Prosinec 2014

První setkání

31. prosince 2014 v 6:39 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Tato povídka na přání je pro Alex, která si přála povídku s Remusem a Tonksovou a tak jsem si představila, jak asi mohlo vypadat jejich první setkání, což je něco, co jsme se z knih rozhodně nedozvěděli. Třeba se vám tahle představa bude líbit a možná máte úplně jinou. Budu ráda, když se k povídce vyjádříte :) Především doufám, že povídka se bude líbit její zadavatelce, která si jí přála. Větší roličku krom těchto dvou postav tu má i Sirius.
***

Zlo v patách

24. prosince 2014 v 9:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Tato povídka se stává vánočním dárkem pro vás všechny. Těžko říct, zda je to dobrá volba, protože určitě není typicky vánoční ani nelíčí velká štěstí nebo zázraky. Je to povídka sepsaná na přání pro *Vee*, která si přála trochu delší povídku s Lily a Jamesem a chtěla hororovější žánr.

Délka se mi myslím povedla. Povídka je na pět stránek, což by se dalo rozdělit i na dvě části a je to delší než většina mých krátkých povídek. Musím přiznat, že jsem měla problém s psaním této povídky, protože s hororovými věcmi nemám nejmenší zkušenosti. Horory nečtu ani nesleduju, takže si rozhodně nemyslím, že umím psát nějaké strašidelné věci. Každopádně jsem se o to pokusila. Lily a James jsou tam po celou povídku a do půlky se k nim připojili ostatní Poberti. Malou roličku má i Filch a jeho kočka :D. Děj se odehrává pár dní před vánoci a rozhodně se jich celá povídka aspoň mírně dotýká, takže z pár procent by se dala označit i jako vánoční. :D

Teď už se pusťte do čtení a opravdu doufám, že mi sdělíte vaše názory, jestli se ta povídka aspoň trochu povedla nebo jestli se vám zdá divná apod. Především doufám, že bude aspoň trochu spokojená, její zadavatelka *Vee*

A samozřejmě vám přeji veselé vánoce ;)
***

4. vánoční drabble - Vánoce smrtijedů

21. prosince 2014 v 7:09 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
A poslední vánoční jednohubka. Tentokrát mě napadli smrtijedi, takže obě Potterovská vánoční drabble se vlastně týkají zlých postav :D No, i zlouni slaví vánoce :D
***
Smrtijedi se každý rok na vánoce scházeli bez Voldemorta, ještě před večeří se svými rodinami nebo přáteli a slavili vánoce společně. Tentokrát se vydali na vánoční trhy do Prasinek a pro jeden den se naprosto oprostili od práce i jakýchkoliv jiných myšlenek. Pili svařák, vyprávěli si vtipy a řvali smíchy na celé kolo. Bylo jim to jedno. Patřil jim přece celý svět, nebo jednou určitě patřit bude. Vzájemně se obdarovali maličkostmi, koupenými na trhu a pro tento den zapomněli i na nevraživosti mezi sebou. Pokochali se i vyzdobeným městem a kýčovitým vánočním stromem na náměstí. Pak se rozešli za rodinami.

Recenze →Kiera Cass: Selekce

19. prosince 2014 v 7:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Kiera Cass
Název: Selekce
Originál:The Selection
Počet stran: 288
Vydáno: 22. 9. 2014
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Jana Doležalová
Série: Selekce
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace: Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.
***

Recenze →Tahereh Mafi: Jsem rozohněná

16. prosince 2014 v 17:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Tahereh Mafi
Název: Jsem rozohněná
Originál: Ignite me
Počet stran: 344
Vydáno: 20. 8. 2014
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Pavla Kubešová
Série: Roztříštění
Díl: 3
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace: Juliette přežila a její příběh pokračuje… Nic už ale není jako dřív. Osud Bodu Omega je nejasný a každý, na kom Juliette kdy záleželo, se ocitl v nebezpečí. Válka je na dosah ruky a Juliette ví, že jediná cesta, jak se udržet naživu, je svrhnout nový systém. Její smrtící dotek přestává být prokletím a stává se velkou výhodou.
***

3. vánoční drabble - Vánoce Dolores Umbridgeové

14. prosince 2014 v 6:59 | Snapeova |  Drabble (Harry Potter)
První dvě drabble byla originální a vím, že pousta z vás doufá i v ta Potterovská, tak se budu snažit, aby obě poslední byla právě z HP světa.

To dnešní je dokonce double drabble, takže taková jednohubka na druhou :D. I vzhledem k nedávno vydanému životopisu od Joanne Rowlingové, mi na mysl přišla růžová ropucha Umbridgeová a tak si dnes můžete přečíst, jak vypadá její vánoční den a vánoční pohoda, pro nikoho to jistě nebude překvapující :D Pro toto drabble byla zadána i tři slova od ♥♥Veroniky♥♥ a byla to tato: prstýnek, žaluzie, jablečný závin.

Slova jsem do drabble zakomponovala a pokud chcete, můžete mi někdo zadat i slova na to poslední drabble na čtvrtou adventní neděli. Pak vás bude čekat povídka jako dárek na Štědrý den a pak na Silvestra, ale neočekávejte tématické povídky k daným dnům. A mezi tim se snad objeví i recenze na knihy, které už jsem zmínila na facebookové stránce.
***

Dolores otevřela dveře domu svého dětství a vešla do obýváku, kde seděl její otec. Bylo tam zatemněno venkovními dřevěnými žaluziemi a výzdoba byla velmi decentní. Štědrý den je jediný den v roce, kdy se uvolila ho navštěvovat.

Dostala zabalený dárek v růžovém papíře. Dobře věděl co má ráda. Také jí dal půlku jablečného závinu, pekl jí ho každý rok. Pamatoval si, že jako dítě se po něm mohla utlouct. Nezapomínal na jedinou hezkou věc, ohledně své dcery, protože jich bylo žalostně málo.

Poté, co si převzala dárek a prohodila s otcem pár nezbytných slov, vrátila se domů. Hned na to zvonili na její zvonek, který hrál v domě líbeznou hudbu, vánoční koledníci. Nechápala, proč jí musí každý rok obtěžovat, když jim nikdy neotevírala. Byli to jen loudilové, kterými pohrdala.

Usadila se do křesla, malinový čaj si osladila třemi vrchovatými lžičkami růžového cukru. Při napití přivřela spokojeně oči a vzala si cukroví z velké mísy. Pohledem přelétla stěnu s talířky, na nichž byla její milovaná koťátka a podívala se na svůj stromek, na který byla opravdu pyšná. Měla na něm růžová světýlka, třpytivé ozdoby i mašličky. Nakonec rozbalila svůj jediný dárek. Ten od otce. Našla tam krásný prstýnek s růžovým kamínkem.

Informační článek č. 4

10. prosince 2014 v 8:19 | Snapeova |  Oznámení
Poslední článek tohoto typu jsem přidávala v dubnu a to už je dost dlouho. Takže dnes vám ukážu všechna přání na povídky, která mi od té doby zase přišla a také vám sdělím jak to celkově s povídkama vypadá.
***
13) irena
Napsala bys mi povidku na přání? postavy Harry a Ginny a Ron a Hermiona

14) cincina
Tak tedy:D Když už jsem tohle rozklikla, musím toho využít:) Chtěla bych si přečíst pár Drarry, pokud ti to není proti srsti:)
A slova: Láska, němčina, ruka, prstýnek, píseň :))

Další v celém článku →

2. vánoční drabble - Vánoční světýlka

7. prosince 2014 v 7:59 | Snapeova |  Drabble (Vlastní)
Jsou to opravdu jen drabble, takové jednohubky, ale doufám, že se na nich dá najít něco zajímavého a že vám napomáhají v navozování vaší vánoční nálady. Pokusím se o to, aby ta další dvě byla Potterovská. Uvidím, jaké nápady budou :). Případně mi pro ně můžete zadat slova jestli chcete :)
***
Setmělo se a po celém světě se rozzářila spousta světýlek všech barev a tvarů. Některá už se vyhřívala v centru pozornosti mnohem déle než ostatní. To byla ta v nákupních centrech a na dalších veřejných místech. Ten zbytek se ovšem dostával do oken, na balkony, stromečky a další místa až nyní a jejich čas neměl trvat příliš dlouho. Světýlka se na to těšila a připravovala celý rok, co byla zavřená v krabicích a byla vděčná za to, že si na ně jejich majitelé vzpomněli. Chtěla jim dělat radost, ať už to mělo být doma v teple nebo venku v mrazu.

*
Umíte si Vánoce představit bez všemožných vánočních světýlek? Tohle je něco co na vánocích miluju a vždy toužím mít nějaké v okně :)

Zledovatělé království

3. prosince 2014 v 1:34 | Snapeova |  Fotografické články
Ahoj, je tu někdo, koho se nedotkl stav většiny republiky od prvního prosince? Pokud jo, tak máte vážně štěstí. :D
Pokud se vás to dotklo, můžete se podělit o své zážitky. Já celý ten první den četla, které tratě na železnici jsou nesjízdné, stále to přibývalo a zázračne naše, jindy prokletá trať pořád normálně jezdila. Ovšem, když už jsem odcházela z práce, tak se od sběračů pěkně jiskřilo a do pár hodin se přestalo jezdit i tady. Až do půl desáté jsem nevěděla o světě, protože jsem byla v kině na Hunger Games: Síla vzdoru 1. část. Ovšem, když jsme vyšli ven, tramvaje nikde :D Domu jsme se naštěstí dostali docela slušně alternativním spojením, které tam díky bohu je. Ale další horor byl v podobě venčení psa, který nebyl schopný vykonat potřebu kvůli trávě obalené ledem. No a druhý den bylo dost zajímavé dostat se do práce, ale naštěstí jsem tam byla i včas :)

Vrstvy ledu téměř na všem mě zároveň i uchvátily. Musím uznat, že i na takové hrůze je něco krásného, takže jsem pořídila pár amatérských fotek na svůj mobil a foťák a chci se s vámi o ně podělit, protože tohle člověk nevidí každý den :)