Září 2014

Pravda zrozená ze lži → 24. Objasnění

18. září 2014 v 16:39 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Ahoj, vím, že teď jsem se odmlčela na déle, než je obvyklé, ale dělala jsem opravnou maturitu z jednoho předmětu, takže jsem si na několik dní počítač zcela zakázala. Doufám, že jste si nemysleli, že jsem na vás zanevřela. Dnes nebo zítra navštívím své spřátelené blogy a projdu, co jsem za tu dobu prošvihla :)

Konečně vám tedy vkládám poslední kapitolu tohoto příběhu. Když jsem ho psala, byla jsem z něj nadšená, ale to už dávno opadlo, vidím ty miliony chyb a doufám, že příští příběhy třeba budou lepší :D Každopádně doufám v to, že se opravdu našlo pár lidí, kteří si povídku oblíbili. Podle komentářů se zdálo, že takové štěstí snad mám :).

Budu ráda, když mi napíšete váš názor na celou povídku a určitě od vás nežádám jen pochvalné komentáře. Pokud máte nějaké přípomínky, ráda si je vyslechnu.

Blog taky oslavil 14. září rok existence. Rychle to uteklo a já rozhodně nemám připravený nějaký bonus nebo tak, tak kdybyste měli nějaké zajímavé návrhy... :D Každopádně děkuju vám, že sem chodíte, čtete a komentujete, bez toho by mě to nebavilo tak moc, jak mě to baví :) Budu samozřejmě připravovat teď novou kapitolovku (bude HP, ale snažím se vymyslet i nějakou vlastní), ale rozhodně to ještě nějakou dobu potrvá, takže zatím tu najdete recenze, jednorázovky a tak :) Chystám se teď hodně číst, protože doteď jsem si čtení moc neužila kvůli různému učení.

Teď už si užijte poslední kapitolu ;)
***

Recenze →Tammara Webber: Easy?

4. září 2014 v 21:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Tammara Webber
Název: Easy?
Originál: Easy?
Počet stran: 308
Vydáno: 4. 12. 2013
Nakladatelství: Jota
Překlad: Sabina Čechová
Mé celkové hodnocení: 80%
Oficiální anotace: Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné - vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.
Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.