Červen 2014

Pravda zrozená ze lži → 18. Naprostá důvěra

29. června 2014 v 14:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Další kapitola je opravená a tak vám ji sem mohu vložit. Nejsem si jistá, že jsem s touhle kapitolou úplně spokojená, ale snad se vám i tak bude líbit a v příští vás čeká slibované překvapení.
***

Jennina kamarádka z Havraspáru měla mít oslavu narozenin. Stálo jí to celkem dost přemlouvání, než měla povoleno přivést s sebou i Luciuse. Byla ráda, že ostatní nakonec byli ochotní trpět ho mezi sebou.

Spousta lidí by se po tom útoku Zmijozelských možná stáhla více do ústraní, ale to ona dělat nechtěla a už vůbec se nehodlala vzdávat Luciuse. Potřeboval ji, byla mu oporou. Viděla na něm, jak často o všem přemýšlí a je to pro něj těžké.

Byla sobota, ráno před oslavou. Sešli se spolu na pozemcích, kde se chvíli v tichosti procházeli. Pak si kolem sebe vykouzlili tepelné kouzlo, aby jim nebyla zima a posadili se do sněhu.

Hořko - sladká překvapení

27. června 2014 v 10:19 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Nyní vkládám povídku, která byla úplně první sepsanou povídkou na přání, když jsem začínala s pravidelným psaním na předešlém blogu. Moje tehdejší spolupisatelka mi tuto povídku zadala.V povídce měl Být Harry, Hermiona, Draco a Parvati. Mělo se tam objevit slovo Klofan a měla tam být scéna v prefektské koupelně. Snad jsem na nic nezapoměla. Tohle vše se mi povedlo splnit v krátké povídce, kterou si můžete přečíst níže.

A omlouvám se, za čekání na další kapitolu Pravdy, ale Kate, moje Beta má teď náročné období, stejně jako já a opravené jenom mnou bych vám to sem dala asi jen při větším čekání. Nechci riskovat, že vás tam budou dráždit nějaké chyby :)
***

Pravda zrozená ze lži → 17. Láska a štěstí i v temných časech

18. června 2014 v 12:49 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Snad jste menší čekání na novou kapitolu zvládli. V nové kapitole máme opět menší posunutí v ději, pak bude osmnáctá kapitola a v devatenácté přijde velký zlom a jsem zvědavá, co mi na to řeknete :D Můžete zatím přemýšlet, co na vás chystám, teď vám přeji příjemné čtení... ;)
***
Myslela, že už nikdy svět neuvidí, ale najednou nabyla vědomí. Někdo jí právě pokládal na postel.

Slyšela hlas ošetřovatelky, pomalu otevírala oči a vše měla rozmazané. V ústech cítila stále příchuť krve a celé tělo jí mravenčilo, jak se dostalo z té velké zimy do tepla. Něčí světlo z hůlky jí náhle oslepilo oči, až sebou trhla.
"Budete v pořádku, slečno, nebojte," ujistil jí vlídný ženský hlas. Hned na to se znovu propadla do temnoty a vzbudila se po několika hodinách do tmy, jen na stolku mírným světlem hořela lampa. Nějakou chvíli mrkala, než viděla jasně, a ztěžka otočila hlavu. Střetla se s šedýma očima. Vedle Luciuse seděl klimbající Daniel, její bratr.

Sociální fobie - Co to je a jak se s ní žije...

15. června 2014 v 12:49 | Snapeova |  Vykecávačka
Znáte pojem sociální fobie nebo jste o tom nikdy neslyšeli?

Je to třetí nejrozšířenější psychická nemoc a konkrétně je to porucha emocí. Všechny fobie se vyznačují chorobným a bezdůvodným strachem z různých věcí situací nebo lidí.

Právě fobie z lidí je sociální fobie. Člověk s touto nemocí má mnoho problémů ohledně normálního života. Komunikace s cizími lidmi je pro něj v podstatě nemožná.

Proč vůbec tento článek píšu? Protože minulé léto jsem na tom byla hůř než obvykle. Častěji se mi chtělo brečet a brečela jsem v podstatě i bezdůvodně a v jakékoliv situaci. Ne, že by se mi to stávalo všude, ale dřív se mi to prostě nestávalo. Moje máma viděla, že se něco děje a tak mě tak trochu dotáhla k psychiatričce. Samozřejmě s mým souhlasem. Věděla jsem, že takhle dál nemůžu. Stačila chvilka povídání a doktorka poznala, co je můj problém. I já jsem to z větší části věděla, jen jsem to neuměla pojmenovat a nevěděla, co bych s tím mohla dělat.

Liebster blog award 3 a 4

9. června 2014 v 11:09 | Snapeova |  Vykecávačka
Už je to nějaký ten pátek, co jsem obdržela další dvě nominace :D Rozhodla jsem se tentokrát vyplnit opravdu jen otázky od blogerek, které mě nominovaly a dát to do jednoho článku. Opět se díky tomuto článku dozvíte něco o mě.
Na začátku blogu jsem nepsala žádný článek o sobě a ani dosud jsem podobné nepsala, protože jsem si myslela, že by to nikoho nezajímalo, ale možná se přeci jen mýlím a chcete vědět víc o člověku, který zde uveřejňuje svou tvorbu.

Pokud byste chtěli, napsala bych třeba článek o tom, co vše jsem dělala za školy, jaká byla maturita a do jaké to vlastně nastupuji práce a kdybyste měli zájem můžu napsat i takový ten klasický článek o sobě, ale základy už jste se myslím dozvěděli z tohoto projektu. Tak budu ráda, když mi aspoň řeknete jestli vás zajímají jen povídky a ostatní tvorba nebo stojíte i o nějaké články ohledně mého života, abych věděla jestli někdo bude číst, když sem tam napíšu něco, co se mě týká a co o mně něco prozrazuje.

Teď už k otázkám od holek a mým odpovědím.↓

Pravda zrozená ze lži → 16. Krutá zima

6. června 2014 v 16:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Ahoj, maturitní dny skončily ( popovídám vám o tom jindy, kdyby jste snad chtěli vědět jak to vypadalo a jak to dopadlo), tak mohu zveřejnit další příspěvek a snad už se dostanu i na blogy svých oblíbenců. Jelikož jsem tu nebyla dost dlouho, přidám rovnou šesnáctou kapitolu, abyste na ni nečekali déle než musíte a slibuji, že příští článek už bude z jiného soudku.

Děkuji za všechny nové komentáře, našla jsem i jeden s kritikou něčeho v povídce a jsem ráda, že se najdou i lidi, kteří říkají, co se jim nelíbí a čeho si všimli, protože některé věci i já přehlédnu. Nejsem neomylná. Dost to pomáhá, když si něčeho všimnete a nenecháte si to jen pro sebe ;)
***