Můj alternativní konec Harryho Pottera (2/3)

28. října 2014 v 17:49 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Jak jste si už, dle minulého nadpisu mohli všimnout, tahle povídka je delší a je tedy rozdělena na tři části. Dnes tu pro vás mám tu druhou. Sice to trochu trvalo, ale doufám, že se vám další část bude líbit a navnadí vás na poslední :)
***
Po druhém měsíci ve vězení už v podstatě nepromluvili ani slovo, pokud to nebylo nutné. Oba byli naprosto zničení a Voldemort si užíval to, jaké trosky z nich dělal.

"Co se to děje? Proč tohle všechno děláte?" rozkřičel se jednoho dne Harry na Snapea poté, co ho ošetřil.
"Tam venku je vše jiné, Pottere. Víte, proč vás tehdy svlékli? Mimo jiné přeměnili nějaká těla na vaše a veřejně je vystavili. Asi už chápete, ne? Vaší smrtí všichni ztratili naději, začali dělat chyby a Pán zla je sestřeluje jako mouchy. Venku zavládla naprostá hrůza, každý, kdo s ním nesympatizuje, se v podstatě neodváží vyjít ven. Víc vám ani říkat nemusím. Chtěl bych vás odsud dostat, věřit mi můžete a nemusíte, ale bohužel jsem zatím nenašel způsob. Voldemort to tu hlídá jako ještě nikdy nic a vytvořil si za poslední dobu opravdu neskutečnou armádu," řekl jim a pak zas raději odešel, aby u nich nebyl příliš dlouho.

Oba měli ještě dlouho o čem mluvit a stále jen vymýšleli, jak se dostat z tohoto vězení a dát lidem zas naději, aby jich neumřelo ještě víc a vzchopili se. Museli však uznat, že z těch nulových informací, co mají tady dole, žádný plán nesestaví.***
Večer za nimi přišel Draco s jídlem. Už s nimi nezkoušel mluvit, položil jídlo a zas šel.

"Nezůstaneš chvíli?" ozval se Harry a Draco se překvapeně otočil.
"Jestli chcete," odpověděl tedy.
"Jak dokážeš, že ti můžeme věřit a proč nám vůbec chceš pomoct?" zeptala se Hermiona.

"Severus…, mi pomohl pochopit jak moc špatný Pán zla je. I mému otci a matce. Oni jen chtějí, abych já byl v bezpečí. Vědí, že to co dělají, není zrovna… správná věc, ale táta byl vždy proti mudlovským šmejdům. Otec mu to natloukl do hlavy a mě zas on, ale se Severusovou pomocí se to snažím vnímat jinak. Jde hlavně o to, že už nechci, aby umíralo tolik lidí v podstatě bezdůvodně. Nechci, aby byla válka, a chci, aby moje rodina mohla žít klidně. Pán zla nikdy nebude mít dost, to je fakt, a proto vám chci pomoct. Abys ho mohl zabít, Pottere," podíval se na Harryho.

"Nejraději bych nebyl na ničí straně, ale naše rodina je do tohohle prostě zatažena a věř, že na ní mi záleží. Proto mi můžeš věřit. Nestojím o tvou smrt, aspoň zatím," zkusil zažertovat a oba se na něj chvíli dívali beze slova.
"No dobře, tak to vypadá, že se pro své zájmy nějak přetrpíme, co mi můžeš říct?" zeptal se Harry Draca.
"Nic co by vám pomohlo, když ani my ještě nemáme plán. O bezpečnostních opatřeních víme tak polovinu věcí. Voldemort to tají dokonce i před nejvěrnějšími, nic už u tebe nechce podcenit. Sbírá armádu a to bleskovou rychlostí - má obry, různé nestvůry a k tomu každý den naverbuje spoustu mladých smrtijedů. Teď už se rozhodně nepřidávají dobrovolně, nic jiného jim jednoduše nezbývá. I přes to se ale se Severusem snažíme najít nějakou skulinku, jak vás odsud dostat a zajistit, že dokážeš Voldemorta porazit. Nějak se dostat k němu a zabít ho, protože pak by se zbytek jeho armády rozprchl, už by neměla vedení a spousta přívrženců tohle ani nedělá dobrovolně. Brumbál je po smrti, ale snažíme se spojit aspoň s pozůstatkem toho vašeho Fénixova řádu. Moc jich nezbývá, ale snad nám pomůžou," vysvětlil jim.

"Zdá se, že naše šance nejsou moc velké, co?" podíval se Harry na blonďáka.
"Bohužel," pokrčil Malfoy trochu sklesle rameny a vydal se zas nahoru.

***
Po týdnu dolů vběhl udýchaný Draco. "Špatné zprávy," panikařil trochu.
"Draco, uklidni se pro Merlina, musíš zachovat chladnou hlavu," přišel hned za ním Snape.

"Co se stalo?" zašeptal Harry, vypadal každým dnem hůř, dokonce i on už ztrácel naději. Všichni mrtví, co tu viděl, ho strašili ve snech a vinili ho ze své smrti a on si moc dobře uvědomoval, že mají pravdu.

"Jen se zdá, že Voldemorta už tento stav nebaví. Drží vás tu téměř půl roku a nemůže se dočkat vaší smrti, Pottere. Usoudil, že má dost velkou armádu a ostatní se po vaší smrti stejně na nic nezmůžou a dlouho mu odpor klást nebudou. Chce co nejdříve uspořádat vaší veřejnou popravu. Mezi lidi to hodlá rozhlásit jen pár hodin před tím, aby nikdo nemohl vymyslet žádný plán na vaši záchranu.

Máme, ale i dobrou zprávu, konečně se nám poměrně úspěšně podařilo spojit se zbytkem Fénixova řádu a vymýšlíme plán s pomocí všech informací, co máme. Nic vám nebudu slibovat, Pottere, víte, že nejsem zrovna optimista, ale přísahal jsem vaší matce, že vás ochráním a pomohu vám, tudíž si buďte jistý, že to udělám i za cenu svého života. Konec konců, žiju v podstatě už jen kvůli tomu slibu, protože Brumbál už je také pryč," řekl a v tom okamžiku se na něj upřely tři páry očí a nastalo hrobové ticho. Snape se jim odhalil tak, jak ještě nikdy a především řekl něco, co nikdo z nich netušil.

"Mé matce, ale jak to?" nechápal Harry.
"V tomto ohledu mě můžete mít za zbabělce, ale opravdu nejsem schopný si o tom s vámi promluvit. Ujistím se však, že když to přežijete a já ne, dostanete tohle," ukázal mu na chvilku lahvičku, v níž očividně byly vzpomínky. Pak jí zas zastrčil do pláště, chvilku si Harryho prohlížel a i s ohromeným Dracem je opustil.

Harry byl neskutečně zvědavý, co mohlo v té lahvičce být. Vrtalo mu to v hlavě, ale zas si nebyl jistý, že chce, aby Snape zemřel, jen proto, aby to viděl. Ne po těch měsících tady, kdy se mu on i jeho nepřítel z řad žáků ukázali v poněkud jiném světle. Povzdechl si a chvíli to pak rozebíral s Hermionou. Po několika dnech spolu mluvili více než pár nutnými slovy a oba byli rádi, že mohli na nějakou dobu zaměstnat své mozky.

***
Brzy nastal Den s velkým D. Severus jim to oznámil večer před tím.

"Jak myslíš, že to dopadne?" podívala se na něj za svítání Hermiona. Ani jeden z nich nespal. Připomínali si hezké zážitky. Většinu té noci probrečeli, protože spousta vzpomínek se týkala lidí, co měli rádi a už tu s nimi nebyli.

"Já nevím Hermiono, už by mi vlastně bylo jedno, jestli umřu, kdyby nešlo o tolik lidí. Jako by nestačilo, kolik už jich kvůli mně zemřelo," sklopil hlavu.
"Není to tvá vina, věř mi. To jen ten parchant za všechno může," pohladila ho po vlasech a on na ni upřel částečně smutný a částečně prázdný pohled. Už to nebyli oni. Stačilo pár měsíců a byli z nich o dost jiní lidé.

Nevěděli, co budou dělat, jestli z toho vyjdou živí. Nedokázali si představit, že se ještě někdy budou zcela normálně smát, že by ještě mohli mít normální život. Jejich jediná vůle k životu se vztahovala k miliardám lidí na tomto světě a k Voldemortovi, který si nezasloužil, aby mu to všechno prošlo.

"Zdá se, že to budeme muset nějak zvládnout, nesmíme se nechat jen tak zabít, alespoň ty ne," vtiskla mu letmý polibek na tvář.
"Bez tebe nebudu mít sílu," podíval se na ni, aby jí tím dal jasně najevo, že jestli se vzdá ona, on úspěšný nebude.
"Když myslíš," povzdychla si zničeně a v objetí čekali celý den na večer. Nic jiného ani dělat nemohli. Museli spoléhat na Snapea s Dracem a lidmi venku. Harryho ubíjelo, že pokud přežije, opět to ani nebude jeho zásluha. Také si přál, aby nemusela zemřít Hermiona, ale bylo více než pravděpodobné, že bude zabita první. To on tu byl důležitý, jistě měl být zlatý hřeb večera. Hermiona byla jen něco jako symbol. Symbol toho, jak skončí mudlovští šmejdi a to nejen ti, co budou klást odpor. A také měla symbolizovat to, že být kamarádem Harryho Pottera se nevyplácí. Vždyť v poslední době zabíjel hlavně ty, co měli k Harrymu nejblíž. Ona měla být poslední a chlapec, který přežil, to měl završit. Dnes měl být všemu konec. Harry bude zapomenut a Voldemortova neomezená krutovláda započne.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | Web | 28. října 2014 v 22:29 | Reagovat

Před chvílí jsem "zhltla" první i druhou část a jsem natěšená i na tu poslední, třetí :-D. Tohle se mi líbí. Je to nápadité, dobré... a je tam Draco! :-D :-D

2 Kačíí Kačíí | Web | 1. listopadu 2014 v 14:51 | Reagovat

Wow!! No páni, rychle prosím přidej další díl:333 Strašně se mi to líbí:))

3 Sayuri Sayuri | Web | 2. listopadu 2014 v 17:12 | Reagovat

Och, tento príbeh som si prečítala len dnes a celkom ma zaujal. Som zvedavá, ako sa to skončí.

Tiež by som uvítala spolupráci medzi Dracom a Harrym  ;-)
*Pevne dúfam, že Severus neumrie*

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 19:37 | Reagovat

No tohle, je nadmíru zajímavé, že se jim Draco rozhodl pomoct. Dovedla bych si i představit, že by to takhle nějak bylo, i když je mi pořád líto smrti Rona, ale mám takové tušení, že to tam bylo, protože se Hermiona dá dohromady s Dracem.. ;-)
Těším se, jak se to nakonec vyuzlí a jestli se jim podaří utéct :-) Zatím se mi celá povídka moc líbí, určitě pokračuj :-)

5 Ikari Ikari | 8. listopadu 2014 v 17:57 | Reagovat

kedy pridáš pokračovanie?

6 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 14:53 | Reagovat

Možná trochu rychlý postup, ale napsané to je pěkně :)Jsem zvědavá na konec :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama