Říjen 2014

Můj alternativní konec Harryho Pottera (2/3)

28. října 2014 v 17:49 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Jak jste si už, dle minulého nadpisu mohli všimnout, tahle povídka je delší a je tedy rozdělena na tři části. Dnes tu pro vás mám tu druhou. Sice to trochu trvalo, ale doufám, že se vám další část bude líbit a navnadí vás na poslední :)
***
Po druhém měsíci ve vězení už v podstatě nepromluvili ani slovo, pokud to nebylo nutné. Oba byli naprosto zničení a Voldemort si užíval to, jaké trosky z nich dělal.

"Co se to děje? Proč tohle všechno děláte?" rozkřičel se jednoho dne Harry na Snapea poté, co ho ošetřil.
"Tam venku je vše jiné, Pottere. Víte, proč vás tehdy svlékli? Mimo jiné přeměnili nějaká těla na vaše a veřejně je vystavili. Asi už chápete, ne? Vaší smrtí všichni ztratili naději, začali dělat chyby a Pán zla je sestřeluje jako mouchy. Venku zavládla naprostá hrůza, každý, kdo s ním nesympatizuje, se v podstatě neodváží vyjít ven. Víc vám ani říkat nemusím. Chtěl bych vás odsud dostat, věřit mi můžete a nemusíte, ale bohužel jsem zatím nenašel způsob. Voldemort to tu hlídá jako ještě nikdy nic a vytvořil si za poslední dobu opravdu neskutečnou armádu," řekl jim a pak zas raději odešel, aby u nich nebyl příliš dlouho.

Oba měli ještě dlouho o čem mluvit a stále jen vymýšleli, jak se dostat z tohoto vězení a dát lidem zas naději, aby jich neumřelo ještě víc a vzchopili se. Museli však uznat, že z těch nulových informací, co mají tady dole, žádný plán nesestaví.

Recenze →Veronica Roth: Rezistence

23. října 2014 v 4:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Pomalu začínám obcházet i zanedbávané oblíbené blogy, tak se vám omlouvám, že mi to trvá, ale nebojte, na všechno kouknu a o mé komentáře nepřijdete ;) Teď konečně přidávám recenzi na Rezistenci.

Autor: Veronica Roth
Název: Rezistence
Originál: Insurgent
Počet stran: 351
Vydáno: 19. 9. 2012
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Radka Kolebáčová
Série: Divergence
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace:Žádná volba není bez následků.

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?
***

Prodloužený víkend v Maďarsku

15. října 2014 v 22:39 | Snapeova |  Fotografické články
Jak jsem se zmínila, byla jsem v od čvrtka do pondělí v Maďarsku. Byli jsme tam od pátečního poledne do nedělního večera. Zbytek času sežrala cesta. Byl to zájezd s lidmi z práce (naprostou většinu neznám za prvé proto, že jsem nová a za druhé proto, že většina z nás pracuje sama a někde úplně jinde) a šlo hlavně o návštěvu několika termálních lázní. Měly být troje, ale kvůli spoždění vlaku v první den, jsme nakonec absolvovali jen dvoje, což nikomu nevadilo :). Napadlo mě, že bych vám všechno mohla trochu popsat a ukázat. Hodlám totiž článek doplnit spoustou fotek. Jsou sice focené jen na mobil, ale to snad nikomu nevadí :).

Lehátkovým vozem jsme přes noc projeli Slovensko a skončili jsme na železniční stanici Slovenské Nové Mesto. Odtamtud jsme šli cca 3 km pěšky přes hranice na nádraží ve městě Sátoraljaújhely, odkud jsme se dál dopravovali autobusem a spoustou vlaků kvůli spoždění toho lehátkového vlaku. Bylo to dost úmorné, ale když jsme se odpoledne dostaly do lázní, myslím že se na to rychle zapomělo :)

Více v celém článku →

Můj alternativní konec Harryho Pottera (1/3)

8. října 2014 v 23:41 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Ahoj, pořád nějak nestíhám, věnuju se jiným věcem, chodím do práce a tak a nějak se ne a ne dostat k psaní, nebo možná stagnují nápady ohledně těch kapitolovek a nebo jsem jen líná. Nevím, budu s tím muset něco udělat. teď jedu na čtyři dny do Maďarska a zatím mám pro vás první ze tří částí jedné ze starších povídek, kterou jsem na prvním blogu psala, myslím, na základě zadání. V povídce se měli objevit dvojice Draco, Snape a Harry, Hermiona (ne jako páry). Pokud vím, chtělo se po mě, aby to bylo spíš drama a ne romantika, což se asi povedlo. Ani nevím, jak mě napadlo to, co z toho nakonec vzniklo, ale svým způsobem je to takové úplně jiné zakončení Harryho Pottera, tak třeba vás ta povídka zaujme :) Psala jsem jí už před rokem.
***

Recenze →Veronica Roth: Divergence

1. října 2014 v 18:59 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Veronica Roth
Název: Divergence
Originál: Divergent
Počet stran: 344
Vydáno: 15. 5. 2012
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Radka Kolebáčová
Série: Divergence
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 90%
Oficiální anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí (Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost). Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.
***