc, ale převládalo tam v podstatě dost pečivo, ovoce a zeleniny tam zrovna moc nebylo, řekla, že s jídelníčkem nemá v podstatě problém, že na udržení váhy to je, ale musím se hýbat a hrozně nechtěla věřit tomu, že nemůžu dát šedesát korun týdně na nějakou jejich posilovnu, abych tam aspoň jednou zašla. No, prostě nemůžu, když máme nelehkou finanční situaci a ani nechci, protože jsem se tam byla podívat a necítila jsem se tam dobře. Upřednostňuju aspoň z počátku ten vlastní pohyb. Nevím, jak moc by člověku s mojí nadváhou pomohla posilovna.

Možná za ní na prohlídky budu chodit aspoň, abych se třeba sem tam dočkala nějakých dalších krevních testů, abych třeba věděla, jestli se situace ohledně cukrů a podobně lepší, ale jinak mi tahle doktorka k ničemu není. Když bych chtěla konzultovat potraviny a jídelníček, chtěla by mě posílat za nějakou jinou paní a s tím jsem teda fakt nepočítala a nelíbí se mi to.

Dnes je to devatenáctý den, co jsem bez sladkého a snažím se žít nějak zdravěji. S pohybem jsem zatím nic moc neudělala, ale i dosavadní změny už přináší ovoce. Primárně se snažím o lepší zdraví a hubnutí má být spíš vedlejší výsledek, abych se náhodou nenechala pohlcovat jen tím, jak co nejrychleji shodit co nejvíc kilo. Zatím mi to přineslo dvě kila dole a i to potěší.

Co na sobě pozoruju je to, že jsem o dost vzteklejší :D Hodně nadávám, rychle se vytočím, jsem nepříjemná. Nevím jestli je to jen tím odstraněním sladkýho nebo jestli je v tom i něco jinýho, ale doufám, že se to časem ztratí.

Pro tenhle článek jsem se rozhodla proto, že mi nahrálo aktuální téma týdne a taky proto, že když to napíšu na blog, bude mě to snad ještě víc nutit vytrvat, abych se s vámi mohla dělit o úspěchy, poznatky atd. než aby byl zase brzo se vším konec.

Každopádně, zjišťuju, že vše je opravdu především v naší hlavě a je na nás, abychom si to tam srovnali a nějak s tím pracovali. Jen to chce čas a dělat to z vlastní vůle, ne z donucení od někoho jiného.

Díky všem, co článek přečetli, těžko říct, jestli to pro vás bylo čtení k něčemu. Pokud pro mě máte nějaké rady, vlastní zkušenosti a tak, určitě pište, třeba se mi něco bude hodit :)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Budete číst povídku na pár Sirius/Hermiona?

Ano 40.6% (43)
Ne 34% (36)
Možná, uvidím podle prvních kapitol 25.5% (27)

Komentáře

1 simonadostal simonadostal | Web | 22. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Držím palce se vším, jdeš na to dobře :-)
Máš hezký blog :-)

2 Casion Casion | Web | 22. ledna 2015 v 18:30 | Reagovat

Držím ti palce, aby ti tvoj elán a odhodlanie vydržali. Čo sa týka niektorých jedál, je pravda, že ich ombedzením človek schudne, ale niektoré látky naopak potrebujeme prijímať. Napríklad obmedzenie mäsa, kuracie mäso je považovaná za najmenej tučné, akže napr. to ti odporúčam a potom aj ryby. Úplne však vylúčiť mäso tiež nie je dobré. A takto je to pri viacerých jedlách. Taktiež jogurty, skús obmedziť sladké a vyskúšaj napríklad biely a do neho si môžeš pokrájať kúsky čerstvého ovocia, je to chuťovo výborné a aj zdravé :-)
Nie som expert na zdravú výživu a podobne, toto je len zopár príkladov, ktoré sa snažím sama dodržiavať :-)

3 Fey Fey | Web | 22. ledna 2015 v 19:45 | Reagovat

Věřím, že to zvládneš.
Normálně bych hodila nějakou moudrou radu, ale nejsem expert na výživu a riskovat to nebudu. ;-)

Každopádně, držím palce a ať vůle nezklame. :-)

4 Lotte Lotte | Web | 22. ledna 2015 v 21:41 | Reagovat

Drzim palce ! :-)  :-)  :-)

5 Nessa Nessa | Web | 23. ledna 2015 v 10:53 | Reagovat

U nás v rodine sa hodne rieši zdravá strava, pretože sestra je prakticky každý deň v pohybe, formuje si svaly.. a.. celkovo sa tomu rada venuje. Mama na tento štýl nabehla tiež a mne zostáva kašlať na nich, inak by som sa čoskoro zbláznila.
Musím povedať, že obmedziť úplne sladké je zlé. A to nemyslím kvôli tomu, že človek musí mať aj sacharidy v tele, ale hlavne kvôli tomu, že to podkopáva výdrž a iniciatívu človeka. Ak máš chuť na niečo sladké, tak si daj nejaké ovocie, prípadne tabličku horkej čokolády (70% a viac najlepšie).
Čo sa týka tých jogurtov a syru čo spomínaš  - biely jogurt je dobrý. Hlavne si ale musíš vyberať také, ktoré sú najlepšie podľa zloženie a nie sú tam pridané veci, ktoré tam nemajú byť. A najlepšie by bolo, keby boli nízkotučné. Tým nič nepokazíš a nemôžeš mliečne bielkoviny úplne vyradiť. Syrom by som sa vyhýbala a keď potrebuješ nejaký syr, tak navrhujem skôr druh ako mozarella, než niečo iné.
Mäso - nevynechávaj mäso! Má veľa bielkovín a je zdravé. Najviac bielkovín má bravčové (vepřové), takže to je najlepšie. Ale kuracím vážne nič nepokazíš. Všetko záleží na tom ako bude to mäso pripravené. (najlepšie by bolo ho robiť na nejakom rastlinnom oleji - kokosový/olivový..).
A ešte posledné, čo som si všimla - múka. Ver mi. Medzi celozrnným a bielym pečivom je rozdiel. Ak ti nestačí celozrnný chlieb, tak skús hľadať chlieb zo špaldovej múky. Je zdravší.
A teraz ma napadlo (jáj, už by som mohla skončiť, že? :-D), žeby si si mala dobre vyberať, aké ovocie a zeleniny ješ. Zelenina je v podstate dobrá akákoľvek, no ovocie má veľa cukru a treba s ním opatrne. To je ako s orechmi. Na pohľad človeku prídu zdravé a oni majú veľa zdravých vecí v sebe, no taktiež obsahujú veľa tuku.

Ak sa ti to nechce čítať, tak chápem. Ani mne by sa nechcelo. A vonkoncom by som si nepamätala nič z toho.. ale keby náhodou, tak tu sú nejaké moje drobné typy k tomu čo spomínaš :-D

6 Nessa Nessa | Web | 23. ledna 2015 v 11:14 | Reagovat

[5]: S tým špaldovým chlebom som sa trochu sekla - nie je zdravší ako celozrnný, no nie je ani horší ako chlieb z bielej múky :) Ja ho jedávam pravidelne.. i keď má trochu špecifickú chuť na môj vkus.

7 Kačíí Kačíí | Web | 23. ledna 2015 v 17:01 | Reagovat

Maso bych bejt tebou nevynechávala! Je hodě důležité a to na váze nijak extra nepřibývá, kort když si vybereš to správné. Já jsem vegetariánka takových sedm let a maso mi chybí. Budeš se potom cítit akorát slabší a to by v tvém případě nebylo moc dobré, protože budeš potřebovat hodně energie:) Budu ti držet palečky, vím že to bude hodně těžké, ale když máš pevnou vůli, určitě to půjde:)

8 Snapeova Snapeova | Web | 23. ledna 2015 v 17:46 | Reagovat

Pro vás všechny: Nechci být vegetariánka, veganka apod. Jen jím maso každý den a to podle mě není zrovna zdravý. Chtěla bych to jen omezit, už jen kvůli tomu, kolik škodlivn se v některých masech nachází.

[5]: Ano, člověk potřebuje sacharidy, ale ty najde v normální stravě, nemusí kvůli tomu do sebe cpát čokoládu, med atd... a obzvlášť ne já. Je nutný, abych se sladkýho vzdala co nejvíc, jinak se nikam nedostanu, musím si zvyknout, že nemůžu hřešit každý den, ale pouze výjimečně.

Bílé jogurty si samozřejmě vybírám kvalitní bez čehokoliv navíc co tam být nemá, ale je tu ten problém, že je z kravského mléka a mě se nelíbí způsob získávání mléka a ani to, že to je mléko určené pro telata ne pro lidi. Ale opravdu nevím, jestli pro mě bude možné vyřadit vše, co je z mléka, obávám se, že ne.

9 Kikča Kikča | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 18:16 | Reagovat

Držím ti palce :-) Nebude to lehké ale zvládneš to, uvidíš :-)

PS. Psala jsi mi at se ozvu a já se ozývám! uUrčitě chci pořád spřátelit :-D

10 Nessa Nessa | Web | 24. ledna 2015 v 21:50 | Reagovat

[8]: No.. je pravda, že samých seba poznáme najlepšie my a ak si myslíš, že ti proste bude stačiť dať si niečo jedenkrát za mesiac tak kľudne. Ono je hlavné, aby to neoslabilo tvoju vôľu a nezačala celú tú stravu nenávidieť :)

11 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 12:02 | Reagovat

Doufám, že to opravdu vydržíš... ale upřímně si myslím, že není zrovna nejlepší nahrazovat maso a mléčné výrobky.

12 Monnie Monnie | Web | 25. ledna 2015 v 19:48 | Reagovat

Zaujímavý článok :-) Zmena životosprávy je určite dobrý nápad, želám veľa pevnej vôle. Ak Ti môžem poradiť, never všetkému, čo čítaš. Napr. to o kravskom mlieku. Sedliacky rozum mi hovorí, že je to marketingový ťah, keďže "zdravšie" varianty sú o dosť drahšie :-P Ak sme mohli my, naši rodičia, starí rodičia na ňom vyrastať a sme tu zdraví, nechápem, prečo by malo kravské mlieko byť zo dňa na deň škodlivé. Ale utvor si vlastný názor ;-)

http://inspiredreamer.blogspot.sk/

13 cincina cincina | Web | 29. ledna 2015 v 23:17 | Reagovat

Já se v dietách a takový věcech moc nevyznám. Jsou doby, kdy se rozhodnu zhubnout. Jím zdravě a tak dále, ale pak mi to stejně nevydrží, protože si uvědomím, že já absolutně miluju jídlo a neumím se vzdát svých milovaných věcí. A nejsem ten typ holky co váží 40 kg i s postelí. Mám takových těch 80... a chtělo by to shodit. Ale kluci prý mají rádi tvary:D (Jsou to kecy, já vím).

14 Rika Rika | Web | 4. února 2015 v 10:07 | Reagovat

Ja tiež potrebujem dosť schudnúť... Minimálne trinásť kíl, aby som sa dostala na moju normálnu váhu. :/ Ale bez sladkého ja byť nevydržím. Máš môj obdiv! :D Držím ti palce, raz tých 62 kíl určite dosiahneš! :)

15 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 4. února 2015 v 10:58 | Reagovat

Ano, je to především v hlavě - když jsem se dala do pořádku po psychický stránce, zhuba jsem naráz 15 kilo. Ale já měla naprosto příšernou životosprávu celkově, tudíž to nebyl problém (navíc sem měla, hádám, stejnou nebo podobnou váhu, jako ty a to se hubne snáz než z 55 na 50 kilo. Ale jsem na sebe pyšná, je to dobrej pocit, každý kilo je úspěch, to si pamatuj. Momentálně mi váha stojí, protože toho bylo teď hodně a tak jsem jenom udržovala - každopádně se dneska opět vrhám do cvičení a tobě bych to doporučila taky. Začni zvolna, ale pohyb by tam měl bejt - ať už procházky nebo ten rotoped, ale klidně si najdi i něco na youtube, je to zadarmo a zapotíš se, aniž by tě někdo musel očumovat (což třeba mně na cvičení ve větší skupině lidí vadí.)

Jinak se mi líbí, že na to jdeš touhle cestou - žádný drastický diety, ale postupně měnit životní styl. Ono to ani jinak nejde. Sice bych ti teď mohla říct, že nesmíš tohle, tohle a tohle a musíš jíst tamto a tadyto a v tenhle čas a tomhle množství, a běda jak to porušíš, ale jak dlouho bys to vydržela? Já mám tu zkušenost, že to dlouhodobě nejde a jediná cesta vede přes postupný zvykání si na zdravější a zdravější jídlo a vynechávání toho nezdravýho. Místo bílýho pečiva (rohlíků a housek především) celozrný kaiserky, dobrej chleba nebo k večeru už jen knäckebrot, místo chipsů k televizi zeleninu, místo sladkostí a čokolád ovoce, nebo třeba bílej jogurt s müsli a troškou medu... on ten zdravej jídelníček je mnohem pestřejší, než zástupy knedlíků, rohlíků a salámů, kterýma nás ládujou odmalička rodiče - taky jsem to tak měla, neboj - ale to už si každej musí uvědomit sám, že zelenina nekouše a že pneumatika kolem pasu mu způsobuje víc trablí, než užitku.

Každopádně hodně štěstí, nezapomeň, že prvním krokem je uvědomit si, že něco není ok a ten už jsi udělala. Kašli na obezitoložku (chodila jsem tam taky a jediný, co mi to přineslo, bylo částečný zhroucení a pocit vlastní neschopnosti) a jeď si svoje. Sama nejlíp poznáš, co tvoje tělo potřebuje, aby bylo zdravý a štíhlejší. Hlavně se nikam nežeň, čím přirozenější ty úbytky na váze budou, tím je větší šance, že ti to vydrží :)  Držím palce! Kdybys potřebovala podpořit, nebo něco na ten zbpůsob, tak klidně napiš :-)

16 Lauralex Lauralex | Web | 4. února 2015 v 11:02 | Reagovat

Já jsem zhubla 17 kilo, ale bylo to moje vlastní rozhodnutí. Teda jako něco jsem zhubnout určitě potřebovala, ale nebylo to zase tak rapidní (prej, já si o sobě myslim něco jinýho). Stačilo mi začít sledovat, co jim, a jo, taky jsem vypustila sladký, to je asi největší kámen úrazu všech, co kdy vedli boj s hubnutím. Ale překvapivě mi ani nechybí, mám bez něj i víc energie, cukr strašně unavuje a utlumuje (asi proto jsem jím řešila psychické problémy a šikanu).
Ale co chci říct, na čísílku ani tak nezáleží, hlavní je, aby se člověk cítil a vypadal zdravě. Držím ti palce. :-)

17 Jess Jess | Web | 4. února 2015 v 11:30 | Reagovat

Je moc a moc dobře, že ses rozhodla s váhou bojovat, že si uvědomuješ, že za ni převážně můžeš sama, a že si k tomu studuješ, jak to má správně vypadat. K tomu zákazu mlsání tě musím upozornit - je možná lepší si dát jeden "mlsací den" v týdnu, kdy si dáš třeba ke sváče čokoládový puding - neublíží dietě a tělo dostane cukříky, na které bylo zvyklé a nedojde ke zkratu, který by mohl po pár třeba týdnech nastat. Držím palečky. Sama teď potřebuju pár kil shodit. :-)

18 Nika Nika | E-mail | 4. února 2015 v 11:36 | Reagovat

Nejsem výživový poradce a ani jsem nečetla komentáře ostatních, takže kdybych se opakovala, omluv mne.

Musím říct, že tvůj článek mne zarazil. To, že chceš shodit kila, která nejsou zdravá, to podporuji. Bod první. Kaloriemi se nezabývej. Je to něco, co tě od hubnutí odradí.

To, že vynecháváš mléko - schvaluji. Člověk je jediný savec, který pije mléko i v dospělosti - a dnes má většina dospělých problém laktózu strávit. Ve formě mléka ji zřejmě tělo ani nepotřebuje. Každopádně pokud chceš hubnout, doporučuji nevyhýbat se jogurtům. Klasický tradiční bílý jogurt (a nekupovat "light" věci, protože tam je tuk nahrazený cukrem. Začít den ovesnými vločkami s jogurtem a ovocem je vážně příjemné - doporučuji. Dodáš tělu potřebné látky a zasytí tě to. Nehledě na to, že existují i další různé typy snídaňových kaší - příprava zabere stejně času jako mazání rohlíku máslem... jen se vyhni těm předpřipraveným v obchodech. Jak říkám, my sportovci si vystačíme s ovesnými vločkami, jogurtem a kouskem ovoce.

Mohla bych tu o jídle mluvit hodně... a ještě něco řeknu. Pokud vynecháš maso, připravíš se o kvalitní bílkovinu. Při hubnutí ti pomůže drůbež a ryby, později přidávat hovězí maso. Ve chvíli, kdy je tělo zvyklé na něco, bývá pro něj obrovský šok, pokud se to najednou začne vynechávat... a tělo si změny pamatuje, i když je hned neprojeví, to si pamatuj. Později by člověk svých kroků mohl litovat...

Sladké se dá nahradit ovocem a co víc... pokud je člověk dobře a kvalitně najedený, nemá ty chutě. To je osobní zkušenost.

A bacha na to hubnutí ve fitku, nevím, co je to za radu, posílat nezkušené hned do fitka. Zkus hodně chodit. Za to se nic neplatí - pouze kvalitní boty. A čím víc, tím líp. Chůze je nejlepší kámoš na hubnutí - to mi věř.

Pokud bys chtěla, ozvi se mi na mail, můžu ti něco poradit. Jinak přeji hodně štěstí.

19 Georgina Georgina | E-mail | Web | 4. února 2015 v 11:51 | Reagovat

Krásný.. odhodlání, jak se dívám, ti nechybí.. ;) jen jak dlouhoí to vydrží, ale když už jsi tak dlouho bez sladkýho, tak věřím, že to dokážeš.. ;) Už dlouho si říkám, že musím zhubnout, ale ne a ne se vzdát sladkýho.. Porřád jsem si myslela, že to ani nejde, ale tvůj článek mě přesvědčil, že když se chce, tak to jde, za což ti moc děkuju.. :) Takže ode dneška taky nejím nic sladkýho.. ;) A držím ti palce.. ;)

20 Marillee Marillee | E-mail | Web | 4. února 2015 v 12:55 | Reagovat

Přeji hodně úspěchů!! Pokud chceš zaručeně zdravý začátek a zaručené hubnutí, doporučuji, OPRAVDU DOPORUČUJI, knihu Mačingové! Držela ji průběžně celá moje rodina - táta ztratit pivní pupek a zbavil se trávicích problémů + slezlo mu 8 kilo dolů (víc ani nepotřeboval), babičce se spravila hladina cholesterolu, strejda je jak vyměněný...

Je to vlastně dieta založená na stravě z vody a zeleniny. Člověk se toho může natláskat kolik chce a nic mu to neudělá, naopak tě to hodně pročistí (takže průjmy a takové věci jsou očekávatelné). Zeleninová dieta trvá asi 28 dnů, pak se postupně přidává i maso a normální, chutné recepty. :-)(ale i ty zeleninové jsou dobré)

Zkus se na to podívat, nespamuju to jenom tak, zhubnout pro tebe totiž znamená změnit celý životní styl. A myslím si, že Mačingové dieta ti k tomu opravdu pomůže! :-)

21 Marillee Marillee | E-mail | Web | 4. února 2015 v 12:57 | Reagovat
22 Amia Amia | E-mail | 4. února 2015 v 14:34 | Reagovat

Kvůli tomu co předpokládám v komentářích si je přečtu až za chvíli :-)

Rozhodně do toho jdi. Hledej sama co ti vyhovuje a nenech se odradit řečmi typu, že je to stejně nezdravé nebo kdesi cosi.
Přežili jsme na tom doteď, přežijeme dál. Důležitý je ten úmysl.
A třeba s tím vařením. Myslím, že se dost často setkáš s názorem ,,Tak si vař sama". Nenech se zvyklat, sama vím, že někdy to prostě nejde, třeba i z důvodu, že prostě nesmíš do kuchyně.

Takže jdi do toho.
(A pokud tě někdy popadne fakt nezřízená chuť na něco, ale opravdu obrovská, dej si to. Tělo ví hodně, stačí naslouchat)

23 Amia Amia | E-mail | 4. února 2015 v 14:41 | Reagovat

Tímto se hrozně moc omlouvám všem komentujícím, protože oje předpoklady se v nejmenším nenaplnily :-D

24 Colliode Colliode | 4. února 2015 v 14:41 | Reagovat

Udělej Trojčátko (vygoogli nebo koukni ke mně na stránky, popisovala jsem vlastní zkušenost), v jeho průběhu mě úplně přešly chutě na sladké a teď už mi stačí jen předělat zajeté myšlenky o mně samotné a bude to pryč i s kořeny ;-)

Ovšem základ je být v pohodě a šťastná.

25 she-is-losing-control she-is-losing-control | Web | 4. února 2015 v 15:08 | Reagovat

Tak to ti přeji hodně štěstí a hlavně trpělivosti. Já jsem člověk poněkud línější a upřednostňuji ležení v posteli s dobrou knihou před nějakým tím pohybem. Což je poměrně problém. Ne, že bych měla nějaké zdravotní problémy a nadváhu - spousta lidí mi říká, že mám hezkou postavu, ale nejde o to, jak člověk vypadá, jde spíš o to, jak se cítí. A já s tím, jak vypadám, příliš spokojená nejsem. (Už dva roky se s tím snažím něco udělat - období maximálního úsilí střídají období totální letargie, a tak jsem za tu dobu stihla nabrat pár kil, která jsem pak následně, opravdu nevím, jak se mi to podařilo, opět shodila). Také bych mohla alespoň na ty procházky chodit, ale jsem asi opravdu moc líná a samotnou mě to nebaví.

26 Míša Míša | E-mail | Web | 4. února 2015 v 15:25 | Reagovat

Moc moc držím palce :) a zkus se kouknout raději po jiné doktorce, třeba máš v okolí mnohem lepší a podle tvých představ.

27 Jolča Jolča | 4. února 2015 v 15:34 | Reagovat

Přeji hodně štěstí ;-) Ale zas takovou vědu z toho dělat nemusíš. Už jen omezit sladké je dost složité, já to jednou zkoušela a vydrželo mi to do druhého dne :D Ale nemám nadváhu. Možná bys na sebe neměla být tak přísná. Přece jenom, i kdyby to mělo jít jen velmi pomalu a ztěžka, stejně je to úspěch ;-)

28 Catherine Catherine | Web | 4. února 2015 v 16:37 | Reagovat

Držím ti palce)) To je snad první článek, co mě bavil číst o hubnutí.. Všude totiž píšou holky, co váží max 60 kg a připadají si hrozně tlusté a potřebují zhubnout aspoň 15kg.. no co na to říct -_- Já abych byla spokojená a měla tolik, co bych měla na svou výšku mít, bych musela zhubnout tak 25kg.. :-/

Hodně štěstíí))

29 jsemany jsemany | Web | 4. února 2015 v 17:15 | Reagovat

Ohledně těch mléčných výrobků a omezení masa bych ti doporučila se přidat na fejsbuku do nějaké veganské skupiny. Dozvíš se tam dost věcí, nové recepty a tak. x)

30 rezincin rezincin | Web | 4. února 2015 v 17:52 | Reagovat

Moc držím pěsti, sice nemám tolik kilo jako Ty, ale nějakých pěkných 20 navíc tam také je. Teď se chystám na článek. Už mám za sebou také mnoho vzletů a pádů...tak pojďme do toho a tentokrát už doopravdy ;)

31 surpan surpan | E-mail | Web | 4. února 2015 v 18:19 | Reagovat

Snad to zvládneš, já taky uvažoval nad tím, že bych přestal jíst sladké...ale pak jsem to zkusil a zjistil, že bude jednodušší pořádně cvičit, běhat, sportovat, než se vzdát své závislosti na sladkém... :-)

32 Popo Popo | 4. února 2015 v 18:23 | Reagovat

Jdeš na to úplně blbě! Mohla bych ti to tady všechno hezky rozepsat, ale na to jsem moc líná. Takže si přečti pravidla, která jsou (mnou) ověřená, fungují a budeš po nich zdravá a štíhlá.

- JEZ VŠECHNO (NIC NEVYNECHÁVEJ) - protože, když sladké nějaký čas vynecháš a pak si ho dáš, přibereš 2x tolik. Dávej si ho třeba obden, ale po malých troškách, viz níže. (Jediné, co bys měla vynechat jsou věci jako rohlíky, uzeniny, kečupy, tatarky, hořčice, mazací sýry, pochoutkové saláty, atd.)

- JEZ PRAVIDELNĚ (nejlépe po 3-4 hodinách)

- JEZ PO MALÝCH TROŠKÁCH (když se budeš přejídat, tak je jedno, jestli je to zdravé nebo nezdravé. Všecho moc škodí. Jez do polosyta, pij do polopita, žít budeš na věky...)

- HÝBEJ SE (Jesti nad mým prvním pravidlem kroutíš hlavou a myslíš si, že přibereš, tak se pleteš. Pokud budeš jíst všechno, nemusíš přibrat ani gram, ale musíš se hýbat. V tom to všechno je. Nežrat a hýbat se! Tvoje obezitoložka má naprostou pravdu. Neměla bys od ní odcházet ;)
Pokud tě rodiče nemají natolik rádi, aby ti poskytli plus mínus 100 korun na např. posilovnu nebo nějaký sport pod vedením instruktora - např. Piloxing - tak se musíš snažit sama. Procházky jsou dobrý nápad, ale aby měly účinek, měla bys denně ujít víc jak 8 kilometrů. Pokud nemáš čas nebo se ti nechce vystrkovat nos z domu, tak musíš na rotoped. Ale aspoň hodinu.

-NECVIČ KAŽDÝ DEN (Pro tělo je dobré, když si může odpočinout - neplatí pro osmikilometrové vycházky!)

-KDYŽ BUDEŠ CVIČIT A ZÁROVEŇ HODNĚ JÍST, PŘIBEREŠ!

33 Popo Popo | 4. února 2015 v 18:26 | Reagovat

(to už tady taky bylo, ale je to tak. Pokud se budeš denně cpát jak Američan a pak si řekneš, že to vycvičíš, jedině přibereš)

Tak to by bylo asi všechno. Omlouvám se, že je to tak dlouhé a že se mi to rozkouskovalo, ale když se budeš TÍMHLE držet, tak zaručeně zhubneš. Mám to vyzkoušený. A k obezitoložce choď. Ví dobře, co říká. A ještě, není to jídlem, je to pohybem! Pamatuj na to!

34 Chriss Chriss | Web | 4. února 2015 v 18:56 | Reagovat

Ahoj, taky hubnu. Se sladkým dělám to samé, já teda jednou týdně Milku, jak říkáš, odměna. A funguje to:). A když mám na sladký chuť, tak vypít sklenici vody, žvejkačku, lžičku medu, nebo mussli. Všechno lepší než čokoládový tyčinky, nebo čokoláda samotná. Jinak pečivo se dá nahradit snadno. Mám v pekárně brigádu, takže mluvím s čistým svědomím, že výrobků je dost, a jsou podstatně zdravější. Různé špaldové housky, lněné housky, celkově ty tmavé jsou zdravější, značně, než to bílé pečivo. A jsem vegetarián, ne kvůli hubnutí, ale z přesvědčení. Bohužel musím vyvrátit to, co si lidé často myslí- většina vegetariánů v prvních měsících přibere, takže nejíst maso je cesta k vyšší váze. A s pohybem je to pravda. Pokud máš ráda zvířata, zkus venčit pejsky z útulku. Jsou v každém větším městě, nebo i třeba známým. Já bych bez psa na procházku nešla:). Hodně štěstí, nejsi v tom sama!

35 rauko rauko | Web | 4. února 2015 v 19:20 | Reagovat

Já vyřadila sladké, přestala sladit čaj, piju jen vodu, tmavé pečivo, snídaně ovoce s jogurtem, svačiny zelenina/ovoce, oběd je skoro normální, večeře nějaký pečivo se šunkou/sýrem + zelenina

a je to měsíc a 5kg dole :3

a skoro necvičím, nestíhám :)

36 Popo Popo | 4. února 2015 v 19:37 | Reagovat

[35]: Ze začátku budeš hubnout, jenže pak ti zbyde kůže, kterou prostě budeš muset vycvičit a natáhnout.

37 Blanka Blanka | Web | 4. února 2015 v 19:47 | Reagovat

Soucítím s tebou. Mé tělesné proporce jsou stejné jako tvé. K pohybu se nutím, ale musím, tady už jde o zdraví :-?

38 loria loria | 4. února 2015 v 21:14 | Reagovat

K tomuhle mám hodně co říct, ale nechce se mi to psát, takže to shrnu krátce. :D
Rozhodně držím palce, stůj si za svým a zvládneš to. Já věřím že Věř, Běž a Dokážeš.
Začala jsem úplně stejně asi měsíc a půl zpátky. Nedávno jsem měla narozeniny a měla jsem jeden muffin a karamelu, takže teď zase dlouho nesmím nic (moje vůle). Ze začátku jsem byla taky nepříjemnější než obvykle, ale člověk si zvykne a pak je všechno v pořádku.
Největší motivací pro mě (kromě vlastní vůle ;) ) bylo, když ke mě přišla nedávno (minulý čtvrtek/středu) kamarádka, že jsem zhubla a že mi to víc sluší. Hrozně mě to potěšilo, když si i okolí všimlo.. :) Ale od bližších přátel,které vídáš často, to moc nečekej (spolužáci - vůbec nic. To bude ale spíš tím, že mě vidí každý den), já na sobě taky moc změn nepozoruju, ale cítím se líp, což je to, proč to dělám.
Pokud máš ráda ovoce, je všecno hned snažší :D prostě si po večeři místo čokolády dám pomeranč (nebo grep :)) :D Taky můžu doporučit lněná semínka, obsahují hodně vlákniny.
Pokud chceš omezit maso - luštěniny, robi maso, tofu, tempech (ale musíš správně vybrat, ne všude a ne všechny výrobky jsou kvalitní). Já jsem vegetariánka. ;)
Dobře není to tak krátký, ale ještě bych vydržela psát hodně dlouho. :D
Takže nakonec jenom ještě jednou připojím: Stůj si za tím, co chceš. Pokud to tak cítíš, je to správně. Chce hodně odvahy začít a ještě víc vytrvat, ale pokud je to tak správně, zvládneš to. A já věřím, že ano. :-)

39 Arvari Arvari | E-mail | Web | 4. února 2015 v 22:12 | Reagovat

Vážně obdivuju, že dokážeš tak radikálně vyřadit sladký. Já se přiznám, že toho nejsem schopná. No, ale na druhou stranu, já tu trochu sladkýho, co sním, zase poctivě vycvičím, když na to přijde. :-D Každopádně má tvoje doktorka ale pravdu v tom, že pohyb to prostě chce. Bez něj to sice půjde taky, ale mnohem pomalejc. Ten rotoped je rozhodně fajn (pokud tě nebaví, prostě si k tomu šlapání pusť seriál, ale zase bacha, ať se do toho nezabereš tak, že úplně zapomeneš šlapat), ale neměla bys zapomínat ani na nějaký to posilování a zpevňování. Koneckonců, svalová hmota spaluje v klidu víc energie než tuk, už jen proto se ji vyplatí v rozumný míře budovat... ;-) Doporučila bych ti stáhnout si 30 Day Shred od Jillian Michaels (já jen tím kdysi zhubla snad pět kilo, nemluvě o tom, jak mě to nabudilo k dalšímu cvičení a tudíž i hubnutí), ale bojím se, jestli by to nebyla moc velká zátěž na klouby...

40 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 5. února 2015 v 9:41 | Reagovat

Držím ti palce, máš můj obdiv :)) .. já sice taky shazuju (ačkoli jsem zdravá, spíš jen pro dobrý pocit), ale úplně bez cukru bych to asi nevydržela, tak to klobouk dolů :)). Fandím ti!

41 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 5. února 2015 v 11:34 | Reagovat

Naštěstí se nemusím hlídat, protože nepřiberu nikdy nic :D Ale já bych naopak ráda trochu nabrala. Každopádně držím palce! :)

42 Luné Luné | Web | 5. února 2015 v 12:11 | Reagovat

Protivnost.. nedostatek cukru a boj se sebou samou :) věřím, že je to opravdu obtížná situace, ale když člověk najde vůli bojovat, dokáže všechno - přesně jak si napsala - všechno je jenom v naší hlavě, i co se týká kouření, ač si to spousta lidí odůvodňuje závislostí na nikotinu. můj obdiv ti patří hlavně proto, že (tedy podle toho, co jsem pochopila) jsi byla vedená k nezdravému způsobu života už od dětství a vlastně jsi neznala z vlastní zkušenosti nic jiného - takže je pro tebe tisíckrát obtížnější se z toho dostat - například než pro kuřáky ze své závislosti - oni vědí, že dokázali žít bez toho :)
Každopádně držím palce :) hubnutí znám až moc dobře.. avšak to, které ani není třeba a dohání nás naivní k přání dokonalosti.

43 Doporučuji Doporučuji | 5. února 2015 v 21:17 | Reagovat
44 Snapeova Snapeova | Web | 7. února 2015 v 13:27 | Reagovat

Vám všem děkuji za skvělou podporu v podobě vašich komentářů, někdy opravdu krásných nebo zajímavých, nad nimiž jsem přemýšlela. Vy, kteří jste psali, že také bojujete, taky vám přeju hodně štěstí, věřím, že to zvládnete, když to budete opravdu chtít. Pokud máte opačný problém, snad přijdete na to, co dělat, aby se vám povedlo přibrat, věřím, že vše bude mít nějaké řešení ;)

Vím, že sladké už si odepřít dokážu, tak další bod je pohyb. Za čas se pravděpodobně ozvu s článkem, o tom, jak si vedu ;)

Ještě jednou díky, za všechny komentáře.

45 Lucka Lucka | E-mail | 17. února 2015 v 19:02 | Reagovat

Taky přeju hodně štěstí. Taky jsem začla přibírat někde ve dvanácti letech a z pěkných 50 kg, které bych měla teoretický mít se to vyhouplo na 95 kg. Držela jsem různé diety, někdy jsem zhubla někdy ne. Pak jsem byla u dietološky a ta mi řekla, že zhubnu na 75 kg a víc ani ň, protože nemůžu mít pohyb. Jo, zapomněla jsem říct, že jsem na vozíku. No a dnes pořád bojuju a mám docela hezkých 68 kg a pokusím se to stáhnout, co nejvíc. Taky nejsem odborník, ale omezuju porce, ale čas od času ujedu. Já piju ráno a večer zázvor s medem a taky myslím, že to pomáhá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama