Recenze →Meagan Spooner: V podsvětí

29. dubna 2014 v 23:09 | Snapeova |  Knižní recenze
Už je to více než měsíc, co jsem přidala poslední recenzi. Teď mám napsané dvě a první přidávám na knihu, co jsem četla naposledy a vyšla přibližně před měsícem. Je to pokračování ptačího zpěvu.

Autor: Meagan Spooner
Název: V podsvětí
Originál:Shadowlark
Počet stran: 320
Vydáno: 26. 3. 2014
Nakladatelství: CooBoo
Překlad: Zuzana Halamíčková
Série: Ptačí zpěv
Díl: 2
Mé celkové hodnocení: 85%
Oficiální anotace: Linda Ainsleyová byla nucená prchnout z domova, z města, které od okolní zpustošené krajiny odděluje energetická zeď, a od té doby touží po jediném - najít svého bratra Badyána. Už ji unavuje věčně utíkat a žít ve strachu a věří, že právě Badyán to může zastavit. Linda se musela při pátrání vypořádat s vlastním strachem, dokáže se ale vypořádat i s pravdou, kterou chce znát?


---
V úvodu druhé knihy Linda putuje krajinou poté, co odešla ze železného lesa. Chtěla sice jít dál sama jen se Zinkou, ale dostihla ji její kamarádka Veronika, o níž ovšem Zinka pochybuje a Lindu před ní varuje. Obě kamarádky se hned v úvodu dostanou do velké šlamastiky spojené se stínovými lidmi, kdy se opět potkají i s Orenem, stínovým klukem, který je do Lindy zamilovaný.

Hned poté je nějací lidé unesou a uvězní v podzemním městě, protože se domnívají, že jsou obnovitelní a mohli by se jim hodit. Městu vládne jakýsi muž, který si říká Prométheus a jakmile se mezi normálními lidmi najde nějaký obnovitelný, zajmou ho a vysávají z něj energii pro potřeby města, podobně, jako se to stalo Lindě v počátku prvního dílu.

Linda s Orenem se dostanou z vězení, Veronika zůstala v zajetí. Oba zjistí, jak vypadá město a jaké jsou tam poměry. Nečekaně se pak dostanou k odbojářům, kteří chtějí bojovat proti Prométheovi. Linda tam objeví deník svého bratra, kterého ostatní obdivují, protože podle toho deníku si myslí, že bojoval proti jejich vládci, stejně jako oni.

Linda v tomto díle podstupuje velké vnitřní boje, kvůli svým schopnostem. Umí z lidí vysávat jejich energii, a jak zjistí, může je tím i zabít. Jakmile z někoho jeho energii vysává, téměř se nemůže ovládnout, aby přestala, baží po každé troše a je z toho zničená.

Vztah mezi ní a Orenem je napjatý a svým způsobem se i vyvíjí. Na konci Linda dokonce najde svého bratra a je opravdu hodně překvapená, spíše nemile.

To už je ovšem vše, co vám prozradím. Tento díl je opět výborný, tentokrát v úplně jiném prostředí, ale pořád se dějí podobné věci. Linda musí pořád jen utíkat před někým, kdo jí chce využít anebo se rozhodovat, jestli se využít nechá.

Navíc se musí vyrovnávat s tím, že má na svědomí nějaký ten život, a to už od prvního dílu. Mám tu postavu ráda a nepřijde mi vůbec hloupá. Kniha je napínává a na konci se dočkáme i pořádné akce, ale stejně mám nějak pocit, že mi v knize něco chybělo. Netuším co, ale asi se mi první díl líbil víc. Možná je to tím, že tady se většina děje odehrávala v městě pod zemí a v prvním díle se prostředí dost měnilo.
Jelikož většina špatných postav z prvního dílu zůstala někde u železného lesa nebo v Lindině původním městě, neměla jsem v tomhle díle ani žádnou vyloženě neoblíbenou. Věci se vyvinuly zajímavě, konec se mi líbil a jsem hrozně zvědavá, jak se to dál vyvrbí ve třetím díle :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 30. dubna 2014 v 12:56 | Reagovat

Ptačí zpěv mě moc nezaujal...ale tohle pokračování zní fajn. A vážně netuším jak je to možné :D Ještě uvidím, jestli si to nakonec přečtu :)

2 Dobi Dobi | Web | 1. května 2014 v 11:43 | Reagovat

Vypadá zajímavě. :-)

3 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 8. května 2014 v 15:23 | Reagovat

Vypadá to dobře, ale vážně už nevím, kam si ty seznamy knížek, které si chci přečíst, mám psát. :D

4 Snapeova Snapeova | Web | 8. května 2014 v 15:28 | Reagovat

[3]: No, nápodobně :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama