Recenze →Andrew Fukuda: Kořist

4. listopadu 2014 v 22:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Andrew Fukuda
Název: Kořist
Originál: The Prey
Počet stran: 344
Vydáno: 6. 10. 2014
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina
Série: Hon
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace: Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.
Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr.
Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili.Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…


***
Druhý díl navazuje tam, kde první skončil. Gen a jeho noví společníci jsou na útěku před "lidmi", kteří touží po jejich krvi a pro ni jsou schopni téměř čehokoliv.

Tito Glupani na útěku se chtějí dostat podle vodítek z prvního dílu na místo, kde najdou Vědce a ráj na zemi, o kterém vyprávěl. Cesta je však strašná. Všichni hladoví, utkají se samozřejmě znovu i s krvelačnými "lidmi" a musejí hodně přemýšlet co udělat a co ne, aby to bylo správně, aby se uchránili a dorazili do vytouženého cíle.

Gen se po celou cestu zabývá myšlenkami na Záři a svého otce. Obojí ho velmi trápí.

Všichni do jednoho se díky vodítkům vědce dostanou až do srubu kdesi v horách, kam pro ně přijde dívka, kterou nejdřív pokládají za lovce jako ty, co nechali za sebou. Ta je dovede do vesnice a oni si myslí, že tohle je ten ráj na zemi, který hledali.

Vesnice je plná lidí jako oni, je tam spousta jídla a štěstí, ale postupně se začne ukazovat, že to vůbec není tak růžové, jak to vypadá. Poměry jsou zde dost zvláštní a jediní, kdo si zachovávají chladnou hlavu a snaží se všemu přijít na kloub, jsou Gen a Sisy. Tihle dva se dost sblíží a společné přemýšlení jim jde opravdu dobře.

Druhý díl mi přišel v podstatě úplně jiný. Děj je trochu o něčem jiném než v prvním díle a i prostředí je zcela odlišné. Co bohužel zůstalo stejné, je to, že je vše strašně předvídatelné. Tím jak to autor píše, pochopíte spoustu věcí mnohem dřív než postavy a nechápete, proč je to trklo až teď. To je podle mě největší chyba této trilogie.

Krom tohoto, ale asi nemám tentokrát moc co vytknout. Tento díl se mi líbil stejně, možná i trochu víc než první. Bavily mě všechny ty nové informace a děj ve vesnici.

Navíc se zde dozvíme něco o vzniku Soumračníků, jak jim přezdívají ve vesnici jménem Misie a také se objeví náznaky toho, že je možné udělat z nich normální lidi a s tím má hodně co dočinění naše skupinka glupanů.

Kniha je pořád psána v první osobě, z pohledu Gena, kterého jsem si opravdu dost oblíbila, stejně jako Sisy. K ostatním postavám už moc vztah nemám, nedostali až tolik prostoru, ale v tomhle díle se najde pár lidí, které budete nenávidět.

Kniha vás nenechá moc vydechnout. Pořád se toho děje dost a občas je fakt těžké přestat číst, hlavně na konci, kdy přijde opravdová hrůza a skupinka glupanů poprvé utrží ztráty a na posledních stránkách je na pokraji smrti i samotný Gen a zároveň mu dochází velmi zásadní informace.

Opět si neumím představit, jak přesně bude pokračovat další díl, ale rozhodně to ještě bude dost zajímavé a hodně se na to těším. Poslední díl by měl vyjít v dubnu příštího roku.

Za recenzní výtisk děkuji Nakladatelství Fragment!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 5. listopadu 2014 v 9:36 | Reagovat

Zdá sa, že tento diel je lepší než prvý, celkovo z recenzií čo som čítala sa zdá, že ide o dobrú knihu :-) A má peknú obálku :D

2 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 17:14 | Reagovat

První díl je všude vychvalovaný a před týdnem jsem ho viděla v knihovně. Bohužel mě anotací moc nezaujal. No ale obálky se mi líbí strašně! :D

3 Nancy Nancy | Web | 6. listopadu 2014 v 15:27 | Reagovat

Pěkná recenze :)
Jak jsi se ptala na druhý díl Easy, tak by měl být, ale u nás nevyšel a nemají to ani v plánu, prý :)

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 8. listopadu 2014 v 16:06 | Reagovat

V nejbližší době se na Kořist chystám :) Doufám, že máš pravdu a je to lepší než minulý díl. Snad tam nebudou zase další nesrovnalosti...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama