Červenec 2014

Pravda zrozená ze lži → 21. Pravda

28. července 2014 v 18:00 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Ahoj všichni a hlavně čtenáři této povídky. Dnes mám dobrý den, povedlo se mi složit odbornou zkoušku pro vykonávání mé nové práce, takže už to skoro vypadá, že by mi to mohlo vyjít, ale ještě nebudu křičet dopředu. Ještě mě chtějí zkoušet moji nadřízení a když se jim něco nebude líbit, tak se ještě můžou rozhodnout jinak i přes to, že zkoušky u zkoušejících jsem vykonala. Možná přemýšlíte, co je to vlastně za práci. Nebojte, dozvíte se to. Chci časem o tom napsat článek a přiblížit vám ji, protože to asi buď všichni nebo naprostá většina z vás ani nebudete znát.

No a jelikož je dnešní den dnem štěstí a úlevy, rozhodla jsem se vložit, některými z vás už dost očekávanou, další kapitolu, kde se odhaluje, jak je to vše doopravdy a ještě něco navíc. Dokonce ani není vůbec krátká, takže doufám, že se vám bude líbit a moc se těším na vaše vyjádření k ději a informacím v této kapitole. Přeji vám příjemné počtení ;)
***

Uvězněni ve vlastní kůži

24. července 2014 v 11:29 | Snapeova |  Krátké povídky (Vlastní)
Rozhodla jsem se zase jednou napsat něco na téma týdne. Pod tím aktuálním si každý něco představí. Moje představa se promítla do povídky ve stylu, v jakém jsem zatím žádnou nenapsala. Prostě mě najednou něco napadlo, tak jsem to zkusila. Posouzení, jestli je to dobrý nebo špatný je na vás, protože já, mám zas po dopsání divný pocity :D Každopádně jsem to napsala, tak, jak mě napadlo a uvidíme, jestli se to někomu bude líbit, jestli to někomu bude připadat na toto téma dobré, nebo jestli to vůbec vyjadřuje, co to vyjadřovat má.
***

Pravda zrozená ze lži → 20. Na dně

15. července 2014 v 22:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Jakékoliv zásoby se mi krátí, protože v momentálním shonu ohledně nové práce a učení se na odbornou zkoušku, jsem sice začala vymýšlet HP kapitolovku i první originální, ale než se mi povede začít s jejich psaním, bude to trochu trvat, takže teď rozhodně nebudu aktualizovat blog každý druhý den. Není to o tom, že bych se ulejvala :D

Nová kapitola PZZL (zkratku jsem použila u této povídky poprvé a připoměla mi práci :D) je sice poněkud kratší, ale posouvá příběh směrem k odhalení velmi zajímavých informací, což vás čeká v další kapitole. A upozorňuji, že končit budeme už brzo. Po této kapitole už následují jen čtyři :)
***

Rowlingová v roli Rity Holoubkové napsala o Harrym a dalších v součastnosti (překlad)

9. července 2014 v 21:49 | Snapeova
Včera Joanne Rowlingová na Pottermore uveřejnila něco, co by se dalo nazvat povídkou. Je to článek v Denním věštci, který píše Rita Holoubková. Je to taková reportáž z mistrovství světa ve Famfrpálu, kde Harryho manželka, Ginny Potterová dělá zpravodajství o proběhnutých zápasech.

Článek má 1500 slov a odhaluje, jak naši hrdinové žijí nyní a vše je samozřejmě popisováno typickým stylem Rity Holoubkové, která na nikom nenechá nit suchou.

Docela mě to nadchlo a řekla jsem si, že to chci zkusit přeložit, i přesto, že v angličtině nejsem nějaká hvězda. Umím anglicky tak průměrně, nemám třeba moc velkou slovní zásobu a zkušenosti. Takže omluvte to, že třeba některé věty mohou být přeloženy dost volně a podobně. Prostě jsem se snažila článek přeložit co nejvěrohodněji a se všemi fakty, především kvůli lidem, kteří vůbec neumějí anglicky a chtějí z toho taky něco mít.

Je to první můj překlad něčeho tak dlouhého a ještě s tím, že to publikuji, tak snad to nebude katastrofa a snad za tento překlad bude někdo rád :)

Teď už nechme promluvit Joanne v kůži Rity Holoubkové.
***

Pravda zrozená ze lži → 19. Nešťastný valentýn

8. července 2014 v 15:09 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Mám tu pro vás devatenáctou kapitolu se slibovaným zvratem v ději a jsem zvědavá na vaše reakce, teorie a všechno, co budete mít na mysli, tak mi to nezapomeňte sdělit v komentářích. :)
***
Nadešel čtrnáctý únor a hrad se zahalil do růžového kabátku. Brumbál měl různé podobné události rád a zrovna Valentýnský večírek už neuspořádal několik let. U studentů to bylo méně populární než třeba vánoce nebo Halloween, protože Valentýn měl i své zatvrzelé odpůrce a pak samozřejmě lidi, kteří zůstávali na ocet, a ty takový svátek a jeho slavení také netěšil, když zrovna nemohli patřit mezi ty šťastně zamilované.

Skřítci všude rozvěsili růžové ozdoby a konfety, některé postavy na obrazech se uvolily, že budou zpívat zamilované písně a často bylo možné zahlédnout malé divadélko pro kolemjdoucí, když se někdo někomu rozhodl vyznat lásku bez ohledu na to, jestli jsou nebo nejsou sami.

Trilogie Svět Tryllů

4. července 2014 v 21:29 | Snapeova |  Články o knihách
Na konci minulého roku jsem v knihovně narazila na první díl z této trilogie a v minulém měsíci jsem přečetla dvě další knihy. Nepsala jsem na ně recenze, protože mi nějak nepřišlo, že mám k prvnímu dílu dost co říct a rozhodla jsem se po dočtení, že o celkový názor bych se podělit chtěla, takže shrnu trilogii do jednoho článku.

Teď anotace a obálky k jednotlivým knihám: