Pravda zrozená ze lži → 18. Naprostá důvěra

29. června 2014 v 14:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Další kapitola je opravená a tak vám ji sem mohu vložit. Nejsem si jistá, že jsem s touhle kapitolou úplně spokojená, ale snad se vám i tak bude líbit a v příští vás čeká slibované překvapení.
***

Jennina kamarádka z Havraspáru měla mít oslavu narozenin. Stálo jí to celkem dost přemlouvání, než měla povoleno přivést s sebou i Luciuse. Byla ráda, že ostatní nakonec byli ochotní trpět ho mezi sebou.

Spousta lidí by se po tom útoku Zmijozelských možná stáhla více do ústraní, ale to ona dělat nechtěla a už vůbec se nehodlala vzdávat Luciuse. Potřeboval ji, byla mu oporou. Viděla na něm, jak často o všem přemýšlí a je to pro něj těžké.

Byla sobota, ráno před oslavou. Sešli se spolu na pozemcích, kde se chvíli v tichosti procházeli. Pak si kolem sebe vykouzlili tepelné kouzlo, aby jim nebyla zima a posadili se do sněhu."Pořád lituju toho, co se ti stalo, a taky vzpomínám na doby, kdy jsme byli nepřátelé. Nemyslíš si o mně, že jsem zrůda?" Zeptal se jí zadumaně.
"Luciusi neblázni, jsi úžasný člověk, co bylo, bylo, na to já už nechci myslet. Vím, že to není zcela tvá vina a chceš se napravit. V podstatě už ses napravil," objala ho.
"Nevím, co bych dělal, kdybych tě nepoznal, máš dobré srdce. Nečekal bych, že mě někdy přijmeš a ani jsem si neodvažoval snít o tom, že to s námi zajde tak daleko," pohlédl na ni a ona v jeho očích zahlédla dobro a lásku.

Stále ji překvapovalo, jak se změnil rychle. Že z ničeho nic ustala jeho nenávist k mudlům, i když v ní byl vychováván a nejen to, ale doufala, že je to tím, jak silně touží se změnit, protože jinak by si to vysvětlit neuměla.

"Víš co je zajímavé? Než jsi začal uhánět mě, byl jsi dost na holky, každou chvíli jsi měl v posteli jinou, aspoň se to o tobě říkalo a najednou ti stačím jen já? Nehledě na to, že do této pokročilé části vztahu mě nijak nelanaříš?" zeptala se ho a on se nad tím zamyslel.
"Prostě jsem poznal lásku, to člověka změní, ne?" pokrčil rameny.
"Asi ano," přikývla Jennifer a pozorovala zasněžené kopce.

Do oběda se s ním pak mazlila venku a Brumbál je s úsměvem pozoroval, když vešli v objetí do Velké síně, kde se s polibkem rozdělili s tím, že se uvidí večer. Pořád byli středem pozornosti. Celá škola si na to, jak nezvykle se k sobě chovají, zvykala jen velmi pomalu, ale muselo se uznat, že vztahy mezi kolejemi nebyly až tak napjaté, když pomineme některé jedince.

Zbytek dne strávila s kamarádkami. Dvě hodiny před oslavou se všechny vzájemně parádily a užívali si tu bezstarostnou chvíli.

"Ahoj krasavče, na kohopak tu čekáš?" přitočila se k Luciusovi Jenn s úsměvem, když čekal na smluveném místě a kamarádky je zvědavě pozorovaly.
"Na jednu velkou krasavici," uculil se. Přitáhl si ji k sobě a políbil. Pak všichni zašli do velké opuštěné učebny, kterou následně zabezpečili, aby nikdo neslyšel případný hluk.

Oslavenci se zazpívala píseň, předaly dárky a pak už se jedlo, pilo a tančilo. Lidé se Luciuse převážně stranili, nesnažili se s ním navázat kontakt, ale také se ho nesnažili vyprovokovat či cokoliv jiného. Pravděpodobně to bylo hlavně tím, že byl s ní.
"Lidi mě tu navždycky budou nesnášet, co?" zeptal se Lucius, když viděl všechny kolem sebe, jak si ho prohlížejí a jak se mu raději vyhnou, když se zdá, že by s nimi mohl chtít zavést řeč.

"Spousta možná ano, ale na to nemysli, na téhle škole to možná nestihneš, ale jinde začneš úplně od znova," chytla ho za bradu, natočila jeho obličej k sobě, políbila ho a už ho táhla mezi tancující páry, kde s ním nejdříve blbla na rychlou hudbu, u čehož se oba dost zasmáli a následně si užívali vzájemné blízkosti při pomalých písních. Jennifer nenechala Luciuse ani na chvíli samotného, aby strávila nějakou chvíli třeba jen s přáteli. Věděla, jak mizerně by se Lucius mohl cítit, když by si tam připadal jako osamělá ryba v pustém moři.

Chtěla, aby tento večer byl opravdu hezký a tak se ve vhodný čas vytratila s Luciusem z večírku a jako myšky přeběhly do sedmého patra ke komnatě nejvyšší potřeby. Měli štěstí, nikdo tam nebyl.
"Co tu chceme dělat?" rozhlédl se Lucius po útulné místnůstce, s několika křesly a postelí.
"Co myslíš?" uculila se na něj trošku.
"Vážně?" pozvedl trochu překvapeně obočí a políbil ji.
"Hmm," usmála se a v očích jí jiskřilo.
"No když si to tak přeješ," políbil jí blonďák na krk a pak už to šlo samo. Dlouho se mazlili, než došlo na samotné milování. Tak krásně se Jennifer neměla ani s Willem a bylo to pro ni překvapující, dokonce až podivně zarážející, ale byla šťastná, tak proč by se v tom zbytečně rýpala? Nejspíš se v Luciusovi celé ty roky ukrývalo něco, o čem nikdo nevěděl a on jen netušil, jak to vypustit ven. Byla to ta nejpravděpodobnější možnost. Ráno se probudila v jeho náručí a cítila se opravdu šťastná. Ani se jí od něj a jeho nádherných hřejivých očí, z nichž dříve sálal jen chlad, nechtělo, ale měli školu a tak nebylo zbytí.

***
Další dva týdny se téměř neviděli. Psalo se snad milion testů, přes hory úkolů nebylo ani možné se vyspat. Od oné události se zmijozelskými s Jenn povětšinou chodil aspoň někdo z jejích přátel, aby se nikde nepotloukala sama, protože stále byli v Bradavicích jedinci, kteří ji nenáviděli za to, co se stalo s Luciusem.

Pár chvil si pro sebe však i v těchto těžkých dnech tito dva našli a všechny byly velmi příjemné. Děsili je však blížící se zkoušky. Sice byli oba chytří, ale to neznamenalo, že vše dokonale ovládali. Měli pořád co dělat. Chtěli získat dobré výsledky. Sice netušili, jestli budou moci jít na další školu, ale kdyby to náhodou někdy vyšlo, museli dopadnout u zkoušek velice dobře. Ve společných chvílích tudíž byli často zamlklí nebo se ptali jeden druhého na určité věci, které by měli umět.

Vítané rozptýlení přišlo až koncem ledna, kdy Brumbál oznámil, že letos udělá pro studenty Valentýnský večírek. Všichni měli minimálně týden o čem mluvit a přemýšleli, jak budou oblečeni, s kým půjdou a komu pošlou Valentýnku. Jennifer s Luciusem se docela těšili. Každý, kdo se usilovně učil, tedy sedmáci i páťáci, byli šťastnější než zbytek školy. Tento únik od myšlenek týkajících se učení všichni potřebovali.
***
Za korekturu děkuji Kate
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Scrat Scrat | E-mail | Web | 29. června 2014 v 14:43 | Reagovat

Krásná kapitola těším se na valentýnský večírek  :-)
Jen mě zarazilo - po Bradavicích může někdo přejít i na další školu? Nejsem si tím jistá, ale asi když chce dělat nějaký určitý obor tak ano :-)
Mimochodem, budeš někdy psát i fanfiction na Hunger games? :-)

2 Scrat (nepřihlášená) Scrat (nepřihlášená) | 29. června 2014 v 16:21 | Reagovat

To je super nápad - udělat crossover na HP a HG, mohla bys to někdy zkusit :)

3 Eamane Eamane | Web | 29. června 2014 v 19:05 | Reagovat

Skvělá kapitola, doufám, že Jenn neotěhotní :D ... no vymýšlím prasečiny, spíš jsem chtěla napsat, že se těším na další kapitolu :)

4 Casion Casion | Web | 30. června 2014 v 12:02 | Reagovat

Krásne kam až sa posunul ich vzťah :-). Začína to byť medzi nimi dosť vážne :D. Som zvedavá ako bude prebiehať ten ples :-)

5 Makkakonka Makkakonka | Web | 30. června 2014 v 12:37 | Reagovat

Páni, krásná kapitola :)
Těším se na pokračování. Zajímá mě, co vymyslíš. :)

6 Kačíí Kačíí | Web | 1. července 2014 v 10:22 | Reagovat

Úžasná kapitola ♥♥♥
Omlouvám se za moje nekomentovací období, napravím to, I promise :-D  :-D
těším se na další kapitolu, tudíž Valentýnský večírek :-)  :-) :-D

7 Zaira Zaira | Web | 2. července 2014 v 10:25 | Reagovat

Už se nemůžu dočkat na další kapitolu. :3
Jinak, prosím. Přečti si důležitý článek na blogu:

http://equistrean.blog.cz/1407/blog-zustava-mazu-affs

8 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 5. července 2014 v 22:35 | Reagovat

Podle mě byla kapitola skvělá :) Akorát si teda nedovedu představit Luciuse tancovat... Těším se na to překvapení, doufám, že nebude špatné :)

9 Nancy Nancy | Web | 6. července 2014 v 17:11 | Reagovat

Pěkná kapitola, už se těším na další

10 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. srpna 2014 v 1:37 | Reagovat

moc pěkné :) jen mám dojem, že Luci pomalu dosáhl čeho chtěl...co možná chystal s Mrzimorskými a Havraspírskými, proto o tom Zmihozel nevěděl, nemám pravdu? :D jen myšlenka :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama