Pravda zrozená ze lži → 19. Nešťastný valentýn

8. července 2014 v 15:09 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Mám tu pro vás devatenáctou kapitolu se slibovaným zvratem v ději a jsem zvědavá na vaše reakce, teorie a všechno, co budete mít na mysli, tak mi to nezapomeňte sdělit v komentářích. :)
***
Nadešel čtrnáctý únor a hrad se zahalil do růžového kabátku. Brumbál měl různé podobné události rád a zrovna Valentýnský večírek už neuspořádal několik let. U studentů to bylo méně populární než třeba vánoce nebo Halloween, protože Valentýn měl i své zatvrzelé odpůrce a pak samozřejmě lidi, kteří zůstávali na ocet, a ty takový svátek a jeho slavení také netěšil, když zrovna nemohli patřit mezi ty šťastně zamilované.

Skřítci všude rozvěsili růžové ozdoby a konfety, některé postavy na obrazech se uvolily, že budou zpívat zamilované písně a často bylo možné zahlédnout malé divadélko pro kolemjdoucí, když se někdo někomu rozhodl vyznat lásku bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou sami.


Po obědě na chodbách nezbyla snad ani noha, všichni odešli do společenských místností a ložnic, aby se pořádně připravili.

Jennifer se svými spolužačkami si v ložnici vzájemně pomáhaly a radily. Tak to v těch chvílích bylo snad v celém hradu.

Okolo sedmé večer už se všichni scházeli před velkou síní i v ní. Byla nádherně vyzdobená a dokonce to nevypadalo přehnaně a přeslazeně, ač se vám to možná zdá nemožné. Studenti se trousili buď rovnou v párech, přicházeli sami a čekali na svého partnera, anebo přicházeli pouze s přáteli. To byl případ těch nezadaných, kteří doufali, že jim tento večírek může přinést štěstí.

Jennifer stála u jedné ze soch před velkou síní, přesně, jak měla sjednáno s Luciusem. Obzvlášť se těšila, protože toho měl teď tolik na práci, že už se dva dny v podstatě neviděli jinak, než na hodinách.

Stála tam ve fialkových šatech, vlasy měla mírně zvlněné, v nich posazenou čelenku a s pomocí kamarádek byla jemně a hezky nalíčena. Nejeden nezadaný chlapec na ní spočinul pohledem, když procházel kolem a tak doufala, že i Luciusovi se bude dnes líbit.

Netrvalo dlouho a objevil se. Hezky a vkusně oblečen a s vlasy svázanými mašlí. Nesl se dnes jako páv, což u něj už dlouho neviděla a v jeho závěsu šla jeho stará zmijozelská banda s chybějícími články, kteří byli v Azkabanu nebo nápravném zařízení za její napadení. Ničemu z toho momentálně nepřikládala žádnou váhu. Soustředila se jen a pouze na něj. Když ho spatřila, rozzářila se s úsměvem od ucha k uchu.

Malfoy jí spatřil, už když scházel ze schodů. Byla okouzlující, dnes obzvlášť, to jí nemohl upřít. Ovšem to ho rozhodně nezastavilo. Takovou holku by si rád odvedl na nerušené místo na nezbytně nutnou dobu, ale nic víc. No dobře, možná by jí takto nepohrdl víckrát, ale vzhledem k jeho postojům a názorům by o to musela sama žádat, což nebylo až tak nemožné, když se nad tím zamyslel.

Zastavil se na krok od ní a za jeho zády zůstala stát i celá jeho bývalá zmijozelská skupinka.

"Ahoj," usmála se Jennifer šťastně na Luciuse, v očích jí jiskřilo a okamžitě ho objala a něžně políbila na rty. Jakmile se zase odtáhla, Malfoy odvrátil hlavu a zhnuseně si odplivnul, načež upřel na černovlásku výsměšný pohled plný odporu.
"Co… co to bylo?" špitla a nechápala, jestli to byl nějaký žert nebo o co se vlastně mělo jednat.
"Jsi mi odporná, copak to nechápeš? Nevím, co se se mnou v uplynulých měsících dělo, co jsi mi provedla, ale to je pryč rozumíš? Už nejsem tvoje loutka. Jestli si po mě tak toužila, mohla jsi to jednoduše říct. Tu laskavost, že bych tě na tvou žádost ojel, bych ti klidně udělal," uculil se arogantně. Jennifer na něj zaraženě civěla a s ní minimálně půlka přítomných v jejich blízkosti.

"Luciusi, má tohle být nějaký hloupý žert?" šeptla slabě a pohladila ho po tváři.
"Prý žert. Leda tak to vše mezi námi byl žert. Já nejsem žádný romantický idiot, abych se choval tak, jak jsem se choval. Vážně jsi tak naivní? Opravdu jsem si o tobě dřív myslel, že mě nenávidíš, ale ne, stačilo trochu snahy a podlehla jsi mi jako všechny ostatní. To jsi ale klesla, Carterová," ušklíbl se. "Nevím, jestli jsi mě očarovala ty nebo někdo jiný, to je mi fuk, ale už nebudu tvůj poslušný mazlíček, který dělá věci, jež mu vůbec nejsou podobné. Snad sis nemyslela, že jsem fakt takový sentimentální hlupák jako celý tvůj Nebelvír?" vysmíval se jí dál a jí z očí vytryskly první slzy. Starý Lucius byl zpátky se vším všudy. Nedokázala to pochopit. Připadala si jako v tom nejhorším snu. Opravdu to vše nakonec byla lest, o níž Lucius ani nechtěl přiznat, že je jeho prací?

"Hajzle!" vzlykla Jenny a vlepila mu tak silnou facku, jak jen dokázala.
"Jsi tak ubohá," vysmál se jí jen a i se svými ocásky pokračoval do velké síně, prohánět nezadaná děvčata. Jennifer tam ještě několik minut stála, nevěřící, oněmělá a plačící a celé její okolí bylo jako opařené. Brzy to na ni začalo doléhat víc a víc až se v pláči zhroutila na podlahu. Několik dívek a chlapců k ní přiběhlo a pomáhali jí. Z Velké síně přiběhla i Emma a dožadovala se vysvětlení, co se stalo. Nikdo nevěděl, jak popsat, co se stalo. Pomohli Jennifer dostat se do Nebelvíru a její ložnice, kde s ní zůstala Emma.

Lucius viděl zhroucení té křehké dívky, její žalostný pláč a pak se mu i s hloučkem jejích zachránců ztratila. Ještě chvíli zamyšleně hleděl na místo, kde jí zahlédl naposledy a pak se vrhl za kořistí, kterou si pro dnešek vyhlédl a užil si bezstarostný večer, kdy na něj půlka školy vrhala rozčarované a nenávistné pohledy.

Jennifer s velkou bolestí a pláčem těžce odvyprávěla své přítelkyni, co přesně se stalo a později i všem svým přátelům a nikdo z nich tomu příliš nerozuměl. Nikdo nechápal, proč by Lucius ze sebe dělal tolik měsíců šaška, kvůli jednomu večeru, kdy jí mohl ponížit. Nutno uznat, že jí dal nejhorší ránu, jakou jen mohl, ale nikdo nerozuměl tomu, jak to mohl hrát tak přesvědčivě, že mu už půlka školy věřila, že v jeho chování se neskrývá ani jeden zlý úmysl. Od té chvíle byl Lucius ve škole nenáviděn mnohonásobně více, než dřív pokud to bylo možné. Nikdo Jennifer neříkal, že jí to říkali. Sami už mu totiž docela důvěřovali a navíc se mohla takto nachytat kterákoliv jiná dívka.

Celou noc proplakala a byla utěšována. Po večírku naštěstí následoval víkend, kdy se snažila nějak obrnit, protože nechtěla školu vynechat. Zrovna ten víkend však jela domů za nemocnou mámou a zbytkem rodiny. Přišla sice na jinačí myšlenky, ale byla velice nešťastná a každý to z ní cítil a viděl to na ní, ať se snažila, jak chtěla. Další týden ve škole byl naprosté utrpení. Před měsícem požádala Křiklana, aby jí na lektvarech posadil s Luciusem a teď jí to přinášelo muka. Lucius celou dvouhodinovku využil k tomu, aby ze svých úst vypouštěl ta nejhorší slova, jaká mohl do jejího zničeného srdce zabodávat. V klidu si u toho připravil velmi dobrý lektvar, zato Jennifer poprvé v životě měla nejhorší lektvar ve třídě.

Nejspíš se jí záměrně snažil na chodbách potkávat co nejvíc, protože na něj narážela neustále i s jeho bandou a byla při každé příležitosti zahrnována urážkami a posměšky. Spousta lidí ji bránila, ale stejně to ničemu nepomohlo. Soucítila s ní i malá část zmijozelských, kteří si ji za dobu chození s Luciusem oblíbili. Luciuse teď nenáviděli, ale to se netýkalo jeho kumpánů. Ti byli šťastní, že se vrátil jejich boss, který už zase touží být sluhou temného pána.
---
Za korekturu děkuji Kate

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Makkakonka Makkakonka | Web | 9. července 2014 v 13:35 | Reagovat

Néé.. to je hrozný :( Já myslela, že ji tom vydrží. Co to do něj vjelo? Chudák Jen. :(
Zajímá mne další kapitola. Doufám, že tu bude co nejdřív. :)

2 Casion Casion | Web | 9. července 2014 v 13:57 | Reagovat

Aaaaaa to má byť čo??!! :D Okamžite tú kapitolu prepíš! Alebo to v ďalšej naprav! :D Sakra, spočiatku som si bola istá, že má za lubom práve niečo takéto, ale ako tam ktosi rozumne poznamenal, prečo by to prestieral tak dlho?? Každopádne som veľmi zvedavá ako to bude pokračovať :-)  :-)

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 9. července 2014 v 17:41 | Reagovat

To nemyslíš vážně! Tak pěkné to bylo a teď :( Ale popravdě jsem celou dobu čekala na to, kdy se něco takového semele. Jen mě ty poslední kapitoly jaksi zmátly :D

Teorií mám hned několik.
1. Vzhledem k názvu ji Lucius opravdu ze začátku jen využil, ale po téhle kapitole si začne uvědomovat, že k ní cítí něco víc.
2. Lucius předtím nic nehrál, kdyby ano jeho zmijozelští přátele by to věděly. Ale teď ho opravdu zasáhlo nějaké kouzlo, díky kterému se chová jako dřív.
3. Všechno je to přetvářka, Merlin ví kvůli čemu a v další kapitole se bude Jenn plazit u nohou.

4 Snapeova Snapeova | Web | 9. července 2014 v 18:47 | Reagovat

[3]: Konečně někdo něco vymýšlí. Některými částmi svých teorií se trochu blížíš k tomu, jak to je nebo bude, ale víc neřeknu. Jsem ráda, že se nad tím někdo trochu zamyslel :)

5 Kačíí Kačíí | Web | 10. července 2014 v 10:32 | Reagovat

To snad ne... tak to je něco... Pěkná kapitola, ale... Hrozně se těším na další, hrozně moc :-)  :-)

6 Eamane Eamane | Web | 10. července 2014 v 11:29 | Reagovat

Na tohle jsem čekala! Konečně ten zvrat, a že ne malý. Dělej, další kapitolu!!!!

7 Nancy Nancy | Web | 11. července 2014 v 21:42 | Reagovat

Začala jsem doufat, že se trochu změnil, ale pořád jsem si říkala, že by to nebyl on, ale zase...no nevím. Možná to uděl, aby jí ochránil, pře jeho bandou nebo Voldemortem. No uvidíme. Jinak se těším na další.

8 Scrat Scrat | E-mail | Web | 14. července 2014 v 7:27 | Reagovat

Tak to  bylo nečekané. Já myslela, že to bude jeho lest! No, uvidíme, uvidíme v další kapitole. Rozhodně jsi mě nezklamala :-)

9 vivienne vivienne | Web | 14. července 2014 v 8:09 | Reagovat

Napadlo mě, že se něco takového stane, když jsi mluvila o zvratu.Samozřejmně mě to mrzí. A upřímě řečeno napadly mne dosti podobné věci jako Kristýnu.

10 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. srpna 2014 v 1:53 | Reagovat

tak tohle přesně jsem čekala, jsem borec, jen si myslím, že to hrál a nikdo mu nic nepodstrčil, fakt se spolčil podle mě s Mrzimorem a s Havraspárem...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama