Pravda zrozená ze lži → 15. Pokrok

28. května 2014 v 17:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Moji milí, konečně pro vás mám další kapitolku. Není extra dlouhá a není tam ani nějak zvlášť děje, ale je v něčem zlomová, jak už jsem řekla a příští kapitola bude dějovější, zajímavější. Pak už se pomalu začneme přibližovat ke konci a o to zajímavější kapitoly budou.

Jak víte, čeká mě maturita (ústní), a to příští týden, takže všechny spřátelené blogy bych ráda poprosila o strpení. Do příštího pátku se u vás s nejvyšší pravděpodobností neukážu. Jsem ráda, že vám vůbec mohu přidat tuto kapitolu, takže jestli mě omluvíte a to i z případných kontrol, budu velmi ráda. Po maturitě už by to mělo být časově lepší. Budu zase více psát a moc se na to těším :)

Užijte si kapitolu a dejte vědět, jak se vám líbila a nebo případně i nelíbila :D


***
"Kde jsi byla celou noc?" vybafla na ni Emma, hned jak si přisedla ke stolu.
"To se brzy dozvíte od zbytku školy až na to, že jejich verze nebude pravdivá," řekla a nandala si snídani. Její spolužačky jen pozvedly obočí.
"Lucius mě vytáhl na takovou zakázanou výpravu nočním hradem. Před chvílí mi za tu noc děkoval. Ti, co nás slyšeli, si to ovšem vysvětlili po svém," řekla a Sarah se rozesmála.
"Fakt jsi s ním byla venku celou noc? Co jste dělali? Sice ti možná ještě věřím, že jsi s ním nespala, ale začínám pochybovat, když vidím, jak ochotně se s ním bavíš," řekla Emma.
"Holky, vždyť víte, jaká jsem. Když se někdo chce napravit, musíme mu přece dát šanci," řekla. "Problém je, že tohle je prostě Lucius, to je trochu jiný případ," řekla na to Sarah.
"Nechte toho, je docela fajn, když se snaží a já chci věřit, že mu to vydrží," řekla Jenn a děvčata tedy jen pokrčila rameny. Ony mu zatím důvěřovat nechtěly.

Jennifer se i další měsíc snažila dělit čas mezi své přátele, rodinu a Luciuse a dařilo se jí to, nechtěla nikoho zanedbávat. S matkou to bylo tak nějak pořád na stejné úrovni, takže dokázala být trochu klidná, když se její nemoc nezhoršovala.
Byla tu už půlka prosince a s ním další výlet do Prasinek. Tentokrát slíbila, že půjde za doprovodu Luciuse, nakoupí si bez kamarádek dárky, pak se s nimi sejde a zbytek výletu stráví spolu. Všichni s tím souhlasili. Její přátelé už dokázali tolerovat, že se neskrývaně baví s Luciusem, ale prozatím ho moc nechtěli přijmout mezi sebe. Zmijozelští dělali Luciusovi ze života peklo, snažili se o to, aby byl jako dřív, ale nedařilo se jim to. Vyhýbal se všem chvílím, kdy se s nimi musel ocitnout sám. Vždy si na něj dovolili jen ve skupině, jedinci ne, věděli, že na to jsou poněkud slabí.

Ráno, v den výletu, přiběhla Jenn na nádvoří a Luciuse letmo objala na uvítanou. Opravdu se docela posunuli, už o něm téměř neměla pochybnosti. Usmál se na ni a vzal ji za ruku. Takto došli až do Prasinek. Ve škole se o nich šířily nejhrůznější drby, ale zjistili, že nemá cenu je vyvracet. Každý si stejně bude myslet, co bude chtít, a oni na tom nic nezmění.

Prošli několik obchodů, povídali si a nakoupili dárky, pak si koupili horký čaj v kelímku a šli se projít. Luciusovo sebeovládání už bylo poslední dobou opravdu malé, vždy se musel moc soustředit, ale říkal si, že se mu aspoň uleví a třeba pak bude schopný brát ji jen jako kamarádku, když ho rázně odmítne.
Rozhodl se využít této příjemné chvíle, kdy jsou o samotě, a nemůže je nikdo vyrušit. Přitáhl si Jennifer za pas k sobě a políbil ji na měkké rty. Ona nejdřív nijak nereagovala, ale velice ho překvapila, když po chvilce začala jeho polibek váhavě opětovat. Proto ho ještě neukončil a užil si ho do poslední chvíle, kdy už se potřeboval pořádně nadechnout.
Pak se jí pátravě zadíval do obličeje a ona teprve otevřela oči a beze slova na něj hleděla.
"Myslel jsem, že mě nenecháš," řekl.
"Nechala jsem," pokrčila rameny. Sama byla docela překvapená.
"Proč?" vyzvídal.
"Na to se mě neptej, já nevím. Fyzicky jsi samozřejmě hezký, to sám víš, ale jsi hezký i vevnitř a možná…, já nevím, proč bychom to měli rozebírat z mé strany, spíš mě zajímá, proč jsi mě vůbec políbil," řekla. Chvilku ji jen pozoroval, než odpověděl.
"Políbil jsem tě, protože se mi už nějakou dobu líbíš, to jsi mohla poznat. Chtěl bych s tebou chodit," zadíval se jí znovu zkoumavě do očí.
"Luciusi já… vím, že chceš teď mou odpověď. Vím, že chceš vědět, co bych chtěla nebo nechtěla, ale já to nevím. Ne, že bych se tomu úplně bránila, ale zatím nemůžu říct, že jsem zamilovaná, a co když ti to nebudu moct říct ani příště?" koukla na něj.

"To nevadí, pojďme to zkusit," pohladil jí po tváři.
"Já… no… nesmíš na mě ale v ničem tlačit, možná to můžeme zkusit, i když je to zvláštní představa," řekla. Lucius měl samou radostí chuť jí znovu políbit. Sice to pro něj zatím nebylo až tak příznivé, jak by chtěl, ale bylo to mnohem víc, než vůbec očekával.

Zbytek dne si užila s kamarádkami a o těch chvílích, které strávila s Luciusem vůbec nemluvila, opravdu se na to necítila, sama si nebyla jistá, že vůbec dělá správnou věc, když mu zkouší uvolnit cestu ke svému srdci, které sotva nějak obstojně vyléčila od rozchodu s Williamem.

Druhý den se s ním setkala v knihovně. Našli si klidný koutek a vyhlíželi z okna.
"Co mi o sobě povíš? Ve skutečnosti tě skoro neznám," podívala se Jenn na Luciuse.
"Co by tě tak zajímalo? Na mém životě není nic hezkého ani zajímavého," odpověděl na to zamyšleně.
"Nic hezkého? A co rodina?" pozvedla obočí. Blonďák si pobaveně odfrkl.
"Rodina? Moje matka je mrcha, která si jen užívá to, že žije v luxusu, vždyť ji v podstatě neznám. A otci také nejde o nic jiného než o peníze, prestiž a čistotu krve. V tomhle jsem byl vychován a nemám žádné sourozence. Chtějí mě oženit se ženou, kterou mi vyberou, chtějí, abych byl smrtijedem, abych takzvaně čistil svět, abych byl vzdělaný… U nás doma to vždy bylo vedeno velmi přísně, ale většinu toho jsem tak nějak bral, i to, co se mnou plánovali. Prostě jsem to vše považoval za normální a správné, když mě takhle vychovávali rodiče," pokrčil Lucius rameny.
"Líbí se mi nebýt najednou jejich loutka," zvedl pohled k černovlásce, jež mu naslouchala.
"Lehké jsi to neměl a také si neměl zrovna správné vzory chování, ale teď to chceš změnit, jsou to sice velké a těžké kroky, ale správné, a já tě budu plně podporovat. Každý se může napravit, když o to stojí. Ano, asi přijdeš o rodinu, ale ta ti rodinou nikdy nebyla. Přijdeš o peníze a veškerý majetek, ale ty máš na to, aby sis poctivě zaopatřil vlastní. Nejhorší bude to, že tvůj otec, Voldemort a jeho smrtijedi po tobě možná půjdou. Ale ty jsi chytrý a silný, a doufejme, že nebudu sama, kdo se ti bude snažit pomoci. Hlavní je, aby tě žádná z těchto vyhlídek nedonutila ustoupit," usmála se na něj a jemu se na vteřinku ve tváři mihlo dojetí.
"Jsem rád, že jsem tě potkal," pohladil ji po vlasech a nějakou dobu si ji prohlížel. Víc říct nedokázal. Dělali pak společně úkoly a rozešli se až na večer.
---
Za korekturu děkuji Kate

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 29. května 2014 v 19:11 | Reagovat

Ts, vraj sa tu nič nedeje a tá pusa bola akože čo?? :D :D Milé prekvapenie, teší ma, že sa niekam posunuli :D

2 Nancy Nancy | Web | 29. května 2014 v 19:42 | Reagovat

Těším se na další. Moc se ti povedla.

3 Sasha Sasha | Web | 30. května 2014 v 16:51 | Reagovat

je to skvela poviedka :)
a hlavne držim palce na matury !

4 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 31. května 2014 v 12:25 | Reagovat

Perfektní kapitola :) Moc se těším na další :)

5 Kačíí Kačíí | Web | 31. května 2014 v 12:38 | Reagovat

Taky držím palce u maturity a kapitola je krásná :-)  :-) Těším se na další :-)

6 Scrat Scrat | E-mail | Web | 1. června 2014 v 18:20 | Reagovat

Těším se na další, vypadá to zajímavě a jsem celá nedočkavá jak se to vyvine :-)
Hodně štěstí u maturit ;-)

7 Eamane Eamane | Web | 3. června 2014 v 22:18 | Reagovat

Už je to takové klidné delší dobu, já pořád čekám, co se posere ... Nebo co Lucius posere, nebo to bude Jenn? ... muáh :D

8 Nikka Nikka | E-mail | Web | 4. června 2014 v 13:37 | Reagovat

Konečně!!!!! :-D :-D :-D prosím piš dál  :-D a omlouvám se že jsem tu dlouho nebyla ale mám moc práce :-\ těším se n další kapitolku :-D :-D :-D B-)

9 ♥♥Veronika♥♥ ♥♥Veronika♥♥ | Web | 6. srpna 2014 v 0:35 | Reagovat

pěkné, jsou spolu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama