Květen 2014

Pravda zrozená ze lži → 15. Pokrok

28. května 2014 v 17:19 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Moji milí, konečně pro vás mám další kapitolku. Není extra dlouhá a není tam ani nějak zvlášť děje, ale je v něčem zlomová, jak už jsem řekla a příští kapitola bude dějovější, zajímavější. Pak už se pomalu začneme přibližovat ke konci a o to zajímavější kapitoly budou.

Jak víte, čeká mě maturita (ústní), a to příští týden, takže všechny spřátelené blogy bych ráda poprosila o strpení. Do příštího pátku se u vás s nejvyšší pravděpodobností neukážu. Jsem ráda, že vám vůbec mohu přidat tuto kapitolu, takže jestli mě omluvíte a to i z případných kontrol, budu velmi ráda. Po maturitě už by to mělo být časově lepší. Budu zase více psát a moc se na to těším :)

Užijte si kapitolu a dejte vědět, jak se vám líbila a nebo případně i nelíbila :D

Recenze →Julie Cross: V pasti

25. května 2014 v 18:40 | Snapeova |  Knižní recenze
Maturita ze dveřmi a já moc jiných věcí nestíhám, takže dnes další recenze a ve středu nejspíš přidám další kapitolu Pravdy zrozené ze lži, tak se nezapomeňte stavit :).
Autor: Julie Cross
Název: V pasti
Originál: Vortex
Počet stran: 336
Vydáno: 16. 4. 2014
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Zdík Dušek
Série: Rozděleni časem
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 75%
Oficiální anotace:Jackson Meyer dokáže cestovat časem. Změnil tak minulost a zachránil život své životní lásce Holly. Stal se agentem tajné divize CIA nazvané Bouře. Jackson a jeho kolegové se dostanou pod palbu nepřátelské divize CIA Oko. Jackson zjišťuje, že svět kolem něho se změnil. Někdo ví o jeho vztahu s Holly vymazaném z minulosti a hodlá toho maximálně využít. Jejich životy se opět ocitají v nebezpečí…

Recenze →Andrew Fukuda: Hon

18. května 2014 v 18:29 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Andrew Fukuda
Název: Hon
Originál: The Hunt
Počet stran: 304
Vydáno: 9. 4. 2014
Nakladatelství: Fragment
Překlad: Jakub Kalina
Série: Hon
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace: Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.

Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Pravda zrozená ze lži → 14. Toulky s Luciusem

14. května 2014 v 14:58 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Přidávám čtrnáctou kapitolu. Krátká rozhodně není, tak doufám, že si hezky počtete. Asi se tam toho z vašeho pohledu opět moc neděje, ale já mám tuhle kapitolu dost ráda a třeba se i trochu pobavíte. Nezapomeňte mi sdělit svůj názor, jsem zvědavá, co si myslíte. Příští kapitola bude v jedné věci zlomová a přespříští bude zas trochu akčnější, napínavější ;) Takže se máte do budoucna na co těšit.

Recenze →Alex Flinn: Netvor

10. května 2014 v 22:19 | Snapeova |  Knižní recenze
Autor: Alex Flinn
Název: Netvor
Originál: Beastly
Počet stran: 240
Vydáno: 1. 5. 2013
Nakladatelství: Moba
Překlad: Miloš Chlouba
Série: Kroniky Kendry
Díl: 1
Mé celkové hodnocení: 70%
Oficiální anotace:Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem.

Dobby radí s láskou

8. května 2014 v 12:59 | Snapeova |  Krátké povídky (Harry Potter)
Ahoj, tak mám za sebou didaktické testy a slohy a zdá se, že už mám jistou práci. Mám teď hodně náročné, ale zdá se, že i docela dobré období. Povedlo se mi dokončit další krátkou povídku na přání, tentokrát pro Scrat s Nevillem, Lenkou a Dobbym. Povídka měla být nejlépe i humorná, což nevím, zda se mi povedlo :D Tohle můžete zhodnotit jen vy, čtenáři. Doufám Scrat, že budeš aspoň trochu spokojená :)
***

Pravda zrozená ze lži → 13. Lucius si líže rány

3. května 2014 v 14:29 | Snapeova |  Pravda zrozená ze lži
Mám tu třináctou kapitolu. Před pár dny jsem si pročítala všechny následující kapitoly a zdá se, že se pomalu ale jistě budeme blížit k rozuzlování povídky. Do konce už zbývá jen nějakých deset kapitol, takže jsme za půlkou :) Jsem hrozně zvědavá, jak moc vás ke konci překvapím ;)
***
Ráno se Jennifer nasnídala ve společnosti svých přátel a pak napsala dopis otci, v němž se ptala, jak to zvládají a co je nového. Po dlouhé době byla o víkendu pouze v Bradavicích a bála se, aby se něco nepřihodilo zrovna, když nepřišla domů.

Pak si vzala psací potřeby a poznámky z hodin dějin čar a kouzel a zamířila do knihovny. V jedné zastrčenější části nalezla Luciuse a přisedla si.