Pravda zrozená ze lži → 20. Na dně

15. července 2014 v 22:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Jakékoliv zásoby se mi krátí, protože v momentálním shonu ohledně nové práce a učení se na odbornou zkoušku, jsem sice začala vymýšlet HP kapitolovku i první originální, ale než se mi povede začít s jejich psaním, bude to trochu trvat, takže teď rozhodně nebudu aktualizovat blog každý druhý den. Není to o tom, že bych se ulejvala :D

Nová kapitola PZZL (zkratku jsem použila u této povídky poprvé a připoměla mi práci :D) je sice poněkud kratší, ale posouvá příběh směrem k odhalení velmi zajímavých informací, což vás čeká v další kapitole. A upozorňuji, že končit budeme už brzo. Po této kapitole už následují jen čtyři :)
***


Jennifer se nevýslovně snažila být silná. Moc toho sice nenamluvila, pomalu nejedla a nespala, ale pořád se kvůli domluvám svých přátel snažila a chodila do školy, i když měla horší výsledky. Jejích úkolů se ujali ostatní a tak aspoň ty zůstávali poměrně v pořádku.

Stav její matky se teď trochu horšil a ani doktoři to neviděli úplně růžově, takže u ní byla každý a celý víkend i s bratrem, který jí byl velikou oporou. V polovině března je ovšem matka nadobro opustila a Jennifer už nemohla dál. Byla to pro ni poslední a nejhorší rána. Týden nevyšla z ložnic, když už to její kamarádka Sarah nevydržela a zašla za Brumbálem. Ten jí pustil dovnitř a vybídl ji, aby se posadila.

"Tak co potřebujete, slečno Jefersonová?" optal se jí a shlížel na ní přes své půlměsícové brýle. "Předpokládám, že víte, co se na škole děje - jak se Malfoy zase proměnil. Věděl jste určitě, že chodil s Jennifer. Teď už jí umřela i maminka a ona je na tom hrozně špatně. Vůbec nechce jíst, nedokáže spát a ani se učit, a při tom pro ni byly O.V.C.E tak důležité. Chtěla bych vás požádat, jestli není nějaká možnost jak jí pomoci, aby mohla zkoušky zvládnout? Jestli nevíte, jak jí vlít novou krev do žil? Protože my zkoušíme vše a jsme už z jejího neštěstí zoufalí. Když už přišla o tolik, nechci, aby přišla i o možnost být úspěšná, jít na dobrou školu a jednou získat práci jejích snů," řekla Sarah upírajíce na Brumbála naléhavý pohled.

"Máte pravdu, jsem plně obeznámen se situací slečny Carterové a rozumím tomu, jak se cítí. Vím, že i její bratr na tom není nejlépe, i když to na něm není až tolik znát, protože toho v poslední době nezažil tolik a přeci jen je to silný muž, který svou bolest nedává až tolik najevo. Nicméně i jemu bych chtěl pomoci, protože vím, že normálně má skvělé výsledky a teď se zhoršil. Bylo by nemilé, kdyby kvůli tomu utrpěla jeho budoucnost," řekl Brumbál a pokračoval: "Vím, že slečna Carterová už není ani schopná docházet na vyučování s ostatními, ale mluvil jsem už s učiteli a v podstatě všichni by byli ochotní nabídnout jí soukromé hodiny. Madame Pomfreyová se vyzná jak ve fyzickém, tak v psychickém zdraví a proto jsem ji poprosil, aby s Jennifer mluvila o jejích problémech a snažila se jí pomoct, pokud to slečna Carterová neodmítne. Pan Carter bude nadále chodit na normální vyučování, dokud to zvládá. Neměl by z něho být uvolňován, protože tak přichází na jiné myšlenky, ale učitelé ho budou uvolňovat z úkolů a jsou také ochotní poskytnout mu hodiny navíc. Sdělte jim moji nabídku, a když budou mít zájem, ať za mnou přijdou. Vše jim vysvětlím a dám jim rozvrhy se soukromými hodinami," řekl jí Brumbál vlídně.
"Jste velice laskavý, pane řediteli, vše vyřídím," přikývla Sarah a opustila Brumbálovu pracovnu.

Cestou minula Malfoye, ale ani o něm nevěděla, protože seděl skrytý v jednom výklenku a přemýšlel. Pořád musel myslet na ty podivné měsíce, kdy byl jak pod impériem. Vše co bylo, pominulo, ale vzpomínky nikam nezmizely. Často mu před očima naskočil výjev, kdy se na něj Carterová s láskou usmívala nebo ho líbala, či spolu jakkoliv jinak trávili chvíle. Vše co od ní vzešlo, se zdálo být naprosto upřímné. Odevzdala se mu postupem času tělem i srdcem. Zajímalo ho, jak to bylo možné. Proč zrovna jemu, když ho vždy tak nenáviděla? Kdo chtěl, aby se tohle stalo, pokud ho neočarovala ona? Vzpomínal si totiž, jak dlouho jí přesvědčoval, aby mu věřila a jak dlouho trvalo, než si ho plně pustila k tělu. Vše pak zničil během pár minut. Přineslo mu to ohromné uspokojení, ale teď, se všemi těmi vzpomínkami chvílemi přemýšlel, jestli to přece jen nebylo zbytečně kruté. Tuto myšlenku však vždy rychle zahnal.

Ten den donutili přátelé Jennifer vyjít na večeři, ale jen proto, že někdo už viděl, že Lucius již povečeřel a tak bylo jisté, že aspoň jeho nepotká. Na naléhání přátel snědla aspoň kus chleba a pak šla za Brumbálem. Ten byl natolik taktní, aby s Jennifer už nic ohledně jejích problémů nerozebíral a na nic se jí neptal. Pomoc již nabídl a ona se ji rozhodla přijmout. Sice říkala, že už jí je vše jedno, ale přátelé ji svými názory nakonec přesvědčili. Musela prostě uznat, že mají pravdu. Musela se sebrat a ležením v posteli se jí to určitě nepovede.

A tak dostala od Brumbála instrukce a rozvrhy a začala svědomitě docházet na soukromé hodiny, kde se snažila udržet pozornost za každou cenu, aby si učitelé neříkali, že je to pro ně vyhozený čas pro někoho nevděčného. Na jídlo moc nechodila, vždy prosila přátele, aby jí něco přinesli. Stačilo jí málo, neměla vůbec chuť k jídlu. Hodně spala, jako by se veškeré neštěstí snažila zaspat. Měla i první setkání s ošetřovatelkou. Podrobně s ní probrala vše, co se jí přihodilo a dostala i uklidňující lektvar, takže se jí trochu ulevilo.

Její přátelé Colette z Havraspáru a Thomas z Nebelvíru byli posledních pár dní poněkud zamračení a zamlklí a často spolu rozmlouvali. Jednoho dne vtrhli do velké síně bystrozoři, zrovna když všichni večeřeli. Nikdo nechápal, co se děje. Během pár minut vzali několik lidí z Havraspáru, z Mrzimoru a také Luciuse. Všechny prý odvedli na výslech ohledně nějakého údajného zločinu a ten večer se Colette a Thomas setkali s Jenny.

"Přišli jsme ti říct něco moc důležitého, týká se to toho dnešního výstupu s bystrozory," řekla jí Colette, když seděli v komnatě nejvyšší potřeby na pohodlné pohovce.
"Jo? Co je tak důležité?" optala se zadumaně Jennifer.

"Byli jsme s tím nejdříve za Brumbálem, proto přišli bystrozoři. Brumbál jim naštěstí vymluvil, aby vyslýchali i tebe, protože v podstatě nejsi pro případ důležitá, i když v něm máš roli," promluvil Thomas.
"Trochu mě děsíte," zamračila se Jenn.
"No ono na tom není nic hezkého. Vlastně bychom ti to nejradši neřekli, nevíme, co to s tebou udělá, ale zasloužíš si vědět pravdu, proto ti to chceme říct," zašeptala Colette.
"Tak už mluvte, napínáte mě, nevím, o čem tu mluvíte a chci to vědět," řekla tmavovláska nedočkavě.
---
Za korekturu děkuji Kate

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 16. července 2014 v 10:33 | Reagovat

Takovej napínavej konec.. doufám, že další kapitola tu bude brzo :)

2 Casion Casion | Web | 16. července 2014 v 13:35 | Reagovat

Super, že má takých dobrých priateľov. Je mi ľúto jej maminy... Som zvedavá na rozuzlenie, teraz sa zdá, že je za tým všetkým viac, než sa zdá :-)

3 Eamane Eamane | Web | 16. července 2014 v 17:35 | Reagovat

Jsem ještě víc zvědavější než u předchozí kapitoly. A ten konec, utla jsi to v nejlepším. Prosím dáál :)

4 Scrat Scrat | E-mail | Web | 16. července 2014 v 17:40 | Reagovat

Hééj! Utnout to v té nejnapínavější chvíli? Teď se nemůžu dočkat pokráčka ještě víc! Rychle další :-)

5 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 16. července 2014 v 18:35 | Reagovat

Takhle ukončit kapitolu, to je příšerné! Jsem hrozně zvědavá, co se vlastně stalo.

6 Kačíí Kačíí | Web | 20. července 2014 v 16:22 | Reagovat

Souhlasím, jsem hrozně zvěavá co bude dál.! Úžasná kapitola :-)  :-)

7 Trixie Trixie | 20. července 2014 v 19:36 | Reagovat

To jako vážně? :-D takhle to ukončit?
úžasná epizodka RYCHLE další :)

8 Laduka Laduka | Web | 23. července 2014 v 20:40 | Reagovat

Děkuji moc za radu :)

9 Eamane Eamane | Web | 23. července 2014 v 22:51 | Reagovat

Hééééééj mi chceme další kapitolkůůůů :P :D

10 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. srpna 2014 v 2:05 | Reagovat

já to vážně věděla, ale možná se trochu poopravím, Mrzinmor a Havraspár si z Luciho udělali pomocnou loutku a on o tom nevěděl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama