Listopad 2014

1. vánoční drabble - První svíčka

30. listopadu 2014 v 18:19 | Snapeova |  Drabble (Vlastní)
Nakonec jsem se rozhodla, že každou adventní neděli zveřejním drabble, jako minulý rok, ale tentokrát nebudou jen Potterovská. Nepřichází na mě vánoční nálada natolik, aby mi šlo vymýšlet nějaké skvělé, vánočně laděné povídky, takže povídku dostanete až jako vánoční dárek, ale na 90% nebude s vánoční tématikou (pouze, když mě něco osvítí :D) a na Silvestra bych uveřejnila další povídku, takže stejně to bude ohledně povídek a drabble lepší měsíc, než těch několik posledních. Snad vás aspoň trochu některými dílky potěším :).
Bohužel mám jiné starosti, takže vánoční nálada moc nepřichází a vím, že asi ani nepřijde. Jinak by každou neděli byly spíš povídky než kraťoučká drabble. Doufám, že vy jste na tom jinak.
***

Ozvalo se zapraskání a objevil se oheň spalující sirku. S pomocí sirky byla následně zapálena první svíčka na adventním věnci, tím začínalo pravé období vánoc.
Děti již byly natěšené na zítřek, kdy začnou ujídat čokolády z adventních kalendářů. Za týden společně zapálí druhou svíčku a budou zdobit celý dům.
Už teď se nemohly dočkat, až zaplane třetí svíčka, tehdy dostanou ochutnat první kousky cukroví. Ty starší se však více těšily na zapálení poslední svíce, protože tehdy dostanou možnost ozdobit vánoční stromek a vytoužené dárky budou nadosah. Děcka se na hořící svíčku nevydržela dívat dlouho a běžela zase dovádět do sněhu.


Recenze →Erika Johansen: Královna Tearlingu

26. listopadu 2014 v 21:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Erika Johansen
Název: Královna Tearlingu
Originál: Queen of the Tearling
Počet stran: 432
Vydáno: 13. 10. 2014
Nakladatelství: YOLI
Překlad: Veronika Volhejnová
Série: Královna Tearlingu
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace: Fascinující fantasy příběh dlouho ztracené královny, její nejisté a nebezpečné cesty na trůn a přátelství i hlubších vztahů, které vznikají, když se temné nadpřirozené síly snaží zničit poslední zbytky dobrých, spravedlivých a věrných.
***

Můj alternativní konec Harryho Pottera (3/3)

19. listopadu 2014 v 23:59 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Omlouvám se, že vše teď nějak trvá dlouho. Konečně mám pro vás něco k počtení a je to třetí, poslední část této povídky, tak snad se vám bude líbit :)
***
Netrvalo dlouho a dorazili smrtijedi. Zdálo se, že jsou oblečeni a naladěni slavnostněji než obvykle. Měli být jen doprovod nebo ochranka v případě, že by se dvojice vězňů o něco pokusila. Vést je měli Snape a Draco. Nechápali, jak se jim to povedlo zařídit, ale snažili se to brát jako dobré znamení.

Strhli z nich těch pár hadrů, načež Draco oba počastoval trochu omluvným pohledem. Poté Snape Harryho a Malfoy Hermionu popadli za vlasy a vedli je ven, nasadili své masky nelítostných zabijáků a zdánlivě bez citu a smilování je vyvlekli na rozlehlé prostranství před Voldemortovým sídlem. Bylo tam něco jako pódium a pod ním neskutečné zástupy lidí. Dav zalapal po dechu, když ty dva nahé, špinavé a zničené lidi uviděl. Téměř nemohli uvěřit tomu, že by to mohla být pravda. Ne poté, co se už několik měsíců smiřovali s jejich smrtí, stejně jako se smrtí spousty dalších.

Recenze →Veronica Roth: Aliance

12. listopadu 2014 v 11:39 | Snapeova |  Knižní recenze


Autor: Veronica Roth
Název: Aliance
Originál: Allegiant
Počet stran: 363
Vydáno: 2. 4. 2014
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Radka Kolebáčová
Série: Divergence
Díl: 3
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace: Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.

Recenze →Andrew Fukuda: Kořist

4. listopadu 2014 v 22:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Andrew Fukuda
Název: Kořist
Originál: The Prey
Počet stran: 344
Vydáno: 6. 10. 2014
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina
Série: Hon
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace: Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.
Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr.
Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili.Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…